Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Taylolfen

Lekársky expert článku

Internista, pulmonológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

V období jeseň-zima čaká chlad a chrípka osoba na každom rohu. Bude to takmer nemožné zvládnuť tento problém, v tomto prípade máme na mysli pravdepodobnosť vyhnúť sa tejto chorobe. Môže sa však odstrániť pomocou špeciálnych prípravkov, najmä Tylolfen.

Klasifikácia ATC

N02BE51 Парацетамол в комбинации с другими препаратами (исключая психолептики)

Aktívne zložky

Парацетамол

Indikácia Taylolfen

Nápravu používa jednotlivec ošetrujúci lekár. Hlavnou indikáciou pre Tylolfen je symptomatická liečba chrípky. Agent vám umožní zbaviť sa krátkodobej choroby a zmierniť stav osoby od prvých minút užívania drogy.

Tento liek sa používa aj na prechladnutie. Jeho pôsobenie je zamerané na zničenie hlavného vírusu, ktorý je v tele a obnovenie ochranných funkcií. Tylolfen je vhodný pre deti i dospelých. Pokiaľ ide o deti, odporúča sa užívať Tylolfen od veku dvanástich rokov.

Liečba umožňuje odstránenie ochorení sprevádzaných ťažkou horúčkou, silnou bolesťou hlavy a rinitídou. Doslova v niekoľkých recepciách sa človek cíti oveľa lepšie. Zloženie lieku vám umožňuje absolútne všetko, ale stále existujú určité kontraindikácie. Táto otázka bude popísaná nižšie. 

Formulár uvoľnenia

Prípravok je vo forme prášku na rozpustenie. Je prijatá výlučne dovnútra. Jeden paket obsahuje 20 mg prášku. Balenie obsahuje 6 alebo 12 vreciek. Liek nemá inú formu uvoľnenia. V balení je okrem balíkov s liekmi aj inštrukcia. Ak chýba, má osoba právo požadovať od lekárnika.

V 20 gramoch prášku obsahujú aktívne aj pomocné zložky. Hlavné látky zahŕňajú: paracetamol v dávke 500 mg, chlorfeniramin maleát 4 mg a hydrochlorid fenylefrínu 10 mg. Ako pomocné zložky sú: benzoát sodný, kyselina vínna, bezvodý uhličitan sodný. Doplňte obrázok: cukor, chinolínová žltá, citrónová príchuť, kyselina citrónová bezvodá, PvP K30, rafinovaný cukor. Všetky tieto zložky spoločne umožňujú zariadeniu jednoducho bojovať proti hlavným príznakom bežnej chrípky a chrípky. 

Tailolfyen City

Toto je ďalší typ drogy. Tylolfen sa vyrába vo forme prášku, ktorý sa musí rozpustiť v pohári horúcej vody. Zloženie liečiva zahŕňa: paracetamol, chlórfeniramínmaleát a fenylefrín. Ako pomocné zložky sú: rafinovaný cukor, citrónová príchuť, kyselina citrónová bezvodá a RVP K30. Spoločne tieto látky môžu v krátkom čase zdvihnúť osobu na nohy.

Dávka lieku je predpísaná ošetrujúcim lekárom v závislosti od závažnosti symptómov. Zvyčajne denne nepoužívajte viac ako 4 pakety. Vezmite ich každých 6 hodín. Doslova po niekoľkých použitiach bude človek cítiť úľavu. Tylolfen môžu užívať dospelí aj deti. Avšak vek detí by nemal byť kratší ako 12 rokov.

Je to veľmi silná a účinná droga. Na úplné odstránenie negatívnych katarálnych symptómov stačí 3 dni liečby. Ak nie je účinok, obráťte sa na svojho lekára. 

Farmakodynamika

Má výrazný analgetický a antipyretický účinok. Je to vynikajúci antihistaminikum, schopný odstrániť akýkoľvek opuch. Tento účinok sa dosiahne vďaka obsahu paracetamolu. Ďalší účinok: chlórfeniramín maleát a hydrochlorid fenylefrínu. Základom farmakodynamiky sú aktívne zložky.

Paracetamol. Táto látka je schopná vyvolať analgetický účinok a znížiť telesnú teplotu. Má analgetický účinok v dôsledku zvýšenia prahu bolesti. Antipyretický účinok sa dosiahne ovplyvnením centra termoregulácie umiestnenej v hypotalame.

Chlórfeniramín maleát. Táto zložka patrí k počtu antagonistov histamínových H1-receptorov. Umožňuje odstrániť zasiahnutie nosového kanála a precitlivenosť z očí.

Fenylefrín. Je to postsynaptický α-receptorový agonista. Jeho pôsobenie je zamerané na stimuláciu centrálneho nervového systému. Má priamy účinok a má vazokonstriktívny účinok. Aktívne bojuje s opuchom nosnej sliznice a jej dutín. 

Farmakokinetika

Keď sa užíva perorálne, paracetamol sa dobre vstrebáva v gastrointestinálnom trakte. Jeho maximálna koncentrácia v krvnej plazme sa dosiahne po 10-60 minútach od podania. Vďaka tomu je úľava takmer okamžite. Nie je to jediná vlastnosť farmakokinetiky. Paracetamol je schopný distribuovať rovnomerne vo väčšine telesných tkanív. Polčas rozpadu nepresahuje 3 hodiny. Metabolizmus sa vyskytuje v pečeni. Prakticky 85% odobratých dávok je stiahnutých do súvisiacej formy počas jedného dňa.

Chlórfeniramín maleát. Absorpcia je pomalá, dochádza cez gastrointestinálny trakt. Maximálna koncentrácia liečiva v tele sa dosiahne po 6 hodinách po podaní. Väčšina látky sa absorbuje s plazmatickými proteínmi. Polčas rozpadu sa pohybuje v rozmedzí 2-43 hodín. Väčšina látky sa metabolizuje. Tylolfen v nezmenenej forme a spolu s metabolitmi sa vylučuje spolu s močom.

Fenylefrín. Absorpcia prechádza cez gastrointestinálny trakt. Pri perorálnom podaní má zložka vazokonstrikčný účinok.

Trvá to 4-6 hodín. Zložka je nezmenená a spolu s metabolitmi sa vylučuje močom. 

Používajte Taylolfen počas tehotenstva

Neodporúča sa používať výrobok počas doby nosenia dieťaťa. Faktom je, že vo svojom zložení existujú silné aktívne zložky, ktoré môžu poškodiť vyvíjajúci sa organizmus. Použitie lieku Tylolfen počas tehotenstva je možné len na radu lekára as jeho súhlasom. V tomto prípade sa dávka individuálne upraví.

Prvý trimestr gravidity by mal byť úplne odpočinutý a nebol preťažený liekmi. Táto doba je najnebezpečnejšia. Počas neho sa zachová riziko nesprávneho vývoja dieťaťa a dokonca spontánneho potratu. Preto musí byť príjem akéhokoľvek lieku jasne dohodnutý s ošetrujúcim lekárom. Tým sa zabráni možnému ochoreniu dieťaťa.

Pri používaní jedného alebo druhého lieku je potrebné porovnať pozitívny účinok na matku s rizikami pre dieťa. Počas tehotenstva je život dieťaťa v rukách budúcej matky. Preto je potrebné sledovať všetky akcie, najmä samotné podávanie liekov. 

Kontraindikácie

Každý prostriedok má svoje vlastné kontraindikácie, Tylolfen nie je výnimkou. Použitie sa neodporúča v prípade precitlivenosti na niektorú zo zložiek lieku. Nekontrolovaný príjem môže viesť k vzniku alergickej reakcie. Ďalšou kontraindikáciou je výrazné zhoršenie funkcie pečene. Prijatie nápravy môže spôsobiť ťažký úder tomuto orgánu.

Použitie lieku nie je potrebné na akútny infarkt myokardu. Medzi kontraindikáciami patrí prítomnosť arteriálnej hypertenzie, ako aj komplikovaná sietnicová angiopatia. Tylolfen by sa nemal užívať s ťažkou aterosklerózou aorty a mozgových ciev.

Na tomto zozname kontraindikácií nekončí. Odmietnutie liečby je nevyhnutné v prípade diabetu, bronchiálnej astmy a glaukómu. Nakoniec sa deti mladšie ako 12 rokov liečia Tylolfenom. 

Vedľajšie účinky Taylolfen

Prostriedok spôsobený jeho vlastnosťami môže viesť k vzniku negatívnych reakcií z tela. Vedľajšie účinky lieku Tylolfen môžu ovplyvniť pokožku. Vyskytuje sa výrazná vyrážka, začervenanie a dokonca exudatívny erytém. V niektorých prípadoch existuje Stevensov-Johnsonov syndróm.

Imunitný systém môže reagovať s anafylaktickým šokom a bronchospazmom. Z nervového systému sa môžu vyvinúť bolesti hlavy, psychomotorická agitácia, poruchy spánku, ťažkosti v končatinách a tinitus.

Pravdepodobnosť zhoršenia videnia a zvýšený vnútroočný tlak nie je vylúčená. Tráviaci systém môže reagovať s poruchami gastrointestinálneho traktu. Zvlášť sa prejavuje nauzea, vracanie a sucho v ústach.

Vzhľad renálnej koliky a papilárnej nekrózy nie je vylúčený z močového systému. Močenie je znížené. Zo strany kardiovaskulárneho systému nie sú vylúčené tachykardia, dyspnoe a bolesť v srdci. Ďalšie nežiaduce reakcie zahŕňajú: slabosť a zvýšené potenie. 

trusted-source[1], [2]

Dávkovanie a podávanie

Odporúčame konzultovať s lekárom pred použitím lieku. To vám umožní vybrať individuálnu dávku v závislosti od závažnosti príznakov. Spôsob podávania a dávka lieku Tylolfen má štandardný aplikačný plán. To však nezodpovedá všetkým.

Dospelí a deti by mali používať jeden balík lieku každých 6 hodín, no nie častejšie. Vďaka silným aktívnym komponentom často nie je potrebné ho používať. Obsah vrecka sa rozpustí v pohári horúcej vody. Ak pijete Tylolfen v jeho čistej forme je ťažké, môžete pridať trochu cukru alebo medu.

Aby sa zabránilo hepatotoxickému riziku v prípade užívania alkoholu, dávka paracetamolu by nemala prekročiť 2 gramy denne. Trvanie liečby je 3 dni. Ak terapeutický účinok chýba a telesná teplota zostáva vysoká, je potrebné zmeniť režim liečby. 

trusted-source[3], [4]

Predávkovať

Údaje o výskyte negatívnych reakcií z tela neboli hlásené. Napriek tomu nie je vylúčené predávkovanie. Je spojená s nekontrolovaným príjmom lieku. Toxický účinok je na paracetamol. Predávkovanie sa vyznačuje prejavom nasledujúcich príznakov: nevoľnosť, vracanie a bolesť v epigastrickej oblasti. Objavia sa po 1-2 dňoch po užití lieku. Paracetamol môže spôsobiť výrazný vplyv na pečeňové bunky a obličkové kapiláry. Možnosť vzniku nekrózy nie je vylúčená.

V prípade predávkovania inou účinnou látkou, konkrétne fenylefrínom, sa objavuje niekoľko ďalších symptómov. Osoba je veľmi nadšená (toto znamenie sa prejavuje u detí), objavujú sa kŕče, bolesti hlavy a zmeny správania. V tomto prípade je potrebné okamžite umyť žalúdok. Antidotum paracetamol a fenylefrín neexistuje.

Po umytí žalúdka musíte sledovať stav pacienta a v prípade potreby vykonať symptomatickú liečbu. Je potrebné odobrať sorbenty a sledovať prácu dýchacieho systému a cirkuláciu. 

Interakcie s inými liekmi

Nemôžete kombinovať tento liek s prášky na spanie. To môže viesť k inhibícii centrálneho nervového systému. Podobný účinok nastáva aj pri interakcii s inými liekmi, najmä analgetikami a inhibítormi MAO.

Súčasné užívanie antihistaminík a Tylolfenu môže viesť k atropínom podobnému účinku. Podobný účinok sa vyskytuje aj počas podávania antidepresív, antiparkinsonických látok a spazmolytických liekov. To môže viesť k sucho v ústach, retencii moču a zápche.

Použitie lieku Tylolphen spolu s furazolidónom vedie k zvýšeniu nežiaducich účinkov. To sa môže vyskytnúť pri súčasnom užívaní lieku spolu s hormónmi štítnej žľazy a sympatomimetikami.

Pri súčasnom používaní s dusičnanmi je možné, že ich terapeutický účinok je oslabený. Barbituráty môžu znížiť antipyretický účinok lieku Tylolfen. 

trusted-source[5], [6], [7]

Podmienky skladovania

Aby liek slúžil dlhšiu dobu, musí sa uchovávať správne. Optimálne podmienky skladovania zahŕňajú splnenie troch hlavných kritérií. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je sledovať teplotný režim. Jeho rýchlosť by nemala prekročiť 25 stupňov. Tylolfen sa nemôže uchovávať v chladničke. Druhé pravidlo hovorí: liek by mal byť vždy na suchom a tmavom mieste. Tým sa uchovávajú jeho farmakologické vlastnosti na daný čas. A napokon, tretie pravidlo: náprava by mala byť odradená od detí. Ak spĺňate všetky predpísané kritériá, liek trvá niekoľko rokov.

Po otvorení obalu a riedení prášku sa má ihneď použiť. Neodporúča sa príprava prípravku vopred. V tomto prípade stratia všetky základné vlastnosti a nebudú mať správny účinok. Podmienky skladovania zohrávajú dôležitú úlohu v "existencii" všetkých liekov, najmä Tylolfenu. 

trusted-source[8]

Čas použiteľnosti

Za všetkých podmienok skladovania bude Tylolfen trvať 3 roky. Po uplynutí dátumu vypršania sa produkt neodporúča používať. Ako sa bude Tylolfen správať a ako bude mať vplyv na ľudské telo - nie je to známe. Možné vznik závažných alergických reakcií a otravy. Je tiež možné, že náprava nebude mať žiadny vplyv.

Počas celej doby použiteľnosti sa musia dodržiavať zvláštne podmienky skladovania. Dávajte pozor na vzhľad prášku. Nesmie sa meniť farba, vôňa a chuť. V opačnom prípade to znamená, že úložisko nie je správne. Výrobok nemožno uchovávať na mokrom mieste. Prichádza vo forme prášku vo vrecku. Za vlhkých podmienok sa Tylolfen dokáže namočiť. To povedie k zbytočným prostriedkom.

Nedovoľte deťom vniknúť do úložiska. Môžu poškodiť seba a liek. Správne skladovanie je zárukou dlhej životnosti akéhokoľvek produktu.

trusted-source[9]

Farmakologická skupina

Ненаркотические анальгетики

Farmakologický účinok

Жаропонижающие препараты

Populárni výrobcovia

Нобел Илач Санаи Ве Тиджарет А.Ш., Турция

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Taylolfen" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.