^

Očista tela podľa Ostrovského

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 16.10.2021
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Spomedzi všetkých druhov metód si čistenie tela podľa Ostrovského v poslednej dobe získava na popularite. Autor svoje odporúčania popisuje v knihách. Podľa oficiálnych lekárov a niektorých pacientov je táto technika kontroverzná. Iní sa domnievajú, že im pomohli rady a recepty osoby, ktorej sa hovorí liečiteľ, a ďalšie slušné tituly v sieti. Je dôvera, ktorú majú pacienti na internete vo výučbe V. Ostrovského, oprávnená?

Očista tela darmi prírody

Vitalij Ostrovský je aktívnym propagátorom zdravého životného štýlu v súlade s prírodou a podľa jej zákonov. Čo je obzvlášť dôležité v našej dobe stresu, podvýživy, nedostatku duchovnosti. Bylinkár a liečiteľ tvrdí, že akákoľvek choroba je dôsledkom konzumácie nevhodného jedla, zameriava sa na pôst v kostole, modlitby a dobré skutky, podľa príkladu biblických prorokov a mudrcov. Skutočný pôst napokon spočíva nielen v konzumácii surovej zeleniny a horkých bylín, ale aj v kombinácii týchto činov, ktoré človeka odvádzajú od zla a zaisťujú duchovnú a fyzickú harmóniu.

Autor nazval svoju knihu „Očista tela darmi prírody“. Toto je príručka pre samoliečbu - pomocou darov prírody a vnútorných rezerv ľudského tela. Tvorca metódy čistenia tela podľa Ostrovského tvrdí, že krv každého obsahuje všetky lieky proti všetkým patogénom. Úlohou každého je „vytvoriť“ takúto krv pre seba, aby mohla chrániť telo pred akýmikoľvek parazitmi, zvyšovať imunitu a odstraňovať jedy, ktoré blokujú ľudský život.

V. Ostrovský ponúka nové metódy liečby ženských a mužských patológií, najmä aplikácie z paliny sódovej, pohodlné ošetrenie rôznych orgánov odvarom z nerafinovaného ovsa naplneného striebrom. Popísané sú informácie o chúlostivej téme - o červoch a opatreniach na boj proti nim, o metódach a príkladoch liečenia. Nie je potrebné používať známy prostriedok - tekvicové semená; je lepšie piť koktail zo semien a ovseného vývaru.

V. Ostrovský hovorí o zdanlivo známych veciach - zdravej výžive, ktorá pomáha eliminovať najrôznejšie problémy. 10 vzorcov autorských práv je určených na zodpovedanie otázok, prevenciu mnohých chorôb.

Recepty na čistenie tela

Kniha obsahuje recepty na čistenie tela, jednotlivých orgánov a systémov, spôsoby liečby a výživy pri rôznych chorobách. Celá časť je venovaná kompatibilite produktov v závislosti od chemickej štruktúry a kyslosti, ponúka tipy na samostatnú výživu. Najmä sa neodporúča prijímať jedno jedlo:

  • sacharidové a kyslé;
  • bielkoviny so sacharidmi;
  • tuky s bielkovinami;
  • škrob a cukor;
  • melón, melón so zvyškom výrobkov;
  • mlieko.

Liečiteľ odporúča preplachovať nozdry a prínosové dutiny nielen pri zápaloch dutín a chrípke, ale aj pri mozgových príhodách a onkológii. Jedlá počas čistenia sú výlučne surová zelenina. Autor knihy navrhuje denné menu pre chronické patológie. Krok za krokom popisuje postup čistenia čriev klystírom sóda-palina. Podľa autora eliminuje parazity, vyživuje a obnovuje črevá a vyprázdňuje žlčník.

Kniha obsahuje metódy použitia cesnaku, zlatého koreňa, skorocelu, chrenu na liečbu závažných chorôb vrátane tuberkulózy, rakoviny pečene. Za hlavnú príčinu zlého zdravia považuje parazity, ba dokonca aj tie choroby, ktoré sú spôsobené úplne inými faktormi.

Webová stránka V. Ostrovského však zverejnila varovanie, že všetky informácie sú poskytované iba na informačné účely a postupy a recepty uvedené vo videách by sa mali používať po konzultácii s lekárom, ktorý pozná vaše problémy a sleduje vaše zdravie.

Recenzie

Odpovede poskytnuté autorom vyjadrujú vďačnosť ľuďom, ktorí sa riadia jeho radami a robia očistu tela podľa Ostrovského. Rád by som veril, že im skutočne pomohli niektoré podivné rady a recepty spolu s pôstom a modlitbou, ktoré samozrejme vždy posilňujú úsilie skutočných lekárov.

Nie všetkým návštevníkom internetu však dôveruje „člen Akadémie OSN“, ktorý nakrúca video v domácej kuchyni. Prekvapujúca je aj vysoká cena kníh predávaných na internete. Mnohí ho otvorene označujú za šarlatána, negramotného a nezodpovedného človeka, ktorý sa dal na svoje podnikanie a nemá právo na také rady.

Alternatívna medicína má právo byť a podľa slov V. Ostrovského je nepochybne zrnko pravdy. A ľudia v kritických situáciách sú pripravení zaklopať na všetky dvere, najmä ak sa problém týka zdravia. Po vypočutí spätnej väzby a rád iných ľudí by mal každý osobne rozhodnúť o výbere lekára a spôsobe liečby.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.