Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Vitamíny pre mužov Duovit

Lekársky expert článku

Internistické infekčné ochorenie
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 25.06.2018

Vitamíny pre mužov Duovit majú optimálne zloženie vitamínov a minerálov, ktorých výber je založený na potrebách organizmu a poskytuje aktívny životný štýl.

Pre vitality buniek sú potrebné vitamíny a stopové prvky, ktoré sa podieľajú na metabolických procesoch.

Vitamíny pre ľudí sú nevyhnutné pre plné fungovanie všetkých orgánov a systémov. Platí to najmä pre deti, keď sú pozorované intenzívne rastové procesy, ako aj s aktívnou mentálnou a fyzickou aktivitou.

Neprimerané množstvá živín pochádzajúcich z potravy môžu byť spôsobené nesprávnou výživou, nekvalitnými výrobkami a patológiou orgánov, ktoré neumožňujú fyziologickú absorpciu vitamínov.

V dôsledku nižšieho príjmu mikroživín sa človek cíti slabý, pracovná kapacita klesá, zvýšená únava a apatia sa objavujú vonkajšiemu svetu.

Denný príjem potrebného množstva vitamínov a mikroelementov nám umožňuje normalizovať stav človeka a chrániť telo pred škodlivými účinkami voľných radikálov.

Väčšina živín, ktoré telo nedokáže syntetizovať, by sa im malo podávať s jedlom alebo v neprítomnosti adekvátnej výživy - užívať vitamínové komplexy. Takže človek sa stáva odolnejší voči dopadom stresových situácií, fyzického a psychického stresu.

Medzinárodným názvom vitamínov Duovit je multivitamíny a stopové prvky. Podľa kódovania ATS sa liek vzťahuje na biologicky aktívne prísady, ktoré ovplyvňujú tráviaci systém a metabolické procesy. Duovit je jednou zo zložiek farmakologickej skupiny multivitamínov s stopovými prvkami

Svedectvo

Príjem vitamínov by sa mal vykonávať niekoľkokrát ročne, aby sa zachovalo normálne zloženie vitamínov a minerálov a zabezpečilo sa normálne fungovanie tela.

Indikácie pre používanie vitamínov Duovit pre mužov sú prítomnosť aktívnej duševnej a fyzickej aktivity, keď človek potrebuje silu a energiu vo veľkom množstve.

Okrem toho, s neustálym stresom v práci, doma alebo v škole, človek potrebuje podporu tela v vitamínoch, čo zvyšuje jeho vitalitu.

Muži, ktorí uprednostňujú aktívnu rekreáciu alebo šport, potrebujú plnohodnotnú stravu, ktorá je doplnená o príjem komplexu Duovit.

Pri nedostatočnej alebo nedostatočnej výžive človek nemá silu robiť prácu, ktorá je pre neho bežná, najmä pre starších ľudí, fajčiarov a alkoholikov. V tomto prípade Duovit pomáha telu vyrovnať sa s ochorením a normalizovať prácu orgánov a systémov.

Z rôznych dôvodov niektorí ľudia sledujú diétu alebo jedia polotovary, čo vedie k nedostatočnému príjmu vitamínov a minerálov v tele. Musia nevyhnutne zobrať ďalší vitamín-minerálny komplex, aby poskytli energiu tela.

Indikácie na použitie zahŕňajú aj sezónne nedostatky vitamínov a ochorenia sprevádzané zvýšenou stratou živín alebo nedostatočným trávením.

Forma vydania

Duovit je tabletovaný, potiahnutý. Táto forma uvoľňovania vám umožňuje vziať denný objem vitamínov a minerálov, pričom dávkovanie nepresiahne.

Balenie vitamín-minerálny komplex obsahuje iný počet tabliet - 30 alebo 60 kusov. Tablety sa nachádzajú vo vnútornej injekčnej liekovke a vonkajšom obale.

Takto táto forma uvoľňovania poskytuje denný príjem živín počas 30 alebo 60 dní. Každá tableta je potiahnutá plášťom v stredu, ktorý obsahuje 800 mg retinolu, cholekalciferol 5 mcg, 30 mcg biotínu, tiamín nitrát, pyridoxín-hydrochloridu a 1,4 mg, vitamín E 10 mg, 2 mg riboflavínu, 1 g kyanokobalínu, 18 mg niacínu, 200 mcg listovej, 50 mg kyseliny askorbovej a 5 mg kyseliny pantoténovej.

Tableta sa skladá aj z mikro- a makro prvkov: vápnik 450 mg, železo 14 mg, zinok 15 mg, horčík 50 mg a jód 150 μg. Každá z tabliet obsahuje ďalšie zložky vo forme laktózy, sacharózy, vosku, glycerínu a ďalších látok.

Stojí za zmienku, že obsah vápnika, jódu, horčíka, kyseliny listovej a vitamínu A v tablete presahuje dennú potrebu mužského tela, ale nebojte sa, všetky dávky sa vyberajú podľa predpisov.

Tableta na dotyk je tvrdá, potiahnutá hladkým povrchom a sladkou a kyslou chuťou.

Farmakodynamika

Mikro-, makronutrienty a vitamíny by mali vstúpiť do tela zvonku, pretože väčšina z nich je neschopná syntézy. V tomto ohľade záleží iba na osobe, aký zdravý bude jeho organizmus a koľko vitamínov bude poskytovať počas dňa.

Vitakíny Farmakodinamika Duovit pre mužov sú navrhnuté tak, že vďaka optimálnemu zloženiu vitamínov a minerálov dostane telo denné množstvo po užití jednej tablety.

Niektoré vitamíny, napríklad A a D, sa môžu hromadiť, pretože sú rozpustné v tukoch. Zvyšok však patrí do skupiny rozpustnej vo vode, čo spôsobuje ich prechod do ľudského tela. Vitamíny, ktoré vykonali svoju funkciu, sú stiahnuté, čo si vyžaduje ich neustály prístup.

Pri užívaní jednej tablety denne po dobu jedného mesiaca človek cíti nárast sily a energie, obnovenie fyzickej a duševnej činnosti a zlepšovanie práce orgánov a systémov.

Farmakodynamika spôsobená špeciálne vybraným zložením zaisťuje účasť vitamínov na metabolických procesoch, oxidačných reakciách, regenerácii, syntéze vizuálneho pigmentu, činnosti srdca a nervového systému.

Navyše sa znižuje priepustnosť cievnej steny, detoxikuje sa telo, vstrebáva sa ďalšie užitočné vitamíny a minerály.

Čo sa týka minerálnej kompozície Duovitu, zabezpečuje syntézu hormónov, aktiváciu enzýmov, tvorbu a rast kostných štruktúr, zubov a účasť na vývoji červených krviniek a fungovanie nervových buniek a myokardu.

Farmakokinetika

Vo väčšine prípadov je farmakokinetika vitamínov Duovit pre mužov spôsobená tým, že vitamín patrí do skupiny rozpustnej vo vode a v tukoch.

Vo vode rozpustné vitamíny, ako C, biotín a skupina B, sa vyznačujú rýchlou absorpciou a potrebujú denný príjem, pretože nie sú schopné akumulácie.

V prípade príjmu vo veľkom množstve, ktoré prekračuje dennú potrebu, sa vitamíny vylučujú obličkami alebo črievami. Ďalej je potrebný ich opakovaný príjem s potravinami alebo komplexmi vitamínov.

Farmakokinetika, pri ktorej sa ako príklad používa vitamín A a D rozpustný v tukoch, ukazuje, že ich absorpcia sa uskutočňuje v črevách v prítomnosti tukov. Samostatne je potrebné povedať o vitamíne E, ktorý sa absorbuje v malom množstve (len 25-85% dávky).

Tento typ vitamínov je charakterizovaný schopnosťou akumulovať sa, keď sa užíva vo veľkých množstvách. V dôsledku toho sa zvyšuje riziko vzniku predávkovania a výskyt nežiaducich reakcií z pečene.

Kontraindikácie

Predtým, než začnete užívať výživový doplnok, potrebujete poznať kontraindikácie pre používanie vitamínov Duovit pre mužov, aby sa zabránilo vzniku negatívnych vedľajších účinkov orgánov a systémov tela.

Medzi kontraindikáciami je potrebné zdôrazniť zvýšenú citlivosť na zložky doplnkovej látky, a to ako základná, tak doplnková. Hypervitaminóza A, E a D, pretože sa dokážu hromadiť kvôli tomu, že patria do formy vitamínov rozpustných v tukoch.

Kontraindikácie zahŕňajú aj závažné zlyhanie obličiek, prítomnosť kameňov v močovej sústave, dnu, zvýšený počet červených krviniek v krvi, hyperurikémia ochorenia venózneho systému.

Je zakázané užívať vitamínovo-minerálny komplex s neznášanlivosťou fruktózy, poškodením metabolizmu železa, medi, malabsorpčným syndrómom, zvýšeným obsahom vápnika v krvi a močom.

Pri tyreotoxikóze, tuberkulóze, ulceróznych léziách tráviacich orgánov, sarkoidóze a chronickej forme srdcového zlyhania alebo glomerulonefritídy nie je povolený ani Duovit.

S opatrnosťou musíte konzumovať vitamíny pri cukrovke, pretože denná dávka vitamínov a minerálov v tablete má asi 1 cukor.

Riziko výskytu nežiaducich účinkov je pripočítaný mužov s ochorením pečene, akútna nefritídu, žlčové kamene, rakovinových nádorov, chronická pankreatitída fáze, výstredný a alergických ochorení.

Neužívajte Duvit paralelne s inými multivitamínovými komplexmi, aby ste predišli účinku akumulácie a predávkovania.

Vedľajšie účinky

V súlade s odporúčaniami pre dávkovanie, frekvencia dávkovania a trvania priebehu nežiaduce účinky liečby Duovitu vitamíny pre mužov rozvíjať v zriedkavých prípadoch.

Niekedy však boli zaznamenané nasledovné prejavy príjmu komplexu vitamínov a minerálov. Zaznamenal sa vývoj alergickej reakcie vrátane okamžitého typu - anafylaktický šok, angioedém, spazmus brojov a urtikária.

Krvný obraz má podobu vysokej úrovne vápnika, glukóza, zmeny v tolerancii k nej, so zvýšenou aktivitou AST, alkalickej fosfatázy a laktátdehydrogenázy.

Vedľajšie účinky, ako prejavy nervového systému, sú príznaky bolesti hlavy, závraty, rýchla únava, slabosť a ospalosť.

Možné poškodenie vizuálnej funkcie, zmena farby moču a vznik vápnika vo veľkom množstve. Po jednu alebo viac recepcie Duovitu možno pozorovať dyspeptických symptómov, nevoľnosť, syndróm bolesti brucha, črevné dysfunkcia, rozvoj hnačka alebo zápcha, nevoľnosť, vracanie a poyshenie vytvárať kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku.

Okrem toho existuje nebezpečenstvo, vyrážky, svrbenie, sčervenanie kože, podráždenosť, zvýšené potoobrazovaniya, horúčka, mení prah citlivosti, poruchy srdcového rytmu a funkciu obličiek. Z kože sa môže objaviť suchosť, trhliny v dlaniach a nohách, vypadávanie vlasov a vyrážka vo forme seborey.

Komplex pre mužov Duovit

Optimálna kombinácia vitamínov a stopových prvkov je komplexom pre mužov Duovit. Vďaka zvolenému kvantitatívnemu a kvalitatívnemu zloženiu biologická prísada umožňuje poskytnúť mužskému organizmu potrebné denné množstvo užitočných látok.

Príjem pravidelného chodu Duovit umožňuje udržiavať optimálne zloženie vitamínov a mikroelementov v tele, ktoré poskytujú plnú životnú aktivitu.

Duovit obsahuje nielen veľké množstvo vitamínov, ale aj minerály vrátane súboru mikro- a makroelementov. Komplex zahŕňa tablety, z ktorých každá obsahuje potrebné množstvo vitamínov a minerálnych zložiek denne.

Niektoré užitočné prvky obsahujú denne viac, než je potrebné. Nebojte sa, vitamíny a minerály nespôsobujú vedľajšie účinky, pretože ak ich úroveň je nedostatočná, je potrebné ich vyplniť v tele.

Návod na použitie

Prijatie zloženého vitamínového prípravku si vyžaduje osobitnú pozornosť, keďže inštrukcia na vitamíny Duovit pre mužov naznačuje používanie pilulky raz denne, čím sa získa optimálny počet všetkých užitočných prvkov.

Tableta je nastavený vitamíny, medzi ktoré vitamín A je poskytnúť nevyhnutné pre tvorbu komplexných látok syntetizovaných v tele, ktorá chráni pokožku, sliznice a normalizuje zrakové funkcie.

Cholekalciferol kontroluje pomer fosforu a vápnika. Jeho nedostatok kostných štruktúr ohrozuje rozvoj osteoporózy. Thiamin sa podieľa na srdcovej práci a aktivite nervového systému.

Pokyn pre vitamíny Duovit pre mužov naznačuje potrebu prijať komplex vitamínov a minerálov, aby sa zaistilo fyziologické zloženie priaznivých zložiek v tele.

Riboflavín poskytuje aktiváciu regeneračných procesov, najmä pokožky. Pyridoxín je potrebné na udržanie štruktúry zubov, ďasien a kostného tkanivových štruktúr, rovnako ako kyanokobalamín, a kyselinu listovú - stimulovať tvorbu erytrocytov a funkciu nervového systému.

B vitamíny sú zodpovedné za prácu nervového systému a tokoferol je prirodzený antioxidant, zabraňuje patologickému zrážaniu krvi a podporuje aktiváciu periférneho krvného obehu.

Vitamín C sa podieľa na oxidačných, metabolických reakciách, aktivuje produkciu hormónov a zabraňuje vzniku patologickej priepustnosti stien krvných ciev. Okrem toho zvyšuje imunitnú obranyschopnosť a znižuje závažnosť zápalových procesov.

Pokiaľ ide o minerály v tablete, zloženie mikro- a makro prvkov zabezpečuje ich denný príjem do tela. Vápnik je potrebný pre rast kostných štruktúr, impulzívny prenos pozdĺž nervových výhonkov, zníženie svalových vlákien a absorpciu železa.

Horčík a mangán sa podieľajú na budovaní svalových a kostných štruktúr a fosfor je nevyhnutný pre zubné zdravie a syntézu energie.

Železo zabraňuje rozvoj anémie vzhľadom na jej schopnosť zúčastňovať sa na prenose kyslíka v hemoglobíne. Erytrocyty a výmena železa vyžadujú meď, ale zinok je súčasťou niektorých hormónov, napríklad inzulínu, a aktivuje regeneračnú kapacitu tkanív.

Dávkovanie a podávanie

Vitamín-minerálny komplex Duovit môže byť braný ako doplnok základnej stravy, ktorá obsahuje vyvážený príjem jedla a zdravých potravín. Napriek túžbe požívať užitočné jedlo nie je vždy možné, aby si človek každý deň vyzdvihol takú potravu, ktorá naplní každodennú potrebu vitamínov a minerálov.

Spôsob aplikácie a dávky by sa mali vyberať individuálne na základe stupňa nedostatku živín v tele, súbežnej patológie a zdravia človeka.

Pri pozorovaní stravy človek najčastejšie nedostáva dostatok vitamínov, mikro- a makroprvkov, čo ešte viac zhoršuje jeho zdravotný stav.

Celkom 1 tableta Duvit za deň zabezpečí dodanie denného množstva živín. Odporúča sa užívať Duvit v čase alebo po jedle s vodou.

Vo väčšine prípadov dostatok mesiacov na obnovenie rovnováhy vitamínov a návratu mužov k bežnej činnosti. Optimálne kvalitatívne a kvantitatívne zloženie Duovit vám umožňuje lepšie prispôsobiť stresové situácie v tele a je jednoduchšie prežiť.

Navyše nedostatok príjmu určitého súboru vitamínov, mikro- a makroelementov v tele hrozí, že znižuje fyzickú, psycho-emocionálnu a psychickú aktivitu.

trusted-source[1], [2]

Predávkovať

Vo väčšine prípadov sa predávkovanie pozoruje len vtedy, ak sa nepozorujú určité odporúčania týkajúce sa dávkovania, trvania užívania a frekvencie podávania Duovitov. Vo všeobecnosti je biologicky aktívna prísada pomerne dobre tolerovaná a dodržiavanie všetkých pravidiel použitia nespôsobuje účinok predávkovania.

Jedinou nuansou je príjem vitamínov rozpustných v tukoch, napríklad A a D. Sú schopní akumulácie, čo môže spôsobiť veľa nežiaducich reakcií pri použití veľkých dávok vitamínov.

Teda, v prípade nadmerného príjmu vitamínu D môže spôsobiť slabosť, nevoľnosť, vracanie, zníženie hmotnosti o muža, poruchy funkcie čriev s vývojom hnačiek a označených kŕče a horúčka.

Predávkovanie vitamínom A sa prejavuje bolesťami hlavy, závratmi, nevoľnosťou, vracaním, poruchami spánku, konvulzívnym syndrómom a poklesom prahu citlivosti na svetlo.

Vitamín E vo vysokých dávkach môže vyvolať bolesti hlavy, rýchlu únavu, znížený výkon, nevoľnosť, svalová slabosť, dvojité videnie a creatinuria a dysfunkciu zažívacieho traktu.

Ak sa objaví niektorý z vyššie uvedených klinických príznakov, odporúča sa zrušiť ďalší príjem biologicky aktívnej prísady a poraďte sa s lekárom na vyšetrenie a úpravu dávkovania.

Interakcia s inými liekmi

V prípade, keď je potrebné okrem biologicky aktívnej doplnkovej látky užívať aj iné lieky, odporúča sa zoznámiť sa s ich mechanizmom účinku a rizikom vedľajších reakcií pred prvými spoločnými recepciami.

Vďaka ich kombinovanému použitiu je možné vyvinúť nepriaznivé účinky, ktoré ohrozujú ľudské zdravie. Interakcia vitamínov Duovit pre mužov s inými liekmi z antibakteriálnej série, napríklad tetracyklínom, je preto zakázaná.

Okrem toho sa neodporúča užívať komplex vitamín-minerál v antacidných liekoch. Pri paralelnom príjme sa znižuje absorpcia Duovitov.

Je však potrebné pripomenúť, ak je to potrebné, ich spoločné použitie, je potrebné, aby vydržali trojhodinový interval, takže farmakokinetické vlastnosti nekonkurujú.

Vzhľadom na skutočnosť, že vitamín A je rozpustný v tukoch a má schopnosť hromadiť sa, je potrebné starostlivo užívať Duovit s inými liekmi, medzi ktoré patrí retinol. V prípade ich spoločnej aplikácie je potrebné upraviť dávku, trvanie a frekvenciu podávania.

Interakcia s inými liekmi, ktoré môžu ovplyvniť systém koagulácie krvi, ako sú antikoagulanciá, sa neodporúča. Zloženie Duovit zahŕňa vitamín E, ktorý v kombinácii s antikoagulanciami môže vyvolať krvácanie.

Vitamín C ako zložka vitamín-minerálneho komplexu by nemal byť užívaný spoločne so sulfanilamidovými prípravkami, aby sa predišlo výskytu kryštalírie. Navyše pyridoxín môže znížiť terapeutický účinok levodopy.

Riboflavín nie je žiadúce používať paralelne antibakteriálne látky, pretože sa znižuje účinnosť týchto látok. Aby sa zabránilo výskytu negatívnych popálenin, treba pozorovať trojhodinovú prestávku medzi liekmi a liekom Duovit.

Podmienky skladovania

Aby sa zachovali všetky terapeutické vlastnosti biologicky aktívnej prísady, musia sa dodržať určité podmienky skladovania.

Znamená to, že sa zachová optimálny teplotný režim, vlhkosť, ako aj osvetlenie miesta, kde sa má balík Duovit nachádzať.

Takže teplota v miestnosti by nemala presiahnuť 25 stupňov a priame slnečné svetlo by nemalo chýbať, aby sa zabránilo strate biologických vlastností liečivých vlastností.

Musia sa vziať do úvahy podmienky skladovania vitamínov Duovit pre mužov, pretože biologicky aktívna prísada môže zmeniť svoju štruktúru pod negatívny vplyv environmentálnych faktorov. Výsledkom je zmena farmakokinetického a farmakodynamického účinku Duovidu.

Pri užívaní "pokazeného" Duovita môže telo reagovať s výskytom vedľajších účinkov alebo klinických príznakov otravy.

Okrem toho je potrebné mať na pamäti, že prístup detí do spoločnosti Duovit nie je prípustný, napriek tomu, že ide o vitamíny a minerály. Avšak pri užívaní veľkého počtu tabliet môžu byť sprevádzané aj príznaky predávkovania a vedľajšie účinky.

Dátum vypršania platnosti

Pri výrobe biologicky aktívnych prísad a liekov sa musí uviesť dátum výroby a dátum posledného príjmu vitamínového a minerálneho komplexu.

Trvanlivosť vitamínov a minerálov Duovit je 3 roky. Počas tohto časového obdobia si biologicky aktívne aditívum zachováva svoje terapeutické vlastnosti a poskytuje požadovaný terapeutický účinok.

Aby sa zabezpečilo, že počas celého obdobia Duovitovu nestratí svoju schopnosť, je potrebné brať do úvahy odporúčania pre jeho skladovanie vrátane dodržiavania určitého teplotného režimu, vlhkosti a osvetlenia.

Ak počas skladovateľnosti biologická prísada bola uložená mimo liekovky alebo bola nepriaznivo ovplyvnená atmosférickými faktormi, tablety Duovit by mohli zmeniť ich štruktúru. V budúcnosti sa porušujú farmakokinetické a farmakodynamické procesy, čo ohrozuje výskyt vedľajších účinkov po užití biologického doplnku.

Cena

Musí sa chápať, že Duovit zahŕňa vitamíny, mikro- a makronutrienty, vďaka čomu telo denne dostáva dennú dávku. Užívanie vitamínov za mesiac zvyšuje úroveň imunitnej ochrany, čo prispieva k odolnosti organizmu voči infekčným faktorom.

Cena sa líši v závislosti od množstva v balení. Takže balenie môže obsahovať fľašu s 30 tabletami. Náklady na toto zariadenie je približne 115-125 UAH. Balenie sa vypočíta na 30 dní od prijatia.

Treba poznamenať, že ceny sú priemerné, pretože závisia od mesta predaja a lekárne, ktorá predáva lieky a biologicky aktívne prísady.

Ak človek potrebuje dlhšie užívať vitamíny, je racionálnejšie kupovať veľký balík Duovit. Balenie obsahuje fľašu obsahujúcu 60 tabliet. Tento balík je určený na dvojmesačný liečebný kurz. Cena vitamínov Duovit pre mužov tohto objemu kolíše okolo 170-190 UAH. Avšak stojí za to prestať medzi prvým a druhým mesiacom prijatia, aby sa predišlo vývoju predávkovania a výskytu vedľajších účinkov doplnku stravy.

Recenzie o vitamínoch Duovit pre mužov

Tabletky Duovit sa môžu používať v detstve - od 10 rokov, počas tehotenstva a pre ženy a mužov, ktorí sú vystavení častým stresovým situáciám, chýbajú silu a energiu.

V každom takomto prípade výrobca získal určitú sadu vitamínov a minerálov, ktoré umožňujú doplniť každodenné požiadavky organizmu na vitamíny, mikro a makroelementy.

Takže recenzie o vitamínoch Duovit pre mužov vo väčšine prípadov majú pozitívnu stránku. Vďaka nim sa človek cíti oveľa lepšie a naznačuje vzhľad sily a energie pre celý život.

Príjem vitamínov je racionálny v období jarnej avitaminózy, s veľkou psycho-emocionálnou a fyzickou námahou a tiež vo veku.

Použitie Duovetu na mesiac, ktoré umožňuje posilnenie kostnej štruktúry, zlepšuje stav pokožky, zažívacieho traktu a celého tela.

Záporné recenzie možno počuť len v súvislosti s výskytom alergických reakcií na príjem vitamínov. To sa zriedkavo vyskytuje, ale každý človek pred podaním lieku Duovit by sa mal zoznámiť s kontraindikáciami a vedľajšími účinkami doplnku stravy.

Vitamíny pre mužov Duovit dokonale zapadajú mužskú polovicu populácie počas emocionálnej a fyzickej námahy. Okrem toho biologický doplnok zvyšuje imunitnú obranyschopnosť organizmu, čo zabraňuje infekcii, najmä v zime. Vďaka normalizácii zloženia vitamínov, mikro- a makrových prvkov dochádza k nárastu nálady, vzhľadu intenzity a sily pre celodenný život.


Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Vitamíny pre mužov Duovit" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.