Liečba osteoartritídy

Kĺbová synovektómia

Pri absencii výsledkov konzervatívnej liečby určitých chorôb kĺbov sa vykonáva operácia na odstránenie poškodenej časti alebo celej synoviálnej membrány lemujúcej kĺbovú kapsulu - synovektómia.

Tabletky na artritídu

Pri liečení artritídy rôznych etiológií je jednou z najdôležitejších zložiek liekové prípravky.

Tablety z artrózy

Vaginálneho aparátu a kostného tkaniva. Pacientom je ohrozená úplná strata mobility. Choroba je spôsobená porušením metabolických procesov v tkanivách kĺbu, stráca svoju pružnosť a hladkosť. Vyskytujú sa kvalitatívne a kvantitatívne zmeny kĺbovej tekutiny, chrupavkové tkanivo stráca svoju normálnu štruktúru.

Masti pre artrózu

Artróza sa považuje za zložité a závažné reumatologické ochorenie, ktoré nie je ľahké liečiť.

Masť pre bolesť v kĺboch: vyberte správne

Sortiment takýchto liekov je dnes extrémne rozsiahly, preto by sa mal pri ich výbere priblížiť chápanie príčin existujúcich patologických ochorení: akú masť spôsobuje bolesť v kolennom kĺbe pri jeho poškodení

Liečba osteoartritídy: použitie glukokortikosteroidov

Systémové kortikosteroidy osteoartritídy nie je zobrazený, však, intraartikulárne a periartikulárnom injekcie s dlhodobým účinkom (depotné) formy kortikosteroidov poskytovať významný, aj keď dočasná, symptomatický účinok.

Fyzioterapia pre osteoartritídu

Fyzioterapia je obzvlášť užitočná pri osteoartróze veľkých kĺbov dolných končatín. Pre zmiernenie bolesti, redukcia opuchu periartikulárnych tkanív, reflexný spazmus periartikulárnych svalov využíva účinok elektromagnetických polí superhigh a vysokých frekvencií...

Liečba osteoartritídy: Nesteroidné protizápalové lieky (NSAID)

Prvým všeobecne známym NSAID bola kyselina salicylová, najprv syntetizovaná v roku 1874; čoskoro sa zistilo, že je účinná pri reumatickej horúčke. V roku 1875 sa na liečbu reumatickej horúčky po prvýkrát použil salicylát sodný.

Lokálna liečba osteoartritídy

Aplikačná liečba (lokálna liečba) je jednoduchá a bezbolestná metóda na liečbu pacientov s osteoartrózou, doplňujúcich lieky predpísané systémovo (paracetamol, NSAID atď.).

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.