Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Liečba frigidity

Lekársky expert článku

Urolog, androlog, sexopatolog, onkourológ, uroprotesista
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 01.06.2018

Liečba frigidity je obnovenie sexuálnych funkcií u žien. Pozrime sa na najpopulárnejšie a najúčinnejšie spôsoby liečby frigidity s alternatívnymi liekmi, liekmi a inými metódami.

Frigidita je sexuálna dysfunkcia, ktorá vedie k poklesu libida, sexuálnej túžby, sexuálnych pocitov a orgazmu u žien, to znamená sexuálneho chladu. Niekedy frigidita vedie k úplnej ľahostajnosti a odporu k sexuálnej blaženosti. U ženy s frigiditou nespôsobuje pohlavný styk pozitívne emócie, ale zmyselné nepohodlie a znechutenie. Frigidita môže byť pravdivá a imaginárna.

 • Skutočný sexuálny chlad - je veľmi zriedkavé, iba 5-7% žien. Patológia sa vyvíja na pozadí vrodených komplikácií infantilizmu a sexuálnej citlivosti. Tento typ choroby je úplná sexuálna ľahostajnosť a sexuálna averzia. Ale napriek tomu žena žartuje s mužmi a chce, aby sa im páčilo.
 • Fyzikálna frigidita vzniká na pozadí psychologických a fyziologických problémov. Choroba sa vyvíja vďaka kombinácii mikrosociálnych, somatických a duševných faktorov. Sexuálny chlad sa môže vyskytnúť na pozadí endogénnej psychózy, psychopatie.

Často frigidita určuje stres, únava, hormonálne poruchy, gynekologické a endokrinné poruchy. Pozrime sa na hlavné faktory, ktoré vyvolávajú vývoj frigidity:

 1. Psychologická trauma a bolesť počas pohlavného styku (opotrebovanie, nešťastné sexuálne skúsenosti a iné).
 2. Zneužívanie alkoholu a iné zlé návyky, ktoré majú negatívny vplyv na nervový systém a psychiku.
 3. Fyzická averzia k sexuálnemu partnerovi, strach z publicity pohlavného styku alebo neplánované tehotenstvo.
 4. Emocionálne oddelenie počas pohlavného styku, depresie, úzkosť, dôraz na orgazmus a nedostatok.

Vývoj frigidity spôsobuje neurohumorálne poruchy, to znamená poškodenie mozgových štruktúr, dysfunkciu vaječníkov a poškodenie nervového systému. To zhoršuje narušenie citlivosti, sexuálneho vnímania a orgazmu. Sexuálny chlad môže byť dočasný alebo trvalý. Choroba má niekoľko foriem, podrobnejšie ich zvážime.

 • Retardacionnaâ

V tejto fáze je frigidita dočasná, čo súvisí so spomalením, tj oneskorením sexuálnej túžby. Každá žena má individuálne schopnosti prežívať orgazmus.

 • symptomatický

Táto fáza je charakterizovaná skutočnosťou, že frigidita sa prejavuje ako symptomatológia základnej choroby. Pri eliminácii a liečbe ochorenia prechádza symptomatológia sexuálneho chladu.

 • psychogénne

Choroba je spôsobená inhibíciou sexuálnych funkcií v dôsledku určitých mentálnych faktorov. Môže to byť averzia k sexuálnemu partnerovi, odpor, sexuálna nezrelosť, depresia a mnoho iných dôvodov. Konštantné skúsenosti s psycho-traumatickým charakterom v počiatočných fázach odďaľujú sexuálnu túžbu a následne vedú k frigidite.

 • ústavné

Frigidita je spôsobená kongenitálnou nedostatočnosťou psychosexuálnych funkcií. Existujú ľudia, ktorí od narodenia nemajú hudobné ucho a sú ženy s vrodenou frigiditou. Takíto pacienti môžu byť absolútne zdraví, vedú zdravý životný štýl, majú normálne pohlavné žľazy, dobre vyvinuté sexuálne vlastnosti a schopnosť materstva. S touto formou frigidity môže žena vyhľadávať lekársku pomoc len vtedy, ak chce zažiť sexuálnu spokojnosť a orgazmus.

Každá z foriem frigidity vyžaduje starostlivú diagnostiku a lekársky dohľad. Napriek sexuálnemu chladu môžu byť frigidné ženy vynikajúce matky a poskytujú rodine šťastie pre milovaného a blízkych. To všetko potvrdzujú početné pozorovania.

Liečba ženskej frigidity

Liečba frigidity ženy začína diagnózou choroby, pretože táto žena podstúpi gynekologické a psychologické vyšetrenie. Pomocou prieskumov je možné zistiť prítomnosť lézií a patológií, ktoré spôsobujú príznaky frigidity. Keďže sexuálny chlad je ochorenie, vyžaduje si vhodnú liečbu. Najdôležitejším pravidlom liečby je želanie ženy a uvedomenie si, že terapia trvá určitý čas. Význam má psychologickú pripravenosť na sexuálne potešenie a dôverný vzťah s lekárom, ktorý liečil chorobu.

Existujú prípady, kedy na liečbu frigidity u žien je potrebná zmena situácie. Takže romantický postoj pred intimitou, krásne spodné prádlo, hudba je jednou z metód liečby sexuálneho chladu. Ak žena s frigiditou má sexuálneho partnera, potom terapia vykonáva aj muž. Počas obdobia liečby by manželský pár mal udržiavať dôverujúci vzťah, neživosť pre seba a lásku. Liečba frigidity žien poskytuje komplex psychologických, fyzioterapeutických a liečebných metód.

Liečba frigidity v domácnosti

Liečba frigidity doma zahŕňa použitie bylinných prípravkov, tinktúr a odvarov. Pomocou takýchto metód je možné obnoviť sexuálne zdravie žien. Poďme sa pozrieť na niekoľko účinných receptov na tinktúry a bujóny pre liečbu frigidity v domácnosti.

 1. Alkoholová tinktúra s ružovou rádiológiou sa môže použiť na zabránenie sexuálnej koliky. 10-15 kvapiek tinktúry sa zmieša so sklenkou teplej vody a užíva sa pred jedlom po dobu 3-5 mesiacov. Takáto liečba pomáha obnoviť sexuálnu citlivosť.
 2. Klincová tinktúra a extrakt Eleutherococcus môžu trvať 10-20 kvapiek pred jedlom do 1-3 mesiacov. Zeleninové tinktúry pomáhajú zbaviť sa duševných problémov, ktoré spôsobujú znechutenie sexuálnych vzťahov.
 3. Suché ríbezle opúšťajú varenie, trvajú na tom a používajú sa ako liečivý stimulujúci čaj. Ak chcete vykurovať vývar, odporúča sa pridať pár lyžíc medu. Rovnaké vlastnosti sušených kvetov fialiek.
 4. V domácnosti sa liečba frigidity uskutočňuje s použitím alkoholickej tinktúry aralia, liečba 2-3 mesiace. Pantocrínová tinktúra je ďalšia liečivá tinktúra, ktorá sa odporúča pre ženy s frigiditou.
 5. Bylinná zbierka kvetov heřmánek, psík ruže a žihľavy, vylejte vriacou vodou a trvať 2-3 hodiny. Odporúča sa infúzia, aby sa pred jedlom 1/3 šálky.

Lieky na domácu liečbu sa nepoužívajú. Je to spôsobené tým, že môžete užívať lieky len na lekárske účely. Bylinné infúzie, odvarky a čaje, rovnako ako lieky, pomáhajú zvyšovať vzrušivosť, čo vám umožňuje zažiť potešenie zo sexuálnej intimity a plného orgazmu.

Na liečbu frigidity sa používa aj fyzioterapia. Táto liečba zvyšuje tok krvi do genitálií. Aby sa to dosiahlo, pohlavné orgány sa zavlažujú liečivými infúziami a odvarmi, niekedy sedavé kúpele s morskou soľou, používajú sa bahno. Napriek skutočnosti, že fyzioterapeutická liečba sa môže vykonávať doma, povolenie na liečbu sa môže získať až po vyšetrení lekárom.

Keď je frigidita účinným terapeutickým cvičením, ktoré vám umožňuje vyvinúť vnútorné orgány brušnej dutiny, vytvrdnúť telo a posilniť svaly panvového dna. Nevyžadujte nadbytočné masážne procedúry a aromaterapiu. Ak frigidita spôsobila psychologické problémy, potom sa na jej liečbu používa auto-tréning. Techniky autosugescie môžu zvýšiť sebavedomie, relaxovať a zlepšovať náladu.

Odstráňte sexuálny chlad pomocou afrodiziakov. K tomu sa odporúča zahrnúť do stravy materskú želé, ženšen a iné prírodné patogény. Tiež je potrebné poskytnúť telu vysokú hladinu vitamínu E. Tým sa obnovia sexuálne funkcie a vyliečia sa ženy frigidita.

Liečba frigidity alternatívnymi prostriedkami

Liečba frigidity alternatívnymi spôsobmi je použitie rastlinných zložiek, bylín a poplatkov na obnovenie sexuálneho zdravia žien. Bylinné prípravky sú obzvlášť populárne v alternatívnej medicíne. Poďme sa pozrieť na niekoľko receptov na predpis liekov a najefektívnejšie bylinky, ktoré sa používajú pri liečbe frigidity alternatívnymi spôsobmi.

 1. Sušená kačica malá nakrájaná na prášok a zmiešaná s lyžicou medu. Zmes sa má užívať 1-2 g trikrát denne pred jedlom. Priebeh liečby je 35-40 dní.
 2. Obnovenie sexuálnej funkcie tela môže byť pomocou 1 granátového jablka na prázdny žalúdok ráno. Granátové jablko obsahuje vitamíny a minerály, ktoré pôsobia ako druh afrodiziakum. A pred odchodom do postele môžete jesť niekoľko vlašských orechov, pretože sú bohaté na mastné kyseliny, karotenoidy a vitamíny, ktoré sú prospešné pre sexuálne funkcie.
 3. Bylinný čaj zo sušených listov čiernej ríbezle, rakytník rešetliakový, liečivý balzam, šalvia, ovsa, ľubovníka bodkovaného, ďateliny lúčnej, nechtíka a Leonurus variť vriacej vody a vylúhovať po dobu 15-20 minút. Byliny by mali byť odobraté v rovnakom pomere, 10 g každý. Infúzia pitia sa odporúča pre 1/4 šálku pred každým jedlom, ale nie viac ako trikrát denne. Počas liečby trvá 1-2 mesiace.
 4. Harmanček, šípky, žihľava a vziať ľubovník pre '25 Collection zalejeme vriacou vodou, nechajte 30 minút, napätie a piť pred jedlom. Vezmite infúziu potrebné 30-60 dní, pol pohára trikrát denne.
 5. Ak chcete zvýšiť krvný obeh v pohlavných orgánoch, zvýšiť libido a prispieť k získaniu orgazmu, použite extrakt z ginkga. Môžete si kúpiť chemoterapiu gingko a užívať 120 mg 1-2 krát denne. Liek je kontraindikovaný na užívanie anémie a súbežne s antikoagulanciami.
 6. Ak chcete obnoviť nedostatok estrogénového hormónu, ktorý spôsobuje ženskú frigiditu, použite odbočiteľnú vetvu. Položte trávu do pohára vriacej vody, trvá 10-15 minút, vezmite 1/4 šálky trikrát denne. Liečebný kurz by mal trvať 30 až 60 dní.

Okrem vyššie opísaných bylinných zbierok sa pri liečbe ženskej frigidity používajú alternatívne liečivé byliny. Zoznámime sa s niektorými z nich.

 1. Ovesné siatie - rastlina má posilňujúce vlastnosti a priaznivo ovplyvňuje nervový systém. Tráva môže byť použitá ako doplnok stravy alebo užívať 10-20 kvapiek tinktúry ovsa 2-3 krát denne.
 2. Liečivá verbena - rastlinný liek tónuje nervový systém a účinne zmierňuje stres. Môže byť použitý ako tinktúra a ako odvar na stimuláciu a tónovanie sexuálnej aktivity.
 3. Sage - najbežnejšia bylina na liečbu sexuálnych dysfunkcií a nervových porúch. Sage sa používa na liečbu gynekologických ochorení, poškodenia nervového systému, podráždenosti a depresie. Sage má estrogénnu aktivitu, ktorá udržuje normálnu hormonálnu hladinu, zodpovednú za poruchu reprodukčného systému.
 4. Peppermint je vynikajúca tonická a stimulujúca prísada pre liečivé čaje a infúzie. Mäta môže byť prijatá na dlhú dobu, na boj proti nervovým poruchám a úzkosti.
 5. Sušený borák (uhorka) - rastlina tónuje telo, zlepšuje a normalizuje nadobličku. Odporúča sa odobrať bylinku vo forme čaju alebo vývaru, ale iba 2-3 týždne a nie viac.
 6. Rosemary officinalis je rastlina používaná na liečbu ženskej frigidity, ktorá je spôsobená depresiou a nervovými poruchami. Môže sa použiť ako čaj alebo prísada do iných nápojov.

Prípravky na ošetrenie frigidity

Lieky na liečbu frigidity sa používajú na liečbu ťažkých foriem ochorenia av prípade, že alternatívna medicína a fyzioterapeutické metódy nepriniesli požadovaný výsledok. Lieky sú predpísané po vyšetrení ženského organizmu na prítomnosť ochorení, ktoré vyvolávajú sexuálny chlad. Čo sa týka hormonálnej liečby, dnes sa táto metóda nepoužíva, pretože má veľa vedľajších účinkov. Navyše, hormonálna liečba frigidity neprináša požadované výsledky.

Na liečbu ženskej frigidity sa môžu použiť lieky s mužskými pohlavnými hormónmi. Takéto lieky prispievajú k zvýšenej sexuálnej túžbe. Lieky ovplyvňujú mozog a jeho oblasti zodpovedné za stimuláciu a sexuálnu túžbu. Ale vykonanie takejto liečby je nevyhnutné s mimoriadnou opatrnosťou, pretože drogy majú patologické vedľajšie reakcie.

Najobľúbenejšie lieky na liečbu frigidity u žien - Tribestan (Tribulustan). Liečivo má minimálne nežiaduce reakcie, obnovuje hormonálnu nerovnováhu a chráni proti chorobám žien. Na liečbu sexuálneho chladu je tiež možné použiť rastlinné prípravky, ktoré sú bezpečné pre ľudské telo a bezpečne obnovujú sexuálne funkcie. Fytoterapia, autoškolenie, fyzioterapia a iné metódy v kombinácii s liekmi na liečbu frigidity - lekársky komplex, ktorý účinne obnovuje sexuálnu citlivosť žien.

Liečba frigidity v tabletách

Liečba frigidity tabletami sa používa ako najkrajšia metóda obnovenia ženskej sexuálnej citlivosti. K dnešnému dňu najobľúbenejšie tablety na liečbu frigidity - ženskej Viagra. Tablety pomáhajú vyrovnať sa so sexuálnym chladom a obnoviť sexuálnu citlivosť. Pozrime sa na populárne a účinné pilulky na liečbu frigidity u žien.

 1. Womenra - hlavné indikácie pre užívanie tabliet - zvýšená sexualita a citlivosť. Liečivo sa týka nehormonálnych liekov. Tablety sa majú užívať hodinu pred pohlavným stykom, dávka ženy môže byť 25 až 100 mg. Neužívajte tento liek viac ako raz denne. Hlavné kontraindikácie používania žien Viagra - obdobie tehotenstva a laktácie. Ak sa nedodržiavajú podmienky dávkovania a pravidlá uchovávania, spôsobuje ženu bolesť hlavy, problémy s kardiovaskulárnym systémom, poruchy gastrointestinálneho traktu a ďalšie.
 2. Arginín - liek zvyšuje tok krvi do pohlavných orgánov a zvyšuje sexuálne funkcie tela. Účinná látka tabliet je aminokyselina živočíšneho pôvodu, ktorá je pre organizmus nevyhnutná.
 3. Zestra - tablety účinne zlepšujú a posilňujú sexuálnu funkciu. Jedinou nevýhodou tejto drogy je, že u niektorých žien spôsobuje Zestra pocit mravčenia a pálenia.
 4. Ginkgo - tableta rastlinného pôvodu. Liečivo posilňuje sexuálnu túžbu, prináša do tónu sexuálny systém, zvyšuje tok krvi do pohlavných orgánov a periférnych ciev. Zvláštnosťou týchto tabliet na liečbu frigidity je, že majú minimálne vedľajšie účinky a kontraindikácie pre použitie.
 5. Avlimil - kombinovaný rastlinný prípravok, ktorý obsahuje 11 výťažkov rôznych rastlín. Liek obnovuje sexuálnu citlivosť, zlepšuje funkciu nervového systému, pomáha tónovať telo.

Liečba frigidity je komplexný a zdĺhavý proces, ktorého cieľom je obnovenie sexuálnej citlivosti. Existuje niekoľko spôsobov, ktoré dokážu vyliečiť sexuálnu dysfunkciu. Frigidita sa lieči tabletkami a liekmi, alternatívnou medicínou, fyzioterapiou, fyzioterapiou, masážou a kombináciou viacerých metód súčasne. Vyhodnotiť účinnosť liečby frigidity môže byť len vtedy, ak žena zažila orgazmus.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.