Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Vitamíny pre mužov po 30

Lekársky expert článku

Internistické infekčné ochorenie
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 18.06.2018

Telo človeka potrebuje rovnaké užitočné látky ako žena a dieťa, ale iba množstvo konzumovaných vitamínov musí byť oveľa vyššie. Obzvlášť ide o tuk alebo zažívanie neustáleho stresu predstaviteľov muža. Samostatný rozhovor sa bude týkať športovcov, pracovníkov v duševnej sfére a ľudí, ktorí sa venujú ťažkej fyzickej práci. Je celkom prirodzené, že určitá skupina komplexov vitamínov je často potrebná na udržanie špecifických procesov s vekom. Udržiavanie zdravia mužov, a to: normálne fungovanie prostaty, spermatogenéza, hormonálna rovnováha poskytujú vitamíny pre mužov po 30 rokoch.

Aby sa zabránilo kardiovaskulárnym problémom a zabránilo sa starnutiu, muži potrebujú antioxidanty. Dôležitým miestom v strave by mala byť skupina B, ktorá sa zúčastňuje na asimilácii proteínov a spúšťa procesy syntézy na vytvorenie silného svalového aparátu, zlepšuje kvalitu semena a tak ďalej. Na obdobie plánovania dieťaťa majú muži a ženy užívať kyselinu listovú, čo zvyšuje šance na počatie silného dieťaťa. Muži polovičné 30 nemôžu robiť bez vitamínov A, F a E, pomáhajú produkovať testosterón a normalizovať účinnosť. V prípade negatívnych závislostí (tabak, alkohol) by sa mal oprieť o liečivá pre pečeň (kyselina lipoová alebo N).

Koncepcia vitamínov pre mužov po 30 rokoch zahŕňa súbor organických látok s výraznou aktivitou vitamínov, ktoré podporujú normálne pôsobenie špecifického funkčného zaťaženia tela človeka počas jeho života.

Indikácie pre použitie vitamínov pre mužov po 30

Predispozičnými faktormi pri výbere komplexov vitamínov budú vlastnosti farmakologických látok, zdravotný stav, očakávané výsledky. Prítomnosť akýchkoľvek abnormalít je základom pre príjem špecializovaných produktov, ako sú ťažkosti kardiovaskulárneho charakteru sa odporúča piť vitamínu C. Straty Early vlasov, zlý stav vlasov a nechtov ukazujú na nedostatok vitamínu H. Prípravky so zinkom majú samostatnú kategóriu, ktorá pomáha normalizovať účinnosť, zlepšiť kvalitu spermií.

Indikácie pre použitie vitamínov pre mužov po 30 sa líšia podľa situácie, životného štýlu a charakteristík tela. Najdôležitejšie a najčastejšie prípady sú:

 • vitamíny z obdobia plánovania dieťaťa - pomáhajú normalizovať produkciu mužských hormónov, zlepšujú kvalitu a činnosť spermií. Nevyhnutnou látkou na prípravu pred koncepciou bude kyselina listová, ako aj vitamíny E a C. Príjem tabletovaných liekov sa spravidla začína vopred (minimálne 3 mesiace) pred očakávaným časom. Môžete si vybrať multivitamínový komplex alebo ich odobrať samostatne. Medzi známymi liekmi - Sperm Active, Complivit, Selzinc +, Duovit;
 • s cieľom zvýšiť účinnosť - A, E, čo ovplyvňuje rýchlosť výroby a akumuláciu testosterónu. Ako ďalšie látky sa C (zvyšuje ochranné sily), F (zabraňuje zničeniu bunkových membrán, vrátane tkaniva genitálnej sféry). Aj meď, zinok a selén pomáhajú udržiavať sila;
 • vitamíny pre mužov po 30 by mali nutne zahŕňať komplexy zamerané na posilnenie imunity. Na potlačenie infekcie a na zníženie času na zotavenie, farmakologické prípravky Vitrum, Duovit, Multi Tabs, Abeceda Classic s vitamínmi C, D, skupiny B pomáhajú;
 • stimulovať vlasové žiarovky a zabrániť plešatosti sú vitamíny E a H, ktoré sa používajú nielen vo vnútri, ale aj vo vonkajšom zložení masiek;
 • Pri zvýšenej fyzickej aktivity a profesionálnych športovcov každodenné výdavky sily najmenej dvojhodinový tréning odporúčané prostriedky pre urýchlenie procesov metabolizmu a syntézu, aktivácia stráviteľnosť potravy. Nasvedčuje tomu, príznaky vitaminodefitsita (únava, ospalosť, letargia), zvýšená intenzita tréningu, fyzickú záťaž, poruchy metabolizmu príroda (diabetes, obezity, atď.) Vyvážené komplexy zahŕňajú Animal Pak Universal Nutrition, Armor-V MusclePharm, CultiVate SAN, rybí olej SoftGels Optimum Nutrition a ďalšie.

Vďaka tejto klasifikácii možno rozumieť, že akékoľvek vitamínové prípravky slúžia určitému, často úzko cielenému účelu. Preto je veľmi dôležité uvedomiť si, aké úlohy ste si stanovili a v prípade potreby konzultovať s odborníkom. To platí najmä pre profesionálne športy, kde celá farmakologická odroda vyžaduje najkompetentnejší a najpresnejší výber vitamínových doplnkov.

Forma vydania

Všetky dostupné farmakologické činidlá sú rozdelené na mono- a multivitamíny. Prvé lieky predstavujú kombináciu vitamínov, zatiaľ čo posledné sú jednosložkové látky. Existujú aj farmakologické vitamíny pre mužov po 30 rokoch a biologicky aktívne doplnky (BAA). Prípravky z laboratória - syntetické drogy obsiahnuté v tabletke. BAD - extrakty z prírodného rastlinného alebo živočíšneho pôvodu, tinktúry, extrakty atď. Syntetické látky sú prísne dávkované a výskyt aktívnych zložiek v nich je presne známy. Vypočítajte rovnakú kvantitatívnu zložku množstva biologicky aktívnych prísad je veľmi ťažké.

Najvhodnejšou a bežnou formou uvoľňovania sú tablety alebo dražé. K dispozícii sú tiež vo vode rozpustné, šumivé tablety a žuvacie, prášky (alebo rozpustí v kvapaline, ktorá slúži na prípravu vitamínu koktejlu), kapsúl (vrátane s predĺženým uvoľňovaním), kvapky, injekcie, lieky, ropné extrakty, koncentráty a dokonca pripravený pre fľaše na pitie. Forma uvoľňovania závisí od spôsobu aplikácie, dávkovania a účinnosti. Napríklad kvapalné prípravky je možné miešať s jedlom a nápojmi. Tabletované vitamíny sú prehltnuté bez žuvania súčasne s hlavným jedlom. Aby ste sa nestali zmätení v množstve komplexov vitamínov, je lepšie poradiť sa s odborníkom pred začatím liečby. Lekár zvolí zloženie a formu drogy, ktorá je vhodná vo vašej konkrétnej situácii.

trusted-source[1], [2], [3]

Farmakodynamika vitamínov pre mužov po 30

Vitamíny pre mužov po 30 rokov sa kombinujú do komplexov alebo sa odoberajú samostatne podľa vyvinutého schémy v súlade s indikáciami a situáciou. Syntetický pôvod vitamínových prípravkov je rozdelený na tuky (A, D, E) a vo vode rozpustné (C, skupina B atď.).

Vitamínom A sa rozumie retinoidová skupina, ktorá preniká do bunkového jadra, čím ovplyvňuje syntézu proteínov. A každý retinoid (sietnicový, retinolový alebo retinový) plní svoju funkciu v tele - zúčastňuje sa procesu epiteliálnej diferenciácie a syntézy pohlavných hormónov, normalizuje reprodukčnú funkciu atď. Vitamín D, alebo skôr jeho metabolity (hormonálne látky) reguláciou metabolizmu proteínov ovplyvňuje proces fosforečnanu vápnika. Farmakologické prípravky s vitamínom E sa podieľajú na regulácii expresie génov.

Bez vitamínu C je väčšina biochemických procesov nemožná. Thiamín alebo B1 reguluje rôzne metabolické reakcie vrátane metabolizmu sacharidov. Vitamín B3 sa aktívne zúčastňuje tkanivového dýchania a metabolického metabolizmu.

Farmakodynamika vitamíny pre mužov po 30 až príkladu populárne vitamínov a minerálnych látok komplex abeceda obsahuje všetky dôležité a potrebné prvky pre denné silné polovicu a sibírskeho ženšenu, organické kyseliny, karotenoidy:

 • tón a posilnenie tela;
 • normalizuje fungovanie reprodukčného systému;
 • aktivuje fyzické a mentálne schopnosti.

Všetky látky sú rozdelené do troch tabliet vhodnej farby:

 • ružový - ranný príjem vitamínov B1, A, C, minerálov a ďalších zložiek;
 • modrá - denná časť vitamínov E, B2, B6, PP, minerálov a karotenoidov;
 • zelená - večerná dávka vitamínov B12, kyseliny listovej, H, D3, K1, minerálov.

Farmakokinetika vitamínov pre mužov po 30

Farmakokinetika vitamínov pre mužov po 30 rokoch závisí od typu odobratého vitamínu. Napríklad vitamín A v syntetických prípravkoch, kde je reprezentovaný étermi, sa metabolizuje hydrolázou (produkovanou pankreasou a sliznicou tenkého čreva). Absorpcia je spôsobená konzumáciou tučných potravín a bioskórovanie je možné približne o 12%. Liečivo v krvi sa viaže na proteín. Pri absencii komunikácie sa látka stáva toxickou. Biotransformácia vitamínu A na aktívne metabolity sa vyskytuje v pečeni s následnou tvorbou neúčinných zložiek, ktoré sa vylučujú obličkami a črievami.

Distálna časť tenkého čreva je miestom absorpcie vitamínu D a kvalita asimilácie je ovplyvnená množstvom spotrebovaného tuku a vylučovaním žlče. Väzba na vitamín v krvnej plazme sa pozoruje s alfa-globulínom, bielkovinou syntetizovanou v pečeni. Vylučuje sa do črevného traktu žlčou, kde pôsobí jeho čiastočná stráviteľnosť. Malá časť látky sa vylučuje počas močenia, semi-eliminácia syntetického vitamínu D nastane v priebehu 10 hodín.

Vitamín E sa absorbuje v strednom úseku tenkého čreva za predpokladu, že je dostatočný počet tukov a žlče. Vylučovanie sa produkuje v črevách v dôsledku žlče, vylučovaním močením. Vitamín B2 preniká čo najviac do pečene, myokardu, obličiek, mozgu a ďalších orgánov a intenzívne žltá farba moču naznačuje prebytok podávaného lieku.

Abeceda - vitamíny pre mužov po 30 rokoch - obsahujú kompatibilný súbor vitamínov a minerálov, ktoré sa ľahko absorbujú v gastrointestinálnom trakte a sú dobre rozmiestnené v tele. Ak užívate liek správne, aby medzi tabletami rôznych farieb bol interval najmenej 3 hodiny. Účinok každého z nich je spôsobený časom dňa: červená - ráno sa prebudí, zelená - má upokojujúci účinok a uprednostňuje silný spánok, modrý - pre maximálnu aktivitu počas dňa.

Kontraindikácie pre použitie vitamínov pre mužov po 30

Paradoxne, akékoľvek liečivo obsahuje zoznam vedľajších účinkov a kontraindikácií. Nie výnimkou a vitamínmi syntetického pôvodu, ako aj biologicky aktívnymi aditívami. Kontraindikácie používania vitamínov pre mužov po 30 rokoch v príklade:

 • Abeceda - neodporúča sa pri hyperfunkcii štítnej žľazy, pri hypertenzných prejavoch, pri nadmernej nervovej excitabilite, pri vysokom krvnom tlaku, pri poruchách spánku;
 • Sperm Active - má špeciálne pokyny pre diabetes mellitus, je zakázané uremia na pozadí zlyhania obličiek, v prípade chronickej pečeňovej patológie;
 • ABC Spectrum - alergické reakcie;
 • Selzinc - je kontraindikovaný, ak je anamnéza citlivá na laktózu;
 • Duovit je individuálna neznášanlivosť.

Je potrebné poznamenať, že vitamíny pre mužov po 30 rokoch sú oveľa horšie, ak mužský zástupca má gastrointestinálne problémy. Väčšina syntetických liečiv má výrazný limit toxicity a niektoré z nich (napríklad B12, K) majú takú vysokú toxicitu, že nie je možné určiť ich hladinu. Pri používaní vitamínov A a D, ktoré sa vzťahujú na predávkovanie, ak je prekročená prípustná dávka a v dôsledku dlhodobého príjmu (prispieva k negatívnej akumulácii v tele), je potrebná mimoriadna opatrnosť.

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Vedľajšie účinky vitamínov pre mužov po 30

Vitamíny pre mužov po 30 rokoch sú potrebné v dostatočnom množstve, v súlade so životným štýlom a nastavenými úlohami (napríklad plánovanie detí). Avšak predávkovanie alebo zneužívanie vitamínov a minerálov má negatívne dôsledky. Nadmerná spotreba vitamínu D je plná hypervitaminózy, absorpcie vápnika z čreva a rozpúšťanie kostných štruktúr. Výsledkom bude hyperkalcémia, ktorej prejavy sú depozície vápenatých solí v mäkkých tkanivách, cievach, srdcovej chlopni atď. Na pozadí týchto zmien sa vyvíja prebytok voľných radikálov kyslíka, čo spôsobuje dysfunkciu bunkových membrán a narušenie transportu horčíka a draslíka. Preto sú zaznamenané arytmia, srdcové problémy, výskyt mikronektózy atď. Fenomén hypervitaminózy spojený s príjmom vitamínu E je vyjadrený toxickým účinkom na bunky pečene, čriev a obličiek. Zavedenie vitamínu E intramuskulárne môže spôsobiť opuch, kalcifikáciu mäkkých tkanív a erytém.

Thiamín (B1) je rozpoznaný ako najotoxický zo všetkých vitamínov rozpustných vo vode. Negatívne účinky syntetická droga ovplyvňuje centrálny nervový systém je sprevádzaný srdcovú arytmiu, problémy svalových kontrakcií (vrátane dýchacích ciest), ktorý spôsobuje alergické príznaky (i anafylaktický šok) a inhibuje enzymatické aktivity v pečeni. B12 môže zvýšiť krvnú zrážanlivosť, spôsobiť bolesť srdca, tachykardia, alergie a zvyšuje dráždivosť centrálneho nervového systému. Nadbytok kyseliny listovej je spojený s nespavosťou a záchvatmi, renálnou dysfunkciou, dyspepsiou.

Vedľajšie účinky vitamínov pre mužov viac ako 30 rozmanité a líšiť v závislosti od individuálnej citlivosti tela, niekedy spôsobuje mierne podráždenie čreva (v rozpore so stolica, nadúvanie, vracanie, pálenie záhy), a v najťažších prípadoch vyžadujú čriev výplach alebo vyvolať anafylaktický šok.

Názvy vitamínov pre mužov po 30

Moderný farmakologický trh predstavujú komplexy vitamínov charakterizované kvantitatívnym obsahom aktívnych zložiek a špecifickým účinkom.

Populárne a najpopulárnejšie názvy vitamínov pre mužov po 30:

 • Abeceda pre zdravie mužov - okrem dôležitých minerálov a vitamínov obsahuje droga aj rastlinné extrakty, ktoré majú priaznivý vplyv na sexuálnu funkciu. Efektívne a zároveň cenovo dostupné prostriedky obsahujú tri rôzne farebné palety. Toto oddelenie zložiek môže zvýšiť stráviteľnosť a priniesť hmatateľné výsledky. Odporúčaná abeceda v období exacerbácie respiračne-vírusových infekcií, s avitaminózou, vypadávaním vlasov, zníženým libido;
 • Duovit - sa prejavuje so zvýšenou duševnou a fyzickou aktivitou, pre normalizáciu zdravia v mimosezóne. Vitamínový komplex sa osvedčil ako súčasť terapie na elimináciu sexuálnej dysfunkcie, ako aj pri liečbe prostatitídy. Duovit odstraňuje akné na tele, priaznivo ovplyvňuje zdravie dermy, posilňuje nechty a vlasy;
 • Velmen je kombinovaný prípravok založený na najdôležitejších vitamínoch a mineráloch. Ukazuje sa silnej polovici s aktívnym telesným a duševným zaťažením s hypovitaminózou. Niektorí predstavitelia mužov zaznamenali prítomnosť nevoľnosti po užití lieku.

Najúčinnejšia, ľahko použiteľné a bezpečné vitamíny pre mužov nad 30 rokov: Azal, ABC Spektrum amiton-horčík-vápnik, Velma, métový, Multifort pravým Oksilik, Orange Triad Regulované Labs, Seltsink, Centrum druhov.

Dávkovanie a podávanie

Za účelom úplnej absorpcie vyžaduje príjem vitamínov rozpustných v tukoch povinnú prítomnosť žlče a tuku v tele. Látky skupiny rozpustné v tukoch sa absorbujú súčasne s lipidmi, ktoré vstupujú do pečene (ako zložka chylomikrónov) cez lymfatický kanál. Prítomnosť črevných infekcií, problémy so sekréciou metabolizmu žlče a lipidov spôsobuje stratu sacieho účinku vitamínov. Malo by byť zrejmé, že asimilácia komplexov vitamínov závisí od stavu gastrointestinálneho traktu. Akékoľvek porušenia v zažívacom systéme vedú k zníženiu alebo nedostatku očakávaného účinku.

Vitamíny pre mužov po 30 rokoch sa odporúčajú na základe charakteristík a potrieb určitého organizmu. Vypočítajte trvanie terapeutického alebo udržiavacieho kurzu s presnou dávkou chýbajúcej látky musí byť kompetentný odborník. Faktom je, že nezávislý, nekontrolovaný príjem syntetických vitamínov alebo vitamínových doplnkov môže poškodiť zdravie mužov. Nie je možné určiť každodennú potrebu látky doma.

Spôsob aplikácie a dávky sú založené na sťažnostiach, výsledkoch testov, prítomnosti alergických javov, ako aj forme uvoľňovania vitamín-minerálneho komplexu. Niektoré vitamíny sa majú žuvať a umyť vodou, iné - piť pred / počas / po jedle, iné - podľa špeciálneho plánu. Prijímacia schéma je podpísaná lekárom v každom jednotlivom prípade. Ak neexistujú žiadne samostatné pokyny na užívanie lieku, postupujte podľa pokynov.

trusted-source[11], [12], [13]

Predávkovať

Predávkovanie vitamínových komplexov sú často vyjadrené v hypervitaminózy, znaky, ktoré sú nasledovné: Vitamín názov Znaky a nutkanie na zvracanie, ospalosť, kožné vyrážky, zvýšený vnútrolebečný tlak D príznaky hyperkalciémie, porucha srdcovú frekvenciu, príznaky intoxikácie, zníženie myokardiálnych sťahov E zníženej zrážanie krvi a fagocytózy neutrofilov vlastnosť, počet doštičiek s redukovanými tiamín alergie B12 zrýchľuje srdcová frekvencia, zvýšený krvný zrážanlivosť, hyperexcitabilita s vyrába porušení päta inzulínu pankreasom, nepokoj, problémy so spánkom, detekcia cukru v laboratórnych štúdiách krvi a moču, identifikačné oksalaturii, zvýšený krvný zrážanlivosť niacín gastritídy, erozívne typ vzostup hladiny cukru v krvi, zvýšené hladiny kyseliny močovej v vyšetrovaní krvného séra, nevoľnosť Pantotentovaya pôsobeniu kyselín nevoľnosť, vracanie reflex pyridoxín vracanie, gastritída, erozívna povahu syntetických vitamínov u mužov nad 30 rokov, "dospelý" v laboratóriu, v skutočnosti sú aktívne ktorá pôsobí ako prirodzená zložka. Preto je riziko predávkovania, alergií vysoké, najmä v prípade spontánneho a nekontrolovaného príjmu. Bohužiaľ, farmakologický priemysel ponúka malé množstvo vitamínových produktov na báze rastlinných extraktov. Z tohto dôvodu by mal výber syntetických liekov zaobchádzať skúsený odborník.

Interakcie vitamínov pre mužov po 30 rokoch s inými liekmi

Vitamín E je často predpísaný paralelne s A a D, čo zvyšuje jeho účinnosť a zabraňuje vzniku toxických účinkov. B1 (tiamín), nie je konzumáciu s B2 (z dôvodu vyššej vylučovanie posledne počas mochevyvedeniya), B12 (vyvoláva alergické reakcie tiamínu), vitamín C, rovnako ako s penicilíny, furosemid a ďalšie lieky. B2 sa nesmú opiť s hormónmi, ktoré zahŕňajú jód (napr. Tyroxín) a rad psychotropných látok (aminazín, amitriptylín atď.). Aktívna akumulácia vitamínu C v tele prispieva k eliminácii B2, B12, B6.

Nezávislé pokusy o zlepšenie blahobytu a normalizáciu zdravia môžu byť nepriaznivé, dokonca žalostné. Pri neznalosti základnej kompatibility vitamíny pre mužov po 30 odbočkách na jed. Napríklad vitamín E sa zle kombinuje so železom, zinok nepriaznivo ovplyvňuje transport kyseliny listovej, železo znižuje absorpciu chrómu.

Interakcie vitamínov pre mužov po 30 rokoch s inými liekmi sú uvedené v návode na použitie vitamínového komplexu, ktorý je potrebné starostlivo preštudovať pred užitím lieku. Optimálnym riešením je predbežná konzultácia so špecialistom.

Podmienky uchovávania vitamínov pre mužov po 30

Podmienky skladovania vitamínov pre mužov po 30 rokoch sa veľmi líšia od skladovania iných farmakologických látok. Základné podmienky: v dosahu detí, ochrana pred slnečným žiarením, aby spĺňali rozsah teploty a vlhkosti uvedené v návode na písomnej informácii a zachovanie integrity "natívne" balenia.

Dátum vypršania platnosti

Čas použiteľnosti je uvedený na obale. V priemere vitamíny pre mužov po 30 majú trvanlivosť po dobu dvoch rokov od uvoľnenia.


Pozor!

Na zjednodušenie vnímania informácií boli tieto pokyny na používanie lieku "Vitamíny pre mužov po 30" preložené a predložené v špeciálnom formulári na základe oficiálnych pokynov na lekárske použitie lieku. Pred použitím si prečítajte anotáciu, ktorá prišla priamo k lieku.

Popis je poskytovaný na informačné účely a nie je návodom na seba-liečenie. Potreba tohto liečiva, účel liečebného režimu, spôsobov a dávky liečiva určuje výlučne ošetrujúci lekár. Samoliečenie je pre vaše zdravie nebezpečné.

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.