Choroby a menopauza

Atrofická zápal pošvy

Zápal sliznice membrány pošvy nie vždy má infekčnú povahu. V období zániku plodnosti klesá produkcia ženských pohlavných hormónov - estrogénov, čo ovplyvňuje stav reprodukčných orgánov. 

Zmena mliečnych žliaz s menopauzou: bolesť, opuch, pálenie, uťahovanie, brnenie

Medzi znakmi reštrukturalizácie ženského tela, ku ktorému dochádza pri nástupe menopauzy, patrí aj zmena mliečnych žliaz s menopauzou.

Nespavosť počas menopauzy: ako bojovať, alternatívne lieky, byliny, prípravky

Iba po dobrom spánku budeme ráno cítiť veselý a budeme pracovať celý deň. Ale ako to byť, ak nespavosť s menopauzou neumožňuje úplne relaxovať?

Závraty s menopauzou u žien: známky toho, čo robiť, alternatívne lieky

Každá žena má myšlienku, čo je vrcholom: hovoriť obyčajnými slovami, je to prirodzený znak starnutia ženského tela, ktorý je spojený so zmenami v sexuálnej funkcii.

Chudnutie počas menopauzy

Každý vie, že s menopauzou začne veľa žien zvyšovať hmotnosť - je to spôsobené hormonálnym zlyhaním a metabolickými poruchami. Preto je takýto problém považovaný za samozrejmý.

Pridelenia u žien s menopauzou: krvavé, s vôňou, hnedá, žltá, biela, vodnatá, hojná

Vzhľadom k zníženiu syntézy pohlavné hormóny a vaječníkov folikulárnej atrézia, ktoré sú typické pre hasenie obdobie plodnosti u žien v menopauze vaginálny výtok sú znížené na minimum.

Svrbenie, pálenie kože, v intímnej oblasti s menopauzou

V určitom veku, počas menopauzy, väčšina žien čelí problému, akým je svrbenie s menopauzou. Tento príznak je súčasťou klimakterického syndrómu, takže musíte pochopiť jeho hlavné príčiny s cieľom nájsť najlepšie možnosti na odstránenie alebo aspoň zníženie intenzity.

Suché oči s menopauzou

Obvykle je epitel rohovky oka navlhčený slzným filmom. Je obnovený spontánne počas blikať a poskytuje jednoduché kĺzanie po povrchu veku očnej buľvy povrchu chrániaci oči pred sušením, infekcie, znečistenie, obsahuje látky, ktoré podporujú rýchlu regeneráciu epitelu rohovky výsledný mikrotraumat.

Hypotyreóza s menopauzou

Hypotyreóza je ochorenie, ktoré sa vyskytuje v dôsledku nedostatku hormónov štítnej žľazy v tele - dochádza k poklesu hladiny hormónov štítnej žľazy v krvi.

Endometriálna hyperplázia pri menopauze

Menopauza je prirodzenou zmenou vo fungovaní ženského reprodukčného systému spojeného s vekom súvisiacimi hormonálnymi zmenami v tele. Žena stráca schopnosť ovulovať, otehotnieť a nesú tehotenstvo.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.