^

Zdravie

Choroby imunitného systému (imunológia)

Aklimatizácia: čo robiť a ako sa vyhnúť?

Vedci dokázali, že pohyb v rozsahu desiatich stupňov zemepisnej šírky alebo dĺžky spôsobuje ľuďom všetky príznaky aklimatizácie.

Atribúty aklimatizácie: čo treba venovať pozornosť?

Niektorí ľudia, najmä deti, veľmi náročne prispievajú k novým podmienkam. Jedným z príznakov tohto stavu je zvýšená telesná teplota.

Symptómy agranulocytózy

Pri agranulocytóze je charakteristickým prejavom tvorba vredov a vysokej rýchlosti. Nekrotizujúce tkanivá sa rozširujú nielen do postihnutých oblastí, ale aj do susedných plôch.

Hyperplázia lymfatických uzlín

Lymfatické uzliny hyperplázia (zvýšenie v zmysle ich veľkosti) je reakciou na infekciu s chorobami, ako sú spôsobené stafylokoky alebo streptokoky lymfadenitídou, ružienka, ovčie kiahne, infekčnej hepatitíde.

Ako zvýšiť imunitu?

Ako zvýšiť imunitu? Ako zabrániť výskytu nebezpečných chorôb? Čo môže pomôcť posilniť telo? Tento článok pomôže pochopiť tieto a ďalšie otázky.

Zápal lymfatických uzlín pod ramenom

Zápal lymfatických uzlín v podpazuší sa zvyčajne vyskytuje na pozadí infekcie v tele. Zvyčajne sa lymfatické uzliny vrátia do normálu po chvíli, keď je eliminovaný zdroj infekcie.

Lymfadenitída u detí

Lymfadenitída u detí je ochorenie, ktoré sa prejavuje zápalom lymfatických uzlín. Lymfatické uzliny sú súčasťou imunitného systému, sú jednými z prvých, ktorí reagujú na zápalové procesy v tele, pričom sa zvyšujú vo veľkosti.

Opuchnuté lymfatické uzliny v krku

Zväčšená lymfatická uzlina v krku je jedným z dôsledkov prechladnutia alebo akútnej vírusovej infekcie, ktorá postihuje dýchacie cesty. Z tohto dôvodu sa lymfatické uzliny v krku zapália a zväčšujú veľkosť. Pozrime sa na príčiny zväčšenia lymfatických uzlín v krku a spôsoby ich liečby.

Antioxidačný systém tela

Antioxidačný systém obsahuje antioxidanty, ktoré inhibujú autooxidáciou v počiatočnom štádiu peroxidácie lipidov (tokoferol, polyfenolov) alebo aktívnych foriem kyslíka (superoxiddismutázy - SOD) v membránach.

Primárna imunodeficiencia

Primárna imunodeficiencia - vrodené poruchy imunitného systému spojené s genetickými defektmi jednej alebo viacerých zložiek imunitného systému, a to bunkovej a humorálnej imunity, fagocytózy, komplementového systému.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.