Liečba popálenín

Obnova pokožky po popálení 2, 3 stupne

Intenzita, pri ktorej dochádza k oživeniu z popálenín a jeho výsledky sú spôsobené mnohými faktormi, najmä stupňom poškodenia kože, najmä pri hlbokých popáleninách, keď je ovplyvnená vrstva zárodočných buniek epidermis.

Liečba popálenin s antibiotikami: kedy a ako sa má užívať

Tepelné a chemické popáleniny v domácnosti a pri práci sú už dlho považované za niečo neobvyklé. A vo veku vývoja elektronických technológií sa stávajú čoraz populárnejšie "elektrické šoky".

Bandáže na liečenie popálenín

Burns - to je najbežnejší typ domácich zranení, takže je vždy žiaduce byť pripravený na prvú pomoc.

Bandáže na popáleniny: sterilné, aseptické, obrysy, gély, masti

Na liečenie poranení horíka s rôznou intenzitou a lokalizáciou sa používajú obväzy. Uvažujme o ich druhoch, pravidlách a metódach uloženia, lekárskych vlastnostiach.

Liečba popálenín s pľuzgiermi

Blistre sa zvyčajne tvoria s poškodením horíka druhého stupňa - to je najčastejšou mierou poranenia horieť u domácností. Pri takomto poškodení nie vždy počkajte na lekára a snažte sa liečiť ranu doma.

Operácia na transplantáciu kože po popálení

Takmer každý z nás aspoň raz v živote spálil vriacou vodou, žehličkou, teplými predmetmi z kuchynského náradia, otvoreným ohňom. Niekto mal "šťastie" v každodennom živote, ale niekto dostal svoju časť adrenalínu do výroby.

Olej rakytníka pre popáleniny: chemické, solárne, popáleniny s vriacou vodou, u detí

Žiarivo žlté plody rakytníka majú rad cenných látok pre ľudský organizmus, spôsobuje farmakologický účinok, že olej, ktorý je schopný znížiť nielen spálenú kožu, ale sliznice vnútorných orgánov ovplyvnené tepelné a chemické popáleniny.

Záchranca z popálenin

Každý deň sme uviaznutí rôznymi zraneniami: modriny, škrabance, odreniny, škriatky, popáleniny. Za akých okolností dôjde k poškodeniu - je ťažké predvídať, a najmä ak je dieťa zranené.

Oleje z popálenin

Čo sú popáleniny, každý vie. Zranenia v rôznej miere je možné získať doma v kuchyni, keď oheň zapáli v prírode a na akomkoľvek inom mieste.

Alternatívne prostriedky na popáleniny

Popáleniny v domácnosti alebo v práci nie sú nezvyčajné. Často neopatrné zaobchádzanie s náčiním, domácimi spotrebičmi, chemikáliami vedie k tepelným alebo chemickým traumám.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.