Symptómy chrípky a nachladnutia

Prvé príznaky prechladnutia u dospelých

Kolektívna koncepcia mnohých ochorení dýchacích ciest je studená. Zvážte prvé príznaky, spôsoby liečby a prevencie u detí a dospelých.

Prvé príznaky prechladnutia u detí

Na rozdiel od dospelých, deti sú oveľa pravdepodobnejšie, že budú trpieť nachladnutím. Je to spôsobené nerozvinutým imunitným systémom a neistotou tela dieťaťa voči rôznym vírusovým a bakteriálnym agens.

Útoky suchého a vlhkého kašľa pred zvracaním: príčiny, diagnóza

Mnoho ľudí nesprávne vníma kašeľ na túto chorobu. V skutočnosti pôsobí ako ochranný reflex tela na určitý patogén - vírus, škodlivé mikroorganizmy, vstup cudzích predmetov do pľúc a dýchacieho traktu.

Výtok spúta pri akútnej a chronickej bronchitíde: charakter, farba

Bronchitída je ochorenie dolných dýchacích ciest, ktoré sprevádza zápal bronchiálnej sliznice. Kašeľ a hlien počas bronchitídy sú charakteristickými príznakmi ochorenia.

Kašeľ, teplota a výtok z nosa pri bolesti v krku a po nej: liečba

Angína je akútna infekčná choroba, ktorá je sprevádzaná zápalom mandlí. Preto sa táto choroba často nazýva akútna tonzilitída, to znamená zápal mandlí. 

Povaha výtoku z nosa: hustá, hustá, penivá, tekutá, sliznica, krvavá

Pravidelne sa objavujúce mukonasálne tajomstvo nemôže považovať za príznak choroby, skôr hlien plní svoju prirodzenú funkciu - ochranu a zvlhčenie tkanív nosových dierok. Naliehavý nos, ktorý sa líši od prírodných sekrétov, v objeme, intenzite, farbe a konzistencii vyprázdňovania môže byť znakom prvej fázy ochorenia. 

Veľký výtok z nosa a ďalšie príznaky: kýchanie, kašeľ, boľavé hrdlo

Sliz, ktorý vykonáva ochrannú funkciu vo vzťahu k mnohým dutinám nášho tela, je súčasne ochrannou, antiseptickou látkou a látkou, ktorá udržuje normálnu úroveň vlhkosti. 

Runny nos a vodnaté oči: čo robiť?

Drvený nos, vodnaté oči, horúčka, kýchanie, kašeľ sú nepríjemné príznaky, ktorým musí čeliť každý bez výnimky. V jednom momente sa život zhoršuje, plány sa rozpadajú, vlna extrémneho nepohodlia obklopuje človeka.

Suchý a vlhký kašeľ u novorodencov: liečba drogami

Po prvé, môžete si myslieť, že dieťa je choré a až potom premýšľajte o iných dôvodoch. Preto je potrebné venovať pozornosť iným príznakom a určite sa obráťte na lekára.

Barking kašeľ u dieťaťa s horúčkou

Ak sa u detí s horúčkou vyskytne bičujúci kašeľ, ktorý je v prvých rokoch života obzvlášť bežný s deťmi, lekári dôrazne odporúčajú, aby rodičia okamžite vyhľadali lekársku pomoc - aby sa predišlo vážnym následkom.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.