Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Švédska horkosť

Lekársky expert článku

Internista, pulmonológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Droga je bylinný liek na rôzne choroby. Takáto infúzia sa užíva s bolesťou v oblasti tráviaceho traktu, pre normalizáciu trávenia, na čistenie pečene, krvi.

Elixír pozostáva z 22 byliniek, ktoré súčasne odporúčajú Márii Treben (slávnu rakúsku liečiteľku a spisovateľa), ktorá vo svojej práci používala skúsenosti nemeckých a východoeurópskych liečiteľov.

Tinktura bylín odstraňuje toxíny, trosky z tela, čistí krv, črevá, obličky a pečeň.

Okrem toho príjem horkosti pomáha vyrovnať sa s príznakmi niektorých chorôb gastrointestinálneho traktu (nevoľnosť, zvracanie, nechutenstvo, tiaže v žalúdku, nadúvanie, pálenie záhy, zápcha, atď.). 

trusted-source[1]

Klasifikácia ATC

A13A Общетонизирующие препараты

Aktívne zložky

Высушенный сок листьев алоэ
Корень ревеня дланевидного
Терьяк без опия
Смола мирры
Корневище куркумы цейлонской
Корень горечавки
Корень дягиля
Корень колючника
Аира корневища
Порошок камфоры
Корневище лапчатки
Цветки мускатного ореха
Сенны остролистной листья
Семена мускатного ореха
Рыльцы шафрана посевного

Indikácia Švédska horkosť

Môže sa použiť ako externý výrobok a pre orálnu aplikáciu.

Kompresie s horkosťou sa odporúčajú na odstránenie bolesti so zápalom kĺbov, na rýchle utiahnutie rán, vredov po uhryznutí hmyzom.

Prehltnúť infúziu by mal byť za nízkeho tónu zažívacieho traktu, slabá sekrečnú funkciu žalúdka, pankreasu, zápcha, nafukovanie, biliárna dyskinéza.

Formulár uvoľnenia

Môže sa vyrábať ako hotová forma (alkoholová tinktúra) a vo forme zmesi bylín, z ktorých je nevyhnutné samostatne pripraviť liečivý balzam. 

Tráva Švédska horkosť

Ako už bolo spomenuté, zmes bylín, ktoré komplexne ovplyvňujú telo a pomáhajú normalizovať tráviaci systém, posilňujú ochranné funkcie tela, znižujú bolesť pri rôznych zápalových ochoreniach. Treba poznamenať, že liek nespôsobuje vedľajšie účinky a niektorí odborníci odporúčajú pravidelný vstup.

Zbierka bylín Švédska horkosť

Zber bylín podľa štúdií, stimuluje slinné žľazy a žalúdok, podporuje aktívnu produkciu žalúdočnej šťavy a tráviacich enzýmov, zvyšuje črevnú pohyblivosť, čistí pečeň. Okrem toho sa zistilo, že liek normalizuje činnosť nervového systému, zvyšuje imunitu.

Horské bylinné zbierky používané na liečbu v dávnych dobách.

Balzam švédska horkosť

V poslednej dobe sa balmová švédska horkosť stala veľmi populárnou kvôli jedinečnej schopnosti očistiť telo, obnoviť tráviace orgány atď.

Dve balzamové formulácie sú známe - malé a veľké. Zloženie veľkého, ako bolo spomenuté vyššie, obsahuje 22 bylín, v malých - 11 liečivých rastlinách.

Tinktura švédskej horkosti

Tinktúra Švédska horkosť sa pripravuje na báze alkoholu. Pre prípravu bude potrebné zozbierať liečivé rastliny (možno zakúpiť v lekárni) a alkohol (alebo vodka).

Tinktura by sa mala uchovávať dva týždne na tmavom mieste, pravidelne miešať a potom sa namáhať a užívať podľa odporúčaní. 

štruktúra

Obsahuje vo svojej štruktúre zhromažďovaní 22 liečivých rastlín, ktoré pomáhajú liečiť rad ochorení: šarlátový, koreň bane, Burnet, mach, kolyuchnik, marshmallow, Veronica, podzemok horca, puškvorca, rebarbora, kurkuma, cukor Kandis, biele imelo, gáfor vavrín, royal orech , teriak, ginkgo biloba, pelyň, myrha, polmesiaca, senna listy, svetlicu.

trusted-source[2], [3]

Švédska horkosť 22 bylín

Považuje sa za univerzálny liek na mnohé choroby. Zloženie balzamu obsahuje 22 suchých byliniek, zo zmesi ktorých môžete variť asi dva litre tinktúry.

Na varenie byliniek nalejte vodku alebo alkohol (2l), trvá 14 dní na tmavom mieste, denné miešanie.

Švédska horkosť Mary Trebenovej

Švédska horkosť Maria Trebena sa používa ako vnútorný, ako aj externý prostriedok.

Príjem balzamy podľa schémy pomáha zbaviť sa reumatických bolesti, zlepšuje celkovú pohodu, posilňuje prietok krvi do bolesti, čistí telo a normalizuje močovú sústavu.

Zvyčajne sa odporúča trvať 1 hodinu. Za deň.

Švédska horkosť Dr. Taysa 

Švédska horkosť Dr. Tayse je už pripravená dostať elixír, ktorý sa používa na vnútorné alebo vonkajšie použitie. Táto tinktúra obsahuje horké látky, ktoré majú veľký význam pre správne fungovanie tela. Pomáha tráviacemu systému obnoviť prácu, vytvoriť funkcie všetkých orgánov.

Odporúča sa podávať infúziu, ak ide o narušenie zažívacieho traktu, tráviacich orgánov s reumatizmom, ako anestetikum a čistiaci prostriedok.

Pri reumatických bolestiach, ranách, abscesoch a po uštipnutí hmyzu je potrebné urobiť kompresie.

Farmakodynamika

Ovplyvňuje činnosť tráviaceho systému a metabolických procesov.

Pri požití je pozorovaný komplexný účinok na celý tráviaci trakt, eliminácia toxínov.

Koreň rebarbory, Senna listy majú stimulujúci účinok na črevnú motilitu, aloe podporuje produkciu enzýmov, zníženie zápalu, chuť do jedla, koreň puškvorca - hojí rany, baktericídne účinky, a normalizuje nervový systém, horec koreň, škorica, kurkuma, atď zlepšiť chuť k jedlu. Trávenie, stimuláciu produkcie žalúdočnej šťavy a tráviacich enzýmov. 

trusted-source[4], [5], [6]

Farmakokinetika

Pri požití stimuluje činnosť tráviaceho systému, zvyšuje produkciu enzýmov, obnovuje poškodenú sliznicu, má protizápalový a baktericídny účinok. 

trusted-source[7], [8]

Používajte Švédska horkosť počas tehotenstva

Švédska horkosť je kontraindikovaná u tehotných žien. 

Kontraindikácie

Švédska horkosť je kontraindikovaná pre individuálnu intoleranciu niektorých liečivých rastlín, ktoré sú súčasťou tinktúry, s hnačkou, intestinálnou obštrukciou, zlyhaním pečene, deťmi do 12 rokov.

trusted-source[9]

Vedľajšie účinky Švédska horkosť

Švédska horkosť v niektorých prípadoch môže vyvolať alergické reakcie. 

trusted-source[10], [11]

Dávkovanie a podávanie

Švédska horkosť sa odoberá na 1 polievkovú lyžičku. Lyžičku dvakrát denne (môžete si vziať 1 lyžičku 3-4 krát denne). Tinktúra sa môže zriediť v pohári čaju, vody alebo džúsu.

Priebeh prijatia je zvyčajne 14 dní, potom musíte urobiť prestávku av prípade potreby sa kurz opakuje.

Na vonkajšie použitie by sa kompresia s liekom mala aplikovať priamo na miesto poškodenia (pred aplikovaním kompresie sa umyte mastnou masťou alebo olejom). V priemere by sa kompresia mala uchovávať približne 2-3 hodiny, trvanie liečby v každom prípade bude individuálne.  

Užíva sa v závislosti od choroby. V prípade pálenia záhy, opuchu, zápchy, ako aj letargie a apatia sa odporúča užívať 1 lyžičku. Tinktúra 3 krát denne, pred jedlom. Predtým, ako sa môžete rozpustiť v pohári šťavy, čaju alebo vody.

V priemere je priebeh liečby 2-3 mesiace, po ktorom od tela začne aktívne odstraňovať trosky, toxíny atď.

Používa sa tiež na vonkajšie ošetrenie pokožky vredmi, akné, ranami na oplachovanie ústnej dutiny. Z horkosti môžete urobiť kompresie na zníženie bolesti v kĺboch, svalov s artritídou, reumatizmom.

S preventívnym účelom sa odoberie 1 lyžica. Dvakrát denne. Tinktúra sa môže rozpustiť v čaji alebo vode.

Na liečbu chorôb sa odporúča užívať 2-3 lyžičky. Lyžice za deň. 1 polievková lyžica. L. Tinktúry sa chovajú vo vode alebo bylinkovom čaji a sú rozdelené na dve jedlá - pol šálky pred jedlom a pol pohára po jedle.

Tinktúra sa môže použiť aj vo vonkajšej forme vo forme obkladov na bolestivé miesta, opuch a rany. Pri bolestiach hlavy sa odporúča mastovať s horkosťou whisky. Treba poznamenať, že pri varení samotnej tinktúry zostáva koláč, ktorý sa môže použiť aj na kompresie. 

trusted-source[12], [13], [14], [15], [16]

Predávkovať

Švédska horkosť s miestnym používaním vo vysokých dávkach nespôsobuje žiadne negatívne reakcie.

Požitie nadmerného množstva horkosti môže vyvolať vývoj alergií, pravdepodobne pocit nevoľnosti, závrat. 

trusted-source[17], [18], [19]

Interakcie s inými liekmi

Švédska horkosť môže zvýšiť účinok niektorých liekov, preto odporúčame, aby ste liek užívali 30-60 minút pred užitím lieku. 

trusted-source[20], [21], [22]

Podmienky skladovania

Švédska horkosť by mala byť skladovaná na suchom, tmavom mieste pri teplote nie vyššej ako 25 0 C. Tinktúra by mala byť chránená pred deťmi.

trusted-source[23], [24], [25]

Čas použiteľnosti

Švédska horkosť je 36 mesiacov od dátumu výroby. Samo-balzam sa môže skladovať na chladnom mieste najviac tri roky. 

trusted-source[26], [27], [28]

Cena

Švédska horkosť vo forme hotových nákladov na tinktúry od 200 UAH. (v závislosti od objemu injekčnej liekovky). Zbierka bylín pre self-varenie tinktúry bude stáť okolo 300-400 UAH.

Recenzia

Švédsky horkosť má veľa pozitívnych ohlasov. Po štarte horkosti najznámejšie výrazné zlepšenie, zníženie bolesti, zápalu a tak ďalej. V súlade s názormi, liek pomáha hojiť rany, vredy, zníženie zub, bolesť hlavy, bolesť v ušiach, v kĺboch, k normalizácii menštruačného cyklu, znížiť hemoroidy a pr. 

Švédska horkosť obsahuje alkohol a preto sa tinktúra neodporúča pacientom trpiacim epilepsiou alebo poškodením mozgu.

Časom sa môže na spodnej časti liekovky alebo fľaše objaviť usadenina, ktorá neovplyvňuje terapeutický účinok. 

Farmakologická skupina

Регуляторы аппетита
Прочие ненаркотические анальгетики
Ненаркотические анальгетики, включая нестероидные и другие противовоспалительные средства

Farmakologický účinok

Повышающие аппетит препараты
Анальгезирующие (ненаркотические) препараты

Populárni výrobcovia

Др. Тайсс Натурварен ГмбХ, Германия

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Švédska horkosť " preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.