^

Výhody a nevýhody efektívneho diéta pre chudnutie

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 20.10.2021
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Všetci ľudia chcú vyzerať krásne a atraktívne a vy nie ste výnimkou. Vyberieme metódy straty hmotnosti s mysľou. Uveďme zoznam výhod a nevýhod diét.

trusted-source[1], [2]

Výhody a nevýhody exotickej stravy - grapefruity

Grapefruit sa často porovnáva s ananásom. Údajne tieto dva romantické ovocie skrývajú v sebe vlastnosti, ktorými môžete ľahko schudnúť. Je to tak? Vedúci odborníci na výživu na svete už dlho dokázali vyvrátiť túto skutočnosť, ale strava sa stala populárnou a je na čase, keď ste o tom povedali.

Existujú rôzne metódy straty hmotnosti, ale teraz z nich vyberieme jednu z nich. Je to veľmi jednoduché. Zakaždým, keď sedíte pri stole, musíte do jedla pridať polovicu grapefruitovej šťavy.

Pravdepodobne ste už premýšľali o tom, že také množstvo grapefruitového džúsu by nemalo ovplyvniť celkovú telesnú hmotnosť, nehovoriac o strate hmotnosti. Myslíte si, že citrónová šťava namiesto kyseliny citrónovej pomáha schudnúť?

Grapefruity v takejto strave

Princíp tejto stravy je rovnaký ako pre ostatné. Zníženie obsahu kalórií v potravinách, obmedzené, malé časti a prísna kontrola toho, čo sa môže jesť a čo nie.

Grapefruity v takej strave hrajú mystickú úlohu. Jedzte grapefruity a schudnite, to je celok.

Farebná diéta a jej pluses s mínusmi

Táto strava je geniálnym plodom fantázie ľudstva. Pre každý deň výživy sa vyberie určitá farba produktov. V nedeľu môžete vybrať zelenú alebo červenú farbu. Pochybujeme, že z takejto kreativity stratíte ďalšie kilo, ale budete schopní rozveseliť a potešiť svojich blízkych.

Hlavnou nevýhodou tejto stravy je nerovnováha. Dokonca aj podľa stravy, nemôžete konzumovať tuky živočíšneho pôvodu.

trusted-source[3], [4]

Zhrňte výsledky

Nechcem vás rozrušiť, ale nie je nič neobmedzené. Diéty majú tiež vlastnosť končiť. Klesnuté kilogramy sa vrátia späť na svoje miesta a zostáva len príjemná spomienka na to, ako štíhle telo bolo, keď ste stratili svoju váhu.

Ak chcete kvalitatívne schudnúť - upravte všetko ako celok. Nikto núti ísť do športu. Ale ak ste úplne zmeniť stravu priebežne, budete mať viac šancí rozlúčiť sa na kilogramy tuku.

Je lepšie než zbytočne sa snažiť sedieť na populárnej strave a raduje sa v intervaloch od diéty až po diétu.

Prosí alebo nevýhody diéty, nikto nepovedie, ale musíte sa rozvíjať a mali by ste začať sami seba.

Zlomková sila. "Pro" a "proti"

Frakčné jedlo je najvhodnejšie pre ľudí, ktorí už majú 30 rokov.

Hlavným prvkom takéhoto stravovania je spotreba malých dávok potravín a vylúčenie škodlivých látok pre zdravie. Jedzte málo, ale 5-6 krát denne, aby telo nebolo preťažené veľkým príjmom potravy a nezhromažďovalo ho.

Jedzte len prirodzene. Je zakázané hýčiť sa múkou, príliš mastnou, príliš ostrou, sladkou vodou, vyprážanou a šľahanými výrobkami a sladkosťami v akejkoľvek forme.

Zlomková sila.

Pozitívna stránka frakčnej výživy 1. Pozitívna kvalita je veľmi premyslenou metódou výživy, ktorá ideálne zodpovedá názorom lekárov o tom, čo je najlepšie jesť. 2. Nebudete chcieť jesť, pocit hladu, z väčšej časti, nebude vás obťažovať. To znamená, že nebudete prejedať.

Minusy zlomkového napájania

Ak plán a hustota vašej práce neumožňuje pravidelne jesť a urobte len jednu prestávku za pol hodinu - jesť na pracovisku, je to normálne, keď človek jedí. Nikto nezrušil občerstvenie. 

Nepočítajte na mágiu a zhovievavosť z neba. Vaša chuť do jedla vás ponechá pomaly. Ale s starostlivosťou a starostlivosťou môžete stratiť z 0,5 kilogramu týždenne.

Všade nájdete výhody a nevýhody stravovania, ako vo všetkom ostatnom. Budeme milovať sami seba a nebudeme skeptickí, pokiaľ ide o našu váhu a vzhľad. Majte dobrú náladu!

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.