Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Automatický obvod s krátkou vlnou

Lekársky expert článku

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 25.06.2018

S automatickou perimetriou s krátkou vlnou (SWAP) je citlivosť diagnostiky lézií glaukómu vyššia v počiatočných štádiách ako pri štandardnej automatickej perimetrii.

trusted-source[1], [2]

Keď má krátky vlnový automatický obvod

Na vyšetrenie pacientov s podozrením na glaukóm a s jedným alebo viacerými rizikovými faktormi jeho vývoja sa môže použiť test SWAP. S normálnou achromatickou perimetriou. Test SWAP je vhodný na vyšetrenie pacientov s glaukómom a vnútroočnou hypertenziou so zmenami v oblasti videnia miernej a strednej závažnosti.

Ako sa používa krátkovlnný automatický obvod

Ako motiváciu používajte starostlivo zvolenú vlnovú dĺžku modrého svetla a na osvetlenie pozadia používajte žlté svetlo osobitnej farby a jasu. SWAP identifikuje a vyhodnocuje funkciu modro-žltých gangliových buniek. Predpokladá sa, že vďaka tejto metóde môže byť diagnóza urobená skôr, pretože v počiatočných štádiách glaukómu sú selektívne ovplyvnené modro-žlté gangliové bunky. Zvýšená citlivosť tohto testu v porovnaní so štandardnou achromatickou perimetriou je výsledkom zníženia nadmerného toku informácií do vizuálneho systému, čo sa dosiahne použitím modrých signálov na žltom pozadí.

Obmedzenia

Pacienti s zrelé husté jadrovej šedého zákalu alebo výraznej zmeny achromatický zorného poľa, ktoré nie sú vhodné pre modro-žlté štúdie, napríklad husté oneskorenie nukleárna katarakta vĺn krátkeho dosahu a dynamické úrovne spadu achromatického zorného poľa, keď je SWAP zvyšuje so strednou až vysokou závažnosťou. Okrem toho ďalšou prekážkou výkladu SWAP polí je viac predĺžená varianta bežných predmetov, takže je ťažké rozlíšiť náhodné odchýlky od skutočného postupov procesu.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.