Typy a príznaky alergií

Bronchitída pri bronchiálnej astme

Pri kombinácii dvoch ochorení dýchacích ciest - zápal priedušiek sliznice infekčnej etiológie (bronchitída) a zúženie priesvitu pri senzibilizáciu (astma) - bronchitída môže byť diagnostikovaný s astmou.

Teplota pre alergie

Môže existovať teplota pre alergie? A ak je to možné, potom aký je dôvod pre zvýšenie ukazovateľov teploty, pretože alergia nie je infekčný zápal, ale imunitná reakcia organizmu.

Alergia na paradajky

V súčasnosti je potravinová alergia považovaná za najbežnejšiu chorobu na svete. Existuje myšlienka, že alergia na paradajky je spôsobená tým, že obsahujú červený pigment, čo je dôvodom na vznik takejto reakcie u ľudí.

Alergická diatéza

Toto je ústavná vlastnosť tela, ktorá môže byť vystavená nepriaznivým faktorom a môže spôsobiť vznik ochorenia.

Diatéza u dospelých

Slávny americký lekársky slovník Stedmana (Stedman's Medical Dictionary) definuje diatézu (diatézu) ako dedičnú predispozíciu organizmu k ochoreniu, skupinu chorôb, alergií a iných porúch.

Anafylaktický šok

Anafylaktický šok je akútne sa rozvíjajúcim procesom. Nesie veľkú hrozbu pre ľudský život a môže viesť k smrti.

Alergia z brusníc

Je možné jesť brusnice v akomkoľvek množstve, alebo by ste mali obmedziť ich používanie tak, aby nevyvolali reakciu tela?

Alergické škvrny

Alergické škvrny naznačujú reakciu organizmu na účinok určitého stimulu. Zvážte príčiny kožných vyrážok, typy alergických škvŕn, metódy ich diagnostiky, ako aj liečbu a prognózu.

Alergia voči kyseline hyalurónovej

Predtým, ako začnete skúmať túto otázku, stojí za to zistiť, čo je "látka". Kyselina hyalurónová teda patrí k počtu polysacharidov, je súčasťou spojivového, nervového a epiteliálneho tkaniva.

Alergia po chemoterapii

Alergické reakcie sú vyjadrené rôznymi príznakmi, ktoré môžu byť podľa stupňa prejavu veľmi ľahké a dokonca aj bez povšimnutia samotným pacientom až po veľmi závažné príznaky, ktoré vedú k smrteľnému výsledku pre pacienta.  

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.