^

Nevýhody: chudnutie na krátky čas

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 20.10.2021
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Populárna skutočnosť spočíva v tom, že mínusy soľných diét poškodzujú zdravie. Iba 3% žien znova nezískalo stratené libry.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Nevýhody stravy: nedostatok pohodlia v bežnej situácii

Ak sa budete čoskoro stretnúť so starými priateľmi alebo sa chystáte zúčastniť vážnej udalosti - stratíte extra kilogramy do plánovaného dátumu vďaka diéte. Potom znova po diéte zadáte hmotnosť, ktorá bola zlikvidovaná.

Diéty zamerané na konzumáciu jedného potravinového výrobku sa nepovažujú za vyvážené. Metabolizmus je narušený.

trusted-source[8], [9]

Kefír s pohankou - diskontinuita v menu

Ak budete jesť len pohánka s jogurtom - budete čeliť ťažkej možnosti, keď si objedna lahodnú menu v reštaurácii alebo na sekulárnej strany. Čo môžete jesť, ak všetci na narodeninovej párty zdieľajú lahodný koláč?

Je nepravdepodobné, že pri takejto výžive budete môcť správne pripraviť jedlo tak, aby bola vhodná pre vašu stravu a aby ste neporušili pravidlá stravovania. Navyše, stále potrebujeme jesť vyvážené a chutné, aby bolo telo zdravé.

Odporúčame vám, aby ste dodržiavali strave, nie s správnymi poznámkami a veselými výkrikmi, ktoré vám pomôžu. Vyberte si stravu, s ktorou môžete plne žiť dlho a neuvažujte o tom, kedy táto nočná mora skončí.

Máte zlú náladu? Nie je prekvapujúce

Jednoduchá vaša strava, tým horšia bude vaša nálada - a to je jasné mínus diéty. Pamätajte na osobu, ktorá by bola šťastná z dodržiavania prísnej diéty. Vedci, odborníci na výživu dospeli k logickému záveru - čím je agresívnejšia diéta, tým častejšie sú ľudia nervózne poruchy, premenlivá nálada a podráždenosť.

Už ste niekedy počuli o hormóne nazývanom "serotonín"? Je to hormón šťastia. Ak sa vzdávate potravín, ktoré obsahujú tento hormón, nálada sa určite stratí.

Výrobky obsahujúce serotonín:

  • čokoláda
  • banány
  • jahody
  • Výrobky z múky

Dokonca aj vtedy, keď napíšu do stravy, že takéto výrobky sú prísne zakázané - nedávajte pozor, stále ich potrebujete, potom budete mať dobrú náladu.

trusted-source[10]

Ako dôležitá je tekutina v našom tele

Nesedzte na väčšinu diét, ktoré vás nútia vylúčiť soľ alebo minimalizovať spotrebu vody. Sú to nepochybné náznaky "nesprávnej" výživy. Hmotnosť zmizne a rýchlo. Lenže stratíte libier nie na strate nahromadených tukových usadenín, ale na stratu kvapaliny z tela.

Naše telo je jedinečné. Ak nie je dostatok vody, musí sa získať z vlastného tela. Naše bunky sú naplnené kvapalinou a ak voda nestačí na plnohodnotnú existenciu, môže to viesť k vážnym zdravotným problémom.

Výmena látok užitočných pre vás nastáva presne vo vode, v kvapalnom médiu vášho tela. Nedodržujte diéty s obmedzeniami vody.

Niekoľko dôležitých slov o nízkych kalóriách

Úroveň kalórií v nízkokalorických diétach sa zvyčajne pohybuje od 1200 kalórií a menej. Väčšina týchto diét je navrhnutá špeciálne pre minimálnu spotrebu nízkokalorických potravín.

Vo vašom čreve sa hmotnosť obsahu zníži o 1,5 až 2 kilogramy kvôli takejto strave a to nie je dobré pre zdravie. Obvyklá váha sa vráti do čreva, akonáhle opäť prejdete na normálnu diétu a obľúbené jedlá.

A tu je hlavné mínus diéty. S takýmito diétami nie je dôležité, aby ste stratili nadváhu. Musíme premýšľať o tom, ako spáliť tuk, a ne znížiť váhu, drahí muži a ženy.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17], [18]

Jeden z piatich. Stojí to za to strata hmotnosti?

Je veľmi cool, že ste stratili 5 kilogramov. A budete spokojní s tým, že z týchto päť kilogramov tuku bolo najmenej o 1 kg?

Vďaka nízkokalorickým diétám môžete spáliť aj svaly a tiež pomáhať pri spaľovaní extra kíl. To spôsobuje nenapraviteľné poškodenie zdravia.

Obzvlášť nebezpečné sú dlhodobé nízkokalorické diéty, sú to váš hlavný nepriateľ. Pri výbere diéty a pri zohľadnení nevýhod stravovania sa najprv zamyslite nad tým, či ste urobili správne rozhodnutie.

Chudnúť ľahko!

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.