Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Zlepšenie kvality spermií

Lekársky expert článku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 12.04.2020

Ako sa môže zlepšiť kvalita spermií a ako ju dosiahnuť? Faktom je, že mnoho faktorov ovplyvňuje ejakuláciu. Môže to byť ako zlé návyky, tak používanie určitých drog.

Negatívne účinky na spermie majú ekológiu, ako aj prítomnosť zápalových procesov v močovej sústave mužov. V každom prípade by sa mal problém riešiť lekárskymi prostriedkami.

Perfektne ovplyvňuje kvalitu pravidelného sexuálneho života spermií. Ak človek nemá často sex, potom jeho ejakulát môže stagnovať a zahustiť. V tomto prípade sperma obsahuje viac semenných tekutín ako samotné spermie. To môže viesť k problémom s hnojením. Koniec koncov, spermie s veľkou akumuláciou z nich sú schopné držať spolu.

Zlepšenie kvality spermií pomôže vitamínom a správnej výžive. Navyše, pravidelne športové aktivity sú takisto pozitívne ovplyvnené. Je potrebné vylúčiť všetky negatívne faktory a pozorne sledovať ich vlastné zdravie. V tomto prípade bude spermie vysokej kvality.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Čo je užitočné pre spermie?

Nie veľa ľudí vie, že je užitočné pre spermie. Takže na túto otázku je možné poskytnúť pomerne rozsiahlu odpoveď. Pretože takmer všetky ovplyvňujú pozitívne vlastnosti spermií.

Ekológia významne prispieva k celému procesu. V tomto prípade je však nepravdepodobné, že by bolo možné urobiť čokoľvek. Ak zahrniete fyzické cvičenia do denného programu na zotavenie, situácia môže byť opravená.

Nezabudnite na správnu výživu. Vitamíny môžu priaznivo ovplyvniť spermie. Každý deň sa odporúča konzumovať obilniny a ovocie. Tieto dve kritériá majú nielen pozitívny účinok na spermie, ale aj kvalitatívne.

Je potrebné mať častejšie sex. V tomto prípade spermie nebude stagnovať a jeho kvalita bude oveľa vyššia. Okrem toho musíte neustále podstupovať lekárske vyšetrenie na sledovanie celkovej situácie. Samozrejme, že je žiaduce zbaviť sa zlých návykov, pretože negatívne ovplyvňujú ejakuláciu. Ak vykonávate takéto jednoduché pravidlá, potom bude spermie vysokej kvality.

Vitamíny pre spermie

Sú vitamíny užitočné pre spermie, a ktoré z nich stojí za to venovať pozornosť? Vedci dokázali, že obilniny, rovnako ako ovocie, môžu mať vplyv na kvalitu spermií. Je potrebné ich zahrnúť do každodennej stravy. Pomôže to nielen zlepšiť ejakuláciu, ale aj pomôcť pri hnojení.

Faktom je, že obilniny obsahujú veľké množstvo enzýmov, sacharidov, vitamínov B, PP a provitamínu A. Tieto zložky sú pre spermie nevyhnutné.

Takže vitamín B1 sa nachádza v hovädzom pečeni, obilninách, chlebe, bravčovom mäse a vaječnom žĺtku. Preto sa tieto výrobky jednoducho musia spotrebovať. Čo sa týka vitamínu B2, to je veľa v mliečnych výrobkoch, obilninách, chlebe a špenáte. B6 sa nachádza v mäse, banánoch, rybách a orechoch. B3 sa nachádza v pivovarských kvasniciach, ryby, obilninách, orechoch a hydinovom mäse.

Všetky vyššie uvedené produkty by mali byť súčasťou dennej stravy. Odporúča sa používať aj špeciálne vitamínové komplexy pre zdravie mužov. Preto bude spermie vysokej kvality.

Produkty pre spermie

Existujú špeciálne produkty pre spermie, ktoré môžu zlepšiť jeho kvalitu. Denná strava by mala zahŕňať obilniny, ako aj ovocie. Obsahujú veľa užitočných vitamínov.

Odporúča sa jesť obilniny, obzvlášť užitočné sú pohánka, ovos, kukurica a ryža. Prirodzene, veľa vitamínov je obsiahnutých v hovädzom mäse, rovnako ako v hydinovom mäse.

Preferencia je tiež potrebná pre morské plody. Obzvlášť často je potrebné jesť ryby. Pozitívny účinok na spermie a špenát. Samozrejme, nemiluje ho veľa mužov. Avšak jeho použitie bude pozitívne ovplyvňovať spermie. Banány a orechy obsahujú vitamín B6, ktorý ovplyvňuje kvalitu spermií.

Nezabudnite na prírodné produkty. Patria k nim kyselina omega 3, L-karnitín, zinok a selén. Prvá zložka je teda v tých bunkách, ktoré produkujú spermie. Preto použitie tohto prvku pomôže zvýšiť počet spermií.

L-karnitín je naopak živinou obsahujúcou mastné kyseliny. Práve oni produkujú metabolickú energiu semena. Vďaka tomu sa zlepší koncentrácia, množstvo a pohyblivosť spermií.

Zinku. Použitie tohto mikrominerálu umožňuje zvýšiť počet spermií u mužov, nízku hladinu spermií. Treba však pochopiť, že nadmerné používanie tohto lieku môže viesť k zníženiu motility spermií.

Selén zlepšuje motilitu spermií. Pravdou je, že nemá pozitívny účinok na všetkých pacientov. Použitím všetkých týchto zložiek sa spermie stane kvalitou a plne pripravené na hnojenie.

Pilulky na spermie

Stojí za to vziať pilulky pre spermie a je tu potreba? Faktom je, že v niektorých prípadoch nemôžete urobiť bez užívania liekov. Ale sú určené iba ošetrujúcim lekárom, nemôžete používať lieky sami.

Medzi takéto lieky patrí Spermactin. Obsahuje fumarát, acetyl L-karnitín a fruktózu. SpermPlant obsahuje L-karnitín L-tartrát, L-arginín, kyselinu citrónovú, žihľavý extrakt, fruktózu a aerosil.

Dobrým prípravkom je Profertil obsahujúci v jeho zložení monohydrochlorid L-arginínu, kyselinu listovú, seleničitan sodný, vitamín E a ďalšie zložky.

Dobrým prostriedkom na zlepšenie kvality spermií je phytopreparant Spemann. Vo svojom zložení sa nachádza prášok z hľúz orchidea masculín, prášok zo semien žalúdočných šalátov, extrakt z koreňov argyritov, prášok dlhoplutých semenáčikov a ďalšie.

Tribestan obsahuje suchý extrakt Tribulus terrestris. Stojí za pozornosť Tenteks forte, ako aj Viardot, Verona a Indigalplus. Všetky tieto prípravky perfektne ovplyvňujú množstvo a kvalitu ejakulátu. Je zakázané užívať pilulky. Pretože problémy môžu byť odlišné a samoliečba môže viesť k tomu, že sperma sa ešte zhorší.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.