Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Jantárová kyselina pre chudnutie: indikácie na použitie, ako sa užívať

Lekársky expert článku

Internistické infekčné ochorenie
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Existuje množstvo liekov, ktoré sa nazývajú liečbou pre všetko. Jedno z týchto liekov sa považuje za "kyselinu jantárovú", ktorej znalci jej vlastností sa úspešne používajú na úbytok hmotnosti. Avšak účinok tohto zaujímavého liečiva, ktorý je v skutočnosti len biologicky aktívnou prísadou, sa výrazne rozširuje.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Klasifikácia ATC

N07XX Прочие препараты для лечения заболеваний нервной системы

Aktívne zložky

Янтарная кислота

Indikácia Kyseliny jantárovej na úbytok hmotnosti

Pravdepodobne aj tých najnáročnejších z hľadiska štíhlosť postava dáma s využitím "kyselina jantárová" pre chudnutie, bude zaujímavé, pretože to, čo je naozaj prírodný produkt a aké ďalší prínos môže byť odvodený z jeho užívania.

Samotná kyselina jantárová v tele zdravého človeka sa vyrába v dostatočnom množstve (asi 200 g na deň). Jedná sa o metabolit Krebsovho cyklu, poskytujúca energiu buniek v tele, pretože zrútenie glukózy stimuluje produkciu adenosintrifosfátu, a že je zdrojom energie pre všetky biochemické procesy v tele, čím sa optimalizuje energetický metabolizmus.

Vonkajšie zdroje sú nápoje jantárovej kyseliny, ktoré sa má použiť na výrobu fermentáciu (fermentované nápoje, víno, pivo a podobne), niektoré druhy ovocia, hrozno, slnečnicové semená, ríbezle špargľa, ražná múka výrobky a výrobky, v ktorých je účinná zložka pôsobí ako regulátor kyslosti.

Celý problém je, že náš organizmus po mnoho rokov vývoja sa nenaučil, ako syntetizovať kyselinu jantárovú v rezerve. Všetka kyselina produkovaná v tele a prijatá zvonku sa okamžite spotrebuje vo forme energie. Ale čo ak je množstvo kyseliny jantárovej produkovanej v tele a prichádzajúce zvonka z rôznych dôvodov výrazne znížené?

Nedostatok kyseliny jantárovej môže viesť k narušeniu metabolizmu, zníženiu odolnosti organizmu voči negatívnemu ovplyvňovaniu zvonka a jeho oslabeniu. V dôsledku metabolických porúch, ktoré trpia veľa orgánov a systémov tela, sa rozvinú rôzne choroby.

Tablety kyseliny jantárovej sú výrobcom umiestnené ako zdroj tejto hodnotnej látky, ktorá má menej častý terapeutický účinok v niektorých patologických stavoch:

 • Astenické stavy. Osobitná výhoda sa poskytuje starším ľuďom s ochoreniami súvisiacimi s vekom. Tiež poukazuje na pozitívny účinok lieku pri poskytovaní prvej pomoci ľuďom v extrémnych podmienkach, napríklad na zníženie negatívnych účinkov hladovania kyslíkom.
 • Podmienky spojené so sklerotickými zmenami v cievach mozgu (poruchy pamäti, únava atď.). Dobré výsledky sa zaznamenali pri kombinovanej terapii s "Amber Acid" ako patológie, ako je discirkulatívna encefalopatia a cerebrálna ateroskleróza.
 • Bolesť hlavy a závrat, ktoré vyplynuli z porušenia cerebrálneho obehu a nedostatku kyslíka a živín v mozgových bunkách.
 • Mnoho kardiovaskulárnych chorôb (ischemická choroba srdca, rôzne formy angíny pectoris, hypertenzia, ateroskleróza, atď) pre ktoré účelovo viaczložkové farmakoterapie po celý život. "Jantárová kyselina" zároveň pomáha znižovať dlhý zoznam liekov základnej terapie, posilňuje ich účinok a v niektorých prípadoch znižuje priebeh liečby.

Liečivo je tiež zaujímavé ako profylaktikum ischemickej choroby srdca zvýšením hladiny sukcinátov

 • Choroby pohybového aparátu (osteochondróza, osteoartritída atď.). Účinnosť lieku je založená na zvýšení hladiny sukcinátov.
 • Diabetes mellitus typu 2. A opäť je sledovaný účinok sukcinátov, ktoré sú schopné regulovať produkciu inzulínu.
 • Onkologické ochorenia. Sukcinát v zložení lieku môžu byť lokalizovaná v nádoroch, a inhibuje rast a proliferáciu rakovinových buniek, ktoré majú podstatný vplyv na stav pacientov s rakovinou, zvýšením ich životnosť a znižujú percento predčasných úmrtí.

Liek je tiež schopný znížiť negatívne dôsledky chemoterapeutického ošetrenia malígnych novotvarov.

 • Benígne nádory (cysta, myóm atď.).
 • Choroby dýchacieho systému (so zápalovými procesmi v pľúcach a prieduškách, liek zlepšuje zdravie pacientov a urýchľuje regeneráciu tým, že zlepšuje obranyschopnosť tela).
 • Respiračné vírusové a bakteriálne infekcie (angína, vírus chrípky, SARS atď.). Podávanie veľkých dávok lieku, ktoré stimulujú imunitný systém na boj s chorobou a umožňuje krátky čas na návrat k plneniu pracovných povinností.

2-tý alebo 3-týždňový priebeh príjmu "kyseliny jantárovej" je vynikajúcou prevenciou exacerbácií chronických patológií, najmä v jesennom jarnom období.

 • Intoxikácia organizmu rôznej etiológie. Je to protijed pre otravu týmito látkami ako je olovo, ortuť, arzén.
 • Porušenie periférnej cirkulácie (demonštratívne použitie lieku na liečbu kŕčových žíl).
 • Bronchiálna astma.
 • Choroby gastrointestinálneho traktu a žlčníka, pečene a obličiek (obličkové kamene a žlčník, obezita pečene, cirhóza atď.).
 • Závislosť od alkoholu.
 • Depresívne stavy a poruchy spánku na pozadí.

Drogu pre prevenciu rôznych genetických mutácií, zlepšuje látkovú výmenu v tkanivách, zachovanie imunity (orientačné príjem spolu s liekmi, čím sa znižuje mikroflóry v črevách), liečbu kĺbov, úľavu od bolesti svalov a únavy po namáhavom cvičení, zlepšenie pokožky a vlasov, dobre, a, samozrejme, pre korekciu hmotnosti.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10]

Formulár uvoľnenia

Také cenné bioaditíva sú vyrábané farmaceutickými spoločnosťami Ukrajiny a Ruskej federácie vo forme tabliet s rôznou dávkou a rôznymi obalmi. Produkciu a distribúciu kyseliny "jantárovej" spracováva spoločnosť LLC "Elitpharm" a ruská spoločnosť "Mosbiopharm".

Takže ruský prípravok má dávku 100 mg (kyselina jantárová plus pomocné zložky: škrob, glukóza, aerosil, mastenec a stearát vápenatý). Ukrajinský analóg má dávku 250 mg, okrem tablety okrem kyseliny jantárovej (150 mg) je tiež 10 mg kyseliny askorbovej.

Napriek skutočnosti, že BAA sa nazýva "kyselina jantárová", základnou látkou v prípravku je kyselina acetylamino-jantárová, ktorá pochádza z prírodnej kyseliny jantárovej. To je spôsobené tým, že soli a éterné sukcináty v čreve sú absorbované oveľa lepšie ako pôvodný produkt.

"Jantárová kyselina", ktorý sa používa ako terapeutické a profylaktické účely, ako aj úbytok hmotnosti a pre omladenie, komerčne možno nájsť v tvare dosky, obsahujúca 10 tabliet a v násobkoch 4, 8 a dokonca aj 10 dosiek.

V úplnom zozname liekov nájdete iné lieky obsahujúce kyselinu jantárovú, presnejšie jej deriváty. Tu je malý zoznam týchto liečiv, "Meksipridol", "Armadin", "gelofusin", "Limontar", "Reamberin", "Gialual Arthro" (kyselina jantárová v kombinácii s hyaluronová).

trusted-source[11], [12], [13], [14]

Farmakodynamika

V návode k liečivu "Amber Acid", ktorý sa našiel široké použitie v komplexnom programe korekcie hmotnosti ako účinný nástroj na zníženie hmotnosti, je umiestnený ako antihypoxický, metabolický a antioxidačný prostriedok.

Cenná vlastnosť kyseliny jantárovej je schopnosť zvýšiť ochranné a adaptačné vlastnosti tela, stimulovať ju na boj s chorobou, kvôli ktorému má liek také rozsiahle a rozmanité indikácie na použitie. Normalizácia bunkového dýchania, ako aj metabolických procesov v tele pomáha zmierniť stav pacientov vo väčšine patológií.

Pozitívny účinok lieku na kĺbové ochorenia je spôsobený dvoma účinkami: zlepšenie krvného obehu a ľahký diuretický účinok. Z kĺbov sa teda v priebehu rokov nahromadené ložiská soli umyjú a zápal zmizne.

S renálnym kameňom a cholelitiázou pomáha kyselina jantárová zničiť kamene a odstrániť ich vo forme piesku z tela.

Užitočné pre gastrointestinálny trakt je stimulovať produkciu žalúdočnej šťavy, ktorá zlepšuje trávenie a asimiláciu potravín, zvyšuje chuť do jedla. Jantárová kyselina tiež zlepšuje pohyblivosť zažívacieho traktu a pozitívne ovplyvňuje kontraktilnú funkciu svalov.

Mimochodom, tento vplyv prináša zvýšenie telesnej vytrvalosti a pracovnej kapacity celého organizmu.

Účinnosť lieku na diabetes typu 2 je spôsobená schopnosťou kyseliny jantárovej stimulovať syntézu inzulínu v tele pacientov a optimalizovať metabolizmus.

Pri liečbe rôznych otrav a závislosti od alkoholu sa používa metabolizmus stimulujúci antioxidant. Vďaka nim rozpad alkoholu a škodlivých látok v krvi prechádza rýchlejšie, čo znamená, že opúšťajú telo oveľa skôr. Preto sú zabránené príznaky intoxikácie organizmu.

Mimochodom, v alkoholikoch klesá aj závislosť od alkoholu. A tu sa kvalitatívne indikácie krvi a stav pečene podrobujú zmenám k lepšiemu.

Pozitívny účinok kyseliny jantárovej má na nervový systém, čo určuje jeho popularitu ako antidepresívum.

Predpokladá sa, že poskytnutím pozitívneho účinku na celý organizmus je kyselina jantárová schopná zvýšiť sexuálnu túžbu. A to platí pre mužov i ženy.

A napokon výhody "kyseliny jantárovej" pre tých, ktorí sa rozhodli bezpečne a bez nepríjemných pocitov bojovať proti nadváhe. V tomto prípade je dôraz kladený na zlepšenie tráviacej funkcie tráviaceho traktu, normalizáciu metabolizmu, čistenie tela škodlivých toxínov a nadmernej vody. Easy diuretikum účinok na pozadí dobrého metabolizmu pomáha nielen účinne a bez námahy horieť nahromadené tuk, ale tiež odstrániť telo prebytočnej vody, čo sa odráža aj v zmysle telesnej hmotnosti a často sa prejavuje v podobe škaredé opuchy končatín a tváre, rovnako ako "vrecia" pod očami.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19], [20], [21]

Farmakokinetika

Tablety "kyseliny jantárovej" na úbytok hmotnosti alebo na iné účely sa užívajú perorálne požitím, t.j. ústne. Vstup do tráviaceho traktu sa rýchlo šíri po celom tele. Absorbujúce v čreve, kyselina jantárová preniká do krvi a rôznych tkanív tela, kde sa podieľa na katabolických reakciách, s trvaním úplné polovice cyklu objednávky (za vzniku prípadne voda a CO 2 ).

Polčas rozpadu lieku je približne 25-26 minút. V tomto prípade samovoľne pôsobiaca látka nie je naklonená v tele, pretože sa úplne premení na energiu.

trusted-source[22], [23], [24]

Používajte Kyseliny jantárovej na úbytok hmotnosti počas tehotenstva

Použitie kyseliny jantárovej v priebehu tehotenstva, kedy ženské telo prechádza vážne hormonálne zmeny, čo pomáha výrazne zlepšiť jej stav, zmierniť nepríjemné príznaky spojené s hormonálnou nerovnováhou, zabrániť toxikózy vyskytujúce sa v skorých a neskorých štádiách, alebo aspoň znížiť ich intenzitu.

Práca pre dvoch (a niekedy aj tri, štyri, atď), telo tehotné ženy spotrebuje oveľa viac energie než predtým, takže to môže dostať unavený rýchlo, až do nástupu stavu zvaného pokorenie. Nakoniec táto matka potrebuje tieto sily ako žiadna iná. Takže potrebujete ďalší zdroj energie, ktorou je kyselina jantárová, ktorá zlepšuje bunkový metabolizmus a urýchľuje spaľovanie tukov, a preto sa dá použiť na bezpečnú stratu hmotnosti počas tehotenstva. Samozrejme iba vtedy, ak hmotnosť budúcej múmie výrazne prevyšuje normu, ktorá je vo svojej jemnej pozícii plná komplikácií (tak pri pôrode, ako aj pri pôrode).

Použitie kyseliny jantárovej v priebehu tehotenstva môže optimalizovať nielen bunkovú respiráciu matku aj plod, ale aj na ochranu nenarodeného dieťaťa z rôznych vírusov, baktérií a toxínov, čo negatívne ovplyvňuje jeho vývoj a priebeh tehotenstva. Takýto prospešný účinok lieku sa vykonáva zdvihnutím vlastnú obranyschopnosť matky organizmu a posilnenie histogematogenous bariéru medzi plodu a materskej krvi.

Ako vidíme, používanie kyseliny jantárovej prispieva k významnému zníženiu pravdepodobnosti narodenia dieťaťa s rôznymi vrodenými malformáciami. Existujú však určité obmedzenia týkajúce sa tehotných žien. Vezmite tablety kyseliny jantárovej v obmedzenom množstve, nie viac ako 7 a pol gramov od obdobia od počatia až po dodanie.

Demonštrácia bude vymenovanie drogy tehotným ženám, čo závisí od veku tehotenstva:

 • I trimester - v intervale od 12 do 14 týždňov vrátane,
 • II trimester - od 24 do 26 týždňov vrátane,
 • III. Trimester - posledný mesiac tehotenstva (15-25 dní pred očakávaným termínom dodania).

Dávkovanie a profylaxia v tomto prípade sú nasledovné: 250 mg (1 alebo 2,5 tabliet v závislosti od dávkovania) denne počas 10 dní.

Kontraindikácie

Napriek všetkým výhodám užívania kyseliny jantárovej a jej zlúčenín, postoj k nej je stále dvojaký. Na jednej strane sa kyselina jantárová nepovažuje za cudzí prvok nášho tela, pretože jeho časť je produkovaná samotným organizmom. Ale na druhej strane, akcia tejto cennej organickej kyseliny nemôže byť prospešná pre všetkých.

V prvom rade treba spomenúť pacientov s tráviacimi chorôb spojených so zvýšenou sekréciou žalúdočnej šťavy. Príjem kyseliny jantárovej, najmä na lačno môže zhoršiť ochorení, ako je gastritída s prekyslenie žalúdočných a dvanástnikových vredov, pretože akákoľvek kyselina dráždi sliznicu, a to najmä v prípade, že je poškodený alebo zápal (vredy alebo erózie). Ale v skutočnosti kyselina jantárová tiež stimuluje produkciu žlče, ktorá je silne dráždivá.

Ukazuje sa, že je to užitočné pre žlčník, nie vždy prospech žalúdka. Hoci pri porušení motility žlčových ciest a samotného žlčníka s liekmi, ako je kyselina jantárová, stojí za to byť opatrnejší.

Liečivo je schopné zvýšiť diastolický krvný tlak, takže jeho použitie je nežiaduce u pacientov s kolísaním krvného tlaku alebo stabilne zvyšuje jeho ukazovatele.

Zvýšený metabolizmus môže v niektorých prípadoch viesť k aktívnej tvorbe oxalátov (močových kameňov). Toto je potrebné vziať do úvahy u pacientov s urolitiázou a pacientov s touto tendenciou.

V tehotenstve môžu ženy používať "kyselinu jantárovú", aby schudli, zabránili komplikáciám pri nosení dieťaťa a pôrode a bojovali proti prejavom toxikózy. Ak je však pacient diagnostikovaný závažným stupňom preeklampsie, ku ktorému dochádza neskoro v tehotenstve, je lepšie zdržať sa užívania kyseliny jantárovej, aby sa situácia nekomplikovala.

Podľa pokynov nie je žiadúce užívať doplnky a pacientov s glaukómom.

Tí, ktorí sa rozhodli zlepšiť svoje telo kyselinou jantárovou, si musíme uvedomiť, že táto droga má vzrušujúci účinok na mozog, čo môže ovplyvniť kvalitu spánku. Z tohto dôvodu sa neodporúča užívať pilulku pred spaním alebo neskoro v noci.

trusted-source[25], [26], [27], [28], [29]

Vedľajšie účinky Kyseliny jantárovej na úbytok hmotnosti

Ak sa prípravok kyseliny jantárovej užíva na profylaktické účely alebo na zníženie telesnej hmotnosti u zdravých ľudí, potom sa nepozoruje použitie prijateľných dávok negatívnych reakcií. Pokiaľ sa v niektorých prípadoch nedosiahnu reakcie z precitlivenosti na liek vo forme alergických prejavov.

Ďalšou vecou je, ak osoba nedodržiava pokyny a ignoruje bod o kontraindikáciách na použitie. V tomto prípade vám môžu pripomenúť vedľajšie účinky lieku.

Zhoršenie stavu sa môže pozorovať u pacientov s arteriálnou hypertenziou alebo kolísaním krvného tlaku, pretože použitie kyseliny jantárovej môže viesť k zvýšeniu jej indexov.

Rovnaká situácia sa pozoruje u "žalúdočných" alebo "vredových". Jantárová kyselina zvýši kyslosť žalúdka, čo povedie k zhoršeniu zápalového procesu, môže spôsobiť vznik erózií na sliznici a dokonca aj krvácanie z vredov. V tomto prípade bude liek sprevádzať bolesť v epigastrickej oblasti (gastralgia) a ďalšie nepríjemné symptómy spojené s ochoreniami tráviaceho systému.

trusted-source[30], [31]

Dávkovanie a podávanie

Na základe informácií poskytnutých výrobcom a popísaných v oficiálnych pokynoch, tablety "Jantárová kyselina" na úbytok hmotnosti alebo na iné účely by sa mali užívať pred jedlom. Ale ak má človek zápalové alebo ulcerózne lézie žalúdka, liek sa môže užívať počas jedla alebo dokonca po jedle, bez toho, aby sa zabúdalo na lieky, ktoré sa potýkajú s hypersekréciou kyseliny chlorovodíkovej.

Avšak títo pacienti by byť zrejmé, že "Kyselina jantárová" nie je droga, ešte dôležitejšie a nevyhnutné, a teda v prípade potreby vždy možné nájsť prostriedok alebo dávkové formy, ktoré sú bezpečné pre gastrointestinálne sliznice.

Odporúča sa piť tabletu s dostatočným množstvom vody alebo predbežne rozpustiť vo vriacej teplej alebo minerálnej vode. Ak je to žiaduce a na zlepšenie chuti, môže sa tableta umyť ovocnou šťavou.

Odporúčaná denná dávka pre pacientov starších ako 18 rokov je 0,25-1 g s terapeutickým priebehom 28-30 dní. Dávka lieku a frekvencia príjmu sa môže meniť v závislosti od veku osoby, diagnózy a účelu podania.

Napríklad, aby sa zabránilo syndrómu kocoviny, dostatočné na užívanie jednej tablety 250 mg 20 minút pred sviatkom, aby sa zlepšila chuť do jedla a trávenie, rovnaká dávka sa užíva 1 až 3 krát denne pred jedlom. Liek oncobolus sa však predpisuje vo významných dávkach - od 2 do 20 tabliet, ktoré sa musia užívať do jedného dňa.

Ako vidíte, užívanie veľkých dávok lieku nemá negatívny vplyv na telo a nespôsobuje fenomén predávkovania. Okrem toho sa kyselina jantárová v tele nezhromadí, takže jej dlhodobý príjem by nemal mať vplyv na zdravotný stav. Lekári však neodporúčajú používať liek dlhšie ako 4 týždne. Lepšie je rozdeliť terapeutický kurz na kratšie s opakovaním po chvíli.

Ako užívať kyselinu jantárovú v boji proti nadváhe

Pokiaľ ide o korekciu čísel u ľudí s nadváhou, existujú niektoré výhody, z ktorých najdôležitejšie je výber a zníženie hmotnosti s ďalšími zdravotnými prínosmi pre celé telo.

Takže pri strate hmotnosti prostredníctvom "kyseliny jantárovej" si môžete vybrať jeden z troch efektívnych spôsobov:

 1. Podľa pokynov: 0,75 mg denne, rozdelené na 3 dávky. V tomto prípade sa má liek užívať pred jedlom, 25-30 minút pred jedlom. Užívanie drogy sa vykonáva počas jedného mesiaca, po ktorom sa buď zastaví to, čo sa dosiahlo, alebo po krátkej dobe, opakujte priebeh.
 2. Kyselina jantárová v množstve 3 alebo 4 tablety sa odoberie presne 3 dni. Musíte to urobiť, ako v prvom prípade, 30 minút pred jedlom. 4 pracovné dni (zvyšok ako z tabliet a z tučných, ťažkých jedál). Kurz je určený na 1 mesiac.
 3. 1 alebo 0,5 pohára vody sa má denne opiť na prázdny žalúdok ráno počas rovnakých 30 dní. Potom sa ústna dutina opláchne čistou vodou, aby sa zabránilo poškodeniu zubnej skloviny pod vplyvom kyseliny z kompozície na úbytok hmotnosti.

Bez ohľadu na to, aký spôsob sa zvolí, nemôže sa spoliehať len na kyselinu jantárovú. Áno, zlepšuje metabolizmus a odstraňuje škodlivé toxíny, ale ak budete aj naďalej porušovať tela nekvalitné a tučné jedlo, ignoruje fyzickú aktivitu, telesný tuk stále zostávajú na svojom mieste, ak nie doplnený o nových zásob.

Príjem "zeolit" Diéta - spôsob, ako pohodlné, bezpečné a užitočné, ako sa zbaviť nenávistných kilogramov bez vyčerpania posilňovňu a prísne diéty, má vplyv na žalúdok a psychiku. Niektoré úsilie sa však bude musieť uplatniť, a to:

 • dodržiavajte jednoduchú stravu s malým množstvom tuku a uhľohydrátov v potravinách a pokrmy,
 • nevzdávajte sa fyzickej aktivity, či už je to prechádzka na čerstvom vzduchu, ranné cvičenia alebo práca v dacha.

Iba v tomto prípade je možné priblížiť postavu k ideálu, zlepšiť zdravie a zvýšiť imunitu.

trusted-source[32], [33], [34]

Interakcie s inými liekmi

Kyselina jantárová je veľmi zriedka reagovať s inými liekmi, ako v dôsledku čoho existuje nežiaduce akcie (útlm účinok nekompatibilitou lieky zvýšenie koncentrácie účinnej látky v krvnej plazme, nasledované nežiaducimi amplifikačních krokoch). Napriek tomu paralelný príjem anxiolytik a kyseliny jantárovej na úbytok hmotnosti alebo na terapeutické a preventívne účely môže viesť k oslabeniu ich pôsobenia sukcinátmi. To isté platí pre lieky z skupiny barbiturátov, ktoré majú sedatívny účinok, trankvilizéry, svalové relaxanciá.

Liečba infekčných chorôb je často sprevádzaná príjmom rôznych skupín liekov. V podstate sú to antibiotiká a protizápalové lieky. V tomto zozname možno tiež pridať antihelmintické a antituberkulózne liečivá, ktoré majú tiež zreteľný toxický účinok na pečeň. Aplikácia kyseliny jantárovej v komplexnej terapii bakteriálnych infekcií a invázií helmintov môže znížiť toxický účinok vyššie uvedených skupín liečiv na ľudský organizmus.

trusted-source[35], [36], [37], [38], [39], [40], [41], [42]

Podmienky skladovania

Ďalšou dôležitou požiadavkou - venujte pozornosť dátumu exspirácie drogy a po jej uplynutí sa tento výrobok zbavte bez ohľadu na jeho zloženie a cenu. Zdravie, verte mi, je drahšie.

trusted-source[43], [44], [45], [46], [47]

Čas použiteľnosti

Doba použiteľnosti tabliet kyseliny jantárovej je pomerne dlhá a 4 roky od dátumu výroby a skladovania sú jednoduché: suché miesto mimo priame slnečné žiarenie s takou teplotou nepresahujúcou 25 stupňov. Ďalšie prípravky obsahujúce kyselinu jantárovú môžu mať iné požiadavky na skladovateľnosť a skladovanie.

trusted-source[48], [49], [50]

Niektoré informácie o lieku

Napriek skutočnosti, že "kyselina jantárová" je považovaný iba ako potravinový doplnok, nespôsobuje závislosť a predávkovanie pomocou to pre chudnutie, a ešte viac na liečebné účely by nemala byť tak neopatrný a brať lieky bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo výživu , Iba oni môžu posúdiť uskutočniteľnosť takéhoto kroku a priradiť (alebo správne) účinnej dávky, s uvedením trvania terapeutického kurzu.

V každom prípade, predtým ako prehltnete prvú tabletku, mali by ste si pozorne prečítať pokyny, ktoré sú nevyhnutne spojené s liekom. Väčšina opisov liekov na internete obsahuje skrátené informácie, ktoré musíte porovnať s originálom. Iba v tomto prípade je možné presvedčiť sa o bezpečnosti liečby alebo prevencie.

Hodnotenie lekárov a pacientov

Ľudia dôverujú a často sú pripravení veriť vo všetko, čo chcú. Ale pokiaľ ide o zdravie a krásu, tento prístup, samozrejme, nie je opodstatnený. Tu je správne zapamätať si jednu múdrosť: "Sedemkrát skontrolujte a strihajte raz". Tj pred aplikáciou akéhokoľvek lieku potrebujete poznať stanovisko lekára, ktorý vás a ľudí, ktorí už tento liek používajú na liečbu takejto patológie, na boj s nadváhou, na kozmetické alebo preventívne účely.

Recenzie lekárov o účinnosti "kyseliny jantárovej" na úbytok hmotnosti trochu od seba. Niektoré z nich majú tendenciu vidieť účinok placebo v prípade, hoci spoľahlivosť výsledkov získaných po užití lieku nikto nepochybuje. Áno, aj keď účinok placeba, ak boli len výsledky! Iba v tomto prípade je účinok prípravku fyziologicky podmienený účinkom kyseliny jantárovej v Krebsovom cykle a jej transformáciami, ktoré môžu ovplyvniť metabolizmus v tele. A viera v liek ako všeliek nadváhy tu nie je nič.

Ale názory lekárov často nemajú záujem o obyčajných ľudí, pretože sa zvyčajne považuje za zaujatý. Lekári odmietajú lacné účinné lieky údajne podporovať drahšie analógy. Pokiaľ je to pravda, nie je to pre nás posúdenie. Ale to je miesto, kde sme sa cieľ (alebo prinajmenšom subjektívne, ale blízko k realite) informácie o výsledkoch získaných od podania lieku pre navigáciu, či sa pokúsiť túto metódu boja proti nadváhy na seba.

Prečo inak rozhodovať muža na ulici o účinnosti a bezpečnosti akejkoľvek drogy, ako nie o skutočných názoroch tých, ktorí schudnú a výsledky uvedené v týchto recenziách?

Mnohé takéto posúdenia sa týkajú aj drogy "Amber Acid", ktorá sa používa na zníženie hmotnosti. Ako zvyčajne medzi nimi existuje pozitívne a negatívne. Druhá z nich je najčastejšie spojená so skutočnosťou, že chcú ľahko schudnúť tým, že užívajú kyselinu jantárovú, ženy a muži dávajú príliš veľa nádeje na samotnú drogu a nerobia nič na to, aby opravili svoju váhu.

Hypodynamia a podvýživa môžu vyvrátiť použitie akýchkoľvek najúčinnejších prostriedkov na zníženie telesnej hmotnosti. Ak sa nedokážete vzdať tučných lahôdok, budete musieť doplniť príjem kyseliny jantárovej pravidelným vykonávaním aktívnych fyzických cvičení tak, aby bola energetická bilancia vo vašom prospech, t. J. Energia v tele bola nižšia ako to, čo bolo vynaložené.

Ďalším dôvodom na negatívnu spätnú väzbu je nepozorné čítanie pokynov v časti "Kontraindikácie na použitie". Ignorovanie varovania pred smutnými dôsledkami pre určité skupiny pacientov je drahšie. To vedie k sťažnostiam na bolesť žalúdka, vysoký krvný tlak, nespavosť atď. A tu nie je úbytok na váhe.

Ak sa liek aplikuje správne, berúc do úvahy existujúce patologické stavy a dodržiavajú odporúčané dávkovanie, mnohí ľudia zaznamenajú úžasné výsledky: jednoduché odstránenie 5-12 kg za 1 mesiac.

Ale to nie je všetko. Mnoho žien hlási, že počas príjmu "kyseliny jantárovej" diéta sa cíti lepšie, upravil trávenie, zlepšuje odolnosť organizmu voči rôznym sezónnych a ďalších chorôb, a to zvlášť príjemné, že sa hrnú do vyzerať mladšie, pretože droga má pozitívny vplyv na celé telo , vrátane kože. Nie je to výsledok?

Farmakologická skupina

Биологически активные добавки
Для похудения

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Jantárová kyselina pre chudnutie: indikácie na použitie, ako sa užívať" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.