^

Zdravie

Choroby krvi (hematológia)

Alkaptonúria - vrodená enzymatická patológia

Jedna z veľmi zriedkavých metabolických porúch - alkaptonúria - sa týka vrodených abnormalít v metabolizme aminokyseliny tyrozínu.

Hyperhydratácia

Jednou z klinických foriem narušeného metabolizmu vody je nadmerný objem vody v tele - hyperhydratácia alebo hyperhydria.

Infarkt sleziny

Komplexné ochorenie - infarkt sleziny - je stav, pri ktorom sa zistí fokálna smrť orgánových tkanív. Takýto patologický proces môžu vyvolať rôzne faktory a trpí nielen slezina, ale aj telo pacienta ako celok.

Hladina kyslíka v tele

Nervové tkanivá reagujú najviac akútne na jeho nedostatok, v dôsledku čoho dochádza k hypoxii mozgu, ale hladinu kyslíka možno pozorovať aj v iných orgánoch.

T-bunkový lymfóm: periférny, angioimunoblastový, nehodgkinský, anaplastický

Rakovina je považovaná za jednu z najnebezpečnejších ľudských chorôb. A ak vezmeme do úvahy, že pod hroznou diagnózou existuje niekoľko druhov smrteľných ochorení, ktoré prerušili životy mnohých ľudí, potom sa v tejto otázke bezúhonne zaujímate, aby ste sa vyhli takémuto osudu. 

Plazmocytóm

Plasmacytóm sa týka malígnych nádorov pozostávajúcich z plazmatických buniek rastúcich v mäkkých tkanivách alebo v axiálnom skelete.

Aplasia kostnej drene

Dôsledkom tejto poruchy je vývoj pancytopénie (nedostatok všetkých krviniek: leukocyty, erytrocyty a tiež krvné doštičky). Hlboká pancytopénia je život ohrozujúca podmienka.

Porušenie krvnej zrážanlivosti

Schopnosť krvi zrážať sa z rôznych dôvodov môže klesnúť, čo vedie k závažným a smrteľným koagulopatiám.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.