Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Zoštíhľujúce recepty na ovocie

Lekársky expert článku

Gastroenterológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 16.04.2020

Väčšina receptov z ovocia na chudnutie sú vynikajúce vitamínové šaláty, čerstvé a smoothies, jogurty a ďalšie nápoje. Sú zverejnené na webe spolu s farebnými ilustráciami a podrobnými pokynmi, ktoré nemusíte kopírovať. Obmedzujeme sa len na všeobecné informácie o použití ovocia na chudnutie. Je predovšetkým žiaduce pripraviť takéto jedlá na raňajky a na popoludňajšie občerstvenie bez mastných a sladkých prísad, aby sa nezvýšil počet kalórií navyše.

Smoothies sa pripravujú pomocou domáceho mixéra. Sú to koktaily s jednotnou konzistenciou z jedného druhu alebo z najrôznejších druhov ovocia s prídavkom ľadu, džúsu, zmrzliny, vody, mlieka, kefíru. Ľahko sa pripravuje doma z umytého a olúpaného ovocia.

 • Recepty smoothie: ananás + hruška, jablko + zeler.

Pestrá ponuka pomáha pečenému ovocia: jablká, hrušky, grapefruity. Vyžadujú minimum nákladov a času, šetrne, ale účinne ovplyvňujú trávenie a podporujú chudnutie. Pri pečení je možné pridať trochu škorice, medu, vanilínu. Prísady pridávajú nové aromatické tóny a nezvyšujú obsah kalórií.

 • Šalát môže byť vyrobený z čohokoľvek.

Vezmite niektoré z povolených plodov na chudnutie , nakrájajte na kocky, nalejte jogurt - a diétny dezert je pripravený. Ovocie sa kombinuje s inými kategóriami výrobkov - fermentované mlieko, ten istý tvaroh. Maliny + tvaroh - vynikajúce raňajky nielen počas diéty, ale aj kedykoľvek inokedy. [1]

So všetkými výhodami nie je možné zneužívať vitamínové jedlá. Najmä šťavy, ktoré sa ľahko pijú a ktoré vedú k predávkovaniu cukrom a vitamínmi.

Ovocné smoothies v mixéri na chudnutie

Tento nápoj bol predtým nazývaný „šťava s dužinou“, teraz používame krátke slovo „smoothie“ cudzieho pôvodu. Pripravte si smoothie z ovocia v mixéri, aby ste schudli alebo uhasili smäd. Je to báječný nápoj bez ohľadu na to, aké ovocie alebo sortiment sa pripravuje. S maximálnou sebadôverou možno tvrdiť, že neexistuje osoba, ktorá by nepáčila rôznym variantom smoothies.

Čerstvé ovocné nápoje na chudnutie majú nasledujúce vlastnosti:

 • nasýtené vitamínmi;
 • dodávka energetických komponentov;
 • stabilizovať tráviaci trakt;
 • posilniť obranu;
 • vylepšite svoju náladu.

Koktejly oprávnene zaujímajú dôležité miesta v systéme zdravej výživy, takže ich možno piť kedykoľvek počas dňa, a to aj pri snackoch so stravou. Varenie je jednoduché, hlavnou vecou je mať prístup k mixéru alebo kuchynskému robotu s príslušnou funkciou. Umyté a ošúpané ovocie sa nakrájame na plátky a zrazí sa v miske na niekoľko minút, kým sa nedosiahne homogénna konzistencia. Ak je váš prístroj vybavený niekoľkými rýchlosťami, začnite s nižšou rýchlosťou.

Miešač zvládne akúkoľvek zeleninu, ovocie a bobule. Hlavná vec je, že suroviny sú zrelé a čerstvé. Každý typ koktailu je krásny svojím vlastným spôsobom, zvodný v chuti a aróme. K nápoju môžete pridať čaj, orechy, vanilku, smotanu, ale to nie je pre každého. Ale prírodný nápoj je najpríjemnejší a najzdravší.

Zoštíhľujúca ovsená kaša

Ovsené vločky sú základným atribútom zdravej výživy. Výdatná a chutná kaša je užitočná v akejkoľvek forme: s mliekom, medom, džemom, orechmi. A ovsené vločky s ovocím sú jedlom číslo na chudnutie, kombinujúc výhody obidvoch zložiek. Trochu spracovaného produktu je prospešnejšie ako müsli alebo ovsené vločky.

Štúdie ukazujú, že ovos má priaznivé účinky na zdravie gastrointestinálneho traktu (Anderson a Bridges 1993; Wrick 1993, 1994; Stark a Madar 1994) a má tiež protirakovinové účinky (Oku 1994; Salminen a kol. 1998; Gallaher 2000). Dietetické vlákna, β-glukány, funkčné bielkoviny, lipidové a škrobové zložky, fytochemikálie, fenolové zlúčeniny, esterové alkylové konjugáty (Daniels a Martin 1967), esterové a esterové glyceridy (Collins 1986), kyseliny antranilové a avenantramidy prítomné v ovsenom zrne ) (Dimberg a kol. 1993) majú vysokú úroveň antioxidačnej aktivity. [2]

Ovsené vločky majú protizápalový a antihistamínový účinok. Avenantramidy, súčasť celých ovsených zŕn, môžu inhibovať aktivitu jadrového faktora Kappa-B a uvoľňovanie prozápalových cytokínov a histamínu, dobre známe kľúčové mechanizmy v patofyziológii zápalových dermatóz, atopickej dermatitídy, psoriázy, liekových vyrážok a ďalších stavov. [3], [4]

 • Ovsené vločky obsahujú dva druhy vlákniny: rozpustný, ktorý stimuluje črevnú motilitu a nerozpustný, na obnovu mikroflóry.

Ovocie na chudnutie pridané do ovsených vločiek nielen zlepšuje chuť, ale tiež ju obohacuje o vitamíny, minerály, vlákninu. Okrem chudnutia sa tráviaci systém čistí.

 • Ovesné vločky v potrave sa pripravujú na vode, bez soli, cukru, oleja.

Do misky sa pridávajú bobule, sušené ovocie alebo orechy, malá dávka na jednu porciu. Surové obilniny sa varia, ak sa vločky stále používajú, môžu sa večer naliať studenou vodou. Táto metóda je užitočná z hľadiska udržiavania užitočných komponentov.

Ovsené vločky s ovocím sa hodia nielen počas diéty, ale aj pre ľudí všetkých vekových skupín. Diétne pravidlá zahŕňajú aj frakčnú výživu, ľahké ovocné a zeleninové občerstvenie a veľa nápojov. Strata hmotnosti týmto spôsobom môže byť 7-10 dní.

Kefír s ovocím na chudnutie

Kefír a ovocná strava kombinujú prospešné vlastnosti oboch produktov. Kefir patrí medzi najužitočnejšie kyslé mliečne nápoje: dodáva aminokyseliny, minerály, mliečne tuky a pomáha normalizovať črevnú mikroflóru.

Kefir je prírodný komplex fermentovaného mliečneho výrobku, ktorý obsahuje viac ako 50 druhov probiotických baktérií a kvasiniek. Má veľa vlastností, ktoré sú prospešné pre zdravie, vrátane použitia proti obezite a hepatálnej steatóze. Má antioxidačné, antialergické, protinádorové, protizápalové, hypocholesterolemické, antimikrobiálne, laxatívne, antihypertenzívne, imunomodulačné vlastnosti. Kefir môže modulovať črevnú mikrobiotiku. [5],  [6], [7]

Chudnutie je zaujímavé ako zdroj vlákniny, vitamínov a enzýmov.

 • Kefír s ovocím na chudnutie sa používa na krátkodobé diéty na úpravu postavy a efektívne čistenie tráviaceho traktu. V každom prípade je potrebné po celú dobu diéty zlikvidovať všetky sladkosti, soľ, výrobky z múky a alkoholické nápoje.

V trojdňovej diéte sa odporúča tento režim: jesť 1 až 1,5 kg ovocia alebo bobúľ počas dňa a piť z jedného litra do dvoch fermentovaných mliečnych nápojov. Interval medzi dávkami je asi 2 hodiny. Okrem kefíru pite čistú vodu a nesladený čaj. Táto možnosť predpovedá úbytok hmotnosti až 3 kg.

Päťdňová strava zahŕňa rozšírenú stravu: okrem toho jesť varené kuracie filé, strmé vajce, sušené alebo čerstvé slivky, jablká alebo iné ovocie s nízkym obsahom cukru. Jedlo 7 krát, posledná pohár kefíru - nie neskôr ako 20 hodín.

7-dňová strava s kefírovým ovocím obsahuje všetky zložky potrebné pre život tela. Tvaroh, zelenina, ryby alebo kuracie mäso, hovädzie mäso, čerstvé džúsy, zelený čaj poskytujú kompletnú a vyváženú stravu. Rovnako ako v päťdňovej verzii je dôležitá frakčná výživa a nočný tuk s nízkym obsahom tukov.

Diéty sa tolerujú ľahko, bez zbytočného hladu a slabosti spojenej s mnohými inými metódami chudnutia.

Zoštíhľujúci ovocný šalát

Diéta ovocný šalát na chudnutie je obzvlášť užitočný ráno - na raňajky alebo desiatu po večeri. Bobule sú čerstvé, nezmrazené, ochutené (alebo nechutené) s nesladeným jogurtom. Všetky druhy ovocných kombinácií, s výnimkou nevhodného ovocia na chudnutie.

 • Na šalát si zoberte tri až šesť alebo viac prísad. Kombinácia je pre každého.

Obľúbené ingrediencie sú jablká, kivi, ananásy, pomaranče alebo grapefruity, čučoriedky, maliny. Ak citrusy spôsobujú alergie, nie sú zahrnuté do receptu. Pripravte štandardnú porciu, žiadne návnady a mastné prísady.

Klasická strava je šalát s ananásom. Ak spaľovač tuku nedráždi žalúdok svojou kyselinou, môže sa skombinovať s kuracím mäsom a pripraviť nielen občerstvenie, ale aj plnohodnotné výdatné jedlo. Varené mäso a čerstvý ananás sa nakrájajú na kúsky, zalejú sa bio-jogurtom a šíria sa na listoch hlávkového šalátu.

Je módne nielen nakrájať jablká na plátky, ale tiež brúsiť alebo drviť slamky. Mrkva alebo tekvica sa k nim pridávajú ochutené, aby sa absorbovali vitamíny rozpustné v tukoch. Jablká sa môžu kombinovať s pikantnejšími prísadami, ako sú kyslá kapusta, kôpor a uhorky.

 • Banány sa často vyskytujú v receptúrach, hoci čistý banán sa považuje za zakázané ovocie na chudnutie. To isté platí pre hrozno. Možno sú povolené v šalátoch, pretože v minimálnom množstve nemajú veľký vplyv na celkový obsah kalórií.

Je ťažké pripomenúť, že ovocie by sa malo vyberať ekologicky, dôkladne umyť a vyčistiť, rezať ostrým nožom, aby sa udržalo maximálne množstvo šťavy. Plátky pekne položené na tanieri alebo umiestnené v miske zlepšujú chuť do jedla a rozveselujú.

Tvaroh s ovocím na večeru s chudnutím

Väčšina ľudí je presvedčená o výhodách tvarohu v strave: že nemôže škodiť a že sa môže jesť kedy a koľko. To isté možno povedať o ovocí. Prečo vyvstáva otázka týkajúca sa tvarohu s ovocím na večeru s chudnutím? Sú tieto výrobky kombinované v zmysle stravy?

Domáci syr je sklad vitamínov, vápnika, mliečnych bielkovín. Nízkotučné nízkotučné výrobky, ktoré vyvolávajú pocit sýtosti [8]a robia z nich dôležitú zložku pri chudnutí. O ovocí na chudnutie sa nedá hovoriť: dokonca aj ich deti počuli o ich výhodách, ktoré ich rodičia kŕmili obohatenými potravinami.

Odborníci na výživu tvrdia, že čerstvý tvaroh, každý, kto schudne s čistým svedomím, môže jesť večer bez toho, aby riskoval pokazenie očakávaného výsledku chudnutia. Súčasne je kombinácia týchto výrobkov v stravovacom zmysle nepraktická z najmenej dvoch dôvodov:

 • doplnky výrazne zvyšujú obsah kalórií;
 • môžu byť alergénne.

Jesť tvaroh s prísadami medu, sušeného alebo čerstvého ovocia alebo orechov na raňajky, osoba využíva prijatú energiu s výhodou: na prácu, štúdium, inú aktívnu prácu. Kým vo večerných hodinách sa kalórie nestrácajú, namiesto toho sa pohodlne usadzujú na svojich obľúbených miestach a odkiaľ sú v skutočnosti vyzvané na stravovacie podujatia.

 • Pojem „v noci“ v modernej dietetike je nejasný.

Niektorí sa domnievajú, že to nie je neskôr ako 17 alebo 18 hodín. Iní rozumne namietajú, že zaneprázdnená osoba má iba 18 rokov a môže normálne jesť. Preto tí, ktorí schudnú, môžu jesť večer až do 21:00. Ale tu už bez ústupkov. Spotrebujte až 150 g produktu, aby ste utopili hlad, ale nepreťažujte žalúdok. Pretože podľa odborníkov na výživu zaspávanie hladujúcich ľudí je pre telo zlé.

Pohánka s ovocím na chudnutie

Pohanka má jedinečné výživové a stravovacie vlastnosti. Pohánkové cereálie sú na jedálnom lístku detí, dospelých a starších ľudí, pacientov rôznych oddelení, ako aj ľudí, ktorí sa starajú o svoje zdravie a tvar. Medzi takými ľuďmi je obzvlášť populárna pohánka mono-diéta a pohánka s ovocím na chudnutie.

Pohánka má širokú škálu zdravotných výhod: prebiotické, neuroprotektívne, [9]antioxidačné, protizápalové, protinádorové a antioxidačné. Tieto priaznivé účinky čiastočne súviseli s prítomnosťou flavonoidov, rutínu a kveretínu. [10] Existujú správy o schopnosti pohánky redukovať hyperlipidémiu (od 2% do 74%),  [11]krvný tlak a zlepšiť reguláciu hmotnosti, môže mať priaznivý vplyv na cukrovku, pretože po jedle znižuje hladinu glukózy v krvi, má potenciálne terapeutické aplikácie na liečbu Alzheimerovej choroby. [12]

Pohanka má antikarcinogénny účinok v dôsledku obsahu fágyryrínu nahodiantrónu. [13]Samel a Witte (1994) navrhli, že fagopyrín je účinný inhibítor proteínovej tyrozínkinázy (PTK), ktorý môže kontrolovať proliferačný proces rakovinových buniek, a preto má vysoký antikarcinogénny účinok. [14]

 • Technika ovocnej pohánky je výhodná v tom, že nemusíte trpieť hladom. Sýtosť zabezpečujú ďalšie potravinové prísady - zelenina.

Pointa je, že uvedené zložky musia byť na stole pri každom jedle. Tento režim s ovocím na chudnutie vám umožňuje schudnúť od 2 do 4 kg, a čo je najdôležitejšie - neberajte ich znova. Zároveň je možné účinne vyčistiť telo balastu a toxického odpadu.

Nuansy stravy:

 • nesolte, nesladte pohánky;
 • piť čistú vodu a čaj z bylín;
 • na doplnenie cukru potrebného pre fungovanie mozgu vypite jedenkrát denne pohár vody lyžičkou medu.

Z ovocia si vyberte pomaranče alebo jablká (v žiadnom prípade hrozno, nie banány). Posledné jedlo je okolo šiestej večer. Ak vám hlad neumožňuje zaspať, nechajte si pohárik kefíru napoly vodou. Nápoj tlmí nepríjemný pocit a neprekročí kalorickú normu.

Jednotné menu pohánky nie je podľa vkusu každého. Pridané ovocie nielen obohacuje stravu vitamínovými minerálnymi látkami, ale dodáva aj príjemnú chuť čerstvej ovsenej kaše. Výsledok sa oplatí. Po 10 dňoch môžete stratiť až 5 kg.

Výhody pamela ovocie pre chudnutie

O plodoch nazývaných pamela (alebo pomelo) sme počuli pomerne nedávno. Pripomínajú grapefruity, ale sú väčšie a zelenkavejšie. Rovnako ako iné citrusy sú bohaté na pektíny, vitamíny, éterické oleje a minerály. Extrakt z pomelu má antlykozizujúci účinok a zabraňuje diabetickým komplikáciám a starnutiu.  [15]Ovocie zlepšuje pracovnú kapacitu a tonus, zmierňuje depresiu a únavu. Štúdia preukázala, že extrakty z kôry pomelu majú antimetabolický účinok, bránia zvyšovaniu telesnej hmotnosti, znižujú hladinu glukózy v krvi nalačno, hladinu lipidov v pečeni a zlepšujú toleranciu voči glukóze a inzulínovú rezistenciu. [16]

Existujú ružové, červené, biele odrody pomelu. Existujú plody do váhy 10 kg, s priemerom 30 cm.

 • Ale hlavná vec je, že pamela je stále to ovocie na chudnutie! Rýchlo uspokojí hlad a pomáha schudnúť bez toho, aby ste popreli svoje obľúbené jedlo.

Použitie plodov pamela na chudnutie je spojené s množstvom hrubých vlákien v exotických plodoch, ktoré vytvárajú pocit sýtosti, ale nie sú trávené a neklesajú v zažívacom trakte. Napučiavajú, absorbujú všetko zbytočné a škodlivé a tento odpad z tráviacich orgánov vymetú „štetcom“, všeobecne to považujú za telo.

 • Z hľadiska výživy je tiež dôležité, aby výrobok mal nízky obsah tuku - iba 32 kcal / 100 g. Pri spotrebovaní niekoľkých veľkých plátkov sa výhrevná hodnota nezvýši na kritické ukazovatele.

Pomelo pozitívne ovplyvňuje kosti, zuby a ďasná, stimuluje tvorbu protilátok, to znamená zvyšuje imunitné schopnosti tela. Prítomnosť draslíka je dobrá pre srdce a cievny systém: zabraňuje infarktu, mozgovej mŕtvici a ateroskleróze.

 • Na chudnutie je užitočné použiť plátky s membránami, ktoré sú notoricky známym vláknom.

Ak vyrábate ovocné šaláty a smoothies, musíte plátky vyčistiť. Neexistuje žiadna konkrétna denná norma, presnejšie povedané, odborníci na výživu nemajú v tejto veci jediný názor. Pravdepodobne je pravda, ako vždy, v strede a existuje aj rada - počúvať svoje telo a ísť k nemu v dávkovacom pomere.

Užitočné vlastnosti kivi na chudnutie

Krásna prierezová zelená s granulovaným kiwi rozptýleným (čínsky egreš) je vynikajúcim ovocím na chudnutie. Niektorí odborníci na výživu ho považujú za lídra v tomto procese - na jednoduchom základe, že užitočné vlastnosti kivi na chudnutie sú zrejmé.

 • Najmä mimochodom, kiwi strava v chladnom období, na prevenciu nedostatku vitamínov a sezónnych ochorení.

Jedno kiwi skutočne obsahuje dennú normu proti nachladnutiu vitamínu C. V ovocí je veľa vody, ktorá štiepi tuky a stimuluje metabolizmus zložiek. Dietetické ovocie saturuje a odstraňuje nadváhu, kompenzuje nedostatok vitamínov a zlepšuje trávenie. [17]

Kivi sa nekonzumuje iba v najčistejšej forme. Existujú pomerne zaujímavé recepty, ktoré kombinujú ovocie s inými zložkami výživy, napríklad nápoj na spaľovanie tukov vyrobený z kiwi, 2 plátky citróna, lyžicu medu, šálku vody, petržlen a mäta. Zložky sa zmiešajú miešačom, vypijú sa dvakrát denne po 150 ml.

Vykladacia strava sa vykonáva na kivi, ovsenej múke a kefire. Efektívne dni nalačno - na jogurte a kivi, niekoľko naraz. Dokonca sa odporúča jesť šupku, ktorá predtým umývala villi uterákom. Má veľa vlákniny, pomáha čistiť gastrointestinálny trakt od výkalov a toxínov.

Granátové jablko

Ovocie, ktorého jedinečné vlastnosti boli veľmi vyhľadávané starými liečiteľmi, moderní odborníci na výživu považujú za jeden z ich účinných plodov na chudnutie. Správne používanie granátových jabĺk pomáha posilňovať zdravie a zlepšuje vzhľad. Zahrnutie granátového jablka do diéty vám umožní bez námahy urýchliť chudnutie, od 5 kg za týždeň.

Celé skupiny vitamínov a minerálov, jedinečné aminokyseliny a antioxidanty, triesloviny a stavebné prvky robia ovocie užitočným nielen v stravovacom zmysle slova, ale aj ako zložka denného menu.

Šťava z granátového jablka je ovocná šťava bohatá na polyfenoly s vysokou antioxidačnou schopnosťou. V obmedzených štúdiách sa preukázalo, že šťava z granátového jablka má významné antiaterogénne, protidoštičkové, [18]antioxidačné, antihypertenzívne, protizápalové a protirakovinové účinky. [19], [20]

Granátové jablko má antimikrobiálne a antikarcinogénne vlastnosti. Denná konzumácia šťavy z granátového jablka počas 2 týždňov u pacientov s hypertenziou znižuje aktivitu ACE o 36% a systolický krvný tlak o 5%. Dlhodobá konzumácia šťavy z granátového jablka (viac ako 3 roky) pacientmi s karotidovou stenózou znižuje systolický krvný tlak o 12%, znižuje celkovú hrúbku intímneho média krčnej tepny o 30%. [21]

Antioxidačný potenciál šťavy z granátového jablka je vyšší ako v prípade červeného vína a zeleného čaju. Šťava z granátového jablka znižuje oxidačný stres makrofágov, voľné radikály a peroxidáciu lipidov. [22]

Extrakty z granátového jablka sa môžu používať na liečenie zubných ochorení, bakteriálnych infekcií a rezistencie na antibiotiká, mozgovej ischémie u detí, mužskej neplodnosti, Alzheimerovej choroby, artritídy a obezity. [23]

 • Plod je zvlášť vhodný pre vegetariánsku stravu, pretože môže čiastočne kompenzovať nedostatok živočíšnych tukov.
 • Ženy pomocou granátových jabĺk obnovujú hormonálnu rovnováhu a odstraňujú nepohodlie.
 • Granátové jablko pomáha mužom zvyšovať potenciu. [24]

Existujú vyhliadky na použitie extraktov z granátového jablka pri liečbe erektilnej dysfunkcie, benígnej hyperplázie prostaty a rakoviny prostaty. [25]

Granulované ovocie zvyšuje chuť do jedla, takže je lepšie jesť po jedle. A nie v noci, aby sa tráviaci trakt nezaťažoval stráviteľným produktom. Vyvinutá strava po dobu 5, 10, 21 dní.

 • Na internete sa aktívne propagujú kapsulové prípravky so slovami „granátové jablko“ a sľubný úbytok na váhe prostredníctvom nezávislého úbytku telesnej hmotnosti.

A predovšetkým tuky zmiznú z problémových oblastí. Účinnou látkou je výťažok z granátového jablka s antioxidačnými vlastnosťami.

Aby ste schudli, odporúča sa vypiť 1-2 kapsuly pol hodiny pred raňajkami s prevarenou vodou. Počas dňa spotrebujte najmenej 2 litre vody a neznehybujte sa viac.

Hruška

Šťavnaté mäsové plody hrušiek majú jedinečnú sadu vitamínov, éterických olejov, trieslovín, vlákniny a minerálov. Ich maximum je sústredené vo veľkých zrelých plodoch. Zdá sa, že sladké voňavé hrušky nevyzerajú ako potravinový produkt. V skutočnosti existuje odroda hrušiek s ovocím a samotné hrušky nie sú obmedzené.

Hrušky sú rovnako ako jablká bohaté na fruktózu a vysoký obsah vlákniny pravdepodobne vysvetľuje jeho preháňacie vlastnosti. Hrušky obsahujú veľa antioxidantov, fenolových zlúčenín a antokyanov. Štúdie ukazujú, že hrušky môžu regulovať metabolizmus alkoholu, chrániť ho proti vredom a znižovať lipidy v plazme. 

Hrušky sú vynikajúcim zdrojom vitamínu C a draslíka, sú bohaté na fruktózu a sorbitol. V kombinácii s vlákninou z potravy by príjem hrušiek mal zlepšiť zdravie čriev a zabrániť zápche.

Spotreba hrušiek a jabĺk v prospektívnych kohortných štúdiách bola spojená s menším výskytom cukrovky a mozgovej príhody typu 2. [26]

Ovocie na chudnutie sa konzumuje po hlavnom jedle, ale nie okamžite, ale po pol až dvoch hodinách. Mastné, ťažké a vysoko kalorické jedlá sú vylúčené zo stravy. Zanechajte kyslé mlieko, dietetické mäso, ryby, vajcia, nesladené cereálie. Hrušky, ako dezert alebo desiata, sú nasýtené vláknami, vďaka svojmu obsahu vlákniny dávajú pocit sýtosti a pomáhajú zmierniť chuť do jedla.

 • Užitočné sú nielen hrušky, ale aj hrušková šťava, kompost zo sušeného ovocia. To všetko sa konzumuje medzi jedlami, inak dôjde k narušeniu fermentácie a trávenia.

Hrušky sa konzumujú spolu so šupkou, ona je zdrojom vlákniny, ktorá odstraňuje toxíny a kontaminanty potravín z čriev. Počas stravovania by malo jesť 7-8 hrušiek. Môžu sa kombinovať s jablkami, ktoré majú vyšší obsah kalórií, hoci hrušky zvyčajne sladšie sladia.

Jedna dávka v pomere 1 jablko + 2 hrušky bude správna. Vďaka tejto jednoduchej strave môžete schudnúť 3-5 kg týždenne. Chudnutie dlhšie v rade sa neodporúča, stravu môžete zopakovať najskôr po 2 mesiacoch.

Tablety a kapsuly z ovocného základu

Na základe bobúľ a ovocia na chudnutie bolo vytvorených veľa liekov, ktoré sú popularizované reklamou na internete av médiách. Receptúra využíva jedinečné látky vytvorené prírodou na rozklad a odstránenie tukov. Nie všetky rastliny môžu rásť všade a vo forme liečiv je vhodné ich doručiť do všetkých kútov sveta.

 • Vďaka tomu je na Ukrajine k dispozícii bash ovocie v tabletách a kapsulách, hoci rastlina je domovom Amazonskej panvy vo vzdialenej Brazílii.

Droga údajne štiepi tukové tkanivá vrátane dlhodobých rezerv, odstraňuje toxíny a zlepšuje metabolizmus. Spáli sa nielen subkutánne, ale aj tuky vnútorných orgánov a cholesterol padá do krvi. Vitamíny, enzýmy, antioxidanty liečia telo a robia ho odolným voči stresu.

 • Na stránkach, ktoré nie sú dôveryhodné, publikovali materiály o jednej z čínskych spoločností, ktoré vyrábajú potravinové doplnky, vrátane ovocnej bázy.

Uvádza sa analýza účinných zložiek s nepochopiteľným účinkom buď z dôvodu negramotného prekladu pokynov alebo z dôvodu pochybnej kvality lieku vo všeobecnosti. Preto by tí, ktorí si želajú absolvovať kurz na chudnutie s pomocou bash, mali podrobne študovať odporúčania a kontraindikácie a recenzie skúsených ľudí, aby sa dozvedeli viac o účinnosti a vedľajších účinkoch lieku.

V skutočnosti hovoríme o olejnatých semenách Jatropha curcas,  [27]ktoré nie sú vhodné na výrobu potravín. [28]  Jatropha curcas je trvalka tolerantná voči suchu. V posledných rokoch sa jatropha stala známou ako zdroj bionafty; Okrem toho má rastlina tiež niekoľko lekárskych použití. Väčšina častí tejto rastliny sa používa na liečbu rôznych chorôb ľudí a veterinárnej medicíny. Slúži ako dezinfekčný prostriedok pri infekciách ústnej dutiny u detí, má protirakovinové vlastnosti a používa sa zvonka proti kožným chorobám a vredom u hospodárskych zvierat. Listy obsahujú apigenín, vitexín a izovitexín, ktoré im umožňujú ich použitie proti malárii, reumatickým bolestiam a bolesti svalov. Antibiotická aktivita jatrofy bola pozorovaná proti organizmom vrátane Staphylococcus aureus a Escherichia coli. V jej semenách sa nachádzajú niektoré chemické zlúčeniny, vrátane curcinu (alkaloidu), vďaka ktorým je nevhodný na bežnú ľudskú spotrebu. Je známe, že korene obsahujú protilátku proti jedu hada. Koreňový extrakt tiež pomáha kontrolovať krvácanie z ďasien. Mnoho z týchto tradičných liečivých vlastností Jatropha curcas vyžaduje hĺbkovú štúdiu, pokiaľ ide o ich toxikologické účinky. [29]

Dni pôstu na chudnutie ovocia

Kreatívne stravovacie možnosti s ovocím na chudnutie zahŕňajú širokú škálu zeleniny a nielen výrobkov. Konzumujú sa v naturáliách, pripravujú džúsy, šaláty, dezerty. Doplnené fermentovanými mliečnymi nápojmi, bylinkami, vývarmi. Dni pôstu na ovocie na chudnutie dokonca končia pohárom červeného vína.

 • Plody sú povolené podľa vlastného uváženia. Možno pomocou navrhovaných odporúčaní.
 1. Začnite s obľúbenými plodmi alebo ovocím bez toho, aby ste sa obmedzovali na množstvo. Pomôže to vidieť reakciu tela na takúto stravu.
 2. Zohľadnite kalórie.
 3. Ak chcete telo očistiť, uprednostnite ovocie červeného a fialového spektra.
 4. Zvážte vplyv farby ovocia na psycho-emocionálny stav človeka:
 • teplé odtiene zvyšujú tón, dodávajú energiu, znižujú tlak;
 • svetlozelené žlté tóny upokojujú, stimulujú mozog, odstraňujú tekutinu;
 • fialové, hnedé farby zlepšujú spánok, zmierňujú depresívnu náladu, majú pozitívny vplyv na sluch a zrak.

Ovocná strava je príjemná a nezaťažujúca, ale na strane mince je obrátená strana. Pravdou je, že existujú určité nevýhody - pálenie záhy, plyn, plynatosť, nepohodlie v žalúdku. Kyseliny bohaté na ovocie ničia sklovinu na zuboch, zvyšujú kyslosť, vyvolávajú hnačky a migrénu.

Vykládka je sprevádzaná obsedantným pocitom hladu, najmä popoludní. Aby sa predišlo poruchám v takýchto okamihoch, je dovolené utlmiť hlad kúskom rýb, tvarohu, mäsa, morských plodov.

7 najlepších plodov na chudnutie

Citrusové plody sú lídrami vo všetkých druhoch chudnutia, niekedy sa meniace miesta: pomaranč, grapefruit, citrón, pomaranč. Normalizujú metabolizmus, bránia tvorbe tukových usadenín. Na chudnutie sa konzumuje denne dve až tri ovocie, ráno a popoludní pohár čerstvého ovocia. Citrónová šťava sa tiež používa v špeciálnych diétnych diétach na zníženie telesnej hmotnosti.

 • Okrem 7 druhov citrusových plodov obsahuje zoznam 7 najlepších druhov ovocia na chudnutie:
 1. Ananásy - pomáhajú rozkladať tuky, ktoré prichádzajú s jedlom.
 2. Kiwi - ovplyvňuje metabolizmus bielkovín a rozkladá tuky.
 3. Hruška - bohatá na vlákninu, organické kyseliny a éterické oleje, ktoré pozitívne ovplyvňujú náladu chudnutia.
 4. Apple - rozdielna rovnováha vitamínov a minerálov, bráni rozvoju srdcových patológií.
 5. Čučoriedky - odoláva nadmernému množeniu tukových buniek, doplňuje prísun vitamínov.

Čučoriedky zlepšujú cievnu funkciu v dôsledku prítomnosti antokyanov. [30]Má antioxidačné a protizápalové účinky. Mierne doplnky čučoriedok môžu priniesť neurokognitívne výhody, ktoré môžu zabrániť alebo znížiť procesy neurodegenerácie. [31] Zlepšuje toleranciu glukózy a zabraňuje rozvoju cukrovky 2. Typu. [32]

 1. Jahoda - urýchľuje metabolizmus, dodáva enzýmom a hormónom, ktoré telo potrebuje.

Ovocie je užitočné čerstvé, pečené (jablká, hrušky) vo forme štiav. Na základe ovocia sa vyvinuli diéty a dni nalačno, najmä dni jabĺk (jeden a pol kilogramu zeleného ovocia by sa malo konzumovať denne).

Predpokladá sa, že vhodnejším ovocím sú mäkké odtiene: zelená, svetlo zelená, žltkastá. Z celej svojej užitočnosti môže veľa plodov nepriaznivo ovplyvniť žalúdok a trávenie. Preto pri výbere systému na chudnutie dávajte pozor na všetky kontraindikácie.

Zelenina na chudnutie

Takzvaná zelená strava pomáha v prípadoch, keď nehovoríme o rekordnom chudnutí. Toto je strava, ktorá poskytuje stratu niekoľkých kilogramov a jemné tvarovanie tela. Nie je náhoda, že bola pomenovaná zelená strava: zvláštnosťou je, že pozostáva zo špeciálne vybraného ovocia a zelenej zeleniny na chudnutie.

 • Špargľa, rôzne odrody kapusty, uhorky, korenené zelené a listnaté druhy, cuketa, paprika, hrach - zelenina s minimálnym obsahom kalórií, bohatá na minerálne a vitamínové zložky. Zvyšujú imunitu a metabolizmus.

V strave sú tiež zahrnuté zelené odtučňovacie plody. Vyberajú si vápno, avokádo, kivi, hrozno, angrešt, hrušky (konferenčná známka), jablká odrôd Golden a Simirenka.

Všetky tieto výrobky majú nepochybné stravovacie vlastnosti - potláčajú chuť do jedla. Psychológovia tento jav vysvetľujú vlastným spôsobom: akoby jasné, lesklé veci, vrátane produktov, priťahovali pozornosť ľudí a podvedome stimulovali chuť do jedla.

 • Pokojné odtiene, najmä zelená farba, nespôsobujú chuť produktu jesť.

Červené jablko pre náš mozog sa zdá byť chutnejšie ako zrelý a chutný, ale zelený odtieň. Záver je nasledujúci: človek, ktorý chce schudnúť, by mal jesť to, čo vyzerá menej chutný, takže bude jesť menej a samozrejme schudnúť.

Odborníci na výživu súhlasia, ale majú svoju vlastnú verziu toho, čo sa deje. Veria, že ekologické rastlinné produkty obsahujú látku, ktorá bráni premene uhľohydrátov na tuky. Strata hmotnosti v zásade nezáleží na tom, ako prebieha proces; hlavná vec je efektívne a bez poškodenia zdravia.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.