Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Parafínová maska: zdravie a omladenie pokožky

Lekársky expert článku

Dermatológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 17.06.2019

Parafínová maska je vyrobená z roztaveného parafínu, ropného destilátu, ktorý je zmesou tuhých uhľovodíkov (alkánov), ktoré sa pri zahrievaní na + 45-60 ° C premenia na kvapalný stav.

Ako táto látka pôsobí na pokožku a prečo recenzie o parafínových maskách chvália ich liečivé a omladzujúce účinky?

Parafínová maska pre tvár: čo je to tajomstvo

Z lekárskeho hľadiska, parafín tvárové masky má tepelný účinok, ako horúci obklad: zvýšenie prietoku krvi do buniek epidermis, a tým stimuluje metabolické procesy vyskytujúce sa v nich. Profesionálni kozmetológovia odvolávajú na parafínové masky na suché tepelné procedúry, ktoré rozširujú póry a pomáhajú im očistiť a tiež zvyšujú absorpčnú kapacitu pokožky.

Neexistuje žiadny chemický účinok na parafín aplikovaný na tvár. Mechanický efekt má však: s dostatočne dlhým chladením získa parafín opäť kryštalickú štruktúru a v dôsledku toho fyzický objem jeho hmotnosti klesá. Nepriepustná vrstva parafínu, jemne stláčajúca kolagénové vlákna pokožky, jej ztiahne a vyhladzuje, to znamená, že kvôli oklúzii poskytuje zdvíhací účinok.

Tvárové masky použitie parafínu sú dobrým spôsobom pre čistenie mastnej a zvlhčenie suchej kože (ako je parafín vrstva zadržiava vlhkosť), na zníženie závažnosti tvárových vrások na čele a v nosoústnych záhyby. A kvôli zlepšeniu krvného obehu pomáhame s jazerami tvorenými na mieste akné.

Treba mať na pamäti, že parafín masky majú kontraindikácie: nemôžu byť vykonaná v prípade, že je nejaká poškodenie kože, akné vo fáze hnisavé akné, ružovky (pink akné), u pacientov s ťažkou aktívnou rozaceou alebo tváre rast vlasov. Nechceme Vám táto kozmetická procedúra so zvýšeným krvným tlakom, astma, polypy v čeľustnej dutiny, nosné krvácanie a problémy s štítnej žľazy.

Recepty parafínových masiek doma

Ak chcete urobiť tieto užitočné masky, potrebujete lekársky vysoko vyčistený parafín (ten, z ktorého sa sviečky vyrábajú, nie je vhodné) a nachádza sa v lekárňach, označenie je P-1.

Parafín sa vzťahuje na chemicky neaktívne látky, v roztavenej forme sa nemieša s vodou, alkoholmi, zásadami a kyselinami, do ktorých sa môžu pridávať len oleje.

Otočiť kúsky vosku vo viskóznej tekutiny by mali byť iba vo vodnom kúpeli, zároveň v roztavenej kompozície, by mali dostať jedinú kvapku vody! Rovnaká suchá koža by mala byť pred aplikáciou masky; zatiaľ čo mastná pleť môže byť vopred upravená 2% salicylovej spiace alebo alkoholu tinktúra nechtíka (a nechá sa uschnúť úplne integuments), a suchý typ pleti alebo ochabnutosť odporúčame mazať tvár malého množstva olivového oleja.

Parafín tvárové masky možno aplikovať dvoma spôsobmi: pomocou kefy alebo tampón - priamo na kožu (masážne linky) a umiestnená na hornej strane kefy tváre jednej vrstvy gázy (s otvormi pre ústa, nos a oči). Vrstvy vosku by mala byť aspoň tri, a každá nová vrstva sa odporúča používať od zdola nahor, to znamená, počnúc bradou.

Recepty parafínových masiek doma naznačujú jednoduché pridanie 5-10 kvapiek esenciálnych olejov do roztaveného parafínu, ako napríklad:

 • semená mrkva - zvyšuje tón vyblednucej pokožky;
 • kadidlo - má antibakteriálny a protizápalový účinok s tendenciou k akné; znižuje póry kože, pomáha chrániť pokožku pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi a stimuluje rast nových epiteliálnych buniek;
 • pelargónie - pomáha regulovať sekréciu mazu, znižuje akné; zlepšuje elasticitu pokožky a znižuje intenzitu vrások;
 • levanduľa - pomáha regenerovať bunky epidermis, ideálne pre dospelú pleť s vekom škvrnami;
 • citrón - výborný antibakteriálny a adstringentný pre mastnú pokožku so zväčšeným pórom;
 • Myrha - má silné protizápalové vlastnosti, pomáha zlepšovať tón a elasticitu pokožky, znižuje vzhľad jemných vrások;
 • neroli - je považovaná za najefektívnejšiu v starostlivosti o mastnú, citlivú a zrelú pleť; pomáha vyhladenie vrások, úzkych pórov a zvýšenie turgoru epidermis;
 • patchouli - pre ľudí nad 40 rokov, pretože podporuje rast nových buniek a vyhladzuje vrásky;
 • ruže - najvhodnejšie na suchú a vyblednuce pokožku, pomáha zlepšovať štruktúru pokožky a zlepšuje jej tón;
 • Čajový strom kvôli silným antibakteriálnym vlastnostiam je známy ako dobrý prostriedok proti akné;
 • ylang-ylang - tento olej je užitočný pre všetky typy pleti; pomáha regulovať sekréciu kožného mazu, pomáha regenerovať bunky kože, zvyšuje jej pružnosť a vyhladzuje vrásky.

Čas starnutia parafínovej masky na tvári je v priemere 20 minút (do úplného chladenia); v tejto dobe sa odporúča obsadiť vodorovnú polohu a nehovoriť, takže tvárové svaly tváre sú uvoľnené. Wellness kurz - dve masky týždenne za mesiac.

Parafínová maska na ruky a nohy

Účinnosť takéhoto postupu, ako parafínová maska na ruky, je uznávaná majstrom manikúry po celom svete. Do akej miery sa koža na rukách a kožičkách zmäkne, môžete vidieť sami, bez toho, aby ste opustili domov. Stačí stačiť čistený parafín a pol hodiny voľného času.

Pripravte si dvojicu jednorazových rukavíc, ako aj pár bežných rukavíc, môžete použiť svorky na kuchynské rukavice. Parafín by taveniny (ako je vykonané vyššie), ruky dôkladne očistiť (odstránením krúžku), utrieť do sucha a potom sa plášť je s olivovým alebo rafinovaného slnečnicového oleja.

Ponorili po dobu niekoľkých sekúnd jedným kefovým ramienkom (na zápästie), aby sa mierne ochladí vosk (teplota asi + 40 až 42 ° C) po dobu 8-10 sekúnd, odstrániť a znovu ponorí do parafínu. Po tretej vrstve je možné trochu zaschnúť, položte na ruku polyetylénovú rukavici a nad ohrevom rukavicou alebo stehom na stehno. Podobné akcie sa vykonávajú z druhej ruky.

Najmenej štvrtinu hodiny môžete odstrániť a očistiť zmrazený parafín, po ktorom je užitočné mazať ruky výživným krémom.

Parafínová maska pre nohy sa robí rovnakým spôsobom, ale namiesto rukavíc budete musieť používať tenké p / e balíky a ohrievať nohy vlnenými ponožkami. Takéto masky sú obzvlášť užitočné v prítomnosti mozgov a nadmerne vysušenej drsnej kože na podpätkoch. Na zvýšenie zmäkčovania keratinizovanej kože v roztavenom parafíne sa zvyčajne pridáva niekoľko kvapiek roztoku oleja vitamínu A (acetát retinolu) alebo oleja z broskýň.

Parafínová maska na vlasy je v skutočnosti parafínovou aplikáciou na lokálnu kožnú zónu pokožky hlavy; je to len v prípadoch ohniskovej straty vlasov - hniezdnej alopécie.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.