Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Kartínová masť na psoriázu

Lekársky expert článku

Dermatológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Psoriáza je nepríjemné ochorenie kože, ktoré nemá infekčnú povahu, ktorá je počas exacerbácie sprevádzaná svrbením a pálenie. V závislosti od lokalizácie kožných lézií, ak je to otvorené viditeľné miesto, pacient okrem fyzického a psychického nepohodlia, Estetika v očiach pacienta pre iných je málo. Liečba tejto choroby závisí od typu psoriázy a stupňa zanedbávania choroby, ale použitie rôznych vonkajších prostriedkov na lokálnu liečbu výrazne uľahčuje stav pacienta a zlepšuje kvalitu jeho života. Patria medzi ne masti, krémy, gély, roztoky. Kartínová masť na psoriázu je jedným z týchto liekov.

trusted-source[1], [2], [3]

Klasifikácia ATC

D05A Препараты для лечения псориаза для наружного применения

Aktívne zložky

Череды трава
Ромашки аптечной цветки
Ретинол
Лаванды эфирное масло
Эвкалипта прутовидного листьев масло
Лизоцим
Салициловая кислота
Солидол
Мед

Indikácia Kartilínu na psoriázu

Indikácie pre použitie kartolinovoy masti je psoriáza alebo zápal ložiská počiatočné vzhľad ako ružová, červená, fialová škvrny a niekedy uzlíka (papuly) na ľudskej koži, ďalej zahŕňa svetlé suché plaky alebo lézie kože v dôsledku chronickej recidívy. V prvom prípade môže byť postačujúce, aby používal iba masť, v druhej - komplexné spracovanie založené na individuálnych vlastnostiach pacienta a závažnosti ochorenia.

trusted-source[4], [5]

Farmakodynamika

Farmakodynamika kartolinovoy masť je jeho antipruritika, protizápalový, zvláčňujúce, peeling, regeneračné vlastnosti. Takéto charakteristiky poskytujú zloženie liečiva, jeho prírodné zložky. Zoznam lekárske zložka obsahuje byliny: harmanček a dedenie. Je známe, pritivoallergicheskie, protizápalové rastliny, ktoré sú už dlhú dobu hojne používané v medicíne a v alternatívnych receptov. Ako súčasť kartolinovoy masti tiež oleja: eukalyptu a levandule s protizápalovými, antibakteriálne, antifungálne aktivity. Med, vitamíny A a E, lyzozým - enzým degradujúce steny baktérií, kyselina salicylová - willowbark zložku, ktorá má protizápalové orientáciu konečne Tuk z bežne používané v alternatívnej medicíne ako zmäkčovadlo, zvlhčovač, antiseptikum - to je zoznam prvkov, ktoré tvoria kartilínová masť.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11], [12], [13], [14]

Používajte Kartilínu na psoriázu počas tehotenstva

Použitie kartilínovej masti pri psoriáze počas tehotenstva nie je kontraindikované, pokiaľ nie je individuálna intolerancia jednotlivých zložiek lieku. Nedostatok hormónov a syntetických aditív spôsobuje, že výrobok je bezpečný na použitie, lekárska konzultácia však nebude nadbytočná.

Kontraindikácie

Kontraindikácie k použitiu kartilínovej masti sú obmedzené precitlivenosťou na jednotlivé zložky lieku. Lekár počas rozhovoru s pacientom by mal položiť vedúce otázky a zistiť, ktoré zložky masti pacient trpí alergickými reakciami alebo inými účinkami na telo. Med, ako zložka kartilínovej masti, sa považuje za najviac alergénny produkt a testy to potvrdzujú. V praxi však štúdie ukazujú, že iba 8 z 10 000 ľudí je alergický na tento produkt. Ak sa pacient nikdy nestretol s alergiami, potom pri najmenšej reakcii kože na liek by malo zastaviť jeho použitie.

trusted-source[15], [16]

Vedľajšie účinky Kartilínu na psoriázu

K vedľajším účinkom kartilínovej masti pri psoriáze sú možné hypotetické alergie. Zvyšok je bezpečný a nemá žiadne vedľajšie účinky. Hoci nie hormonálne liečivo, to nenesie hrozbu závislosti a komplikácií, príčiny atrofické kožné zmeny, ako je strata pružnosti a pevnosti, nedráždi miesto aplikácie, low-toxické. To robí masť vhodnou na použitie aj pre deti.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21]

Dávkovanie a podávanie

Spôsob aplikácie mastí kartilínu pri psoriáze závisí od závažnosti ochorenia a od štádia liečby. Priebeh liečby je dlhý, takže nestrácajte trpezlivosť a postupne začnite s liekom nanášať tenkú vrstvu na mieste lézie raz denne, v žiadnom prípade ju netrebať. Nechajte na tele 10-12 hodín. Týždne začnú miznúť po dvoch vločkách. Potom by ste mali prejsť na dvojnásobnú aplikáciu produktu, až kým pokožka úplne nevyčistí.

V tejto prvej fáze - čistenie je dokončené. Po zmiznutí plakov zostávajú takzvané dyschromické škvrny.

Potom nasleduje druhá fáza - upevnenie, počas ktorého aplikácia masti pokračuje jeden mesiac raz za deň. S veľkou oblasťou poškodenia kože je potrebné začať liečbu nohami. Po troch dňoch podania lieku prejdite na ošetrenie rúk po ďalších troch dňoch - na ostatné postihnuté oblasti.

Pri ťažkých stupňoch ochorenia sa karolínová masť používa spolu s inými terapeutickými postupmi. Použiť obväzy na miesto jeho aplikácie nemôže. Celý proces liečby môže trvať 2-4 mesiace.

trusted-source[22], [23], [24], [25]

Predávkovať

Prípady predávkovania kartilínovej masti nie sú známe. Liečivo sa odporúča na komplexnú liečbu psoriázy, čo znamená, že neexistuje žiadna negatívna interakcia s inými látkami, ktoré sa podieľajú na boji proti tejto chorobe (antihistaminiká, vitamíny, fizmetody atď.). Ale kombinácia používania kartilínovej masti s inými externými liekmi stále nestojí za to.

trusted-source[26], [27], [28], [29]

Podmienky skladovania

Podmienky skladovania kartilínovej masti sú suché, zatvorené zo slnka, ktoré je pre deti nedostupné.

trusted-source[30], [31], [32]

Čas použiteľnosti

Čas použiteľnosti - najviac tri roky.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37]

Recenzia

Väčšina recenzií na masť kartilínu je pozitívna. Hoci nie všetci pacienti dokázali dosiahnuť úplné vymiznutie lézií, mnohí z nich zaznamenali výrazné zlepšenie stavu kože. Niektorí pacienti sa pri aplikácii lieku do tela stretli s alergiami, vyskytla sa vyrážka a svrbenie. Pokyn upozorňuje na možnosť takejto reakcie. Pacienti s veľkou lokalizáciou lézií zaznamenajú nepríjemnosti pri používaní lieku, pretože rozbité postele, oblečenie. Ak vezmeme do úvahy individualitu každého organizmu, imunitnom stave, závažnosti ochorenia, je to stojí za to vyskúšať kartolinovuyu masť na lupienku, nakresliť svoj vlastný záver.

Farmakologická skupina

Псориатические мази

Farmakologický účinok

Противопсориатические препараты
Дерматотропные препараты

Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Kartínová masť na psoriázu" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.