Všeobecné informácie o alergiách

Mačky, ktoré nespôsobujú alergie

Predpokladá sa, že mačky, ktoré nespôsobujú alergie, je to mýtus. V skutočnosti je to preto, že alergický provokér nie je zviera, ale jeho prirodzený, obsiahnutý v slinách a mazových žľazách, je enzým.

Alergická vyrážka u dieťaťa

Alergická vyrážka u dieťaťa je jedným z najbežnejších typov reakcie na alergén z imunitného systému a kože. Podobná vyrážka v klinickej praxi sa nazýva alergická urtikária alebo žihľavka (z latiny urtica - žihľavka).

Alergia k slnku: ako sa prejaviť a čo robiť

Alergia na slnku - je to alergická fotodermatóza alebo fotografická alergia. Názov ochorenia pochádza z dvoch gréckych slov - phōtos, derma, to je svetlo, koža a zahŕňa pomerne veľkú skupinu dermatologických problémov spôsobených vystavením slnečnému žiareniu.

Výrobky, ktoré spôsobujú alergie

V súčasnosti sú výrobky, ktoré spôsobujú alergie, bežné všade a ich zoznam sa zvyšuje každý rok. Napríklad nedávno sója bola považovaná za takmer najviac diétny produkt na svete, ale len desať rokov sa počet alergických reakcií na sójových výrobkov sa zvýšil z 1% na 22-25% od roku 2000.

Alergické reakcie

Alergické reakcie sú hypersenzitivita imunitného systému tela, keď príde do kontaktu s podnetom. Podľa štatistík sa alergické reakcie vyskytujú u približne dvadsiatich percent svetovej populácie, pričom asi polovica prípadov bola zaznamenaná v oblastiach s nízkou ekológií.

Alergia u tehotných žien

Štatistika tvrdí, že alergia u tehotných žien je často diagnostikovaná - takmer každá štvrtá žena, ktorá očakáva, že dieťa trpí jednou alebo druhou formou alergie. Príznaky alergickej reakcie u tehotných žien sa v iných ľuďoch veľmi líšia od symptómov alergie, ale u budúcich matiek je ochorenie komplikovanejšie.

Alergia u dojčiat

Alergia u dojčiat je výsledkom veľmi vysokej priepustnosti steny malého a hrubého čreva. Táto anatomická vlastnosť prispieva k tomu, že sa najčastejšie rozvíjajú potravinové alergie.

Alergie u novorodencov

Ak zistíte alergické vyrážky na telo dieťaťa, ihneď začnite hľadať potravinový alergén, ktorý bol príčinou tohto javu. Ale alergie u novorodencov môžu byť spôsobené nielen samotným jedlom. Alternatívne môže byť reakciou na použitie kozmetických prípravkov na zmäkčenie pokožky dieťaťa alebo na liečbu vyrážky plienky.

Alergia u dojčiat

Vzhľad dieťaťa vo svetle je nielen radosťou a dlho očakávaným okamihom, ale aj novými starosťami, starosťami o rodičov. Už od prvých dní života novorodenca sa čaká množstvo negatívnych faktorov, z ktorých každý môže viesť k vzniku komplexných ochorení. Alergia u dojčiat, práve v momente, keď je potrebné venovať osobitnú pozornosť životnému prostrediu dieťaťa a správaniu matky.

Alergia: Príčiny

Príčiny alergií sú veľmi rozmanité. Je to spôsobené všeobecným problémom alergických ochorení, pretože ešte neexistuje žiadna etiologická teória, ktorá by jasne vysvetľovala mechanizmus alergických reakcií.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.