Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Proces sexuálneho vzrušenia a jeho porušovanie

Lekársky expert článku

Urolog, androlog, sexopatolog, onkourológ, uroprotesista
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 15.05.2018

Moderná sexológia (veda o sexuálnom živote) zdôrazňuje najmä naliehavé problémy: charakteristiku mužskej a ženskej sexuality v aspektoch a psychofyziológii a dynamiku sociálnych a sexuálnych problémov; relativita rozlišovania medzi "sexuálnymi" a "non-sexuálnymi" pripútanosťami a reakciami mužov a žien, navzájom unášaných.

Sexuálne stimulujúce podnety pre rôznych ľudí sú odlišné: niektoré priťahujú názory inej osoby, iné dotyky atď. U mužov je väčšia pravdepodobnosť, že sa stretnú so zvýšeným sexuálnym vzrušením pri pohľade na rôzne časti tela ženy. Sexuálne vzrušenie môže byť spôsobené nielen vplyvom psychogénnych faktorov, ale aj stimuláciou lokálnych receptorov vonkajších pohlavných orgánov.

Na jednej strane, vnímanie osoby alebo imaginárne obraz obsahuje kôru, limbického systému v mozgu a hypotalame, ale na druhej strane, vyrobené partneri vzájomné stimulácia pudendálními nakoniec spôsobiť miechové reflexy, zabezpečiť zmenu mužských a ženských pohlavných orgánov, najmä krovenapolnenie a sekrécia. Príjemné pocity poskytujú aktiváciu sexuálneho správania, ktoré spája dvoch ľudí.

Prebudením pohlavným stykom dochádza k pocitom orgazmu, v ktorom dochádza k prudkému nárastu intenzity erotického vnímania sprevádzaného kontrakciou svalov a človekom a ejakuláciou. Zvýšený prísun krvi do penisu a klitorisu, v dôsledku čoho sa zvyšuje veľkosť. Naplnenie kavernóznych telies stláča žilové cievy a znižuje odtok krvi z penisu. V dôsledku toho sa vnútorný tlak zvyšuje, penis sa zväčšuje a stane sa tvrdý (erekcia).

U žien prietok krvi do vonkajších genitálií (vulvy) spôsobuje, že tkanivá okolo vaginálneho otvoru sú hustejšie a prispievajú k predĺženiu kmeňového kanála. Zvyšuje napĺňanie krvi maternice. Steny vagíny začnú vylučovať tekutinu a žľazy vestibulu (bartholinské žľazy) sú hlien. Pomáha to pohyb penisu do vagíny a vytvára priaznivejšie prostredie pre prežitie spermií. U mužov počas sexuálneho vzrušenia (pred orgazmom) dochádza tiež k zvýšenému vylučovaniu žliaz vylučovaných žľazami z penisu.

Orgazmus je charakterizovaný explóziou pocitov, ktoré môžu byť obmedzené na perineálnu oblasť alebo rozšírené na celé telo (všeobecné vzrušenie).

Pocit orgazmu môže byť sprevádzaný kontrakciami svalov nôh, krku, tváre, brucha, skrutka je skrátená, semenníky sú sprísnené. S mimoriadne silnou stimuláciou sa rezy podobajú kŕčom s silnou ejakuláciou, úplnou relaxáciou svalov a pocitom pokoja.

U žien sa orgazmus prejavuje vo forme mnohonásobných kontrakcií krúžkového svalu, ktoré sa nachádzajú pri vstupe do vagíny. Môže sa vyskytnúť kontrakcia svalov maternice. Niekedy dochádza k erekcii bradaviek mliečnych žliaz.

Novomanželia, nie zažíva príjemné pocity z pohlavia alebo pochybovať o schopnosť počať dieťa, v prvom rade by ste mali venovať osobitnú pozornosť k najčastejším porušeniam procesu sexuálneho vzrušenia: impotencia u mužov a frigidita, anorgazmia, vaginizmus - u žien.

Primárna impotencia - neschopnosť človeka udržať stav erekcie až do konca sexuálneho styku a zabezpečiť dosiahnutie sexuálnej spokojnosti s partnerom.

Sekundárna impotencia je spôsobená organickými príčinami, ako aj nadmerným používaním veľkých dávok alkoholu alebo určitých liekov.

Frigidita (sexuálny chlad) - úplná absencia alebo pokles žien sexuálnej túžby, sexuálnych pocitov a orgazmu.

V mnohých prípadoch je frigidita sprevádzaná bolestivými pocitmi alebo odporom k pohlavnému styku.

Frigidita sa často vyskytuje u žien s nadmernou podozrivosťou, nerozhodnosťou, plachosťou, tendenciou k dlhodobej skúsenosti s negatívnymi emóciami. V tomto prípade môže hrať dôležitú úlohu psychotrauma, spojená s roztrhnutím roztrhnutia biedy, pokusmi o znásilnenie, strachom z tehotenstva alebo publicity, fyzickou nechuťou partnerovi. Frigidita je podporovaná neurohumorálnymi poruchami, poruchami citlivosti a stratou sexuálnych pocitov a orgazmu, vrodenými malformáciami a zápalovými ochoreniami pohlavných orgánov.

Nedostatok orgazmu - je frigidita prejav vznikajúce napríklad manžel prerušil styk (predčasnej ejakulácie), nedostatočné školenie psihoeroticheskoy ženy konvergovať (kvôli nedostatku predohry, nesprávne zvolenej pozícii, atď ...).

Vaginizmus je konvulzívna kontrakcia svalov vagíny a panvového dna, ktorá zabraňuje sexuálnemu úkonu. Vaginizmus môže vyvolať strach z bolesti, hrubé správanie partnera.

Taktívni manželia netrvajú na pohlavnom styku.

Liečba týchto porúch vyžaduje od lekára a pacientov dôveru a vytrvalosť pri profesionálnom uplatňovaní výsledkov psychoterapie. Tieto porušenia sú nepochybne odstránené.

Predtým bolo popísané sexuálne vzrušenie a koncepcie procesu odráža normálny akt pohlavného styku u zdravých mužov a žien, čo vedie k oplodneného vajíčka, embryo implantácie a tehotenstva vývoja. Bohužiaľ, v reálnom živote, je riziko výskytu rôznych ochorení (dedičné, non-infekčné, nákazlivý), ktorá na predčasnú detekciu aj nezmeneného k lekárovi, môže nielen spôsobiť smrteľnú ranu do genitálnej oblasti mužom a ženou, ale aj fyzické zdravie tehotnej , plod a budúce dieťa. To určuje zásadné (pre plánovanie a vytváranie zdravých rodín) treba opísať hlavné dôvody, ktoré vedú k neschopnosti žien a mužov, aby si predstaviť normálny vývoj plodu a narodenie zdravého dieťaťa, to znamená, že neplodnosť a iné poruchy.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.