Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Hoodia Gordonia na chudnutie

Lekársky expert článku

Internistické infekčné ochorenie
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Hoodia pre chudnutie - to je populárny nástroj, ktorý sa používa na boj proti obezite. Zvážte hlavné indikácie použitia, vlastností a účinnosti.

Hoodia Gordoni je kaktus, ktorého biotopom je kalaharijská púšť v Južnej Afrike. Zvláštnosťou tejto rastliny je, že výrazne znižuje pocit hladu. Vďaka svojim vlastnostiam sa hoodia používa vo farmakologickom priemysle. Používa sa ako hlavná zložka rôznych doplnkov stravy, kapsúl a piluliek na chudnutie.

Chuťové vlastnosti sú jadrom rastliny. Stonka obsahuje glykozid P-57. Táto látka pôsobí na hypotalamus a stabilizuje hladinu cukru v krvi. Taktiež sa pozoruje interakcia s receptorami krvných ciev. V komplexe to všetko vedie k zníženiu pocitu hladu.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Klasifikácia ATC

A08AX Другие средства против ожирения

Indikácia Hoodia pre chudnutie

Hlavné indikácie používania hoodia na úbytok hmotnosti sú založené na vlastnostiach účinnej zložky, ktoré znižujú chuť do jedla. Biologicky aktívna prísada sa používa v takýchto prípadoch:

 • Pohodlné zníženie telesnej hmotnosti a kontrolu proporcií tela.
 • Znížená chuť do jedla.
 • Normalizácia metabolických procesov v tele.
 • Prevencia celulitídy.
 • Ako zdroj živín.
 • Zlepšite trávenie.

Okrem vyššie uvedených indikácií sa môže hoodia použiť na udržanie už dosiahnutých výsledkov straty hmotnosti.

trusted-source[6]

Formulár uvoľnenia

Na boj proti nadváhe veľmi často používajú rôzne potravinové doplnky na základe rastlín. Ich forma uvoľňovania sa môže tableť vo forme kapsúl na orálne použitie, čaju a dokonca aj krému na vonkajšie použitie.

Najčastejšie používaná kapsula hudiya na chudnutie. Balenie obsahuje 30 kapsúl s obsahom 500 mg účinnej látky. Hlavnou látkou je extrakt z hoodia 400 mg a pomocné zložky: laktóza, stearát vápenatý, maltodextróza.

Doposiaľ je farmaceutický trh zastúpený mnohými rôznymi drogami, medzi ktoré patrí Khudiya Gordoni. Zvážte najobľúbenejšie názvy prísad s kaktusom spaľujúcim tuky:

 1. Hoodia Slim - každá kapsula obsahuje 400 mg extraktu z hoodia. Pomocným komponentom je chróm, ktorý zvyšuje účinok zariadenia. V jednom balení 30 kapsúl bioaditív, ktoré znižujú chuť do jedla.
 2. P57 Hoodia je biologicky aktívna prísada s prirodzenou kompozíciou. K dispozícii v zelených kapsulách. Účinne znižuje chuť do jedla, pomáha znižovať príjem kalórií, zlepšuje metabolické procesy. V jednom balení obsahuje 30 kapsúl obsahujúcich 240 mg účinnej látky.
 3. Mega Hoodia - doplnok stravy, ktorý utlmuje hlad a zabraňuje vzniku celulitídy. V jednom balení bolo 60 kapsúl v každej kapsule 250 mg hoodia gordonii.
 4. Nature's Bounty Zelený čaj s hoodiou - kapsula, 12,5 mg hoodia a 315 mg extraktu zeleného čaju v každej kapsule. Okrem zníženia chuti do jedla má antioxidačný účinok, zabraňuje vzniku tukových zásob, spomaľuje proces starnutia.
 5. Liprina - tablety, ktorých hlavnou zložkou je extrakt z hoodia. Jedna tableta obsahuje 650 mg rastlinnej látky. Diétny doplnok obsahuje vitamíny B, ktoré normalizujú metabolizmus lipidov a chrómpikolinát, ktorý udržuje normálnu hladinu cukru v krvi. Prípravok je k dispozícii v baleniach s hmotnosťou 30 a 60 kusov.
 6. Turboslim Control of Appetite je biologicky aktívna prísada vo forme tabliet na žuvanie. Jedna tableta obsahuje 50 mg hoodie a ďalšie látky: L-karnitín, inulín, chrómpikolinát.
 7. Heron-vit Hoodia aktívum - tablety pre liečbu a prevenciu obezity alimentárne, kontrola váhy, ateroskleróza, metabolického syndrómu a menopauze (normalizuje hladinu cholesterolu v krvi). Pomáha pri liečbe celulitídy a lipomatózy. V jednom balení 90 tabliet doplnkov stravy. Ďalej Hoodia, prípravok obsahuje vitamíny, pikolinát chrómu, síran horečnatý, L-karnitín, výťažok z chmeľových hlávok a Garcinia cambogia, výťažok z ananásu, artičok.
 8. Anticelulitídový krém Hoodia - kozmetický výrobok s rastlinnými olejmi a výťažkami. Obsahuje hoodia gordoni, kávu z hydrolyzátu a zelený čaj. Pozitívny účinok na celulitídu je viditeľný po mesiaci pravidelnej aplikácie krému na problémové oblasti tela.

Všetky vyššie uvedené lieky sa používajú bez lekárskeho vymenovania. Pred použitím takýchto biologicky aktívnych prísad sa však odporúča konzultovať s odborníkom na výživu.

Farmakodynamika

Hoodia Gordonii - tento kaktus, ktorý obsahuje molekulu R57. Farmakodynamika tejto látky naznačuje, že je 1000 krát účinnejšia ako glukóza. Účinok biologicky aktívnej prísady je založený na účinku na hypotalamus, to je časť mozgu, ktorá je zodpovedná za chuť do jedla. Nervové bunky reagujú na hladinu glukózy v krvi a spôsobujú pocit sýtosti.

Hoodia gordonii obsahuje atypické metylované cukry vo forme steroidných glykozidov. A tiež cholesterol a β-sitosterol, mastné kyseliny, vitamín E, alkány. Aktívne súčasti zariadenia poskytujú svoj účinok znižovania hmotnosti.

trusted-source[7], [8]

Farmakokinetika

Hoodia Gordoni má niekoľko foriem uvoľnenia, ale všetky sú určené na perorálne použitie. Farmakokinetika lieku naznačuje, že jeho účinná látka P57 aktivuje receptor horkej chuti, potláča hlad a znižuje chuť do jedla.

Po perorálnom podaní je intestinálna absorpcia nižšia ako 2%. Jedenie spomaľuje proces absorpcie. P57 sa rýchlo distribuuje po celom tele, hromadí sa v tkanivách pečene, obličiek a čriev. Metabolizmus v pečeňových bunkách sa vylučuje ako metabolity s výkalmi a močom. Lehota na odstúpenie závisí od užívanej dávky.

trusted-source[9], [10],

Používajte Hoodia pre chudnutie počas tehotenstva

Rôzne biologicky aktívne prísady a prípravky, ktorých účinok je zameraný na potlačenie hladovania a zníženie chuti do jedla, by sa mali zastaviť s trvaním 2-3 mesiace pred plánovaným počatím. Použitie hoodia na úbytok hmotnosti počas tehotenstva je kontraindikované.

Kontraindikácie

Hlavnými kontraindikáciami pri používaní hoodia pri chudnutí je individuálna intolerancia zložiek výživového doplnku. Liek je zakázaný pre tehotné ženy a počas dojčenia.

trusted-source[11]

Vedľajšie účinky Hoodia pre chudnutie

Pri použití hoodia gordonii v odporúčaných dávkach sa vedľajšie účinky nevyvíjajú. Nepriaznivé príznaky sa môžu vyskytnúť pri predávkovaní liekom alebo v prípade, že sú užívané pacientmi s precitlivenosťou. Na odstránenie nevoľnosti, zvracania a alergických reakcií na kožu je indikovaná symptomatická liečba.

Dávkovanie a podávanie

Podľa pokynov spôsob podávania a dávka hoodia na úbytok hmotnosti závisí od požadovaných výsledkov. Doplnky sa majú užívať 1 kapsulu / tabletu 2-3 krát denne počas pol hodiny pred jedlom. Trvanie liečby by nemalo presiahnuť 30 dní. Ak existuje potreba druhého kurzu, potom sa uskutočňuje po konzultácii s odborníkom na výživu.

 • V čase užívania lieku musíte dodržiavať nízkokalorickú diétu a fyzickú aktivitu. Tiež nezabudnite na udržiavanie vodnej bilancie.
 • Je veľmi dôležité, aby ste jedlá preskočili. Jedzte 4-6 jedál denne v malých porciách. Vzhľadom k tomu, hoodia prispieva k zníženiu chuti do jedla, bude obsah kalórií v strave klesá. Telo na to reaguje spomalením metabolizmu a hromadenia tuku.
 • Vezmite si doplnok lepšie ráno a pred odchodom do postele, keď často budete chcieť byť tučný a sladký.

V rovnakej dobe, pomalšie hmotnosť ide počas príjmu hoodia, tým dlhšie výsledky budú zachované.

trusted-source[12], [13], [14], [15]

Predávkovať

Užívanie vysokých dávok hoodia gordonii alebo prekračujúce odporúčané obdobie používania môže spôsobiť rôzne bolestivé príznaky. Predávkovanie sa najčastejšie prejavuje nauzeou, vracaním, pálenie záhy, alergickými reakciami na pokožku. Na liečbu sú indikované výplachy žalúdka, aktívne uhlie a ďalšia symptomatická liečba.

trusted-source[16], [17], [18]

Interakcie s inými liekmi

Rôzne interakcie hoodia s inými liekmi nie sú žiaduce. To súvisí so zvýšeným rizikom nežiaducich reakcií. Súčasné podávanie viacerých liekov, ktoré znižujú hmotnosť, je veľmi nebezpečné. Orálne formy hoodia gordonia by mali byť kombinované s fyzickými záťažami a správnou výživou. Liečivo sa môže kombinovať s aktívnymi kozmetickými prípravkami, ktorých pôsobenie je zamerané na korekciu postavy a liečbu / prevenciu celulitídy.

trusted-source[19], [20], [21]

Podmienky skladovania

Podľa podmienok skladovania musí byť hoodia uchovávaná v uzavretých originálnych obaloch, chránená pred slnečným žiarením, vlhkosťou a nedostupná pre deti. Skladovacia teplota by mala byť od 5 do 25 ° C.

trusted-source[22], [23], [24]

Čas použiteľnosti

Bez ohľadu na formu uvoľnenia, skladovateľnosť hoodia pre chudnutie je 24 mesiacov od dátumu výroby. Po uplynutí tejto lehoty sa majú výživové doplnky zlikvidovať a zakázať na opravu hmotnosti.

trusted-source[25], [26], [27]

Skutočné kontroly hmotnosti a výsledky

Veľa skutočných názorov tých, ktorí schudnúť a ich výsledky, potvrdzujú užitočné vlastnosti hoodia gordony. Bylinový liek znižuje chuť do jedla a normalizuje metabolizmus v tele. Liečivo vám umožní strhnúť až 2 kg za týždeň za predpokladu, že na začiatku je veľká nadváha.

Veľmi často kaktus (krém s hoodiou) sa používa na prevenciu celulitídy. Pre optimálnu stratu hmotnosti a dosiahnutie požadovanej hmotnosti by mal byť doplnok stravy kombinovaný s správnou výživou a pravidelnou fyzickou aktivitou.

Pripomienky lekára

Účinnosť hoodia pri chudnutí je potvrdená recenzovaním pacienta. Názory lekárov sú nejednoznačné. Niektorí lekári sa domnievajú, že výživový doplnok nemá praktický zmysel pre aplikáciu. To sa pripisuje nedostatku klinických dôkazov účinnosti rastliny a jej účinnej zložky glykozidu P57 pri redukcii hmotnosti. Hoodia bola testovaná na zvieratách, ale s najväčšou pravdepodobnosťou vysokými dávkami alebo injekciou látky priamo do mozgu. Preto tvrdiť, že rastlina pre ľudí a zvieratá má rovnaký účinok, je nemožné.

Hoodia pre chudnutie by sa mala používať na krátke časové obdobie. Pretože rastlina je napriek vlastnostiam znižujúcim chuť do jedla nebezpečná. Je hepatotoxický. Nezabudnite, že účinok straty hmotnosti závisí od správnosti predpísanej dávky. Veľmi často sa ukazuje, že denné dávky sú oveľa nižšie ako terapeutické dávky, čo samo o sebe vylučuje minimálnu pravdepodobnosť, že diétne doplnky budú fungovať. Na základe toho možno vyvodiť záver, že pred použitím tabliet a kapsúl na báze kaktusu by ste sa mali poradiť s odborníkom na výživu a starostlivo si prečítať pokyny doplnkov stravy, ktoré vážia všetky výhody a nevýhody.

trusted-source[28], [29], [30]

Farmakologická skupina

Для похудения
Биологически активные добавки

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Hoodia Gordonia na chudnutie" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.