Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Pleťová kontúrovaná plastika

Lekársky expert článku

Plastický chirurg
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 01.06.2018

Plastika kontúry na pery je kozmetický postup, ktorý vám umožňuje vrátiť sa, a dať objem pery alebo upraviť tvar. Navrhujeme, aby ste sa oboznámili s funkciami a postupmi a so všetkými jemnosťami.

Podstata obrysovej plastiky je to, že pod kožu sa vstrekuje malé množstvo špeciálnej látky, ktorá dáva tvar alebo kompenzuje požadovaný objem. Operácia sa uskutočňuje pomocou moderných materiálov, prípravkov na báze kyseliny hyalurónovej bez použitia silikónu. Akonáhle sa liek dostane pod kožu, začne sa správať ako huba, zhromažďuje molekuly vody, tak, že pery a zvýšenie objemu.

Tento postup má však dobu platnosti, spravidla je to od 6 do 16 mesiacov. Potom sa droga postupne odstraňuje z tela a pery získajú svoju predchádzajúcu formu. Okrem pozitívnej estetickej stránky tohto postupu je jeho výhodou, že stimuluje produkciu vlastného kolagénu.

trusted-source[1], [2], [3]

Čo je plastová obruba?

Obrysové plastové pery - kozmetický spôsob zmeny tvaru pier a v prípade potreby odstránenie chýb a vekových problémov. Tento postup umožňuje, aby boli nasolabiálne vrásky menej viditeľné, čo je prvý znak starnutia, aby sa vyhladili mimické vrásky okolo pier. Toto je kurz lekárskych injekcií. Ako účinná látka sa používajú biogény z kyseliny hyalurónovej.

Kyselina hyalurónová je prírodný prípravok, ktorý sa vyrába v tele, ale v malom množstve. Preto nie je pre ľudské telo nebezpečné. Kozmetik pred vyšetrením vykoná vyšetrenie pacienta a zvolí najvhodnejšiu voľbu. Preto niektorým pacientom, aby radikálne zmenili vzhľad, stačí zdvihnúť rohy pery. Kozmetický lekár odporúča najlepšiu voľbu a vyberie liek na procedúru.

Prípravky na plastové obruby

Kvalitatívne prípravky na kontúrovacie plasty by mali mať prirodzené zložky v ich zložení. Najobľúbenejšie sú dnes biogény. Najčastejšie používajú restylane a juviderm. Sú absolútne bezpečné a princíp ich pôsobenia spočíva v tom, že po vstupe pod kožu biogel vyplní prázdne miesta, čo vytvára objem a významne zlepšuje tvar pier.

  • "NEW FILL" je prípravok založený na kyseline polylaktóza. Veľmi často sa tento liek používa na kozmetické operácie na korekciu oválnej tváre.
  • Restylane - používa sa na úpravu tvaru pier a na korekciu vrások strednej hĺbky.
  • Restylane faynová línia je analogická s vyššie popísaným liekom. Aplikujte na operáciu pery a korekciu vrások na čele a oči.
  • "Collost" - používa sa na úpravu tvaru pier, lícnych kostí a brady. Liečivo pomáha obnoviť elasticitu pokožky, uzdravuje jazvy a estetické problémy.
  • Biopolymérny gél je liek, ktorý sa podobá tekutému silikónu v konzistencii. Vďaka pružnosti prípravok perfektne obnovuje tvar pery a dodáva objem.

Výber prípravku na obrysovú plastiku vykonáva lekár-kozmetológ a závisí od požadovaného finančného výsledku pacienta.

Obrysové plastické pero s kyselinou hyalurónovou

Obrysové plastické pero s kyselinou hyalurónovou je populárny kozmetický postup, ktorý spočíva v podaní prípravku pod kožu, obnovení tvaru a dodanie objemu pery.

Kyselina hyalurónová je prirodzená zložka, ktorá sa v tele vytvára v malom množstve. Ale prirodzený proces výroby kyseliny hyalurónovej je pomerne dlhý a nie vždy sa raduje s jeho výsledkami. Ak chcete zrýchliť proces obnovy tejto látky a opraviť tvar pery rezortu na pomoc modernej kozmetológie. Uvažujme o zvláštnostiach obrysovej plastiky s kyselinou hyalurónovou.

  • Vo svojej čistej forme sa liek nepoužíva, pretože je dostatočne koncentrovaný a môže spôsobiť vážne alergické reakcie.
  • Kyselina je zriedená biogéliami, ktoré sú zodpovedné za odstránenie lieku z tela za šesť mesiacov alebo rok a chrániť pred alergickými reakciami a komplikáciami.
  • Injekcie kyseliny hyalurónovej sa musia opakovať pravidelne. Spravidla sa postupuje s prerušením za šesť mesiacov - rok.
  • Pri zmiešaní so syntetickými liečivami, ako je plastový silikón, to trvá dlhšie.
  • Kyselina hyalurónová, keď je zmiešaná so syntetickými liečivami, môže spôsobiť vážne následky. Liek môže migrovať cez celú dolnú oblasť tváre. Okrem toho po takých injekciách na perách môže zostať zjazvenie, ktoré možno odstrániť len plastickými operáciami.

trusted-source[4]

Recenzia

Množstvo recenzií na kontúre plastových okrajov naznačuje, že postup je účinný a absolútne bezpečný. Kvalita postupu závisí od toho, kde sa vykonáva. Najlepšie je chodiť do kozmetických salónov a kozmetických kliník, kde pracujú profesionálni kozmetici, ktorí vedia všetky nuansy tohto postupu.

Samotný postup je krátky a bezbolestný, pretože sa vykonáva pri lokálnej anestézii. Z tohto dôvodu pacientovi nie sú ohrozené bolestivé a nepríjemné pocity. Postup trvá asi hodinu. Počas tejto doby kozmetológ zavádza liek pod kožu pier a opraví svoj tvar pomocou špeciálnej masáže. Po ukončení procedúry sa odporúča vykonať malú rehabilitačnú dobu na čo najrýchlejšie zotavenie. Vezmite prosím na vedomie, že po obrysovej plastike môžu vzniknúť vedľajšie účinky. Takže u väčšiny pacientov dochádza k zvýšeniu citlivosti kože na perách, opuchu, podliatin, porúch v práci tvárových svalov. Vedľajšie účinky sa vyskytujú po 1-2 týždňoch.

Náklady

Cena obrysových plastov závisí od použitia prípravku a od kliník, v ktorých sa postup vykonáva. Náklady na injekciu kyseliny hyalurónovej závisia od pomeru kyselín v príprave a prítomnosti syntetických zložiek. Ak sa vykoná úplný priebeh obrysovej plastiky, náklady začínajú od 500 USD. Ak je pacient vystavený minimálnej plastickej korekcii pier, cena bude na úrovni 200 USD.

Kompletné vyhodnotenie výsledku postupu sa môže vykonať po pár týždňoch po uplynutí všetkých vedľajších účinkov. Opakované podanie injekcie sa má vykonať skôr ako 2-3 mesiace po prvom postupe. Obrysový plastový okraj prináša dobrý výsledok, ale vyžaduje pravidelné opakované procedúry, čo znamená konštantné plytvanie peňazí.

Obrysové plastové pery - moderný kozmetologický postup, ktorý vám umožní zlepšiť tvar pier a tým aj vzhľad ako celok. Postup sa vykonáva pre ženy aj pre mužov. Aby bol postup úspešný a splnil očakávania, je potrebné aplikovať len kvalifikovaných kozmetikov a používať najlepšie prírodné prípravky a biogény.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.