Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Krémové sérum na tvár: zvlhčujúce, omladzujúce

Lekársky expert článku

Dermatológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Kozmetické sérum je relatívne nový výrobok, trochu odlišný od tradičných krémov. Obsahujú viac aktívnych látok a vo väčšej koncentrácii. Krém sérum na tvár má ľahkú textúru, bez tuku (okrem oleja proti starnutiu), a vykonávať rôzne úlohy: hydratujú, omladenie, obnovenie vykonávať zdvíhanie, atď. Budú tiež zvýšiť účinnosť konvenčných krémov aplikovaných po nich ..

Indikácia Krémové sérum na tvár

Krémové sérum pre tvár je rýchlo absorbované pokožkou, čo poskytuje rýchlejšie a efektívnejšie riešenie problému. Konečný výsledok závisí od cieľa, ktorý sledujete a od toho, či je výrobok správne vybratý.

Hlavné indikácie na použitie krémového séra na tvár sú vo veku 30-35 rokov a tiež:

 • zvýšená suchosť, vädnutie;
 • sklon k odlupovaniu;
 • napodobňovanie vrások;
 • silná expozícia ultrafialovému svetlu;
 • prítomnosť akné, pigmentácia;
 • prevencia starnutia.

trusted-source[1], [2], [3]

Formulár uvoľnenia

Krémové sérum na tvár dovážanej produkcie má označenie "sérum", tj koncentrát. Názvy krémových sér na tvár:

 • Omladzujúce linky Nykursyans značky Nuxe;
 • Regenerácia citlivej pleti "Novéan 3D" od Norevy;
 • Intenzívne vystuženie "Izofil" z Uryazhu;
 • "Izodex" s okamžitým zdvíhacím účinkom od Uryazhu;
 • "Merveans Expert" značky Nuxe;
 • "Brilantnosť mládeže" 100 receptov krásy;
 • "Zúženie pórov" Charakter sibírskej;
 • Anti-akné z čokolády;
 • "Perfektná koža" Bielita;
 • Linka z Via Lata;
 • Line Prolixir od Faberlic.

Hydratačné krémové sérum pre organizmus tváre planéty

Voda a jej zložky dlho a efektívne používajú kozmetológovia a dávajú miliónom žien želanú mladosť a sviežosť. Krémové sérum pre tvár tejto značky bolo vytvorené na základe minerálnych zložiek liečivého Mŕtveho mora.

Hydratačný krém na tvár pre organickú planétu preniká do hlbokých vrstiev a na povrchu pokožky vytvára ochranu pred nepriaznivými faktormi. Výborne zvlhčuje a vyživuje, vyhladzuje reliéf spôsobený suchou, doplňuje nedostatok vlhkosti. Aktivita lieku posilňuje prírodné oleje z kamélie a damaškových ruží, ktoré eliminujú sucho. Obohacujú pokožku vitamínmi, stimulujú obnovu, vyhladzujú tón, zlepšujú farbu a prirodzený vzhľad. Vďaka zložkám damašskej ruže sa odstraňuje nadmerná pigmentácia, vyhladenie vrások a zvýšenie elasticity.

 • Krémové sérum má mierne ružovú farbu, kvapalnú štruktúru, jemnú arómu. Dobre vstrebáva, nezanecháva nepríjemný obsah tuku.

Krém sa aplikuje na čistý povrch suchého alebo citlivého pokožku, ktorý sa trení v kruhových pohyboch. Malá suma peňazí stačí na jeden postup. Pri systematickej aplikácii nasýtených látok s vlhkosťou a výživnými zložkami sa tvár dobre upraví a utiahne.

Krémové sérum na tvár proti akné čokoláda

Krémové sérum na tvár čokolády proti akné obsahuje komplex bimolekulárnej kyseliny hyalurónovej - výborný zvlhčovač. Zlúčeniny pôsobia v dvoch smeroch: nízka molekulová hmotnosť sa absorbuje do hlbokých vrstiev, vysoká molekulová hmotnosť zaisťuje vyrovnanie povrchu a vyplnenie nedostatkov reliéfu. V tomto prípade nie je pocit napätia.

 • V krémovom sére pre tvár salicylovú a azelaínovú kyselinu, rastlinné oleje, odvarové a extrakty, čierny rascový olej, strieborný koncentrát.

Produkt je vytvorený pre mastnú a kombinovanú pleť, bez ohľadu na vek, náchylný k akné. Vysoký obsah užitočných zložiek ničí baktérie v komedónoch, uzdravuje rany, znižuje sekréciu tukov, poskytuje antiseptický účinok. Hlboké vrstvy sú nasýtené vlhkosťou a povrch je matný.

Srvátka je ideálna na leto. Použite malé množstvo na tvár a okolaglaznuyu zóne. Tlmiť, až kým nie je absorbovaný. Používa sa aj na make-up.

Krémové sérum na tvár anti-couperózy

Je to zvlhčujúci výrobok s maximálnym množstvom účinných látok. Známy ako krém z pavúkov. Obsahuje veľa užitočných zlúčenín, ktoré sa získavajú z prírodných surovín: kelp, ľan, les a orech, verbena, cyprus a množstvo rastlín, ktoré milujú kozmetičky. Je určený pre citlivú, tenkú pokožku, ktorá trpí kupperózou.

Sérum tejto značky posilňuje cievy, stimuluje odtok žilovej krvi, eliminuje sčervenanie a vyhladzuje tieň. Hlboké zvlhčenie zabezpečuje plynulosť a elasticitu pokožky.

Krémové sérum na tvár sa aplikuje tenkou vrstvou raz denne na pokožku nielen tváre, ale aj okolo očí. Mierne potiahnite, až kým nebudete absorbovaný. Uchovávajte na tmavom chladnom mieste, nie dlhšie ako 9 mesiacov. Od okamihu výroby.

Nočné omladzujúce krémové sérum na tvár

Proces starnutia začína v tele pomerne skoro, už v treťom desaťročí. Najprv sa nežiaduce znaky odrážajú na koži, najmä na tvári hlavy. Len málo ľudí dokáže udržať mládež bez náležitej starostlivosti s pomocou kozmetických prípravkov. Nočné omladzujúce krémové sérum sú určené na vykonávanie tejto úlohy počas zvyšku pokožky a tela ako celku. Odstraňujú vznikajúce príznaky vädnutia a neumožňujú vznik nových.

Sérum má nasledujúce vlastnosti:

 • Hladké vrásky;
 • Zarovnajte tón;
 • vyživujú a zvlhčujú bunky;
 • utiahnite obrys;
 • zabrániť pigmentácii;
 • Aktualizujte bunky zodpovedné za pružnosť;
 • chrániť pred nepriaznivými účinkami ultrafialového žiarenia;
 • stimulovať metabolické procesy;
 • vykonávajú protizápalové a antibakteriálne funkcie.

Tieto vlastnosti poskytujú špeciálne prísady: kolagén, kyselina hyaluronová, elastín, peptidy, keratín, hormóny proksilan, polyfenoly, rastlinné oleje, vitamínové komplexy.

V sérach sú obsiahnuté v koncentrovaných množstvách. Okrem toho, že takéto zloženie zaručuje intenzívny vplyv; mínus - použitie takýchto liekov vyžaduje kompetentnú aplikáciu a zvýšenú opatrnosť.

Výber nočného omladzujúceho krémového séra tváre závisí od veku, zloženia, finančnej kapacity, konkrétneho problému. Predbežne je potrebné oboznámiť sa s pokynmi o jej uplatňovaní.

Medzi obľúbené produkty patrí záujmová séria Prolixir od spoločnosti Faberlic, ktorá obsahuje krémové sérum na tvár. Spája účinnosť spoločného inovačného komplexu schopného odstrániť toxíny z kože a kyselinu hyalurónovú, ktorá sa hromadí a udržuje vlhkosť. Okrem toho je v sére špeciálny peptid, na základe ktorého sa vytvárajú "tablety pre mladistvých". Použitie tohto výrobku bude prospešné v každom veku po 25-30 rokoch.

Denné omladzujúce krémové sérum pre tvár Ecolab

Omladenie - tak formuloval hlavnú funkciu denného krémového séra pre tvár Ecolab. Výrobok je vytvorený pomocou najnovších technológií na prírodné oleje a extrakty. V omladzovacom krémovom sére pre tvár Ecolab obsahuje 97,2% rastlinných zložiek, neobsahuje silikóny a parabény.

 • Avokádový olej obnovuje metabolizmus tukov, stimuluje produkciu kolagénových väzieb, čo podporuje obnovu buniek.
 • Jojobový olej je bohatý na aminokyseliny, podobné štruktúre ako kolagén. Je to ten, kto udržuje pevnosť a predlžuje mladosť pokožky.
 • Kyselina hyalurónová normalizuje vodnú rovnováhu, vyplňuje vrásky, vyrovnáva reliéf.

Pod vplyvom komplexu aktívnych zložiek sa pokožka omladí, osvieži, začne svietiť, vytvorené vrásky sú skryté.

Produkt firmy Ekolab je vhodný pri používaní: fľaša je vybavená dávkovačom, je krásne zabalená. Konzistencia je silná, ale ľahko sa šíri po povrchu. Po dlhšom namáčaní zvlhčuje, ale zanecháva pocit priľnavosti a ťažkosti. Tento nedostatok uvádzajú všetci používatelia, ktorí chcú nechať spätnú väzbu na fórach. Mínus séra je tiež vôňa, ktorá sa dlho cíti a vzdáva sa chémie.

Farmakodynamika

Farmakodinamika krémové sérum pre tvár nie je popísané.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Farmakokinetika

Farmakokinetika krémových sér pre tvár nie je popísaná.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16], [17]

Používajte Krémové sérum na tvár počas tehotenstva

Hydratačné a vyživujúce krémové sérum na tvár sa používa v tehotenstve v potrebnom rozsahu, za prítomnosti problémov, ktorých riešenie nemožno odložiť až neskôr. Väčšina sér nie je schopná poškodiť budúcu matku. Ale v každom prípade, keď ich používate, je užitočné poradiť sa s lekárom.

Niektoré užitočné tipy.

 • Vyberte si špeciálny make-up pre tehotné ženy.
 • Aby ste predišli opuchom, nepreťažujte pokožku krémami.
 • Pamätajte, že retinol, vitamín A, niektoré bielenie ingrediencií môže spôsobiť nenapraviteľné škody na dieťa.

Kontraindikácie

S citlivou pokožkou môže vysoko koncentrovaný prípravok, ktorým je krémové sérum na tvár, spôsobiť jeho podráždenie. Kontraindikácie na použitie - prítomnosť kožných ochorení, zranení, zápalových javov v oblasti aplikácie lieku.

Aby ste predišli alergickej reakcii, odporúča sa odobrať vzorku na malej ploche jemnej pokožky.

trusted-source[18], [19]

Vedľajšie účinky Krémové sérum na tvár

Vedľajšie účinky krémových sér na tvár sú možné, ak existuje alergická predispozícia aktívnym zložkám. Vyjadruje sa vo forme podráždenia, opuchu a hyperemie. Takéto javy zmiznú po ukončení aplikácie krémového séra na tvár.

trusted-source[20], [21]

Dávkovanie a podávanie

Metódy používania krému na tvár závisia od funkcie, ktorú musia vykonávať. Ak chcete správne použiť krémové sérum pre tvár, musíte najprv prečítať pokyny alebo štítky. Napríklad niektoré lieky sa aplikujú lokálne, pod očami a iné - nielen na celú tvár, ale aj na krk. Môžete použiť namiesto krému alebo spoločne.

 • Koža sa očistí v dvoch fázach. Najprv s vodou, potom s tonikom alebo balzam. Tieto lieky odstraňujú malé nečistoty a prach, čo prispieva k lepšiemu penetrácii mikročastíc do hlbších vrstiev kože.

Sérum stlačené a rozložené na dlani, potom ich zatlačené na tvár. Začať nasleduje z čela, ďalej - tváre a bradu. Ak je k dispozícii, použite špeciálnu špachtľu. Trenie, rozťahovanie kože sa neodporúča. Procedúra sa vykonáva na očistenú pokožku pred aplikáciou denného alebo nočného krému.

Omladzujúce séra sa aplikujú na vrásky s nitovacími pohybmi niekoľko týždňov. Niektoré značky sa odporúčajú aplikovať aj na oblasť v blízkosti očí.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27], [28]

Predávkovať

Ak používate krémové sérum na tvár, nezabudnite, že sa nepoužívajú častejšie, ako odporúčajú výrobcovia. Zvýšenie množstva alebo dávkovania nepovedie k zrýchleniu výsledku.

Vysoko koncentrované látky sa majú používať v malých dávkach, celkom niekoľko kvapiek. Čoskoro potom sa aplikuje krém, výhodne rovnaká čiara, čím sa vytvára dodatočná vrstva ochrany na povrchu.

trusted-source[29], [30], [31], [32], [33]

Interakcie s inými liekmi

Krémové sérum na tvár perfektne kombinované s krémami jednej línie a nielen kombináciou, ale aj zvýšením efektu. Napríklad, keď opustíte na ulici, odporúča sa použiť sérum, potom krém - to posilní ochranu kože. Interakcie s inými liekmi nie sú opísané.

trusted-source[34], [35], [36]

Podmienky skladovania

Krémové sérum pre tvár nevyžaduje špeciálne podmienky skladovania. Aby sa však dlhodobo zachovali užitočné vlastnosti, je potrebné starať sa o suché, čisté, chladné miesto, chránené pred slnečným žiarením, prístupom detí a zvierat.

Po dokončení balenia starostlivo zatvorte monitor integrity liekoviek a nádob, dbajte na zmeny konzistencie, farby alebo vône produktu. Tieto indikátory môžu naznačovať nežiaduce premeny a chemické reakcie, ktoré spôsobia, že krém je nevhodný a dokonca škodlivý.

trusted-source[37], [38]

Čas použiteľnosti

Čas použiteľnosti krémových sér na tvár - od 6 mesiacov. (napríklad Anti-Acne Chocolatte) na niekoľko rokov.

Recenzia

Napriek rozdielu v kontrolách týkajúcich sa krémového séra tváre je všeobecný názor na neho pozitívny. Rozdiely sú zrozumiteľné, pretože každý organizmus, najmä koža, reaguje vlastným spôsobom na určité látky. A záujem, najmä ženy, o túto skupinu kozmetiky je veľmi vysoký a má tendenciu rásť.

Krémové sérum na tvár eliminuje problémy s kožou. Predtým sa jednalo výlučne o profesionálne prípravky, teraz sa ponúka sérum na domáce použitie. Pri výbere vášho výrobku potrebujete nielen počúvať recenzie, ale konzultovať s odborníkom vopred, ako aj zohľadniť vlastnosti vašej pokožky.


Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Krémové sérum na tvár: zvlhčujúce, omladzujúce" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.