^

Zdravie

Skúmanie tela

Biopsia lymfatických uzlín

Aby sme pochopili príčiny zväčšených lymfatických uzlín, je potrebné vykonať sériu diagnostických štúdií. Najinformatívnejšia a najbežnejšia diagnostická metóda sa v súčasnosti považuje za biopsiu lymfatických uzlín.

Trepanobiopsia kostnej drene

Trepanobiopsia je predpísaná hlavne na štúdium štruktúr kostnej drene a mliečnej žľazy. Ak je to potrebné, počas manipulácie je možné odstrániť cystické novotvary.

Olfactometry

Olfaktometria je nevyhnutná na stanovenie čuchových porúch - najmä anosmie, hyposmie, parosmie. Postup sa vykonáva pomocou série valcov naplnených špeciálnymi roztokmi, ako aj zariadenia na kvantitatívne dodávanie týchto roztokov.

Otoskopia uší: čo to je?

V otorinolaryngológii sa vykonáva špeciálny diagnostický postup, otoskopia, ktorá slúži na vyšetrenie vonkajšieho zvukovodu a vyšetrenie tympanickej membrány.

Rozmazanie flóry: indikácie, tréning, technika

Škvrna na flóre je jednou z dôležitých diagnostických metód, ktoré umožňujú získanie biomateriálu pre mikroskopické laboratórne testovanie z povrchu kože a slizníc. Najčastejšie sa tento pojem vzťahuje na odber materiálu z povrchu vaginálnej sliznice.

Pletyzmografia celého tela

Na realizáciu metódy pletyzmografie sa používajú špeciálne prístroje - pletyzmografy, rôzne modifikácie - elektrická, vodná, fotografická, mechanická.

Testikulárna biopsia: prepichnutie, otvorené

Diagnostický postup - testikulárna biopsia - je pomerne zriedkavý, ale považuje sa za veľmi informatívny na určenie príčin poruchy plodnosti u mužov, ako aj iných ochorení súvisiacich s mužským reprodukčným systémom.

Meranie krvného tlaku: algoritmus, norma

Arteriálny tlak je tlak, ktorý krv pôsobí na steny ciev. Tento tlak je o niečo menší v periférnych, menších nádobách. V dôsledku kontraktilnej funkcie srdca kolíše.

Štúdium tepien

Poruchy periférneho arteriálneho obehu sú zvyčajne závažnejšie u starších pacientov v dôsledku zhoršenia vedľajšieho krvného obehu.

Pages

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.