Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Kozmetická chirurgia: mýty a fakty

Lekársky expert článku

Plastický chirurg
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 01.06.2018

Oblasti estetickej medicíny sú zarastené množstvom mýtov a niekedy je ťažké pochopiť, čo tvrdenia môžu byť pravdivé a čo je len fikcia.

Mýtus číslo 1 Plastová a kozmetická chirurgia - to isté

Obidva tieto pojmy nie sú zameniteľné. Veľmi často sa kozmetická chirurgia a plastická chirurgia zamieňajú, čo vedie k skreslenému pohľadu na tieto dva pojmy. Kozmetická chirurgia sa zameriava na estetiku, vzhľad človeka a robí to oveľa viac, ako je plastická chirurgia.

Fakt č. 1 Pre kozmetickú chirurgiu majú kozmetickí chirurgovia potrebnú kvalifikáciu

Kozmetickí chirurgovia sú vyškolení v plastickej chirurgii. Takí špecialisti majú dobrú vedomostnú základňu, a preto sú najkvalifikovanejšími lekármi na vykonávanie kozmetických procedúr. Mimochodom, laserové technológie, tumescentné liposukcie a botoxové injekcie boli vyvinuté oftalmológmi a dermatológmi.

trusted-source[1], [2], [3]

Fakt č. 2 Takéto kozmetické postupy ako injekcie Botoxu, liposukcia a mikrodermabrázia sú stále populárnejšie u mužov

Počet mužov, ktorí sa chcú uchýliť k službám kozmetických služieb, rastie každý rok. Podľa prieskumu spotrebiteľov z USA 12% mužov už premýšľa o tom, ako omladieť. Vyplýva to zo správy od American Academy of Cosmetic Surgery, v Top 5 najobľúbenejších kozmetických procedúr chirurgia medzi zástupcami silné polovice ľudstva v poradí patrí: Botox, reštaurovanie alebo transplantácie vlasov, laserové odstránenie chĺpkov, mikrodermabrázia a liposukciu.

Mýtus č. 2 Previsnuté prsia opravia operáciu na zväčšenie prsníkov

Tento problém pomôže vyriešiť prsný výťah, ale jeho nárast nebude schopný priniesť očakávané výsledky.

Fakt č. 4 Prsné implantáty nie sú pre dieťa počas laktácie nebezpečné

Vedci z Mayo Institute tvrdia, že kŕmenie dieťaťa implantátmi je absolútne bezpečné. Detské mlieko môže dostať malé častice silikónu, ale zdravie dieťaťa nie je hrozbou. Materské mlieko je veľmi užitočné pre dieťa a je synonymom pre jeho zdravie, takže lekári vyzývajú ženy s prsnými implantátmi, aby sa nevzdali dojčenia.

Mýtus č. 3 implantáty zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsníka

Mnoho žien verí, že implantácia prsných implantátov zvyšuje riziko vzniku rakoviny prsníka alebo jej spôsobuje relaps. Napriek tomu vedci z Mayo Institute vyvracajú tieto špekulácie a povesti. Odborníci tvrdia, že štúdie vedené na identifikáciu dôkazov, ktoré by poukazovali na zvýšené riziko malígnych nádorov, nepodporujú tento predpoklad. Avšak ženy s prsnými implantátmi by sa mali pravidelne vyšetrovať na rakovinu prsníka, rovnako ako ženy bez nich.

Mýtus # 4 Liposukcia je jednoduchý spôsob, ako schudnúť

Pred začatím operácie sa lekár určite pýta, či sa osoba pokúsila zbaviť ďalších kilogramov inými, menej radikálnymi metódami. Okrem toho vás požiada, aby ste pred operáciou schudli, čo je pre vás najvyššie možné. Výsledkom bude lepšie, aké zdravé je človek.

Fakt číslo 3 Veľa mužov verí, že vzhľad je hlavnou podmienkou ich úspešnej kariéry a podpory

83% mužov pevne verí, že ich vzhľad zohráva dôležitú úlohu pri úspechu v práci. Takéto výsledky poskytla Americká akadémia kozmetickej chirurgie.

trusted-source[4], [5], [6]


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.