Príznaky dny

Pseudodna

Spravidla sa toto ochorenie vyvíja kvôli ukladaniu solí pyrofosforečnanu vápenatého do kĺbov.

Dna veľkého prsta

Patológia je charakterizovaná ukladaním urátov sodného v kĺbových tkanivách palec - kryštály kyseliny močovej padá v tom, že vyvolávajú vzhľad mikrokryštalickej artritídy, so všetkými príslušnými príznakmi.

Alkohol s dnou

Dna - patologické zmeny v tele, ktorých hlavnou príčinou sú poruchy ovplyvňujúce metabolické procesy a ktoré sú vyjadrené ukladaním kryštálov urátu vytvorených z kyseliny močovej alebo monoauurátu sodného.

Útok dny

Dna je ochorenie, ktoré sa vyskytuje v dôsledku metabolických porúch. Tento stav je charakterizovaný ukladaním veľkého množstva kyseliny močovej do kĺbov.

Tofu s dnou

Sú to jeden z klinických prejavov chronickej dny a vyskytujú sa v ktoromkoľvek štádiu ochorenia s frekvenciou až do 25%.

Gouache dna

Toto ochorenie je spôsobené nesprávnou funkciou počas výmeny a odobratia purínu v tele, čo vedie k zvýšeniu hladiny kyseliny močovej v medzibunkovej tekutine a prietoku krvi.

Exacerbácia dny

Dna je podmnožinou artritídy, ktorej výskyt je spojený so zlyhaním metabolického metabolizmu purínu, ku ktorému dochádza pri tvorbe kryštálov kyseliny močovej v kĺboch.

Akútna dna

V revmatológii sa ako akútna dna definuje záchvat akútnej dnavej artritídy, ktorý je v 70-75% prípadov lokalizovaný v prvej metatarsofalangiálnej artikulácii prstov.

Bolí to utopiť

Pri dute človeka tony nepríjemných symptómov vrátane - silnej bolesti prepichne. Jeho závažnosť závisí od priebehu ochorenia a miesta jeho lokalizácie.

Prešiel na nôž

Choroba spojená s metabolickou poruchou sa nazýva dna. Je charakterizovaný odložením solí kyseliny močovej v kĺboch.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.