Diagnóza osteoartritídy

Diferenciálna diagnostika osteoartritídy

Poskytovanie účinnej liečby osteoartritídy a recidívy ochorenia závisí vo veľkej miere od použitia štandardizovaných prístupov k diagnostike a diferenciálnej diagnostike.

Diagnóza osteoporózy pri osteoartritíde

Zlepšenie v posledných rokoch špecifických a citlivých biochemických markerov, ktoré odrážajú celkovú rýchlosť tvorby kostí a resorpciu, významne zlepšilo neinvazívne hodnotenie kostného metabolizmu pri rôznych metabolických ochoreniach kostí. Ako je známe, biochemické markery sú rozdelené na markery tvorby kostí a resorpciu kostí.

Klinická diagnóza osteoartritídy

Významný pokrok v chápaní patofyziológie a vývoja osteoartritídy viedol nielen k zlepšeniu diagnostiky ochorenia, ale aj k prehodnoteniu metodiky a metrológie vykonávania klinických štúdií pri osteoartróze. Klinická diagnóza osteoartritídy je ťažká.

Laboratórna diagnostika osteoartritídy

Vo väčšine prípadov, u pacientov s osteoartritídou sú v krvi a moči žiadne zmeny, s výnimkou prípadov synovitídy sa môžu nastať pri zvýšenej rýchlosti sedimentácie erytrocytov, hypergammaglobulinemia značné výpotok, zvýšenej rýchlosti akútnej fázy - CRP, fibrinogénu a ďalších.

Ultrazvuk ramenných kĺbov s osteoartritídou

Ramenný kĺb je jedným z najpohodlnejších pre ultrazvuk, hlavne preto, že sa v jeho mäkkých tkanivách vyskytuje veľa patologických zmien. Z dôvodu nízkeho informačného obsahu röntgenovej metódy bolo umožnené odrazom zmien mäkkých tkanív ultrazvukom spolu s MRT, aby sa stala vedúcou osobou v štúdiu ramenného kĺbu.

Ultrazvuk bedrových kĺbov s osteoartritídou

Aj keď je spôsob detekcie prednej koxartróza je MRI, ultrazvuk má tú výhodu, že detekcia malý výpotok v bedrovom kĺbe (aj menej ako 1 ml), a stav periartikulárnych porúch mäkkých tkanív v skorých štádiách osteoartrózy.

Ultrazvuk kolenných kĺbov s osteoartritídou

Ako je známe, radiografia vo väčšine prípadov umožňuje určiť poškodenie kolenného kĺbu účinkom kostných elementov v patologickom procese. Často sú tieto zmeny nezvratné, liečba takýchto pacientov je zložitá.

Diagnóza osteoartritídy: rádioizotopová scintigrafia a termografia

Rádioizotopová scintigrafia kĺbov sa uskutočňuje pomocou osteotropných rádiofarmak (pyrofosfát, fosfón, značený 99tTc). Tieto lieky sa aktívne akumulujú na miestach aktívneho metabolizmu kostí a kolagénu.

Diagnóza osteoartritídy: ultrazvukové vyšetrenie (ultrazvuk) kĺbov

Použitie ultrazvuku (sonografia) v reumatológii je relatívne nový a sľubný smer. V poslednom desaťročí sa široko používa ultrazvuk (ultrazvuk) ako vizualizačná technika na vyšetrenie pacientov s reumatickými chorobami kĺbov, ako aj monitorovanie liečby.

MRI spojených komponentov pre osteoartritídu

MRI poskytuje objektívne a kvantitatívne merania jemných, jemných morfologických a štrukturálnych zmien v rôznych kĺbových tkanivách v priebehu času, a je preto spoľahlivejšou a ľahko reprodukovateľnou metódou, ktorá pomáha sledovať priebeh osteoartritídy

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.