Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Vyčistite od Mŕtveho mora - pre čistú a zdravú pokožku

Lekársky expert článku

Dermatológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 25.06.2018

Peeling s Mŕtveho mora - to znamená, že kompozície obsahujúce soľ alebo bahna Mŕtveho mora na čistenie pleti a mechanické odstránenie odumretých kožných buniek (korneocyty) - takmer nenahraditeľným nástrojom pre tých, ktorí sa starajú nielen o svoj vzhľad, ale aj zdravie pokožky.

Koniec koncov, vonkajšie pokrytie ľudského tela je komplexný orgán, ktorý vykonáva receptorové, termoregulačné, metabolické, sekrečné, vylučujúce, respiračné a imunitné funkcie. A okrem toho najväčší v oblasti ...

Indikácie na použitie Scrub v mäsom mori

V normálnom stave hornej vrstvy pokožky by sa nemalo používať krovina vrátane kroviny z Mŕtveho mora. Vzhľadom k tomu, keratín, ktorého index vodíka iónov v rozmedzí od 5,0 6,0 a ochrannou vode lipidový film (plášť) s vysokou koncentráciou kože (do pH 6,7) vodíkových iónov, ktorý chráni pokožku proti patogénnym mikróbom a kožu dráždiace látky , Ak porušíte úroveň kyslosti kože (napríklad akné, sa posunuli bližšie k alkalické) antibakteriálne pokožky sebaobrany, môžete sa pokúsiť obnoviť hĺbkové čistenie pleti. Zlepšuje krvný obeh, stimuluje zotavenie kyslej reakcie pokožky a doplňuje nedostatok glykofosfolipidov.

Treba mať na pamäti, že mastná koža je "kyslá" a suchá koža je bližšia k zásaditým (obvyklé mydlo by sa nemalo používať s týmto typom kože). Pri používaní kobercov z Mŕtveho mora dbajte na to, akú úroveň pH výrobcovia naznačujú. Aby bol peeling prospešný, pH by malo byť 5,5. A to nie viac ako dvakrát mesačne.

Indikácia použitia kroviny z Mŕtveho mora (skryté pre telo s bahnom z Mŕtveho mora) - zjavné príznaky celulitídy. Minerály terapeutického bahna zlepšujú zásobovanie tkanivami krvou a aktivujú intracelulárne metabolické procesy.

Užitočné vlastnosti mŕtveho mora

Užitočné vlastnosti drhnúť Mŕtveho mora prejavuje v jeho schopnosť odstraňovať z kožných pórov (vylučovacie kanáloch mazových a potné žľazy), všetky, ktoré bránia, aby normálne dýchať a odstránenie patogénov a umierajúce bunky hornej vrstvy kože - vrstve. Mimochodom, v prípade, že koža je neustále škrupiny, je to znamenie, že je to tvrdá práca - chráni telo pred látkami a mikroorganizmami, ktoré vstupujú na povrch kože alebo v horných vrstvách.

Z piatich vrstiev epidermis sa len stratum corneum skladá zo šupinatých epiteliálnych buniek, ktoré sa dajú rýchlo aktualizovať. Epitelia sú rozdelené nepriamou deľbou (mitóza) a migrujú na povrch kože. Súčasne sú ich bazálne membrány ešte viac sploštené, nasýtené vláknitým proteínom (keratínom) a zvyšuje sa kyslosť kvapalného média. Týmto spôsobom dochádza k neustálemu nahradzovaniu buniek povrchovej vrstvy kože, ktorá, ako sa hovorí, slúžila ich vlastným.

V procese obnovy buniek strata cornea ich bazálnych membránach znova syntetizovaných amorfný glykoproteíny a ióny vápnika, rovnako ako extracelulárnej fibrilárna štruktúry proteínu (kolagén typu IV). A medzi membrány epitelových aktualizované zakaždým vyrába najjemnejšie proteín "závity" - epitheliofibril poskytuje mechanickú pevnosť a zároveň, elasticita ľudskej kože.

Použitie drviny z mŕtveho mora - peeling - vám umožňuje odstrániť hornú vrstvu keratinizovaných buniek a vykonať hlboké čistenie pokožky. A vzhľadom k tomu, že ako mechanické exfoliant (abrazívny) v týchto kroviniek používa kryštály soli

Mŕtve more, proces fyzického čistenia kože je kombinovaný s obohatením epidermis s potrebnými iónmi makro- a mikroelementov. Použitie mŕtvych morských krov pomáha vyhladiť kožu, znížiť výskyt akné a zlepšiť pleť.

Napríklad izraelské mŕtve morské kroviny (Mineralium Dead Sea, premiér Mŕtveho mora atď.) Okrem soli obsahujú aromatické oleje, ktoré obohacujú túto kozmetickú látku lipozómami. Ako výrobcovia hovoria, kroviny jemne odlupujú pokožku a prirodzene ju dezinfikujú. Okrem toho stimulujú bunkový metabolizmus a tým urýchľujú regeneráciu kožných buniek. Aby ste to dosiahli, stačí na očistenú pokožku aplikovať malé množstvo kefky, opatrne si ju pretrepávajte do kožky s ľahkými kruhovými pohybmi a potom opláchnite vodou. Odporúča sa potom aplikovať trochu zvlhčujúci krém zodpovedajúci špecifickému typu pokožky.

Kontraindikácie používania kroviny z Mŕtveho mora

Je úplne kontraindikované používanie kobercov z Mŕtveho mora so zvýšenou citlivosťou pokožky v prítomnosti škrabancov, čerstvých rán, stopy komárov alebo škrabancov.

Nečistite pokožku krovinami v akýchkoľvek zápalových ohniskách na povrchu kože alebo akné v progresívnom štádiu.

Upozorňujeme, že niektoré zložky kroviniek s minerálnymi látkami z Mrtvého mora môžu poškodiť stratum corneum kože, najmä ak sú tieto výrobky silne pretrepané do pokožky tváre alebo tela.

Pri veľmi tučnej pokožke sú tiež kontraindikácie použitia kroviny z Mŕtveho mora. Ide o to, že po takomto intenzívnom čistení stratum corneum sa proces tvorby mazu (dôležitá súčasť ochrany kože) môže stať aktívnejším. Takže účinok môže byť negatívny.

trusted-source[1]

Recenzie v Mŕtvom mori

Potrebný počet recenzií po použití kefky v Mŕtvom mori naznačuje, že "pokožka sa stala čistou, hladkou a zamatovou."

Avšak existujú odpovede, podľa ktorých by keramka z Mrtvého mora na čistenie pokožky spôsobila podráždenie, svrbenie a začervenanie kože. Niektorí návštevníci kozmetických fór tvrdia, že tým, že sa vzdávajú reklame, niektoré ženy sa pokúšajú používať výrobky na starostlivosť o tvár a telo bez toho, aby zohľadňovali individuálne vlastnosti svojej kože.

Mimochodom, hrúbka hornej vrstvy kože nepresahuje 10 mikrónov, takže nie je ťažké ju poškodiť akoukoľvek kefou.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.