Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Maska na tvár z vrások z kyseliny jantárovej: recepty

Lekársky expert článku

Internistické infekčné ochorenie
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Kyselina jantárová pre tvár je veľmi účinný kozmetický prípravok. Vďaka tomuto lieku sa môžete zbaviť mnohých kozmetických problémov, zlepšiť stav pokožky a tiež ju detoxikovať.

trusted-source[1]

Aktívne zložky

Янтарная кислота

Indikácia Kyseliny jantárovej pre tvár

Liek je určený pre tých, ktorí majú tieto problémy:

 • zmeny veku súvisiace s vekom (výskyt chrobnutia a vrások);
 • suchá koža;
 • zvýšené slinenie;
 • prítomnosť jaziev s jazvami;
 • pigmentové škvrny na koži;
 • akné, rovnako ako akné s akné;
 • opuch tváre.

trusted-source[2], [3], [4]

Jantárová kyselina pre akné z akné

Maska z akné sa vyrába nasledovne - je potrebné úplne rozdrviť tablety lieku (3 kusy). Výsledný prášok sa má aplikovať na pokožku jemnými masážnymi pohybmi (po umytí). Udržujte ho na tvári, ktorá trvá dlhšie ako 10 minút, a potom opláchnite vodou.

trusted-source[5], [6]

Formulár uvoľnenia

Jantárová kyselina je dostupná vo forme tabliet s hmotnosťou 0,1 alebo 0,25 g. Jedno balenie môže obsahovať 40, 80 alebo 100 tabliet.

trusted-source[7]

Farmakodynamika

Jantárová kyselina vám umožní zrýchliť metabolizmus hlboko vo vrstvách pokožky a navyše obnoviť bunky pokožky a odstrániť toxíny z tela toxínmi. Liečivo pomáha regulovať funkciu mazových žliaz, čím sa znižuje intenzita sekrécie kožného mazu. Medzi základné vlastnosti kyseliny jantárovej, priaznivý účinok na pokožku:

 • aplikácia na hlboké čistenie tváre - dosiahne celulárnu úroveň;
 • bojovať s vyčerpaním kože a elimináciou vznikajúcich prejavov starnutia;
 • ako neoddeliteľná súčasť tvárovej masky zlepšuje výživu epidermálnych buniek a stabilizuje ich rovnováhu vody a soli;
 • vráti do tváre prirodzenú farbu;
 • zlepšuje elasticitu pokožky.

Omladzujúce vlastnosti tohto liečiva sú veľmi podobné vlastnostiam známeho koenzýmu Q10.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

Používajte Kyseliny jantárovej pre tvár počas tehotenstva

Masky pre osobu z kyseliny jantárovej sa môžu používať počas tehotenstva.

Kontraindikácie

Medzi kontraindikáciami používania patrí aj individuálna intolerancia.

trusted-source[13], [14]

Vedľajšie účinky Kyseliny jantárovej pre tvár

Z dôvodu precitlivenosti u pacientov v niektorých prípadoch môže dôjsť k alergickej reakcii.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19]

Dávkovanie a podávanie

Ak chcete vytvoriť krém na tvár, musíte rozpustiť 1 tabletku v kvete (1 čajovú lyžičku) a pridajte tento roztok do krému (20 ml), ktorý zodpovedá typu pokožky. Aby sa tableta úplne rozpustila, musí sa držať vo vode niekoľko hodín.

Pre výrobu tonera, je nutné miešať zložky, - 2 rozdrví na kyselinu práškové tablety jantárovej, rozmarín olej, ylang-ylang (10 kvapiek), a 50 ml parfumované vody a 0,5 ml benzylalkoholu (pôsobí ako konzervačný prostriedok). Ale ak budete chcieť ukladať tonikum do chladničky a nie viac ako týždeň, môžete to urobiť bez alkoholu.

Ak chcete znížiť strihy alebo jazvy na koži, musíte vytvoriť hustú zmes jantárovej vody s kvetinovou vodou, potom túto masku naneste na oblasť poškodenia a masáže asi 1-2 minúty. Potom ponechajte zmes asi 15 minút a umyte ju. Po ukončení procedúry by ste mali ošetrovať pokožku mliekom alebo smotanou.

Recepty z kyseliny jantárovej pre tvár

Kyselina jantárová sa môže používať na akýkoľvek typ kože. Z nej môžete robiť rôzne domáce masky alebo krémy. Existuje niekoľko pomerne účinných receptov:

Maskovacia maska, ktorá sa musí aplikovať raz za 7 dní. Je to veľmi ľahké - musíte rozdrviť 2-3 tablety na prášok a zriediť ich vo vode až do vytvorenia viskóznej kaše. Masku naneste pomocou vatovej podložky. Po ukončení procedúry sa nevyžaduje opláchnutie, pretože sa po 15-20 minútach musí úplne absorbovať do pokožky.

Omladzujúca maska, ktorá obsahuje aj múmiu. Pod maskou je potrebné pripraviť olejovú základňu (z mandlí alebo olivového oleja). Odporúča sa užívať 2 tablety ako obe hlavné zložky. Maska sa musí aplikovať masážnymi pohybmi, potom ponechať pol hodiny a opláchnuť teplou vodou.

Čistiaca maska - jantárový peeling, ktorý pomáha pri hlbokom čistení pokožky a jej detoxikácii. Okrem jantáru obsahuje roztok aj kyselinu aldónovú. Pomocou mlieka alebo iného čistiaceho krému musíte odstrániť z tváre kozmetiku, nadbytok kožného mazu a tiež znečistenie. Potom sa pokožku treba prať pomocou tepelného kompresie (to otvorí póry) a potom sa na neho pridá koncentrovaný roztok vyššie uvedených kyselín. Po 10 minútach sa má umyť a použiť tonikum na tvár.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24]

Masky na tvár s kyselinou jantárovou

Vďaka maskám, ktoré obsahujú kyselinu jantárovú, sa zlepšuje cirkulácia pokožky a nasýtenie kyslíkom. Vyrába sa a aplikuje sa štandardným spôsobom opísaným vyššie. Udržujte masku na tvári asi 20 minút a potom ju umyte a naneste krém alebo mlieko. Pri suchom type pokožky by sa maska mala vykonať raz za 7 dní, ale tí, ktorí majú mastnú pokožku, musia postupovať trikrát týždenne.

Jantárová kyselina na vlasy a tvár

Pozitívny účinok je aj na vlasy. Môže byť použitý ako nezmazateľný alebo ako súčasť normálnej masky nanesenej na vlasy. Mala by sa rozpustiť vo vode niekoľko tabliet, aby ste získali homogénnu kašičku (nemala by byť príliš hustá), potom ju naneste na vlasy. Potom zatlačte hlavu a držte nástroj asi 2 hodiny (môžete ešte dlhšie). Podobná maska vám umožní navlhčiť vlasy a urobiť ich hustou.

trusted-source[25]

Podmienky skladovania

Obsahuje kyselinu jantárovú v mieste, kde je vlhkosť a prístup detí. Teplotné podmienky - nie viac ako 25 ° C

trusted-source[26]

Čas použiteľnosti

Kyselina jantárová sa môže používať 4 roky od dátumu výroby.

trusted-source[27], [28], [29], [30], [31], [32], [33]

Recenzia

Jantárová kyselina pre tvár má mnoho pozitívnych recenzií vďaka svojim obnovujúcim a omladzujúcim vlastnostiam. Umožňujú aktívne používať tento doplnok v kozmeteológii. Nízke náklady, dostupnosť, efektívnosť a jednoduchosť použitia - tieto črty znamenajú väčšinu ľudí, ktorí tento nástroj používajú.

Farmakologická skupina

Антигипоксанты и антиоксиданты

Farmakologický účinok

Антигипоксические и антиоксидантные препараты

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Maska na tvár z vrások z kyseliny jantárovej: recepty" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.