Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Erotická móda: spodná bielizeň

Lekársky expert článku

Psychológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 15.05.2018

Staroveku nepoznal rozmanitosť a vynikajúce bielizeň - kvôli klimatickým podmienkam to jednoducho nebolo potrebné. Jeden z hlavných princípov erotickej módy - pars pro toto (časť namiesto celej) - bol však dobre známy. Apuleius v "premenách" opisuje "Gorny oholený ženský miesto", čo je o niečo maskovať "pravdepodobne vyrazil jeho komplikovane, než sa schovať v hanbe." Historik Polybius je uvedený popis sviatku kráľa Antigonus, na ktorom hostia okúzľovala tanečníkmi: "Tanec je všetko viac zmyselná a pálenie Berú prikrývky s hlavou a ramenami, a teraz sú úplne nahá, s výnimkou niekoľkých drobných zásuviek, ktoré ťažko pokrývajú strednú časť tela. ".

Číňania, ktorí sa v umení "jarného paláca" podarili, považovali aj neúplnú expozíciu za erotickú než štát "čo rodila matka". Obrázky XIII-XIV storočia zobrazujú milovníkov v krátkych blúzkach, niekedy oboje, niekedy sa blúzka nosí len na ženu. Manchu obrazy neskoršieho obdobia ukazujú ženy v podivných "nazhivotnikah" na tenkých zavyazochkah. Zásadne dôležitou a výnimočnou črtou čínskych erópov by sa malo považovať za uzatvorenie nôh špeciálnymi obväzkami. Najintimnejšia a najviac vzrušujúca hra bola odvíjanie nohy, čo znamenalo úplnú expozíciu.

Ak chcete úplne zbaviť japonskú prostitútku, bolo potrebné ju odstrániť z tradičného hodvábneho "listu" pokrývajúceho "intímne miesto". Silk bol použitý, pretože tento materiál najlepšie zachováva "ženskú" vôňu, ktorú Japonci (a nielen oni) považovali za vzrušujúci.

Renesančný nie je obohatený európsky "šnúre" módu, pretože nevie, zádržný slobodu spôsoby umožňujú úplne nahá v posteli (prevládajú zvyku spať bez košele), pri kúpaní vo vani, atď. V najlepšom prípade v takýchto situáciách muži nosili malú zástera a ženy - len náramky, náhrdelníky a šperky v účesu.

V XVII. A XVIII. Storočí sa objavuje spodná sukňa, ktorá sa pozerá pod tým, že kavaléri boli o to zaujímavejšie, že dámske nohavice nemali. Vzrušujúca funkcia spodného prádla je vyrobená topánkami, punčochami a podväzkami. Existuje celá umelecká show noha - retrouser. Podväzky sú nesené nad kolenami a sú vybavené sloganmi, ktorých čítanie alebo skôr ich čítanie sa stáva dôležitou súčasťou erotického zápasu.

V 19. Storočí sa nachádza skutočná revolúcia v spodnej bielizni. Spodná bielizeň stále viac slúži hygienickým účelom a čoraz viac - erotickej stimulácii. Pantalóny, ktoré nahrádzajú spodnú sukňu, robia to veľmi malé, nikdy nechodia pod kolená. Keď sa táto nohavice zdobiť triedi volániky, mašle a podobne, pri hľadaní nového erotickú príťažlivosť vymýšľať všetky možné kombinácie nohavíc s bundou alebo sukňu. Pančuchy sú naďalej dôležitým prostriedkom ovplyvňovania muža. "Eros" Dictionary (1820) tvrdí, že "tenké biele pančuchy, teľa montáž vďaka svojej flexibilite a nohu tak pevne, že krásne ladných tvarov týchto častí tela sú mäkké, zaoblené, ktorý je schopný kúzlo ... Pravdu. Tmavé pančuchy visiace produkty len reverzný dojem ".

Móda, ako sa má, mení - teraz je čierna považovaná za najvhodnejšiu pre erotické bielizeň na rovnakej úrovni s bielou, ktorá prevládala v 19. Storočí. Pre mužov sú stimulanty oblečenie, ktoré tesne obklopuje ženské prsia a zadok. Ženy sú slabšie reagujúce na takéto špecifické podnety, lebo hlavným pôvodcom je samotný človek. Avšak, genitálie, jasne načrtnuté tesne fiting spodky, môže pôsobiť ako stimulant.

Vzrušenie je zložitý a celkom individuálny mechanizmus. Niektorí sa obávajú tesného tvarovania, so špeciálnou štruktúrou tkanín, oblečením, ktoré zdôrazňuje vyčnievajúce puby, vlasy na ňom. Iní sú "zablokovaní" z "hrozby", ktorá je symbolizovaná čiernou farbou, kožou a sponami. Moderný priemysel dokáže uspokojiť všetky, rafinované alebo najviac bizarné otázky v tejto oblasti. Napríklad katalóg americkej firmy "Doc Johnson" - najväčšieho výrobcu sexuálnych hračiek a doplnkov - obsahuje desiatky modelov erotického spodného prádla. O štýloch hovoria ich mená: "Fifi, francúzsky vyrobený" - "Fifi, francúzska dievčina" (priesvitná súprava nohavičiek a košele so srdiečkami, šnúrky atď.); "tigríka", "odhalená" - môže byť preložená ako "otvárateľná, prístupná pre penetráciu" (priehľadná pančucháče s okrajovou štrbinou medzi nohami); "po tmavej" - "ako sa tma" (čierne nohavičky s pekným bielym semaforom v oblasti publika); "tmavá nymfa"; "voľne žijúca zver"; "medvedík" atď.

Pánske erotické spodné prádlo - väčšinou šortky (s výnimkou druhov zápasov z čiernej kože). Zvyčajne sú vyrobené z látky, ktorá vyzerá mokrom, t.j. Zdôrazňovanie foriem; alebo mriežky (takmer krajka), tieto formy sú priamo zistiteľné. Názvy modelov sú dôrazne brutálne: "radosť z džungle" (so zipsom vpredu); "bezpečnostný stráž"; "Igrunov"; "Nositeľ"; "Pan Stallion" (v anglickom názve "pán Stud" - hra slov, čo znamená aj nity: pokrývajú celý povrch zbabelekov); znova, semafor - tentoraz "po šiestich", to znamená, že nezačína, keď sa zatemňuje, ale hneď po šiestich; atď. Rovnako ako u všetkých výrobkov veľkých firiem pracujúcich v tejto oblasti, bielizeň podlieha dôkladnej hygienickej a sexuálnej kontrole.

Naša exkurzia do oblasti erotického bielizne je povinne krátka, história módy a erotika zachránila obrovské množstvo materiálov (a dokonca i vzory). Pridávam len to, že spor medzi krásou a používaním sa zdá byť zbytočný, pretože je zbytočný, neexistuje žiadna krása.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.