Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Avyeol

Lekársky expert článku

Internista, pulmonológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Aveol dokonale obnovuje silu a všeobecne posilňuje telo. Používa sa na astenie a mierne formy neurastenie. Odporúča sa to užívať počas psychického stresu. Dokonale vhodní študenti Aveol počas stretnutia a tvrdej duševnej práce. Pokiaľ ide o zvýšenú únavu, tento liek je predpísaný pre takýchto pacientov. Aj v prípade predchádzajúcej infekčnej choroby je tento liek predpísaný. Je ideálny pre dospievajúcich aj pre dospievajúcich. V pomerne krátkom čase dokonale obnovuje silu a dáva odvahu. Odporúča sa používať liek len po schválení lekárom. Nemá žiadne špeciálne kontraindikácie, no napriek tomu nie všetci môžu ísť ďaleko. Liek úplne bojuje s neprimeraným strachom a tak vráti pacienta do normálneho života. Hlavná vec je podstúpiť úplný priebeh liečby týchto liekov.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Klasifikácia ATC

A13A Общетонизирующие препараты

Aktívne zložky

Овса посевного трава

Indikácia Aveo

Aveol sa používa, pokiaľ ide o duševné a fyzické preťaženie. 

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18], [19]

Formulár uvoľnenia

Liečivo je tinktúra. Vyzerá to transparentne, ale môže to mať tieň. A sú celkom rozmanité, od hnedej až po hnedú farbu. Okrem toho má liek pomerne špecifickú vôňu. V niektorých prípadoch je povolený sediment. Vyrába sa v liekovkách, ktoré obsahujú 50 ml. Jeho zloženie zahŕňa tinktúry poľného ovsa a etanolu. Ale v tomto prípade pôsobí ako pomocná látka. V tabletách daného prípravku nie je žiadny, len v tekutom stave. Zvyčajne sa vyrába výlučne vo fľašiach, jeden v každom balení. Iná forma uvoľnenia Aveolus nemá. Mali by ste to venovať pozornosť, aby ste sa nestretli s falšovaním. Fľaša je tesne uzavretá, aby sa užitočné vlastnosti lieku neodparovali. Zvyčajne jedna fľaša lieku iného ako etanol a tinktúra ovsa neobsahuje nič. A to platí pre všetkých výrobcov. Toto kritérium je najdôležitejšie. Zvyčajne nie je liek alergický na ľudí.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24], [25], [26]

Farmakodynamika

Liečivo pôsobí kvôli zložkám, ktoré sú v ňom obsiahnuté. Presnejšie vlastnosti, ktoré sú v ňom. Takže zloženie obyčajného ovsa na poli zahŕňa obrovské množstvo pozitívnych vlastností. Po prvé, funguje ako vynikajúci sedatív, navyše je schopný zvládnuť akýkoľvek stres. Liek je schopný zmierniť stav človeka. Takže, duševná aktivita je značne zvýšená a aj fyzická aktivita. To je užitočné pre ľudí, ktorí sa zaoberajú ťažkou prácou, kde musíte neustále premýšľať. Okrem toho by mali užívať túto drogu aj športovci a jednoducho tí, ktorí sú neustále vystavení fyzickému stresu. Je to skvelá pomoc a tým zlepšuje celkový stav človeka. To všetko sa dá dosiahnuť bežnou tinktúrou ovsa poľa. Okrem toho má výborný stimulačný účinok a tiež posilňuje imunitný systém. Koniec koncov, boj proti stresu nie je pre organizmus taký ľahký, ak aspoň jedno z jeho oddelení nie je v najlepšej forme. Liek Aveol bude užitočný pre dospelých aj pre dospievajúcich. 

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31], [32], [33], [34]

Farmakokinetika

Zloženie liečiva zahŕňa saponíny a steroly. Je to vďaka nemu a existuje taký silný vplyv na ľudské telo. Sú schopní ovplyvniť výmenu cholesterolu v tele. To všetko sa realizuje, aby sa zabránilo sklerotickému účinku. Treba poznamenať, že hlavným bunkovým mechanizmom ovčieho poľa je zlepšenie ochrany energie tkaniva a buniek vo všeobecnosti. Výrazne zvyšuje výkon všetkých funkcií a má dobré antioxidačné vlastnosti. To všetko umožňuje tinktúre v krátkom čase, aby osoba v plnom poradí. Koniec koncov, stres jednoducho zrazí z rutiny. Aveol obnoví všetky dôležité funkcie tela v priebehu niekoľkých dní a umožní osobe pracovať v rovnakom režime. Je žiaduce použiť tento nástroj v obdobiach zvýšenej psychickej aktivity. To môže niekoľkokrát znížiť negatívne dôsledky tohto javu. So silnou fyzickou námahou je tiež žiaduce starať sa o stav tela a udržiavať ho pomocou tejto drogy. Všetko to však môžete urobiť až po schválení ošetrujúceho lekára. 

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39], [40], [41]

Používajte Aveo počas tehotenstva

Zloženie liečiva zahŕňa etylalkohol, takže používanie počas tehotenstva je prísne zakázané. Faktom je, že Aveol nemá prakticky žiadne kontraindikácie. Ale počas tehotenstva, nemôžete ju len použiť. Najmä ak hovorí oddelene o prvom trimestri, počas tohto obdobia existuje riziko vývoja rôznych patológií. Okrem toho sa liek nemôže použiť po tehotenstve. Jednoducho povedané, počas dojčenia je lepšie ju opustiť. Pretože všetky zložky Aveol sú schopné preniknúť do tela dieťaťa materským mliekom. Vo všeobecnosti sa akcia zameraná na užívanie lieku musí koordinovať s lekárom. V opačnom prípade môžu byť problémy. Tento liek je možné nahradiť podobným liekom, ale iba bez obsahu alkoholu. Faktom je, že rovnaký etanol môže poškodiť dieťa. Preto riskovať a robiť niečo, bez vedomia lekára jasne nestojí za to. 

Kontraindikácie

Napriek skutočnosti, že droga neobsahuje obrovské množstvo zložiek, má stále niekoľko kontraindikácií. Takže v prvom rade sú ohrozené tehotné ženy a mladé matky, ktoré dojčia. Ide o špeciálnu skupinu osôb, ktoré za žiadnych okolností nemôžu použiť Aveol. Okrem toho by ste nemali používať liek pre ľudí so zvýšenou citlivosťou na zložky lieku. V tomto prípade hovoríme o alkohole, ktorý je súčasťou drogy. Nie je vhodné používať Aveol a deti, ktorých vek je menej ako 12 rokov. V konečnom dôsledku môže dôjsť k poškodeniu centrálneho nervového systému. Opäť bez konzultácie s lekárom je mimoriadne ťažké hovoriť o niečom. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je konzultovať špecialistu v tejto oblasti. Ale v každom prípade je stále nemožné aplikovať drogu na budúce matky. Tento bod nie je ani určený. Rovnaká situácia je aj u tých matiek, ktoré dojčia za dané obdobie. Ohrozenie zdravia dieťaťa nie je potrebné. 

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46], [47], [48], [49], [50], [51]

Vedľajšie účinky Aveo

Prípravok neobsahuje zložité zložky. Preto je spravidla jeho aplikácia najviac bezpečná. Ale len pre tých ľudí, ktorí nemajú alergickú reakciu na alkohol. V tomto prípade je striktne zakázané používať Aveol. U niektorých pacientov sa pozorovala alergická reakcia. Ale opäť je to kvôli obsahu alkoholu v lieku. Takže alergická reakcia je veľmi zvláštna. Okrem typických príznakov, ako je začervenanie a svrbenie, sa môže objaviť závrat. To je spôsobené tým, že liek má silný sedatívny účinok. Ak sa tieto nežiaduce účinky náhle objavia, je potrebné prestať užívať liek. Samozrejme, všetko toto je koordinované s lekárom. Koniec koncov, aj napriek úplnej bezpečnosti je Aveol stále schopný spôsobiť nejaké poškodenie tela. Takže ak existujú vyrážky a iné príznaky, mali by ste okamžite obmedziť a drogu. Aké vedľajšie účinky môžu mať tehotné dievčatá po užití, nie je známe. 

trusted-source[52], [53], [54], [55], [56], [57], [58], [59], [60], [61], [62]

Dávkovanie a podávanie

Samozrejme, Aveol je braný len dovnútra. Dávka závisí výlučne od veku osoby a tak hovoriť o jeho probléme. Zvyčajne deti, ktoré dosiahli vek 12 rokov, môžu piť viac ako 20 kvapiek, ale to je len raz. Všeobecne by denná dávka nemala prekročiť 60 kvapiek, t.j. Liek sa užíva trikrát denne. A je potrebné monitorovať príjem potravy. Odporúča sa užívať liek 30 minút pred jedlom. V tomto prípade sa účinok dosiahne rýchlejšie. Pokiaľ ide o priebeh liečby, nie je to prechodné. Je potrebné naladiť sa na dlhé oživenie. Ako vštípiť tento mesiac, a niekedy aj dva. V tomto prípade všetko závisí od stavu človeka. Prirodzene trvanie liečby určuje iba lekár. Ihneď, kým nie je možné stanoviť obdobie, je potrebné pozorovať pacienta a pokračovať v ňom, vyvodiť závery. Ale v každom prípade trvanie liečby nesmie byť kratšie ako jeden mesiac a presiahnuť 8 týždňov. Preto je prísne zakázané, aby ste sa tentokrát sám vymenovali.

trusted-source[63], [64], [65], [66], [67], [68], [69], [70], [71], [72], [73], [74], [75], [76]

Predávkovať

Ak neprekročíte predpísanú dávku, potom nejde o predávkovanie a reč. Aj keď takýto jav nemusí byť nič iné ako bolesť hlavy u ľudí. A ak sa tento symptóm prejaví, potom by mal prestať užívať Aveol a nie viac. Vo všeobecnosti sa nemôže stať nič vážne. Koniec koncov, zloženie drogy neobsahuje nič nebezpečné pre život. Výhradne tinktúra ovsa a alkoholu. Jediná vec, ktorá môže byť nedostatočná reakcia tela, takže to je štandard. Preto stačí urobiť malý test a zistiť, či je alebo nie. A alergická reakcia nie je taká hrozná. Nič okrem sčervenania, svrbenia a závratov a nemôže byť. Liečivo Aveol neovplyvňuje vnútorné orgány, takže ju môžete užívať pokojne a nemusíte sa obávať celkového stavu tela. Naopak, bojuje so všetkými negatívnymi faktormi a rýchlo vedie telo a myseľ do normálneho stavu. Preto sa strach o negatívny vplyv určite nestojí za to. 

trusted-source[77], [78], [79], [80], [81], [82]

Interakcie s inými liekmi

Tento liek sa môže slobodne používať s ostatnými. Nemôže v tele spôsobiť žiadnu negatívnu reakciu. Jediná vec, ktorá môže spôsobiť problémy, tak je to len vtedy, keď sa liek Aveol použije s analógom. V tomto prípade je možné pozorovať neustále ospalosť. Ale nie je to zlé. Je len potrebné poradiť sa s lekárom o situácii a zvoliť alternatívne riešenie problému, ktorý vznikol. Žiadne ďalšie negatívne javy nemôžu byť spôsobené. Vo všeobecnosti je pri použití tejto drogy žiadúce miešať ju s rovnakými analógmi. Koniec koncov, rýchly účinok takýchto liekov sa nedosahuje v krátkom čase. Vždy potrebujete aspoň 3-4 týždne, aby ste skutočne cítili, že funguje. Faktom je, že lieky, ktoré majú sedatívny charakter, nie sú schopné okamžite dosiahnuť požadovaný účinok. Prirodzene v tomto prípade hovoríme o liekoch, ktoré neobsahujú žiadne ďalšie zložky. 

trusted-source[83], [84], [85], [86], [87], [88]

Podmienky skladovania

Liečivo sa skladuje len za výhodných podmienok. V tomto prípade je implicitné prítomnosť vlhkého a tmavého miesta. Ale nemôžete príliš prehriať. Optimálna teplota bude 25 stupňov. Nedovoľte priamemu slnečnému žiareniu. Ak sa v úložnom procese v spodnej časti liekovky vytvorí sediment, v tom nie je nič strašné. To je prijateľné. Iba v prípade porušenia podmienok skladovania je liek zakázaný. Aby nedošlo k vzniku komplexnej alergickej reakcie v ľudskom tele. Preto ak sú splnené všetky vyššie uvedené požiadavky, s liekom sa nemôže stať nič. Opäť, po otvorení liekovky, nemôže byť dlho uložená. Pretože užitočné vlastnosti lieku Aveol môžu vyblednúť alebo sa liek jednoducho zhorší. Je dôležité sledovať integritu obalu, čo je dôležité kritérium pri skladovaní. Ak sú splnené všetky podmienky, obáva sa, že vhodnosť lieku nestojí za to. 

trusted-source[89], [90], [91], [92], [93], [94], [95], [96]

Čas použiteľnosti

Tento liek v porovnaní s iným nemá takú dlhú trvanlivosť. Je len 24 mesiacov. A ak je fľaša otvorená, doba skladovania sa niekoľkokrát zníži. Ak sa po určitom čase objaví sediment na dne, stojí za to skontrolovať správnosť skladovania. Inak je lepšie sa zbaviť lieku, nemôžete ho použiť. Pokiaľ ide o otvorenú injekčnú liekovku, odporúča sa ju používať nie dlhšie ako mesiac. Je potrebné pravidelne kontrolovať bezpečnosť lieku Aveol. Ak sa objaví čudný zápach, potom by sa mal okamžite zlikvidovať. Treba poznamenať, že samotný liek má pomerne ostrú arómu. Preto je dôležité, aby bolo možné rozlíšiť pôvodný zápach od poškodeného. Po dátume exspirácie by ste sa mali zbaviť tejto drogy. Aj keď na vonkajšej strane nemá žiadne rozdiely a fľaša nie je vôbec poškodená, je lepšie ho odmietnuť. Koniec koncov môže poškodiť telo. Prirodzene, tinktúra ovsa nie je tak hrozná, ale alkohol môže spôsobiť nedostatočnú reakciu. Aveol je vo všeobecnosti kvalitným a účinným liekom. 

trusted-source[97], [98], [99], [100], [101], [102], [103]

Farmakologická skupina

Тонизирующие

Farmakologický účinok

Тонизирующие препараты

Populárni výrobcovia

Луганская областная "Фармация" ФФ, КП, г.Луганск, Украина

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Avyeol" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.