Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Prerušenia práce srdca

Lekársky expert článku

Srdcový chirurg, hrudný chirurg
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 25.06.2018

Poruchy srdcového rytmu alebo arytmia sú vnímané ako prerušenia činnosti srdca, ktoré sa prejavujú zrýchlením alebo naopak spomalením pulzu. Existujú nepríjemné pocity, ktoré spôsobujú úzkosť ...

Nebezpečenstvo prerušenia práce srdca? Závisí od toho, s čím súvisia, pretože arytmia môže byť nielen fyziologická. Veľmi často nepravidelnosti v srdci naznačujú prítomnosť určitých patológií kardiovaskulárnej, endokrinnej alebo neurocirkulačnej povahy.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Príčiny výpadok v práci srdca

V kardiológii sú hlavné príčiny porúch srdca spojené s abnormalitami v normálnom poradí elektrických impulzov v srdci, obehovými problémami alebo štrukturálnymi zmenami srdca.

Na druhej strane, spôsobuje narušenie srdcového výkonu u zdravých ľudí, ktorí vykazujú fyziologické tachykardiu spojené so zvýšenou fyzickou aktivitou, horúčka, zvýšená teplota, rýchle zmeny držanie tela, rovnako ako vzrušenie, stres či neurotické stavu (kedy sympatického nervového systému v rámci akcie adrenalínu a kortizolu ovplyvňuje sínusového uzla srdce). Tiež, poruchy v srdci, môže byť vedľajší účinok niektorých liekov (diuretiká, antibiotiká, antipsychotiká). Dokonca aj kvapky z nachladnutia (napr Galazolin) môže spôsobovať poruchy v srdci. Robia "svoj vlastný prínos" ku fajčeniu a zneužívaniu kofeínu.

Pri prerušení srdca sa často stretávajú s anémiou nedostatku železa, zvýšená funkčná aktivita štítnej žľazy (hypertyreóza) a tiež autoimunitná tyroiditída. Príčiny predsieňového flutteru, okrem dysfunkcie štítnej žľazy, zahŕňajú vysoký krvný tlak, cukrovku, chronické ochorenie pľúc, alkoholizmus.

Medzi príčiny rýchlych a chaotických porúch v práci fibrilácie srdca a komôr, ktorých následky môžu viesť k zástave srdca, kardiológovia zahŕňajú: poškodenie srdcového tkaniva pri infarkte myokardu; myokarditída a kardiálna skleróza; zníženie krvného zásobenia myokardu v dôsledku zúženia koronárnej artérie (vyvíjajúce sa v dôsledku vysokých hladín cholesterolu v krvi); vrodené štrukturálne anomálie srdca vrátane defektov chlopní, myokardiálnej dystrofie atď.

Ale extrasystoly - pri absencii organických zmien srdcového svalu - odborníci považujú za neškodnú reflexnú reakciu autonómneho nervového systému, regulujúc najmä frekvenciu srdcových kontrakcií. Táto patogenéza má poruchy v práci srdca vo VSD (vegetovaskulárna dystónia).

Zmenou rovnováhu elektrolytov krvi k zlepšeniu jeho kyslosť a nadmernému príjmu inzulínu pri použití veľkého množstva potravín bohatých na sacharidy alebo tuky a produkty vysvetlené prerušenie práce srdca po jedle, najmä búšenie srdca. Navyše na to môžu byť výrobky s vysokým obsahom glutamátu sodného a dusičnanov.

Medzi faktory, ktoré spôsobujú nezrovnalosti v práci srdca počas tehotenstva, lekári zisťujú hormonálne zmeny, ktoré sú typické pre tento stav; zvýšené napätie srdca v dôsledku zvýšeného objemu cirkulujúcej krvi; problémy s intestinálnou pohyblivosťou, ako aj strata tekutiny počas zvracania počas včasnej toxikózy.

Často dochádza k prerušeniu činnosti srdca s osteochondrózou, ktorá je spojená s porušením nervových koreňov s medzistavcovými diskami, čo vedie k vegetatívnym poruchám.

trusted-source[6]

Patogenézy

Keď patogenézy rýchlosti srdcovej kontrakcie spojené s jeho elektrickým systémom, že je závada v sínusovom uzle (prírodné stimulátor, ktoré obsahujú aktívny elektrické bunky a začne tep) alebo atrioventrikulárneho (atrioventrikulárny) uzla, ktorý je zodpovedný za prenos signálov z atrium do komôr. Najčastejšie spôsobuje narušenie činnosti srdca: tlkot srdca môže byť príliš rýchlo alebo príliš pomaly, môže byť chaotické, alebo stabilný. Symptómy sa líšia v závislosti od zmien rytmu a lekári môžu uviesť prítomnosť:

 • sínusová tachykardia (častý srdcový rytmus až 90-100 a viac úderov za minútu);
 • supraventrikulárna tachykardia (ktorá začína v dolných alebo horných komorách srdca);
 • Predsieňový flutter (nestabilita rytmu srdcového tepu);
 • Bradykardia (srdcový rytmus nižší ako 60 úderov za minútu);
 • syndróm slabosti sínusového uzla (keď kardiostimulátor nefunguje správne a srdcová frekvencia potom spomaľuje a potom urýchľuje);
 • sínusová arytmia (často sa vyskytujú u detí a dospelých, cyklické zmeny srdcovej frekvencie počas dýchania);
 • extrasystol (mimoriadne zníženie myokardu);
 • ventrikulárna fibrilácia.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

Príznaky výpadok v práci srdca

Zatiaľ čo niektoré poruchy srdcového rytmu môže zostať bez povšimnutia, iné spôsobujú symptómy meniace výpadkov intenzita srdca, a to od miernej nepohodlie na hrudi, kým dusenie a strate vedomia (synkopa).

Zvyčajne sú prvé príznaky prerušenia srdcovej práce zaznamenané zrýchlením alebo spomalením pulzu, ako aj v zmysle srdcových úderov zlomku sekundy.

Okrem toho sa pacienti sťažujú na útoky silného palpitácie, krátke zhoršenie celkového zdravia, sprevádzané závratmi a pocitom náhlej slabosti.

Pri tachykardii môže byť v oblasti srdca pocit mierneho chvenia (chvenie), ako aj bolesti pri kompresii alebo kreslení. V závažnejších prípadoch môže byť pocit nedostatku vzduchu a strachu. Najpravdepodobnejšie komplikácie súvisia s rizikom ochorenia koronárnych artérií a srdcového infarktu.

Ak bradykardia, že ľudia pocit, že zlyhanie v práci srdca v pokoji, môžu byť detekované sínus, že symptomaticky prejavuje v znížení tepovej frekvencie, dychovej frekvencie a zlyhanie napoly v bezvedomí stave. Komplikácie sú cerebrálna ischémia a zástava srdca. V prípade arytmie cítil silnú bod v srdci, ako pri fibrilácii predsiení (ktorá obyčajne postihuje ľudí nad 50 rokov) na počte všetkých týchto príznakov sa pridáva silnou dýchavičnosť a synkopy.

Symptómy, ktoré sa vyznačujú prerušením srdca v IRR, závisia od povahy vegetovoskulárnej poruchy. Ak je spojená s uvoľňovaním adrenalínu do krvného obehu, srdcová frekvencia sa prudko zvyšuje, človek sa zbaví, potom sa vrhá do tepla a potom sa triasol. A keď hladina inzulínu v krvi stúpa, srdcová frekvencia klesá, pulz oslabuje a človek sa zakryje studeným potom.

Prerušenie práce srdca po jedle môže byť sprevádzané zvýšeným potentiálom, zívaním a nepohodou v bruchu.

Diagnostika výpadok v práci srdca

Ako každá definícia diagnózy, diagnóza narušenie srdce, ako prejav určitej patológii alebo príznaky neurotického stave, začína anamnézy, meranie početnosti impulzov a srdcové počúvanie sa stetoskopom.

Obvykle sú uvedené testy - všeobecný a biochemický krvný test.

A základná inštrumentálna diagnostika týchto stavov zahŕňa:

 • EKG (elektrokardiografia);
 • denné zaznamenávanie EKG (nepretržité 24-hodinové monitorovanie funkcie srdca pomocou prenosného záznamníka v Holterovo technike);
 • echokardiografia (ultrazvuk srdca);
 • skúška trenažéra (záznam EKG, pulzná frekvencia a hladina tlaku krvi pri fyzickom namáhaní).

V fibriláciu predsiení, na určenie zdroja aberantne srdcovej frekvencie, môže byť vykonaná špeciálna výskumnej práce srdca tým, intraesophageal echokardiografia (katéter sonda sa vloží do zóny umiestnenia srdca cez pažeráka).

trusted-source[11]

Čo je potrebné preskúmať?

Ako preskúmať?

Odlišná diagnóza

Na identifikáciu špecifickej príčiny srdcových porúch je potrebná starostlivá diferenciálna diagnostika kardiopatológií, endokrinných ochorení, porúch obehu a autonómneho nervového systému.

Komu sa chcete obrátiť?

Liečba výpadok v práci srdca

Je zrejmé, že liečba nezrovnalostí v práci srdca bude závisieť od povahy a príčin porúch srdcového rytmu, ako aj od ich závažnosti. A fyziologická tachykardia a sínusová arytmia nevyžadujú liečbu.

Pri liečbe liekov, ktorú určili lekári, sa používajú rôzne lieky:

 • zníženie kontrakcie srdcového svalu a blokátorov srdcovej frekvencie β1-adrenergných receptorov (Metoprolol, Propranolol, Atenolol atď.);
 • blokátory blokátorov srdcového výstupu kanálov Na + (chinidín, dizopiramid, allapinín);
 • blokátory vápnikových kanálov (Verapamil, Diltiazem) ovplyvňujúce sinoatriálne a atrioventrikulárne uzliny.

Blokovanie metoprolol (dp. Obchodnými názvami Vazokardin, karvedilol, Egilok) účinné v supraventrikulárna tachykardia a ventrikulárna arytmia. Štandardná dávka pre narušenie srdce - dvakrát denne jedna tableta (0,05 g), maximálna denná dávka - 0,2 g Medzi vedľajšie účinky tohto liečiva pozorovaný zníženie krvného tlaku, opuch mäkkých tkanív, dýchavičnosť, kožná vyrážka, poruchy práca v zažívacom trakte, dodávanie krvi do končatín a spánku, kŕče, bolesť kĺbov, zmena krvného zloženia. Metoprolol je kontraindikovaný so slabosťou sínusového uzla, bradykardiou, hypotenziou a závažným srdcovým zlyhaním a poruchami obehu; liek nie je predpísaný počas tehotenstva a laktácie.

Antiarytmický liek Allapinín (v tabletách 25 mg) sa má užívať jednu tabletu (predbežne sekanie) 3-4 krát denne, pol hodiny pred jedlom. Možné vedľajšie účinky lieku prejavujúca sa ako závraty, dvojité videnie, a medzi kontraindikácie jeho použitia povedať blokádu vzruchu systému srdca, krvného obehu a porúch funkcie obličiek a pečene.

Pomerne často prerušenie liečby v práci srdca sa vykonáva antiarytmické látky, verapamil (Verakard, Isoptin, kryt), ktorý sa odporúča, aby sa 40-80-120 mg trikrát za deň (individuálne dávku určí lekár). Tento liek môže spôsobovať nevoľnosť, vracanie, hnačku, depresiu tlaku, bolesť hlavy a závrat, krvácanie ďasien. Použitie verapamilu môže narušiť funkciu pečene, spôsobiť mdlobu, spánok, močenie, menštruačný cyklus a vyvolať záchvat angíny a infarktu myokardu. Medzi jeho kontraindikáciami: hypotenzia, bradykardia, ťažké srdcové zlyhanie, syndróm slabosti sínusových uzlín, fibrilácia predsiení a predsieňový flutter. Liek nie je predpísaný pre deti mladšie ako 5 rokov a tehotné ženy. Treba tiež pripomenúť, že verapamil pri užívaní s beta-blokátory zvýšiť riziko dysfunkcie sinoatrial a atrioventrikulárna uzlov, nikdy použitá blokátory súčasne sodného kanála a neuroleptiká. Liek sa nedá vyprať grapefruitovou šťavou.

Liek digitalis Digoxin sa týka srdečných glykozidov a prispieva k zníženiu srdcovej frekvencie s tachykardiou. Predpísaný je striktne podľa indikácií v individuálne nastavenej dávke a je aplikovaný pod monitorovaním EKG v nemocničnom prostredí.

V závislosti od výsledkov vyšetrení a diagnostiky sade môžu byť tiež priradené diuretiká, antikoagulanciá, sedatíva a ďalšie Lekári odporúčajú, aby všetky vitamíny B, vitamíny A, E, C, PP, lecitín, a tachykardia -. Prípravky horčíka.

Vzhľadom na stupeň nebezpečenstva srdcových porúch je fyzioterapeutická liečba srdcových arytmií selektívna, pretože pri štrukturálnych zmenách myokardu je takáto liečba kontraindikovaná.

Najčastejšie sa používa fyzioterapia - vo forme sedení elektroforézy s chloridom draselným alebo propranololom - ak sú pacienti s poruchami srdca s VSD (neurochirurgická dystónia).

Rehabilitačné odporučiť obnoviť normálny srdcový rytmus elektroforézy s brómom, terapie kyslíka a relácie electrosleep a balneoterapiu (oxidu uhličitého, dusíka a radónové kúpele).

V prípade chronického srdcového zlyhania sa môže chirurgická liečba vykonať podľa indikácií, ktoré spočívajú v kauterizácii určitých patologicky aktívnych zón myokardu metódou rádiofrekvenčnej ablácie. Pri znížení srdcovej frekvencie a patológií prirodzeného kardiostimulátora sa vykoná operácia na inštaláciu kardiostimulátora.

Alternatívna liečba

Čo ponúka alternatívnu liečbu srdcových porúch? Po prvé, je potrebné liečiť s prírodným medom: do jedného mesiaca použite lyžičku medu - každý deň. Môžete miešať med s citrónovou šťavou (2: 1), môžete len piť čaj s medom (najlepšie večer).

Ďalšou metódou je použitie medených aplikácií, pre ktoré sa používajú medené dosky, ktoré sa odporúčajú umiestniť do oblasti klavikálov najmenej 5-6 hodín denne.

Odporúča sa tiež užívať rybí olej obsahujúci nenasýtené mastné kyseliny omega-kyseliny: 1 g denne počas 30 až 40 dní.

V tom, že uprednostňuje liečbu bylinami, fytoterapeuti radí:

 • pripravte odvar z bylinkového vývaru na listy s piatimi lalokmi (polievková lyžica na 200 ml vody) a vezmite si ju na lyžicu 3-4 krát denne;
 • odneste malinko (dezertnú lyžicu na pohár vriacej vody) - na lyžicu trikrát počas dňa.

Rovnakým spôsobom s posilneným tepom môžete použiť odvar z koreňov a oddenín valeriánov, trávy Astragalus sladkého drievka a kráv, rovnako ako plody hloh. Môžete tiež použiť alkoholovú tinktúru z hlúbovej lekárne - 18-20 kvapiek dvakrát denne (druhá recepcia večer).

trusted-source[12], [13]

Homeopatické liečenie srdcového zlyhania

Mimochodom, homeopatia má tiež medzi svojimi prostriedkami prerušenia práce srdcovej tinktúry hloh - kvapky Crataegus. Tieto kvapky sa užívajú dvakrát denne na kúsku cukru (sedem kvapiek), ktoré sa musia uchovávať v ústach, kým sa cukr nerozpustí.

Najviac odporúčané homeopatické prípravky na arytmiu sú: kvapky Cactus grandiflorus (20 kvapiek dvakrát denne 25 minút pred jedlom, môžu spôsobiť hnačku); Aconitum D4 (tinktúra jedovatého rastlina akonitovej kapusty); Lilium tigrinum (tinktúra tigrovej ľalií); Calcarea carbonica (uhličitan vápenatý sa užíva v troch vyhotoveniach raz týždenne); Gnaphalium polycephalum 3X, HPUS (granule prasacích ošípaných pre sublingválne použitie); Spigelia D2 (tinktúra na ochranu pred vráskami); Naia trieda D12 (jed z bodu kobry).

Lekári homeopati sa pripomína, že prerušenie činnosti srdca môže byť príznakom závažné srdcové abnormality, takže homeopatické lieky nie sú určené na nahradenie bežných liečebných metód liečenia arytmií a mali by byť použité ako doplnok k alopatické liečby. Bez odporúčania lekára ich nemožno použiť.

Prevencia

Hlavnou prevenciou srdcových arytmií je zdravý, teda aktívny spôsob života, používanie mliečnych a rastlinných potravín s vitamínmi, vápnikom, draslíkom, železom a najmä horčíkom. Ak by ste sa mali vyhnúť akýmkoľvek preťaženiam arytmiám, spať najmenej 7-8 hodín, kráčať viac a tiež odstrániť alkohol a fajčiť.

trusted-source[14], [15], [16], [17]

Predpoveď

Prognóza fyziologickej tachykardie u zdravých ľudí je priaznivá. Ale so zjavnou patológiou srdca, prerušenia vo svojej práci predstavujú značné nebezpečenstvo.

Každý deň srdce bije priemerne 100-krát tisíckrát, čerpá viac ako 750 desiatok krvi. Keď srdce normálne nefunguje, mozog a všetky ostatné orgány nemôžu správne fungovať.

Pocit poruchy srdca, mal by požiadať o pomoc kardiológ na včasnú diagnózu a účinnú liečbu - v kombinácii s riadnou preventívnej údržby - pomohol zabrániť nebezpečné pre ľudské zdravie a životné následky patologických srdcových arytmií.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.