^
A
A
A

9 návykov zdravej rodiny

 
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

07 October 2012, 09:26

Naše návyky výrazne ovplyvňujú kvalitu nášho života, môžu nás urobiť šťastnými a nešťastnými, zdravými aj slabými.

Chceme s vami zdieľať dobré návyky, ktoré pomôžu udržať všetkých členov rodiny zdravé a šťastné.

Nestrácajte hlady

Nepoužívajte hladovku a snažte sa vždy jesť raňajky, obedy a večere naraz. Odborníci na výživu hovoria, že ak nebudete pravidelne jesť a preskočíte jedlo bez toho, aby ste zvýšili hladinu ghrelínu, hormónu hladovosti, potom trochu zaútočíte na jedlo a dobré v ňom. Ak chcete zvýšiť hladinu ghrelínu, trvá to asi pol hodiny, a v týchto 30 minútach spravidla človek veľa veľa kalórií. Takže sa snažte robiť pravidelné jedlá s neochvejným pravidlom.

Raňajky a obed sú povinné

Jedná sa o povinné jedlá, ktoré poskytujú silu a energiu po celý deň, takže je žiaduce, aby raňajky a obed na maximum boli nasýtené a výživné. Nezabúdajte však, že koláče a koláče na raňajky - zlý nápad. Najlepší začiatok dňa je miska s ovsenými vločkami. Ak to nie je pre teba pekné od detstva, potom sa pokúste túto diétu diverzifikovať ovocím, orechmi alebo naopak, variť v slanom stave. To isté platí pre obed, sendviče nie sú najlepšou voľbou, je lepšie jesť misku polievky.

trusted-source[1], [2], [3]

Fyzická aktivita doma

Väčšina zaneprázdnených ľudí nemôže nájsť čas trénovať v telocvični, takže musíte nájsť alternatívu, najmä ak máte sedavú prácu. Tam je cesta von - to doma, alebo ak je to možné, v práci. Len 20 minút denne a veľmi jednoduché cvičenia, napríklad skákacie lano, elementárne zahrievanie a push-up.

Výber produktov

Ak vopred pripravíte zoznam potrebných produktov, môžete ušetriť veľa času v supermarkete a znížiť riziko zbytočných výrobkov. Prechádzanie policami s farebnými balíkmi, chcete kúpiť všetko naraz a napriek tomu, že sa zastavíme sami, rukami a dosahom na pečeň, čokolády alebo čipy. Ak sa s dieťaťom dostali do obchodu, je to záruka, že v potravinovom koši bude niečo vynikajúce, ale nie vôbec užitočné pre zdravie. Takže sa snažte rozprávať zvyk ísť nakupovať a pamätať si, čo potrebujete kúpiť, plánovať to doma.

Večera každý večer

Je žiaduce v rodinnom kruhu, kde môžete zdieľať zobrazenia, ktoré ste dostali za deň, počúvať deti a mať dobrý večer. Podľa psychológov spoločné jedlá, či už večera, obed alebo raňajky, posilňujú rodinné vzťahy a vytvárajú emocionálnu harmóniu medzi rodinnými príslušníkmi.

Spoločné zábava

Ak nie je čas aktívne odpočívať v pracovných dňoch, skúste si určite vybrať svoju rodinu o víkendoch pre prírodu alebo len na prechádzku. To vám umožní relaxovať z každodenných starostí a umožní vám relaxovať v spoločnosti blízkych ľudí.

Dobre si prajeme dobrú noc

Ak má dom malé deti, potom sa zvykne čítať rozprávku o nich v noci. Dospievajúce deti tiež potrebujú pozornosť a účasť rodičov. Porozprávajte sa so svojím synom alebo dcérou, možno sa dieťa bude chcieť s vami podeliť o svoje problémy.

Pred spaním

Odvzdušňujte miestnosť, v ktorej spíte, pretože trápnosť môže spôsobiť poruchy spánku a ráno sa na tvári odráža nespavá noc. Ak nemôžete zaspať, radšej si vezmite niečo na čítanie, uvoľní sa a zbaví sa nepotrebných myšlienok.

Kvalitatívny sex

Psychológovia hovoria, že pravidelný sex dodáva osobe tri roky života a okrem toho je kľúčom k silným rodinným vzťahom.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.