Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Čapíky s propolisom z prostatitídy

Lekársky expert článku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 01.06.2018

Čapíky s propolisom z prostatitídy sú lieky založené na prírodných zložkách, ktoré majú pozitívny účinok na urologické ochorenie prostatitídy. Čapíky s propolisom sú charakterizované týmito vlastnosťami:

 • protizápalové;
 • imunostimulačné činidlá;
 • anestetiká;
 • reparacionnыmi;
 • antiallergicheskimi;
 • antimikrobiálne činidlá.

Čapíky z prostatitídy majú terapeutický účinok na telo, sú:

 • zlepšiť potenciu;
 • znížiť zápal;
 • významne zvýšiť mikrocirkuláciu krvi v panvových orgánoch;
 • znížiť opuch;
 • odstrániť patogénne mikróby.

Okrem toho má čapík s propolisom všeobecný posilňujúci a tonizujúci účinok na telo. To je veľmi dôležité pre pacientov so slabým imunitným systémom.

trusted-source[1], [2], [3]

Indikácie na použitie

Hlavnou indikáciou používania čapíkov s propolisom je akútna a chronická prostatitída. Čapíky rýchlo lokalizujú bolestivé symptómy, normalizujú močenie, výrazne zvyšujú potenciu a kvalitu spermií. Mnohí pacienti si všimnú, že čapík s propolisom ich vrátil do plnohodnotného rytmu života. Čapík sa tiež používa na liečbu paraproktitídy, ulceróznej kolitídy, uretritídy, cystitídy, ochorení ženských pohlavných orgánov, hemoroidov, análnych fisúrií.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Čapíky s propolisom sú kontraindikované pri ochoreniach žlčníka a pečene, pankreatitídy, dermatitídy, bronchiálnej astmy, ekzému, alergickej rinitídy.

Napriek účinnému pôsobeniu čapíkov s propolisom v procese ich aplikácie sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky, ako napríklad:

 • alergická reakcia;
 • výskyt príznakov svrbenia, pálenia v konečníku;
 • objavenie vyrážky v blízkosti miesta podania injekcie;
 • precitlivenosť na včelie výrobky;
 • individuálna intolerancia k lieku;

V niektorých prípadoch dochádza k zvýšeniu telesnej teploty, bolesti hlavy a všeobecnej slabosti tela. Treba však poznamenať, že vedľajšie účinky počas liečby čapíkov s propolisom sú veľmi zriedkavé.

trusted-source[4]

Spôsob aplikácie čapíkov s propolisom z prostatitídy

Čapíky s propolisom sa podávajú rektálne s nasledujúcimi pravidlami pre ich použitie:

 • Počas aplikácie čapíkov majú mnohí pacienti často kŕče v brušnej dutine, preto pred použitím treba črevo vyčistiť, najlepšie prirodzeným spôsobom alebo klystírom. Nedoporučuje sa používať laxatívne sviečky;
 • Postupujte pri vkladaní čapíkov iba čistými rukami.
 • Vyberte čapík z obalu a opatrne ho zatlačte prstom do konečníka, približne 2-3 cm;
 • na zavedenie čapíka použite polohu ležiace na jeho boku, nohy by mali byť súčasne, ohnuté na kolenách a pripevnené k žalúdku;
 • Sviečka s propolisom sa rozpúšťa v tele asi 20 minút, počas ktorých je potrebné ľahnúť.

Čapíky s propolisom z prostatitídy sú pomerne jednoduché a na získanie požadovaného výsledku sa musíte naučiť, ako ich správne používať.

Predávkovať

Čapíky s propolisom sú vhodným spôsobom na liečbu prostatitídy, pretože čapík a prostata sú oddelené iba stenou konečníka. Tento liek sa postupne vstrebáva do prostaty a ďalej sa rozširuje do čreva. Navyše časť lieku sa absorbuje do prostaty a druhá časť do krvi, čo má priaznivý účinok na telo a zlepšuje pohodu. Následkom toho nie je predávkovanie čapíkov s propolisom, ale neodporúča sa používať viac ako jeden čapík denne.

Sú chvíle, kedy pacient počas zavádzania čapíka nedrží to počas prvých desiatich minút. Ak k tomu dôjde, manipulácia sa môže zopakovať, pretože čapík ešte nemal čas sa rozpustiť v tele. V prípade vyprázdňovania po desiatich minútach sa opätovné zavedenie čapíka neodporúča, aby sa zabránilo predávkovaniu lieku.

Interakcia s inými liekmi

Je prijateľné používať čapíky s propolisom s inými liekmi určenými na liečbu sprievodných ochorení, avšak ich použitie s liekmi obsahujúcimi včelie produkty sa neodporúča.

Dátum vypršania životnosti

Skladujte čapík odporúčaným propolisom na suchom mieste chránenom pred svetlom.

Čas použiteľnosti - 2 roky.


Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Čapíky s propolisom z prostatitídy " preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.