Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Hymen: Čo potrebujú ľudia vedieť?

Lekársky expert článku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 01.06.2018

Mnohí ľudia vedia o hymene iba to, čo to je. Ale toto malé telo ženského tela je plné tajomstiev a tajomstiev, ktoré možno odhaliť. Ak len starostlivo prečítať o anatomických vlastnostiach hymnu.

trusted-source[1], [2], [3]

Čo je hymen?

Jedná sa o malý záhyb, ktorý pozostáva zo sliznice umiestnenej vo vagíne. Hmyz nie je úplne hermetický - je čiastočne otvorený pre menštruačný tok. To znamená, že má na tento účel malé otvory. U niektorých dievčat je hymen príliš malý, u iných dievčat - veľký v oblasti.

Hmyz je preniknutý rôznymi krvnými cievami, čo je dôvod, prečo sa v zásade objavuje krv, keď sa pretrhne. Krv môže byť viac alebo menej - v závislosti od anatomických znakov hymnu. Krvácanie môže byť silnejšie alebo slabšie a môže sa odohrať v priebehu 1-5 dní. V týchto dňoch musíte používať hygienické vložky.

Kedy je rozbitá hymna?

To môže byť roztrhané kvôli masturbácii, rovnako ako fyzickej aktivity. Druhy športových aktivít, kvôli ktorým sa môžu roztrhnúť hymny, je to cyklistika, jazda na koni, jazda na motocykli. Takže aj s rozbitým hymenom môže byť dievča nevinná, ale mnohí ľudia tomu neveria. Z dôvodu nedostatku informácií a hustoty, predpokladám.

Ak je hymen tesne napnutý pred sexuálnym stykom a počas fyzickej námahy nie je natiahnutý, ľahko sa pretrhne počas sexuálneho styku a správneho držania tela. Táto správna pozícia môže byť postavenie dievčaťa na chrbte s nohami mierne zastrčenými na hrudi. Takže, hymen je natiahnutý a ľahko prepichnutý. S defloráciou môže mať dievča bolesť, alebo nemusí byť - závisí od jej pružnosti a charakteru sexuálneho styku, ako aj od toho, ako bola dievča uvoľnená.

Ak nie je hymene nijakým spôsobom roztrhané pomocou falusu, potrebujete navštíviť lekára na chirurgické odstránenie. Je bezbolestná a vykonáva sa do 15 minút pod miestnymi anestetikami. A dievča sa môže bezpečne vrátiť domov.

Príčiny bolesti počas prvého sexuálneho styku

Mnohé dievčatá sa obávajú prvého pohlavného styku z dôvodu, že koícia spôsobuje ich bolesť. Ak chcete, aby sa táto bolesť znížila alebo úplne odstránila, pretože zabraňuje nadobudnutiu potešenia, potrebujete o trochu viac vedieť o sexuálnom styku. Príčinou bolesti pri pretrhnutí hymnu môže byť jeho zlá elasticita a zazhatost dievčaťa počas sexu.

Čo je hymen?

Dievča pred sexuálnym stykom môže spôsobiť, že jej nerv je pružnejší, pohybuje prstom vo vagíne alebo dáva túto príležitosť mužovi. A bolesť počas sexu môže byť spojená s nedostatočným vzrušením dievčaťa. Preto sa mastnota z vagíny pridelí alebo sa takmer neuvoľní. A to znamená, že potrebujete použiť chemický mazací tuk alebo pokračovať v láskavej hre na 15 minút, takže dievča je veľmi vzrušené. Ak je excitácia dostatočná, prietok krvi do pohlavných orgánov sa zvyšuje, dievča v tomto čase rozširuje a predlžuje vaginálny kanál a to spôsobuje uvoľnenie mazadla vo veľkých množstvách. Potom bude sexuálny akt pohodlnejší pre oboch.

Stáva sa, že dievča má len malé mazanie, a potom sexuálny akt, a teda deflorácia, môže byť veľmi bolestivé. Potom musíte používať mazivá, ale musia o nich tiež vedieť viac. Ak používate mazivo a kondóm počas deflorácie, musíte brať do úvahy niektoré funkcie. Pri prvom pohlavnom styku má dievča veľkú pravdepodobnosť otehotnenia. Ale ak používate mazivo na báze oleja a latexový kondóm, potom z tohto maziva sa môže roztiahnuť a roztrhnúť. Preto pri používaní latexových kondómov potrebujete kúpiť mazivo na báze vody - nerozoberá latex.

Môžete si však kúpiť kondómy, ktoré už boli ošetrené mastnotou. To veľmi uľahčuje pohlavný styk. Okrem toho sú tieto lubrikanty spravidla baktericídne, čo chráni pred infekciou.

Ak sa má pár obrátiť na gynekológa?

Ak má pár málo vedomostí v oblasti pohlavných orgánov, tak dievča aj chlap sa môžu poradiť pred sexuálnym alebo gynekológom pred prvým sexuálnym stykom. Lekár vám povie, ktoré antikoncepčné prostriedky majú byť použité a ako najlepšie vykonať sexuálny akt. Okrem toho. Pred uskutočnením pohlavného styku nie je nadbytočné presvedčiť sa, či existujú oba infekcie pohlavných orgánov a problémy s reprodukčným systémom.

Dievčatko po prvom sexuálnom styku môže mať krvácanie, ktoré prechádza samo o sebe bez lekárskej pomoci. Ak je však krvácanie príliš silné alebo neprestane dlhšie ako 5 dní, musíte sa poradiť s lekárom. Lekárska pomoc sa bude vyžadovať, ak dievča nedostane bolesť viac ako 2-3 dni po pohlavnom styku, ale len zintenzívni. 

Hmyz nie je prekážkou plného pohlavného styku, ak má pár aspoň minimálne vedomosti o svojich charakteristikách.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.