Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Obrysový plast

Lekársky expert článku

Plastický chirurg
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Krása, podľa názoru anglického filozofa Francisa Bacona, vždy bola a bude tichým odporúčaním. Slávny historik, očividne už v šestnástom storočí, predpokladal prelom v oblasti vytvárania ženskej krásy a ako jeden zo zakladateľov materializmu mal pravdu. Dnes sa sny o tisícoch žien doslova zhmotnili a uviedli ich do života obrysových plastov.

Korekcia pomocou kontúrnych techník je injekcia mladosti a krásy, ktoré sú zahrnuté do kategórie účinných metód, ako je mezoterapia, injekcie Botoxu a biorevitalizácia. Odborníci odporúčajú vstreknúť korekciu vzhľadu v chladných obdobiach roka - na jeseň, v zime a skoro na jar, leto nie je priamou kontraindikáciou, ale nemôže byť považované za najpriaznivejšiu sezónu pre takéto procedúry. Na jar, možno najpriaznivejšiu dobu pre predstaviteľov krásnej polovici ľudstva, keď môžete urobiť svoju krásu, využívajúc všetky výhody obrysových plastov.

Obrysový plast má mnoho skutočne pozitívnych momentov pre každého klienta centra kozmetiky. Medzi nimi predovšetkým môžeme pomenovať nasledovné: 

 • Výsledok je viditeľný ihneď po skončení procedúry.
 • Všetky manipulácie sa vykonávajú ambulantne.
 • Nie je potrebná špeciálna príprava postupu.
 • Relatívne malý zoznam kontraindikácií v porovnaní s inými kozmetickými postupmi.
 • Injekované liečivo neruší výživu a trofizmus tkanív a okrem toho je schopné aktivovať sýtosť kože kyslíkom a mikroelementmi.
 • Obrysový plast je kombinovaný s prakticky všetkými procedúrami na omladenie.
 • Postup trvá maximálne 30-40 minút.
 • Žiadne vekové obmedzenia.

Korekcia obrysu je vynikajúcim spôsobom, ako sa vyhnúť nevýhodám a rizikám plastickej chirurgie.

Obrysové plastové nosolabiálne záhyby

Intimný obrysový plast

Obrysové plastové lícne kosti

Obrysový plastový nos

Obrysové plastové tváre

Obrysový plastový krk

Prípravky na obrysy plastov

Plnivá na báze kyseliny hyalurónovej

Princíp pôsobenia obrysových techník je založený na posúvaní záhybov v oblasti vrások smerom von v dôsledku injekčného liečiva a výsledok je videný - vyhladenie a zväčšenie kožného vykrúcania. Hlavné indikácie použitia techník obrysových plastov: 

 • Jemné a hlboké vrásky tváre periorbitálnej a periorálnej zóny.
 • Oprava oválu tvárí.
 • Zmeny súvisiace s vekom v koži tváre (chrobnutie, previs, strata elasticity, tón pleti).
 • Korekcia a vyhladenie oblastí, na ktorých sú viditeľné atrofické jazvy, jazvy.
 • Zvýšenie jednotlivých zón (pery).
 • Modelovanie ušných lalôčok, špička nosa, brada.
 • Oprava asymetrie tvárových prvkov.
 • Intimný obrysový plast.

Slučka výťah a korekcia tváre sú považované za inovácie v oblasti kozmetiky, ale má mnoho výhod, Contour má špecifické kontraindikácie, ktoré nevylučujú omladenie v zásade, ale iba určujú potrebu ďalších otázok adekvátnych metód.

trusted-source[1], [2]

Technika obrysových plastov

Existuje niekoľko spôsobov, ako zaviesť subkutánny prípravok, technika obrysových plastov sa vyberá individuálne pre každého klienta, v závislosti od týchto indikátorov: 

 • Age.
 • Stav a druh kože.
 • Úlohou je vyplniť vrásky, opraviť oválnu tvár alebo jej jednotlivé časti.
 • Možné kontraindikácie.
 • Jednotlivé vlastnosti (intolerancia zložiek liekov, strach z injekcií a iné).
 • Prítomnosť alebo absencia predchádzajúceho plnenia vrások.
 • Očakávaný účinok, túžba klienta a jeho trvanie.

Ako sa postup vykonáva? Aké sú prípravné práce? 

 1. Primárne vyšetrenie kože sa vykonáva.
 2. Výber plnidla v závislosti od vyššie uvedených faktorov na type a štruktúre pokožky, hĺbke vrások, schopnosti pokožky natiahnuť.
 3. Povinná je konzultácia, počas ktorej lekár sprostredkúva klientovi, ako funguje vybraný liek, aký účinok sa očakáva a možné prechodné komplikácie.
 4. Stanovenie dátumu postupu a objasnenie spôsobu podávania lieku v závislosti od očakávaného výsledku.

Manipulácia sa vykonáva na ambulantnej báze po dobu 30-40 minút. Počas tohto obdobia sa spravidla rieši niekoľko problémov, napríklad odstránenie malých vrások a vyhladenie nasolabiálnych záhybov.

Technika obrysovej plastiky je skutočný spôsob zavedenia plnidla, vybraného pod kožu. Tieto metódy možno kombinovať do takýchto korekcií: 

 • Bioarmirovanie.
 • Plnenie vrások s liek - lineárne philling.
 • Volumetrická korekcia tváre v určitých oblastiach tela.

Spôsob podávania lieku: 

 1. Technika ventilátorov.
 2. Technika krížového ventilátora.
 3. Orchidová technika.
 4. Lineárna technológia "sendvič".
 5. Metóda vstrekovania Tracerom.
 6. Výztuž pozdĺžnou metódou.
 7. Krátka-lineárna technológia.
 8. Bodový režim správy.
 9. Metóda je "mriežka".
 10. Technika "vystuženia počítadla".
 11. Technika suspenzií.

Všeobecne platí, že obrys korekcia technika je založená na 2 techniky - za použitia injekčnej striekačky s veľmi tenkou ihlou alebo zavedenie plniva kanylou. Next to všetko závisí od typu drogy, najčastejšie sa podáva transdermálne - priamo cez kožu, možnosti - buď podkožne alebo prístup k hlbších vrstiev dermis. Veľmi zriedka môže lekár použiť výplňový spôsob podávania transorální, liečivo preniká do požadovanej oblasti ústnej dutiny, táto technika je znázornená na korekciu tváre z poranenia a zabráni zbytočnému poškodeniu kože za určitých neurologických, cievnych ochorení. Pred začatím liečby sa pokožka ošetrí antiseptikom, lokálne anestetikum sa aplikuje s chladiacimi prípravkami (krémom, roztokom) - lokálnou aplikáciou alebo aplikáciou.

Obrysová plocha z plastu

Korekcia a modelovanie kontúr tváre, vyhladenie reliéfu pokožky, vyhladenie vrások - malé aj hlboké, tvar pier a mnoho ďalších "zázraky" - je to všetko možné, ktorý má tvár obrys.

Jedinečnosť metódy spočíva v tom, že na dosiahnutie požadovaného estetického výsledku nie je potrebné uchýliť sa k chirurgii, ako to bolo len nedávno, pred niekoľkými desaťročiami. V súčasnej dobe, tvárou obrysy boli k dispozícii, takmer úplne bezpečný postup, ktorý umožňuje každá žena udržať mladistvý ovál, prírodné líniu pier, obnoviť pružnosť, turgor kože, upraviť tvar nosa, bradu a lícne kosti. Niekedy sa pomocou takýchto postupov obraz klienta mení kardinálne a k lepšiemu. Modelovanie obrysu sa zobrazuje v ľubovoľnom veku, počnúc vekom 18 rokov, nemá prakticky žiadne kontraindikácie a tie, ktoré sú identifikované, možno považovať len za zámienku na výber iného spôsobu úpravy vzhľadu. Náklady na procedúru kontúrovania sú dosť cenovo dostupné a navyše každý zástupca krásnej polovice ľudstva vie neúprosnú pravdu - krása si vyžaduje investície, ktoré sú pre ne pripravené.

Zóny tváre, ktoré sú vhodné na kontúrovanie, sú nasledovné: 

 1. Tretia tretina: 
  • Vrásky medzi obočím.
  • Priečne vrásky na čele.
  • Vrásky v oblasti nosa ("králičie" vrásky).
  • Vrásky v rohoch očí ("vranové nohy").
  • Horné viečko (zdvíhanie).
  • Lacrimačné drážky.
 2. Oblasť strednej tváre: 
  • Nasolabiálne záhyby.
  • Vrásky v rohoch úst (vrásky úsmevu).
  • Vrásky v oblasti tváre (zygomatické dutiny).
  • Korekcia tvaru a objemu pier.
 3. Dolná tretina tváre: 
  • Korekcia tvaru brady.
  • Vrásky na brade.
  • Oprava tváre oválne.

trusted-source[3], [4]

Pleťová kontúrovaná plastika

Jednou z najžiadanejších služieb v estetickej medicíne je konturovaná operácia pery. Prirodzené proporcie, proporcie hornej a dolnej pery sú zachované u ľudí s určitým typom kože a v závislosti od dedičnosti. Avšak nie všetci sú "tak šťastní, najmä v tomto zmysle ženy trpia, ktorí chcú, aby pero kontúry stále pripomínajú nafúknuté, hladké pery dieťaťa, mladé dievča.

Na obnovenie pružnosti, mladosti spodného alebo horného pera, aby dámka dosiahla požadovaný výsledok, sa plastická obruba vytvára dvoma hlavnými spôsobmi: 

 1. Napĺňanie skutočného existujúceho obrysu pery.
 2. Plnenie pier pomocou vertikálnych injekcií lieku, takzvaný efekt "pažírskych pier".

Klient by mal vziať do úvahy špecifickosť prejavy vyplývajú z postupu, ktorý vykonáva, zvýši sa objem bezprostredne po postupe v dôsledku napučania je úplne pochopiteľné, po injekcii a potom sa stane viditeľný prírodný opuch vytvorené plniva, sa zvyčajne stáva počas 1-2 dní.

Najobľúbenejšie vertikálne kontúra plastové pier, u ktorého záhyby povrch rtu udržať prirodzenú úľavu bez vplyvu umelosť, okrem toho, táto metóda umožňuje, aby sa postup viditeľný v estetickom slova zmysle, ale to neznamená, že dáma vyzerať hrdinky animovaného filmu s celuloidové úsmevom. Akýkoľvek spôsob modelovania dobré, a že aj najmenšie odchýlka asymetria rýchlo opravené a odstránené pomocou špeciálnych prípravkov neutralizujúce plnivo (dexametazón alebo Hyaluronidase).

Plastická nasolakrimálna brázda z plastickej kontúry

Vekové zmeny v koži, defekty tváre sú často vyjadrené v oblasti nasolakrimálnej trhliny, ktorá je jasne vyjadrená, dáva človeku unavený a vyčerpaný tvar. Príčinou trhacie čiary - je prirodzený proces rozkladu, starnutia kože tváre, tzv gravitácie faktor, pokiaľ je koža poklesy elementárne, stráca pevnosť a pružnosť. V tejto zóne je mimoriadne hustá spev, ktorá je špecifickou subkutánnou formáciou, ktorá spája samotnú pokožku a svaly predorbitálnej oblasti. Septa je pripojená k kostnému tkanivu, takže posun kože v hornej časti tváre nie je taký významný ako v stredných a dolných oblastiach. Ale okrem hustých septa, ktorá drží kožu, sú väzby, ktoré sú veľmi citlivé a citlivé na napínanie, časom sa zhoršujú a vyvolávajú tvorbu infraorbitálnych hernií. Preto tvár vykazuje príznaky lipodystrofie, ktoré sú viditeľné vo forme zjavných nasolakritických trhlín. Dystrofia mäkkých tkanív v hornej tretine tváre tvorí niekoľko estetických chýb: 

 • Nososkulovaya brázda.
 • Nasolakrimálna brázda.
 • Infraorbital brady.
 • Palpebrálna trhlina.

Obrys plast nasokrimální ryha sa líši od korekciu iných vád v tejto oblasti, to vyžaduje menej husté plniva než odstránenie tvárovom lícne vzdelávania. Postup nasokrimální plniaca linka zahŕňa použitie prípravkov na báze kyseliny hyalurónovej (HA) alebo lipofilling, tiež v prípade zjavnej veku kožné zmeny klient môže navrhnúť prísnejšie zaobchádzanie - blefaroplastika, ktorý patrí do kategórie plastickej chirurgie. Voľba metódy určuje lekár na základe údajov z prieskumu stavu pokožky tváre pacienta, ženy do 55 až 60 rokov s väčšou pravdepodobnosťou ponúkať najúčinnejšie a neinvazívna metóda - obrysy, vstrekovanie plastov.

Postup pre zavedenie štrkopiesky do očného okolia v poslednej dobe bol považovaný za veľmi bolestivé, ale v posledných rokoch, a to vďaka novým technologickým vývojom liekov začali zahŕňať kompatibilný s anestetikami kyseliny hyalurónovej. Preto je dnes obrysový plast nosolakriálnej drážky prenesený klientmi tak ľahko ako korekcia menej citlivých oblastí tváre. Podľa popularity sú takéto manipulácie takmer rovnaké ako plastické nasolabiálne záhyby.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9]

Aké kontraindikácie existujú pri náprave nasolakrimálnej trhliny? 

 • Autoimunitné patológie.
 • Diabetes mellitus.
 • Onkoprotsessa.
 • Infekčné choroby.
 • Tehotenstvo.
 • Doba dojčenia.
 • Exacerbácia chronických ochorení.
 • Vírusové ochorenia.
 • Poruchy zrážania krvi.
 • Prijímanie antibiotík, nesteroidných protizápalových liekov a protidoštičkových liekov.
 • Relatívnou kontraindikáciou je ochorenie obličiek a tendencia k nadúvaniu.
 • Individuálna intolerancia voči HA-kyselina hyalurónová.
 • Predtým vykonávané postupy plnenia brázdy gélom.

Aj kontúrový plast nosolakriálnej brázdy nie je kombinovaný s laserovými metódami, peeling, najmä chemické.

Výhody obrysovej plastiky slzného slzného: 

 • Biologická dostupnosť a kompatibilita injikovaného lieku so všetkými štruktúrami kože tváre.
 • Bezbolestný postup.
 • Takmer okamžitý účinok, ktorý je viditeľný druhý deň (prvý deň je možné mierny opuch).
 • Vyhlazovanie vyjadrených slzných vrások.
 • Zarovnanie reliéfu pokožky.

Injekcie obrysu v oblasti nasolakriálnej línie je možné rozdeliť na niekoľko stupňov, to znamená, že postup by sa mal niekedy pokračovať po určitej dobe. Typicky sa pacientovi ponúka takáto schéma - injekcie v malých dávkach dvakrát s medzerou dvoch týždňov. Tým sa zabráni opuchu, čo je typické pre jednu masívnu injekciu plniva.

Aké techniky sa používajú na nápravu nasolakrimálnej línie? 

 • Bodová technika zavedenie plniva.
 • Technológia ventilátorov.
 • Lineárna retrográdna technika.
 • Kanyla.

Prax mnohých kozmetikov ukazuje, že menej lineárne traumatické retrográdne techniky, rovnako ako zavedenie lieku s kanyla. Na korekciu stačí, aby v priebehu prvého štádia bolo k dispozícii 0,2 mililitrov HA (kyselina hyalurónová) a maximálne 0,1 mililitrov na naplnenie brázdy v konečnom postupe.

Čo klient získa po postupe na opravu slzného sulku? 

 • Plne vyplnená čiara a absencia špecifickej dutiny.
 • Zarovnanie reliéfu pokožky.
 • Neutralizácia tmavých kruhov pod očami.
 • Vizuálne omladenie tváre.
 • Zvýšenie účinku omladenia v priebehu 7-10 dní.

Po ukončení procedúry sa klientom neodporúča pobyt na slnku, návšteva parných kúpeľov, sauny, bazénov počas 14 dní a obmedzenie používania kvapaliny, najmä pred spaním.

Obrysové plastové jazvy

Predtým, aby sme zistili, ako sa vykonáva obrysová plastika brucha, je potrebné rozhodnúť - čo je táto estetická vada, aké sú jazvy a aký dôvod sa objavujú.

Príčiny tvorby jazvového tkaniva: 

 • Zranenie kože a susedných mäkkých tkanív.
 • Akné vyrážky, akné.
 • Dôsledky chirurgického zásahu.
 • Burns.
 • Kusy hmyzu.
 • Stretnutia (vrátane postpartum.

Akékoľvek pretrhnutie kože počas procesu hojenia je sprevádzané zjazveniami. V ideálnom prípade, jaziev (cicatrix) prakticky nepozorovateľný, ale ak sa objaví viditeľná rozbité produkcie kolagénu, jeho syntéza sa zvyšuje alebo znižuje, a rozvoj tkanivo atrofia, nerovnomerné kože, tzv bachora. Presnejšie je vysvetlenie tohto javu aktívnym uvoľňovaním fibroblastov pri zápaloch kožných tkanív sprevádzaných zníženou kolagenózou.

Normálna zjazvenie poškodenej kože môže byť prerušená z nasledujúcich dôvodov: 

 • Pri rane zranenie ovplyvňuje aktívnu funkčnú oblasť tela.
 • Hlboké rany.
 • Vlastnosti typu pleti (tenká, citlivá pokožka).
 • Metabolické poruchy.
 • Diabetes.
 • Genetický faktor.
 • Ateroskleróza.
 • Avitaminóza, hypovitaminóza.
 • Vek (staršia osoba, tým horšie je tkanivo cicavené).
 • Hnisavá infikovaná rana.
 • Opakovaný proces vyžadujúci chirurgickú excíziu tkaniva.

Aké druhy jaziev existujú a ako to pomáha neutralizovať plastovú kontúru? 

 1. Hypertrofická jazva je vyčnievajúca keloidná jazva, ktorá vzniká v dôsledku nadmerne aktívnej tvorby kolagénu. Takáto jazva sa môže považovať za skrytú ranu, pretože v koži nie je takmer žiadny elastín, ale príliš veľa kolagénu. Takéto formácie často svrbenie, často bolí, farba kože okolo nich sa mení. Ak proces regenerácie tkaniva pokračuje a rýchlo pokračuje, jazva sa môže samovladiť a kožné prvky obnovia prirodzenú úľavu a odtieň. Avšak hlboké rany majú tendenciu hojiť sa pomalšie, čo vedie k viditeľnej kozmetickej poruche, ktorú je možné eliminovať plastickou kontúrou.
 2. Hypopigmentovaná jazva vzniká v procese normálneho hojenia povrchu rany.
 3. Depresívna atrofická jazva, ktorá vyzerá ako viditeľná dutina na koži. Najčastejšie takéto jazvy sú typické pre ľudí s tenkou, citlivou pokožkou a v oblastiach s chudobou v podkožnom tkanive sa môže objaviť chyba. Príčinou vzniku atrofickej jazvy je akné, akné.
 4. Odtiahnutá jazva sa javí ako "jamka" na koži a vzniká po infikovanej, purulentnej ráne, rovnako ako po akné.

Z hľadiska hĺbky sú jazvy klasifikované nasledovne: 

 • Normotrofická - na úrovni kože sú takéto jazvy najjednoduchšie odstránené za použitia konvenčného lúpania.
 • Keloidy - šírenie jazvy na koži okolo rany.
 • Atrofické jazvy sú spodné vrstvy kože.
 • Hypertrofická - nad povrchom pokožky.

Kontúrové plastové jazvy sú indikované pre keloidné, atrofické jazvy. Pomocou injekcie sa plnivo (biologicky odbúrateľný gél) injektuje pod kožu do oblasti jaziev, v dôsledku čoho je reliéf vyrovnaný. Postup sa odporúča kombinovať s nasledujúcim laserovým brúsením, aby sa výsledok opravil. Účinok je viditeľný hneď po priebehu manipulácie, ale trvá len jeden rok. Potom sa postup môže podľa potreby opakovať, je absolútne bezpečné. Najťažšie liečiť sú hypertrofické a objemové keloidné defekty, ktoré často musia byť chirurgicky vyrezané. Okrem toho pri ošetrovaní jaziev môžu kozmetici používať chemický peeling, mikrodermabráziu, biorevitalizáciu, laserovú nanoperforáciu (kolagénové defekty). Metóda je vybraná s ohľadom na jednotlivé charakteristiky kože pacienta a typ jazvy.

trusted-source[10], [11], [12]

Kontraindikácie kontúrnej plastiky

Contour plast skutočne stali prístupné pre mnohých, ale niekedy túžba rýchlo upraviť tvar tváre alebo odstrániť vrásky zatieňuje primeranej opatrnosti. Koniec koncov, existujú kontraindikácie kontúry plasty, a nikto ich zrušil. Najprv treba pamätať - všetky postupy tejto kategórie by sa mali konať v špecializovanej inštitúcii, ktorá má licencie na takéto služby. Okrem toho by mala byť injekcia vykonáva odborníci, ktorí sa špecializujú tréning, je žiaduce - lekár, možno zdravotná sestra - kozmetička. Napriek zjavnej jednoduchosti tieto manipulácie vyžadujú lekárske vzdelanie, znalosť anatómie, štruktúru kože a iné špecifické zručnosti. A tretie pravidlo, kozmetické kliniky klienta, či už žena alebo muž, by nemalo zakryť základné ochorenie, ak existuje, pretože v snahe o rýchle výsledky a komplikácií je možné zakúpiť, ak sa schovať od lekára akýkoľvek zdravotný problém.

Kontraindikácie kontúr možno rozdeliť do dvoch skupín - na všeobecné a miestne každý takýto zákaz môže byť často obchádzajú pomocou alternatívneho spôsobu omladzovanie, ktorý je tiež účinná, ale bezpečnejšie pre klienta. 

Všeobecné kontraindikácie: 

 • Tehotenstvo a laktácia. V súčasnosti sú všetky kozmetické postupy v princípe zakázané, pretože budúca práca matky mení hormonálny systém, metabolické procesy. Okrem toho je injekčné liečivo schopné prekonať placentárnu bariéru a preniknúť do krvi do mlieka
 • Alergia v anamnéze. Liečivo, ktoré sa podáva injekčne pod kožu, môže aktivovať agresívnu imunitnú odpoveď na novú, cudzorodú látku. Existuje riziko nielen svrbenie, žihľavka, ale aj dermatitída a dokonca aj Quinckeho edém. Vyhýbajte sa exacerbácii s pomocou predtým užívaných antihistaminík, ktoré bude potrebné vykonať aj po ukončení procedúry.
 • Exacerbácie chronických ochorení vrátane prípadných ARI alebo ARVI. Injekcia lieku, ktorý vyplňuje vrásky, vyrovnáva obrysy tváre, môže vyvolať ešte väčšiu exacerbáciu, zvýšenie telesnej teploty alebo alergickú reakciu. Kontúrny plast sa v takýchto prípadoch vykonáva len po zhoršení akútnych príznakov, ale je to lepšie po úplnom zotavení.
 • Chronické patológie. Injekované liečivo môže poskytnúť dodatočné zaťaženie postihnutému orgánu alebo systému. Na upozornenie na možné exacerbácie je možné pomocou opatrne zdvihnutého dávkovania, režimu injekcií a vlastne variantu plniaceho prostriedku.
 • Choroby spojené s imunitou, autoimunitné patológie. Plnivo sa môže vnímať ako cudzorodá látka, telo začne odolávať a vytvárať protilátky, čo nesie riziko zápalového procesu alebo exacerbácie už existujúcej choroby. Medzi takéto patologické stavy patrí sklerodermia, systémový lupus erythematosus, toxický burtik.
 • Jednotlivé vlastnosti kože, alebo skôr spojivového tkaniva - tendencia tvoriť keloidy.
 • Absolútnou kontraindikáciou kontúrnej plastiky je vek 17-18 rokov. Korekcia sa vykonáva iba v prípade dôležitých indikácií, keď teenager, mladý muž alebo dievča potrebuje opraviť skutočne vážne kozmetické, estetické chyby. Postup je kontraindikované z dôvodu intenzívneho rastu, búrlivý anatomických a fyziologických zmien, akýkoľvek zásah kategórie kozmetických prostriedkov v tomto veku nie je žiaduce (bez čistenie tváre s akné, akné). 

Kontraindikácie miestneho charakteru: 

 • Infekčná choroba kože v oblasti údajného zavedenia výplne - herpes, bakteriálna infekcia. Akýkoľvek druh infekcie kože je lokálny zápalový proces, ktorý ovplyvňuje produkciu kolagénu. Okrem toho vírus alebo baktérie počas postupu sú schopné preniknúť do hlbokých vrstiev kože a vstúpiť do lymfatického alebo obehového systému.
 • Odlupovanie, čistenie vykonávané 3-5 dní pred navrhovanou kontúrovou plastikou. Po takýchto procedúrach je lepšie počkať 7-10 dní a podstúpiť opravu iba injekciou krásy.
 • Ak ste predtým injikovali silikón do pokožky, je potrebné o tom informovať lekára. Plnivá, kyselina hyalurónová, sa neskladajú so silikónom

Rozsiahlejšie kontraindikácie kontúrovanej plastiky môžu byť prezentované v nasledujúcom zozname: 

 • Onkológia v ktorejkoľvek fáze.
 • Herpetická infekcia v období exacerbácie.
 • Epilepsia.
 • Hemolytická anémia a iné krvné choroby.
 • Kožné lézie.
 • Hypertermia (zvýšená telesná teplota).
 • Diabetes (s opatrnosťou).
 • Neoplazmy kože (nevy, papilóm, bradavice, subkutánne cysty, lipómy).
 • Obdobie menštruácie (3-4 dni pred a po cykle).

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17]

Dôsledky obrysových plastov

Obrysový plast už nie je zvedavosťou, takéto procedúry pevne vstúpili do režimu a poriadku mnohých tisícok žien, ktoré sa starajú o ich vzhľad. Napriek tomu existujú aj také dámy, ktoré ešte nevyskúšali všetky výhody neoperačnej liečby a obnovy mládeže. Najčastejšie sa nezastavia náklady na procedúry, ale otázka - aké dôsledky obrysových plastov ich môžu očakávať.

Okamžite urobte rezerváciu, korekcia injekcie sa neuskutoční bez dočasného a celkom tolerovateľného nepohodlia, prick je injekcia, bez ohľadu na to, akú tenkú ihlu nie je vyrobená. Hlavné účinky obrysových plastov možno rozdeliť podľa času: 

 • Skoré komplikácie (do 7 dní).
 • Dlhodobé dôsledky - 10 - 14 dní po ukončení procedúry.
 • Neskoré komplikácie, ktoré sa vyvíjajú po roku alebo viac.

trusted-source[18], [19], [20], [21], [22]

Skoré prejavy následkov

 • Prechodná opuchy v oblasti injekcií.
 • Malé začervenanie.
 • Zriedkavo, hematómy.
 • Individuálna intolerancia injekčných liekov vo forme alergií.
 • Zápal pokožky v dôsledku porušenia osobnej hygieny.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28]

Neskoré účinky obrysovej plastiky

 • Fibróza.
 • Tvorba keloidov.
 • Rozsiahle subkutánne hematómy.
 • Infekcia korekčnej zóny a zápal až po absces.

Komplikácie z neskorej kategórie podľa štatistiky sú veľmi zriedkavé. Častejšie sa u pacientov môže vyvinúť nadýchanie a prechodná hyperemia, ktorá sa považuje za prijateľný jav, ktorý neohrozuje zdravie klienta. Vážne problémy súvisia buď s hrubým porušovaním pravidiel starostlivosti o pleť po korekcii, alebo s negramotnou prácou lekára, čo je sotva možné v profesionálnych salónoch a zdravotných strediskách.

Zvršky po obrysovej plastike

Každá injekcia je trauma kože, podkožného tkaniva a prípadne mäkkého tkaniva. Korekcia obrysu znamená injekčné vstrekovanie plnív, takže modriny po kontúrovaní sú celkom bežné. Z medicínskeho hľadiska sú prechodné modriny v mieste vpichu prijateľnou kožnou podmienkou, ktorá všeobecne neohrozuje zdravie. Môžete sa im vyhnúť, ak budete postupovať podľa týchto odporúčaní: 

 • Na počiatočnej predbežnej konzultácii by mal klient informovať lekára o všetkých jeho chorobách. Je to skrývanie niektorých skutočností pri hľadaní okamžitých výsledkov na strane klienta, ktoré môžu viesť k takémuto javu, akým sú hematómy v plastovej zóne. Môže to byť spôsobené použitím antikoagulancií alebo ochorení cievneho systému, s diabetom alebo systémovými autoimunitnými procesmi. Aby sa minimalizovalo riziko tvorby modrín, pacient by mal dôverovať lekárovi.
 • Nesprávne vybraný prípravok s vysokým stupňom koncentrácie bez ohľadu na vlastnosti pokožky pacienta. Takéto situácie sú prakticky vylúčené, ak sa procedúra vykonáva v zdravotnom stredisku alebo v profesionálnom kozmetickom salóne.

Aj keď sa objavia modriny po obrysovej plastike, nemali by ste sa ich báť. Ide o dočasný stav kože, ktorý prechádza pomerne rýchlo v priebehu 1-3 dní. Väčšie subkutánne krvácanie môže skutočne priniesť fyzické a kozmetické nepohodlie, najmä u osôb s narušenou zrážanlivosťou krvi. V takýchto prípadoch môže lekár predpisovať vonkajšie resorpčné lieky - Heparínový gél, Troxevasin. Brusky musia prejsť do týždňa bez stopy a účinok postupu, trvajúci od šiestich mesiacov do roka neskôr, úplne neutralizuje spomienky na drobné ťažkosti vo forme modrín.

trusted-source[29], [30], [31]

Fibróza po obrysovej plastike

Obľuba postupov kontúrovania nie je pochybná, jedinou vecou, ktorá môže zamaskovať radosť z výsledku, sú dočasné, prechodné vedľajšie účinky, najmä fibróza.

Aby sa úplne rozptýlili obavy a obavy, je potrebné vrátiť sa na začiatok a pamätať si, čo je plnivo a ako pôsobí na estetické problémy.

Gél, ktorý sa vstrekuje do pokožky pomocou injekcií, je určený na vyplnenie vrások, odstránenie kožných defektov. V oblasti vstrekovania plniaceho prostriedku sa vytvorí dočasné miestne zhutnenie, ktoré sa nazýva fibróza. Fibróza po obrysovej plastike je nielen prijateľným fenoménom, ale v niektorých prípadoch je to žiaduce. Tieto tesnenia naznačujú, že proces aktivácie výroby kolagénových vlákien sa úspešne začal. Podkožné zhutnenie nie je ničím iným ako dôkazom účinnosti zavedeného plniva. Samozrejme, fibróza, ktorá pretrváva po 7-10 dňoch, nie je úplne normálna, ale príčinou tohto vedľajšieho účinku môže byť veľmi tenká, citlivá koža pacienta. Prakticky všetky gély, ktoré sa používajú v kozmeteológii, sú založené na kyseline hyalurónovej, ktorá naopak nie je schopná zostať pod kožou navždy. V priebehu času sa pod vplyvom prirodzeného kvasenia plnivo absorbuje a úplne vylučuje z tela bez akýchkoľvek hrozivých zdravotných následkov.

V každom prípade, ak máte obavy z atypickej kožnej choroby po procedúrach, nemusíte sa panikavať, všetko, čo musíte urobiť, je hľadať ďalšie rady od kozmetika.

trusted-source[32], [33], [34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41]

Komplikácie kontúrovanej plastiky

Napriek tomu, že korekcia defektov vzhľadu sa považuje za bezpečnejší postup v porovnaní s plnohodnotnou chirurgickou plastikou, injekcie sú v každom prípade spojené s určitým dočasným nepohodlím. V zriedkavých prípadoch môže dôjsť ku komplikáciám a ktorá má menej čo do činenia s samotného postupu, ale s nesprávnou koncentráciou plniva vybraného zo lekára, s vlastnosťami kože pacienta alebo na skutočnosť, že táto osoba z akéhokoľvek dôvodu, skryl svoju chorobu z kozmetička. Okamžite urobíme rezerváciu, že vedľajšie účinky a komplikácie kontúry plasty - fenomén extrémne zriedkavé, napriek tomu, o takéto riziká, ktoré je potrebné varovať.

Aké komplikácie, čo môže sprevádzať obrysy plastu? 

 1. Opuch (opuch). Tieto komplikácie môžu byť celkom bezvýznamné a celkom prijateľné, pretože nejaká injekcia je nejakým spôsobom považovaná za mikrodrážku pokožky. Malý opuch v mieste vpichu plnidla prechádza bez stopy po dobu jedného, maximálne tri dni. Pre lekára je potrebné sa zaoberať, ak sa v priebehu týždňa objaví alebo nezníži pýcha.
 2. Zlomeniny, modriny. Malé subkutánne krvácanie sa považuje za normu, najmä ak je korekčná zóna veľká. Malé malé modriny sa rozpúšťajú samostatne počas 5-7 dní, často skôr. Nežiaduce účinky komplikácií obrysovej plastiky sú rozsiahle hematómy, ktoré sa môžu vyvinúť v prípadoch veľmi hlbokého zavedenia objemového činidla u ľudí, ktorí sústavne užívajú antikoagulanciá. Z tohto dôvodu pred lekárom vedie lekár rozhovor s klientom a zisťuje všetky možné choroby, ktoré sú kontraindikáciou pre nápravu. Ak pacient skrýva takéto informácie alebo porušuje pravidlá starostlivosti o pleť po plastickej kontúre, hematómy sú veľmi pravdepodobné. V takýchto situáciách sa objavujú hematómy - príležitosť okamžitej liečby kozmetikovi, ktorý predpíše potrebné vonkajšie prípravky.
 3. Slabý účinok po procedúre, ktorý nemožno pripísať komplikáciám alebo nepriaznivým podmienkam, ale takéto prípady sa vyskytujú pri nesprávne zvolenej koncentrácii plnív alebo nedostatočne hlbokom úvode. Takéto situácie sa dajú ľahko napraviť ďalšími injekciami objemového zariadenia.
 4. Gipereffekt alebo nadmerná a asymetria sú veľmi vzácne, pretože všetky moderné plniva na báze kyseliny hyaluronovej biologicky dostupné a schopné biodegradácie neprirodzené, to znamená, že dezintegrácie a odstránenie z tela.
 5. Alergia je možná s individuálnou neznášanlivosťou na zložky vstrekovaného plniva. Symptomatická alergická reakcia je typická - opuch, svrbenie, začervenanie kože. Zabráňte alergii pomocou primárnych konzultácií a potrebných bezpečnostných opatrení, konverzácia a konzultácia s lekárom sú povinné pred procedúrou.
 6. Strata citlivosti v korekčnej zóne je možná, ak injekcia poškodí nervové zakončenia (alebo stláča plnivo). Takéto stavy sú nepríjemné, avšak prechodné. Keď sa liek rozpustí počas 14 dní, má sa znížiť necitlivosť.
 7. Infiltráty a nadýchanie. Môžu byť vyvolané porušením pravidiel starostlivosti o pleť po plastickej kontúre, napríklad pitie alkoholu alebo návšteva sauny. Infiltrácie nezávisle vyriešia do jedného mesiaca, ale aby sa nevyvinuli, pacient by mal dodržiavať všetky odporúčania kozmetičky.
 8. Infekcia a zápal v korekčnej zóne sú prakticky eliminované. Antiseptické stavy sú v zásade neprijateľné pri vykonávaní procedúry v profesionálnych salónoch a klinikách, preto akýkoľvek zápalový proces na pokožke po injekciách môže byť spôsobený porušením pravidiel osobnej hygieny. Známky infekcie môžu byť sčervenanie, pulzujúca bolesť v mieste injekcie, tieto symptómy potrebujú okamžité odstránenie a to je možné len s pomocou lekára.
 9. Exacerbácia herpes. Opakovanie herpetickej infekcie sa môže vyskytnúť ako odpoveď na injekciu v zóne, kde už boli herpetické erupcie (pery). Adekvátna liečba predpisuje dermatológ, kozmetológ.
 10. Ťažké, uzlíky, viditeľné a pocit po procedúre. Takéto podmienky sa nepovažujú za komplikáciu, pretože plnivo sa rozptyľuje pomerne rýchlo.
 11. Hyperpigmentácia - je atypické viditeľné škvrny na koži, ktoré sa môžu objaviť v prípade porušenia pravidiel starostlivosti po injekcii, najčastejšie v dôsledku ultrafialového žiarenia, a pobyt na priamom slnečnom svetle.
 12. Migračný gél je vytesnenie injikovaného liečiva pod kožu a ako výsledok - tesnenia, pramene. Takáto komplikácia môže byť v prípade príliš hlbokého zavádzania plniva do mäkkých tkanív. Vedľajší účinok migrácie je prakticky vylúčený pri vstrekovaní plnív na báze kyseliny hyalurónovej.
 13. Granulómy, uzliny. Vyskytujú sa v dôsledku zápalového procesu alebo infekcie kože v korekčnej zóne. Dodržiavanie pravidiel osobnej hygieny a antiseptik počas procedúry vylučuje granulómy takmer o 99%.
 14. Fibróza alebo atypické tesnenia spojivového tkaniva. To je prijateľný stav, navyše, niekedy, dokonca žiadúce. Zavedené plnidlo a priori začína aktivovať tvorbu kolagénových vlákien, takže prechodná fibróza môže byť považovaná za normálnu. Ak sa fibróza postupuje, uzliny sú zapuzdrené, je potrebná okamžitá konzultácia a pomoc kozmetológa. Aby sa tieto komplikácie vystrašili, nie je to potrebné, pretože gialuronát je v každom prípade vystavený fermentácii, rozpadu a odvodeniu od organizmu.
 15. Nekróza tkanív je spôsobená hrubým narušením výživy a prívodom krvi do subkutánnych vrstiev. Takéto podmienky sú prakticky vylúčené v modernej kozmetologickej praxi, ale príznaky lokálnej ischémie v zóne nasolabiálneho trojuholníka sú dôvodom okamžitého konania a určenia primeranej liečby.
 16. Jazvy, keloidy - extrémne zriedkavý fenomén po obrysovej plastike. Môžu byť dôsledkom porušenia pravidiel starostlivosti o pleť po procedúre, môžu sa vyvinúť kvôli zraneniu alebo zraneniu korigovanej zóny.

Vedľajšie účinky a komplikácie kontúrnej plastiky sa považujú za zriedkavý fenomén, pretože moderné technológie v oblasti estetickej medicíny takmer o 90% vylučujú akékoľvek nepohodlie a riziká. Ak je oprava vykonaná v profesionálnom salóne, v klinike, v lekárskom stredisku, klient neberie žiadne riziká, naopak, má skvelý výsledok v podobe omladenia a obnovy vzhľadu.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46], [47]

Odporúčania po obrysových plastoch

Mnoho zákazníkov sa zaujíma o otázku - a ako sa starať o pleť po zavedení plnív? Takéto poradenstvo nevyhnutne dáva lekárovi-kozmetike tak pred, ako aj po nej. Treba poznamenať, že na rozdiel od chirurgických zátvoriek, operácia, koža po korekcii obrysu nepotrebuje špecializovanú starostlivosť, pretože komplikácie vo forme dlhodobého edému a podliatin sa nevyskytujú. Mali by sa však ešte prijať niektoré opatrenia.

Odporúčania po obrysových plastoch: 

 • Je potrebné obmedziť používanie make-upu ihneď po injekcii. Takéto obmedzenia sú stanovené len jeden deň. Druhý deň môžete bezpečne uvaliť potrebný make-up bez strachu zo komplikácií.
 • Počas prvého dňa po procedúre sa odporúča, aby sa klienti nedotýkali pokožky rukami, minimalizovali fyzický kontakt s opravenou zónou.
 • Po plastoch by ste sa mali vyhýbať priamemu slnečnému žiareniu, nemali by ste si opaľovať ani navštíviť solárium (solárium). Toto obmedzenie platí dva týždne.
 • Počas 14 dní alebo lepšie ako mesiac by ste mali používať kozmetiku a krémy s vysokým stupňom ochrany pred UV žiarením (SPF30).
 • Nepúšťajte do sauny, bazénu ani do sauny po dobu 14 dní.
 • Je žiaduce vyhnúť sa hypotermii a dlhým prechádzkam v mrazu, ak sa tento postup vykonáva v zime.
 • Ak sa po injekcii kože je mierny opuch alebo menšie krvácanie (to je možné pre veľmi citlivú pokožku), môžete využiť špeciálne anti-edém vstrebateľných gély a masti na základe odporúčania kozmetičky.
 • Neodporúča sa, aby plast vykonal iné postupy, napríklad odlupovanie, čistenie tváre atď. Toto obmedzenie platí od 1 do 1,5 mesiaca.
 • Mnoho lekárov odporúča klientom, aby spali na chrbte, aby bol gél lepší a rýchlejšie distribuovaný v tkanivách. Takéto odporúčania však nemožno považovať za povinné, všetko závisí od individuálnych návykov.
 • Počas 14 dní nepoužívajte lieky, ktoré ovplyvňujú koaguláciu a krvnú koncentráciu (antikoagulanciá, aspirín).
 • V oblasti korekcie obrysu bola vylúčená akákoľvek masáž.
 • Počas 2 týždňov sa odporúča, aby sa neprijímali príliš horúce kúpele.

Odporúčania po obrysových plastoch nie je ťažké vykonať, spravidla takéto pravidlá nemenia obvyklý spôsob života pacientov a nespôsobujú im nepríjemné pocity. V záujme transformácie vzhľadu, dosiahnutia výsledku je veľa pripravených a veľkých obetí a konturové plasty ich nepredpokladajú vôbec.

Starostlivosť po obrysových plastoch

Výhodou procedúry korekcie kontúry je nielen dosiahnutie rýchleho účinku a bezbolestnosti postupu, ale aj skutočnosť, že starostlivosť po obrysových plastoch sa takmer nevyžaduje. Všetky odporúčania pre starostlivosť o pokožku postprocedurálne zabezpečuje kozmetológ, v závislosti od veku, problému a stavu kože klienta.

Aké sú pravidlá starostlivosti po plastovej kontúre? 

 • Za jeden alebo dva dni je nežiaduce používať akúkoľvek dekoratívnu kozmetiku, s výnimkou toho, že môže existovať kvalitný korekčný základ alebo gél, ktorý má vysoký stupeň UV ochrany a hypoalergénnosti.
 • Na odporúčanie lekára môžete použiť určité vonkajšie protizápalové masti, gély, to všetko závisí od typu pokožky a možných prechodných komplikácií (pýcha alebo malé modriny).
 • Aby sa znížilo riziko tvorby modrín alebo ich rýchle resorpcie môžu lekári radia, aby sa vzťahujú na koži gél s heparín-gél Traumeel, ale často tieto udalosti nie sú nutné, a nezávislá aplikácia mastí je neprijateľné.
 • V priebehu jedného mesiaca alebo lepšie trvalo by mala byť pokožka chránená pred priamym vystavením ultrafialovému žiareniu. To sa dá dosiahnuť pomocou starostlivosti o pokožku pomocou kvalitných krémov s vysokým stupňom UV ochrany.
 • Počas týždňa po ukončení procedúry sa odporúča klientovi dbať na kontakt s korpusom s korigovanou zónou, najčastejšie sa zvykne dotknúť tváre. Dokonca aj starostlivo umyté ruky môžu vytvárať riziko infekcie alebo zranenia kože, je lepšie sledovať vlastnú transformáciu a účinok omladenia, pri pohľade na odraz zrkadla.
 • Vylúčené návštevy verejných združení, sauny, kúpele. Takéto opatrenia by sa mali dodržiavať počas 14 dní, najlepšie počas jedného mesiaca.
 • Infekcia, zápal, abscesy - to je dôvod pre okamžitú návštevu lekára a nie pokusy o samoliečbu. Kozmetička zistí príčinu komplikácií a predpíše primerané externé lieky na elimináciu negatívnych javov. Tieto nepohodlné situácie sú spravidla prechodné a vhodné na protizápalovú liečbu.

Jedným slovom, starostlivosť o kontúru plasty nie je komplikovaná, hlavnou vecou je nasledovať radu kozmetika a nesnažiť sa experimentovať pomocou nepodložených prostriedkov.

trusted-source[48], [49], [50]

Spätná väzba na obrysy plastov

Korekcia obrysov sa stala skutočnou revolúciou v oblasti kozmetológie, takže spätná väzba o obrysových plastoch nie je často len pozitívna, ale väčšinou obdivovaná. Štatistika a analýza spätnej väzby v mnohých klinikách sa vykonáva pomocou dotazníkov alebo pravidelných osobných rozhovorov v režime telefónu. Okrem toho rešpektovaní klienti a profesionálne salóny, lekárske strediská pravidelne monitorujú výsledky po sérii omladzovacích procedúr. Neužitočné fakty, na rozdiel od propagačnej reklamy, hovoria, že 85% recenzií o kontúrových plastických hmotách u veľkej väčšiny žien (95%) a mužov (78%) je pozitívnych. Navyše rozvoj farmaceutických inovácií, vznik nových vylepšených plnív, objemy zvyšuje dostupnosť takmer všetkých postupov z hľadiska cenovej politiky. Ak by pred desiatimi rokmi len bohatá dáma mohla dovoliť korekciu kontúr, dnes je účinok omladenia a zlepšenia vzhľadu dostupný pre takmer každú ženu. Treba poznamenať, že doteraz živý mýtus o kozmetických procedúrach ako nákladnej liečbe, trochu bráni kontúre neopergických plastov, aby si zaujali dôstojné miesto v estetickej medicíne. Ale to už je obava obchodníkov a riaditeľov v reklame zo zdravotníckych centier a salónov a čitatelia by mali stále skúšať dostupnosť a efektívnosť skutočne "magických" injekčných plastov. Procedúry trvajú nie viac ako polhodinu, absolútne bezbolestné a v prípade precitlivenosti sa lokálna vonkajšia anestézia vykonáva pomocou krému Emla. Výsledkom bude nielen prekvapenie, ale tiež zaručene poteší: 8 alebo 12 mesiacov, a možno aj dlhšie - záleží na problém odstránený, váš vzhľad je doslova transformovaný smerom k omladeniu.

trusted-source[51], [52]

Ceny obrysových plastov

Technológie neoperačnej korekcie vzhľadu sa teraz stávajú prístupnejšími. Skôr, len pár pred niekoľkými desiatkami rokov, ako zlepšiť vzhľad, utiahnite oválnu tvár, odstránenie chýb pleti, vrásky bolo možné len s pomocou plastickej chirurgie alebo drahé vstrekovanie plastov, dnes Služby lekárskych stredísk, kozmetické salóny môžete použiť niektorý z nežného pohlavia, bez ohľadu na to sociálny status. Samozrejme, ceny obrysových plastov sa líšia od nákupu kozmetiky, avšak ak prerušíte náklady na postup za časové obdobie výsledku, mesačná suma bude viac než prijateľná.

Na čo závisia ceny obrysových plastov? 

 • Stav salónu alebo lekárskeho centra. Čím vyššia je kategória inštitúcie, tým viac nárokov na ňu, preto, aby spĺňali určité kritériá, sú potrebné náklady zo strany správy. Napriek tomu sa aj v najprestížnejších a najmodernejších salónoch uskutočňujú pravidelné kampane na prilákanie zákazníkov, existujú systémy kumulatívnych zliav, pôžičiek a ďalších atraktívnych marketingových techník. To všetko vám umožňuje získať požadovanú službu pre takmer každú osobu, ktorá chce zlepšiť svoj vzhľad.
 • Zložitosť korekcie, stupeň dostupnosti a veľkosť korigovanej zóny. Napríklad človek sa pre plasty považuje za pomerne ľahký, ale zóna okolo očí si vyžaduje určitú úroveň zručností, špecifické metódy a prípravky. Čím je problematická oblasť väčšia, tým viac sa spotrebuje a náklady na procedúru sa tiež zvyšujú.
 • Výber lieku, ktorý opravil problémové oblasti. Náklady na plnivo sa môžu líšiť v závislosti od ceny výrobcu, stupňa koncentrácie kyseliny hyalurónovej alebo inej účinnej látky.
 • Počet postupov. Niekedy na vyriešenie estetickej úlohy stačí jedna návšteva kozmetiku, ale niekedy je potrebné vykonať opakovanú dodatočnú korekciu zavedením plniva do príslušnej oblasti.

Najviac dostupné za cenu mezoterapie, na Ukrajine jeho náklady môžu byť od 50 do 150 dolárov. Drahšie je obrysový objem plastov, ktorý zahŕňa cenu 100 až 400 USD. Pomerne často sa kozmetických salónov ponúkajú propagačné akcie, počas ktorých postup je cena znížená až o 50%, takže aj v prípade, že nedostatok finančných prostriedkov nutné pozorne sledovať vývoj vo svete kozmetiky a pravidelne záujem o akciách organizovaných v salónoch. Náklady na korekciu injekcie sa môžu líšiť, ale spravidla sa ich hodnota prediskutuje vopred pri úvodnej konzultácii so špecialistom.

Contour plastic je inovatívna metóda, alternatíva k pomerne bolestivému postupu - chirurgickej korekcii. Nie viac ako pol hodiny času stráveného, bezbolestné manipulácia a takmer okamžite prejavil výsledok - nie je dôvod, aby sa obrátiť na kozmetický salón a odstránenie vrások, obnoviť pružnosť pokožky a hladkosť, a len aby si mladší o niekoľko rokov? Koniec koncov, ako povedala svetovo preslávacia hollywoodská hviezda Jane Fonda: "Krása nevyžaduje obeť, krása potrebuje pozornosť, starostlivosť a pravidelnú starostlivosť, potom sa môže zachrániť už mnoho rokov."


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.