Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Paklinor

Lekársky expert článku

Internista, pulmonológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 14.03.2019

Paclinor je protinádorový liek, cytotoxický derivát rastliny.

Medzi jeho synonymá zahŕňajú také lieky: Aktavis Paclitaxel, Taxol, paklitaxel, Paclitaxel Ebewe, Paklitaks, Paxil, Paktalik, Paclitaxel-Teva, Paklitera, docetaxel, Mitotaks, Sindaksel, Taksakad et al.

Výrobca Paklinor - spoločnosť Marksans Pharma Ltd (India).

Aktívna zložka liečivá - paklitaxelu, taxány, získané z (kôry tisu alkaloidov korotkolistnogo) Paklinor indikácie pre použitie, forma uvoľňovanie, ale aj farmakokinetika a farmakodynamika Paklinor Paklinor úplne zhodujú s prípravou predávaný pod iným obchodným názvom - Paclitaxel Aktavis.

Tiež identické liekov Paclitaxel Aktavis Paklinor kontraindikácie, nežiaduce účinky, spôsob podávania a dávkovanie, predávkovanie, Paklinor interakcie s inými liekmi, atď

Klasifikácia ATC

L01CD01 Paclitaxel

Aktívne zložky

Паклитаксел

Farmakologická skupina

Антинеопластические препараты

Farmakologický účinok

Противоопухолевые препараты

Populárni výrobcovia

Марксанс Фарма Лтд для "Ананта Медикеар Лтд", Индия/Большая Британия

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Paklinor" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.