^
A
A
A

Kubánsky lavička

 
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Kubánsky lavička

Vykonávam neuveriteľné množstvo flexe bicepsu, ale moje bicepsy prestali rásť. Čo sa deje?

Odpoveď: Zastavte ohýbanie na 4 týždne. Skontrolujte sa takto: postavte sa prirodzene a pozrite sa na polohu vašich rúk. Pravdepodobne sa ukážu tak, že dlaň mierne vyčnieva dopredu a otočí sa smerom k telu. To znamená, že vaše trapézové a kožovité chrbtové svaly, ktoré stabilizujú vaše ruky pri vykonávaní flexie, nie sú dostatočne pevné na to, aby sa vyrovnali s ťažkou hmotnosťou, ktorá je potrebná na to, aby biceps rástol.

Nasledujúce cvičenie posilňuje podporný mechanizmus hornej chrbtice, takže môžete zvýšiť váhu pri návrate do ohybu. Vykonajte 10-15 opakovaní každé 4 dni.

Namontujte šikmú lavicu pod uhlom 45 stupňov. Vezmite pár ľahkých (2 - 5 kg) činiek s uchopením na vrchole a ležte a stlačte hrudník na lavici. Nechajte svoje ruky visieť nad ramenami.

Zdvihnite ramennú časť ramien kolmo na podlahu čo najvyššie, ohnite si ramená v lakťoch a presuňte lopatky spolu.

Bez toho, aby ste zmenili polohu ramennej časti ramien, zdvihnite predlaktia a otočte ich, až budú na rovnakej línii s vaším telom.

Čepele sú spojené. Stlačte činky hneď nad hlavou. Obráťte sa v opačnom poradí a vráťte sa do východiskovej pozície.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.