^

10-dňová strava

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 19.10.2021
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Každá žena sníva o ideálnej osobnosti, ktorá by prilákala obdivujúce pohľad mužov. To je dôvod, prečo sa spravodlivý sex snaží nájsť vhodnú stravu, ktorá pomôže zvládnuť túto náročnú úlohu. Nedávno sa internet stal veľmi populárnou 10-dňovou stravou, o ktorej budeme hovoriť v tomto článku.

Podstata 10-dňovej stravy

Po prvé, je potrebné pochopiť, že 10-dňová diéta je považovaná za jednu z najťažších. Ak chcete dodržiavať svoje pravidlá, dievčatá s veľmi dobrou vôľou môžu. Podľa štatistík 50% žien, ktoré sa rozhodli vyskúšať túto diétu, sa rozpadli a dokonca ani nedosiahli polovicu. Ale ak môžete ešte obmedziť nadmernú chuť do jedla a vydržať až do konca, môžete získať mínus 5 kilogramov na svoju váhu. Niektorí odborníci na výživu tiež odporúčajú ďalšie fitness alebo pravidelné cvičenia, aby získali ešte pôsobivejší výsledok.

Takže čo je podstatou 10-dňovej stravy?

Prvá vec, ktorú musíte pamätať, je, že musíte v tomto čase popierať si pečivo alebo múky. Nepripravených ľudia často nemôžu vyrovnať s takým utrpením, takže ak viete, že nemožno vylúčiť zo svojho jedálnička chleba (i strava), je lepšie to ani začať s diétou. Ak stále chcú schudnúť a nezastavíte sa nič, stojí za to aspoň týždeň predtým, než strava začne jesť o niečo menej chleba denne.

Pamätajte tiež, že 10-dňová strava sa považuje za stravu s najnižšou kalóriou. Buďte pripravení na to, že pocit hladu vás nenechá minúť. Okrem toho je jedinou diétou, to znamená, že celý deň by mal človek jesť iba jeden navrhnutý výrobok a pre niektorých to je skutočný test.

10-dňová strava "10 kg"

Mnohí veria, že strata 10 kilogramov je takmer nemožná, a to najmä za desať dní. Ako však tvrdia odborníci v oblasti výživy, špeciálna verzia 10-dňovej stravy je dobrým dôkazom toho, čo je naopak. Tu je však potrebné pamätať na niektoré funkcie. Po prvé, táto strava je kontraindikovaná pre tých, ktorí majú akékoľvek zdravotné problémy. Okrem toho, na zimu by nemal byť odložený taká strata hmotnosti, pretože v tomto čase naše telo je príliš tesne zápasí s chladom. Večera v procese takejto stravy by mala začať tri hodiny predtým, ako si šla do postele. Nezabudnite často piť. Minimálne množstvo je jeden a pol litra kvapaliny: od bežnej vody po zelený čaj.

trusted-source[1]

10-dňová diéta Malysheva

10-dňová diéta "Malysheva" pomáha rýchlo uviesť do poriadku vaše telo a zbaviť sa ďalších kilogramov. TV moderátorka Elena Malysheva je odborník na výživu, takže vie, ako správne schudnúť, aby nepoškodila jej zdravie. Hlavnou výhodou desaťdňovej stravy, ktorú ponúka Malyshev, je jej vysoká účinnosť. V priemere stratíte až 500 gramov nadmernej hmotnosti za deň. Minimálna doba takejto strave je desať dní. Okrem toho bol program navrhnutý tak, aby nepoškodil telo. Budete jesť zdravé a výživné potraviny s priemerným počtom kalórií. Čo dostanete po diéte?

 1. Tráviaci systém bude fungovať hladko a efektívne.
 2. Metabolizmus sa zlepší, takže sa trosky vylučujú rýchlejšie.
 3. Chuť do jedla sa vráti do normálu.
 4. Získate čerstvejšiu tvár, silné vlasy a nechty.
 5. Zabudnete na to, čo je celulitída.

Ak hovoríme o mínusoch stravy, potom tu často trvá. Výsledok nebudete vidieť nasledujúci deň, ale až potom, čo ste to úplne zažili.

Je veľmi dôležité, skôr než si sadnete na nejakú stravu, poraďte sa s lekárom.

Elena Malysheva spája päť základných pravidiel, ktoré pomáhajú žene schudnúť:

 1. Ak neustále cítite hlad, nič to neurobí. Najlepšie nie je sedieť na takej vážnej strave, ktorá spôsobuje neustále hladovanie. Po prvé, telo rýchlo "jesť" všetok uložený tuk, ale keď prejdete na obvyklé jedlo, bude to vyzvednúť niekedy rýchlejšie.
 2. Často jesť, ale používajte čo najmenšie dávky. Nebudete hladní a nerobte si žalúdok.
 3. Spočítajte všetky kalórie, ktoré ste dostali počas dňa. To je jedna z najdôležitejších častí akejkoľvek diéty.
 4. Nalaďte sa, aby ste vyhrali, ale nepokúšajte sa, ak sa vám to nepodarí.
 5. Podajte jedlo čo najskôr.

10-dňová diéta "Malysheva" zahŕňa konzumáciu uhľohydrátov a bielkovín každý druhý deň. To je vďaka tomu, že jedlo sa ukáže byť rôznorodé. Diéta je kontraindikovaná pre tých, ktorí podstúpili akúkoľvek liečbu alebo majú chorobu žalúdka.

Keď sa prebudíte, napíšte jeden pohár vody, najlepšie teplý. Na raňajky počas proteínového dňa môžete jesť varené vajíčko so šalátom.

Do siedmeho večer môžete jesť varené kuracie mäso (nie viac ako 800 gramov). Deň sacharidov je ešte jednoduchší: jesť celý deň všetky jedlá zo zemiakov (1,5 kilogramu), rovnako ako surová alebo varená zelenina.

Nezabudnite spotrebovať dostatok tekutín, najmä vody.

10-denná bielkovinová strava

Desaťdenná bielkovinová diéta je založená na tých produktoch, ktoré obsahujú bielkoviny, pre ktoré dostala svoje meno. S jeho pomocou môže človek stratiť štyri až desať libier. Počas dňa môžete konzumovať maximálne 20 gramov výrobkov so sacharidmi. Je veľmi dôležité jesť čo najviac samostatne, to znamená najmenej päťkrát denne. Neexistuje toľko pravidiel pre 10-dňovú diétu na bielkovinové produkty, ale je potrebné ich pamätať:

 1. Odstrániť zo svojho jedálnička chleba a iných podobných produktov, rovnako ako mlieko, mäso, údeniny, alkohol, obilniny, nakladaná zelenina, zelenina s vysokým obsahom škrobu, ovocné šťavy, krevety, fazuľa, kukurica, orechy, pečene, akékoľvek ovocie, chobotnice.
 2. Prineste do menu nejaké chudé mäso (ryby, hydinu), syr, kefír, tvaroh, huby, zeleninu (bez škrobu), zeleninu.
 3. Ráno pijete jednu pohár vody pri izbovej teplote.
 4. Ak urobíte šalát, môžete ho naplniť len olivovým olejom alebo citrónovou šťavou.
 5. Po ôsmej večeri nemôžete jesť.

trusted-source[2]

10-dňová strava so psím ruží

Hlavnou črtou tejto metódy straty hmotnosti je potreba používať denné špeciálne odvar z bokov. Aby ste to dosiahli, potrebujete mať 15 jahôd a nalejte do 1,5 litra varenej horúcej vody, trvať na tom. Je veľmi dôležité, aby sa do nápoja nepridal cukor alebo med. Môžete piť celý deň namiesto vody. Ak je to potrebné, môžete do stravy pridať nesladený čaj alebo kávu.

10-dňová strava so psím ružou má takú približnú diétu:

 1. Vložte do menu denných vajec.
 2. Pridajte varené kuracie mäso.
 3. Môžete jesť nízkotučný tvaroh.
 4. Pridajte ryby, ale s nízkym obsahom tuku.
 5. Jesť veľa zeleniny.
 6. Prineste syry, ale s nízkym obsahom tuku.
 7. Iba rôzne ovocie.
 8. Varíme teľacie alebo hovädzie mäso.
 9. Pijte jogurt.
 10. Celý deň používajte len špeciálny vývar.

Menu 10-dňovej stravy

Existujú dva samostatné spôsoby 10-dňovej stravy. Prvá nie je taká zložitá a agresívna. Približná ponuka desaťdňovej stravy prvej metódy je:

 1. Pripravte si 300 gramov varenej pohánky, pite so zeleným čajom alebo mliekom.
 2. Pečieme jablká a pridáme 500 g tvarohu (nízkotučný).
 3. Privarujte 300 gramov ryže, ochuďte ju iba paradajkovou šťavou.
 4. Kúpte 400 gramov riek (menej tučných) a jesť viac surovej zeleniny.
 5. Opäť sa vráťte k dávke prvého dňa.
 6. Cook alebo pečieme telo (300 gramov), jesť surovú zeleninu.
 7. Po celý deň sa pokúste piť 6 pohárov čaju (najlepšie čierne), osladením medom.
 8. Počas jedného dňa piť nízkotučný kefír (jeden a pol litra).
 9. Píšte len šumivú minerálnu vodu (jeden a pol litra) s prídavkom citrónovej šťavy.
 10. Zapriste si 300 gramov kaše (najlepšie ovsené vločky), jesť viac ovocia.

V ponuke desaťdňovej stravy druhej metódy je:

 1. Zaraďte až osem vajec na celý deň, nejedzte omáčky ani chlieb, neupojte.
 2. Ryby pre pár (do 800 gramov denne), malé množstvo zeleniny.
 3. Nie viac ako 800 gramov nízkotučného tvarohu s niekoľkými čajovými lyžičkami medu.
 4. Varené (alebo dusené) kuracie mäso (nie viac ako 800 gramov), môžete pridať mrkvu a zeleninu.
 5. Až 500 gramov varených zemiakov s olivovým olejom a bylinkami.
 6. Až 1 kg vareného teľacieho mäsa. Ak nemôžete jesť len tak, môžete pridať vývar.
 7. Šaláty zo surovej zeleniny a zeleniny.
 8. Bobule, ovocie v neobmedzenom množstve. Ale nejedia jahody a banány.
 9. Jeden a pol liter nízkotučného kefíru.
 10. Pripravil sa svojimi vlastnými rukami, odvar z divých bobúľ (až jeden a pol litra).

Recepty

Mnoho žien používa rôzne 10-dňové diéty na rýchle uvedenie svojej figúry späť do normálu. Jeden z najobľúbenejších dnes je kapusta. Recepty takéhoto stravovania sú pre každého jednoduché a zrozumiteľné a výsledok je jednoducho úžasný (až do 10 kilogramov). Hlavným rysom stravy je, že počas dňa môžete jesť toľko kapusty, koľko chcete, ale zvyšok produktov by mal byť veľmi presný. Vzorová ponuka je:

Na raňajky, čierny alebo zelený čaj zabudneme na cukor.

Na obed, šalát z čerstvej zelenej kapusty s mrkvou, ktorý je oblečený v olivovom oleji. Nie viac ako 200 gramov vareného teľacieho mäsa alebo rýb.

Večer, opäť, šalát z čerstvej kapusty, rovnako ako polovice varené kuracie vajcia. Môžete jesť akékoľvek ovocie okrem banánov.

V receptoch s mäsom je najlepšie používať kurčatá, pretože kura sa považuje za diétne. Je však pripravený špeciálnym spôsobom. Aby sa počas varenia vyparovali všetky škodlivé látky, je potrebné pred pečením dôkladne umyť, varte asi päť minút, vypustiť vodu a opláchnuť. Koža sa najlepšie odstráni.

Čo môžete jesť?

Jedlo počas 10-dňovej stravy, v skutočnosti môžete robiť všetko, čo chcete, ale snažte sa vylúčiť príliš tučné jedlá, zeleninu s vysokým obsahom škrobu. Je tiež dôležité, aby ste jedli malé množstvo jedla denne.

Čo nemôžete jesť?

Samozrejme, nemôžete jesť škodlivé potraviny, ktoré majú vysoký obsah kalórií: medzi nimi hlavné miesto je obsadené polotovary a tučné mäso. Takisto sa vyhýbajte pekárenským, sladkým, alkoholovým a príliš vyprážaným potravinám.

Výsledok

Ak urobíte všetko správne, výsledky 10-dňovej stravy vás nebudú čakať. Mnoho ľudí, ktorí sa pokúsili o túto metódu úbytku hmotnosti, by mohli nielen schudnúť na desať kilogramov, ale tiež výrazne zlepšili celkový stav tela, odstránili trosku. Stojí za zmienku, že klasická 10-dňová strava má dva spôsoby. Prvý z nich je menej závažný. Vďaka nemu môžete ľahko stratiť až päť kilogramov nadváhy bez akýchkoľvek problémov. Druhý nie je vhodný pre každého, pretože je dosť komplikovaný. Mal by byť pripravený vopred, ale pomôže dosiahnuť ešte pôsobivejšie výsledky. Pamätajte, že desaťdňová diéta je určená na to, že dostanete veľmi rýchly výsledok, ktorý nebude trvať veľmi dlho. Preto sa používa pred dôležitými udalosťami (svadba, fotoalbum, novoročná párty).

Ukončenie stravy

Mnohí z nás vedia, že po akejkoľvek mono-diéte (a 10-dňová diéta je práve táto), musíte sa dostať von z nej tak, aby nepoškodili vaše telo. Po tom, čo vaše telo stratilo obrovské množstvo kilogramov, musíte urobiť všetko pre to, aby sa v krátkom čase neobnovovalo. Preto sa najprv prispôsobte postupnému odchodu zo stravy. Hlavné pravidlá tu možno nazvať:

 1. Najprv postupne pridajte do svojej stravy zeleninu a ovocie, ktoré ste nemohli jesť počas stravovania.
 2. Zvýšiť počet nízkotučných syrov a odrôd rýb.
 3. Postupne pridávajte sacharidy a tuky (až 200 kcal / deň).
 4. Ak robíte šport alebo cvičenie, skúste to urobiť bez prílišného namáhania.
 5. Aby sa telo zotavilo, vezmite multivitamínové komplexy.  
 6. Jesť často, ale nie dosť.
 7. Počas jedál nemôžete nič rozptýliť.
 8. Výstup zo stravy nastane až do 10 dní.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.