Príznaky osteochondrózy

Syndróm vertebrálnej artérie

Choroby nervovej sústavy je neoddeliteľne spojené s cievnymi chorobami, pretože to je často v neurologických patológií pozorovaných symptómov ako sú závraty, bolesti hlavy, únava, pocit "múch" pred očami, poruchy vedomia.

Prečo bolí krk a čo robiť?

Keď má človek bolesť na krku, potom zvyčajne posledná vec, ktorú chcete, je pochopiť príčiny a predovšetkým - okamžite prestať trpieť.

Coccyx osteochondróza (coccygodynia)

Coccygodynia - syndróm, ktorý sa prejavuje ako paroxyzmálna alebo trvalá bolesť v oblasti anal-coccygeal. Prvýkrát opísal v roku 1859 J. Simpson.

Príznaky poranenia miechy

Symptómy poškodenia intersticiálnych a suprainfaciálnych väzov závisia od trvania poranenia a súvisiacich poranení chrbtice. Súčasne je klinická diagnostika týchto lézií pomerne komplikovaná: poranenie hmatom často nie je vždy zistené, pretože posuny v oblasti chrbtice sú menšie, a tiež rádiografy nemusia vždy pomôcť pri stanovení diagnózy.

Osteochondróza lumbosakrálnej chrbtice

Jedným z charakteristických príznakov osteoartritídy diskogenická lumbosakrální chrbtice cítiť ostré bolesti vznikajú po vystavení akýchkoľvek mechanických faktorov (ako je napríklad koncepcia gravitácia, naklápanie trup a ďalšie.).

Osteochondróza hrudnej chrbtice

Na rozdiel od diskogénnych bedrových a cervikálnych syndrómov neurologické komplikácie diskových výčnelkov v hrudnej oblasti zostávajú dodnes veľa klinickej kazuistiky.

Osteochondróza krčnej a hrudnej chrbtice

Cervikálna vertebrálna patológia takmer vždy začína bolesťou alebo nepríjemným pocitom v krku. Bolesť v oblasti krčka maternice (v pokoji alebo pri záťaži) sa zhoršuje po odpočinku, na začiatku pohybu alebo počas normálneho domáceho zaťaženia (pri náhlom pohybe).

Osteochondróza chrbtice: neurologické komplikácie

Vzhľadom k tomu, Hildebrandt (1933), ktorý navrhol označenie "osteochondrózy medzistavcovej platničky" definovať rozsiahle degeneratívneho procesu, a to nielen k poškodeniu chrupavky a subchondrálnej časť, ale susedných stavcov, termín je široko používaný v pracovných morphologists, rádiológmi a lekári.

Kombinované poruchy držania tela

Kruhová konkávna chrbtica sa vyskytuje častejšie ako ostatné a vyznačuje sa zvýšeným ohnutím chrbtice v anteroposchodnom smere. Množstvo bedrovej lordózy závisí od stupňa zostupu panvy vpred. Čím viac sa panva nakloní dopredu, tým výraznejšia bude lordóza v bedrovej oblasti.

Pevná lumbálna lordóza

Pevná lumbálna hyperextenzia v bedrovej osteochondróze má množstvo špecifických vlastností. To je v prvom rade nepriaznivý priebeh ochorení so silným bolestivým syndrómom s predĺženým priebehom exacerbácie, negatívnou odpoveďou pacienta na trakčnú liečbu a fyzickými cvičeniami spojenými so sťahovaním svalov.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.