Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Odvetvie medicínskeho cestovného ruchu predpokladalo obrat 100 miliárd dolárov

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 16.05.2018

Do roku 2012 dosiahne obrat globálneho odvetvia zdravotnej turistiky 100 miliárd dolárov. Túto prognózu vypracovali odborníci konzultačnej spoločnosti Frost a Sullivan, píše The Times of India. Podľa podnikateľských vedcov v roku 2010 dosiahol obrat lekárskeho cestovného ruchu 78,5 miliárd dolárov. Viac ako tri milióny ľudí dostalo liečbu v zahraničí. Zdravotná turistika priemysel je v súčasnej dobe rastie o 20-30 percent ročne, a predpokladá sa, výskumníkov, bude tento trend pokračovať aj v najbližších rokoch. Najväčšie centrum pre zdravotnícke služby pre cudzincov po mnoho rokov, zostáva v Európe a najmä v Nemecku, ktorá je považovaná za najlepšou voľbou pre pacientov na celom svete, vrátane USA, Veľkej Británii a na Strednom východe. Nasleduje Thajsko, India a Malajzia. Podľa odborníkov približne 20 percent zdravotníckych turistov žije na Blízkom východe. Len obyvatelia Spojených arabských emirátov vynakladajú približne 2 miliardy dolárov ročne na lekárske ošetrenie v zahraničí. Ako vyplýva zo správy medzinárodnej poradenskej spoločnosti pre strategické riadenie spoločnosti McKinsey and Company, 40 percent pacientov v roku 2008 odísť do zahraničia za liečbou, k získaniu high-tech pomoc. 32 percent očakáva vyššia ako vo svojej domovskej krajine, kvalitu zdravotných služieb, 15 percent záujem o rýchle ošetrenie, a len deväť percent sa lieči v zahraničí, pretože ekonomiky.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.