^

Zdravie

Chirurgické choroby

Hrbia pažeráka: príčiny, príznaky, ako sa liečiť?

Patológie spojené s narušením gastrointestinálneho traktu sú pre človeka veľkým problémom. Narušiť jednu zo svojich základných fyziologických potrieb - výživu. 

Omfalitída pupku: katarálna, purulentná, flegmonózna, nekrotická

Omfalitída je proces zápalu pupočníkovej šnúry a okolitého tkaniva, ktorý je bežnejší u novorodencov. Vlastnosti štruktúry kože a podkožného tkaniva u dojčiat sú také, že zápalový proces sa šíri veľmi rýchlo.

Akútna katarálna apendicitída

Katarálnou apendicitídou sa rozumie počiatočná fáza zmien v slizničnej vrstve prílohy. V tomto prípade má zápal väčšinou povrchný charakter, čo znamená, že neovplyvňuje hlboké tkanivá, ale vyvíja sa v bunkách epitelu.

Gangrenózna apendicitída: príznaky, dôsledky, operácia, pooperačné obdobie

Koncept "apendicitídy" je známy každému, ale len málo ľudí vie o takejto diagnóze ako "gangrenózna apendicitída".

Akútna flegmonózna apendicitída: purulentná, ulceratívna, gangrenózna

Flegmonózna apendicitída - akútna forma zápalu prílohy, charakterizovaná ukladaním fibrínu na jeho povrchu, veľkou koncentráciou hnisu a zreteľným výrazným edémom.

Appendikulárny absces: klinika, pitva

Akútna apendicitída je veľmi bežná chirurgická patológia. Takáto choroba si vyžaduje naliehavú chirurgickú intervenciu, inak sa môžu vyvinúť vážne a život ohrozujúce komplikácie.

Inverzia čriev

Akútna chirurgická patológia peritonea, ktorá spočíva v skrúcaní akejkoľvek časti čreva alebo jeho časti okolo mezenéria alebo jeho osi. Črevá lúmenu sa prekrýva, mezenterické nervy a krvné cievy sú rozdrvené, v tráviacom trakte vzniká mechanická prekážka.

Subdiafragmatický absces

Keď je vnútorný infekčný zápal tkanív, a doplnený zničenie ich tavenie hnisavých klasifikované ako subdiaphragmatic absces, znamená to, že absces (obmedzená akumulácia kapsule hnisu) sa nachádza v oblasti brucha podžeberní

Absces brušnej dutiny

Môže sa tvoriť v akejkoľvek časti brušnej dutiny tvorbou množstva klinických syndrómov: septický, intoxikujúci, febrilný.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.