Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Recepty na strave na zužujúcej kapusty

Lekársky expert článku

Gastroenterológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 05.10.2018

Cenová a ľahká diéta z kapusty sa nazýva tak, čo naznačuje, že táto zelenina je hlavnou zložkou všetkých jedál. Môže sa jesť v kombinácii s inými zložkami rastlín, koľko chcete, bez ohľadu na druh a rozmanitosť.

Podstata stravy spočíva v tom, že trávenie každej časti tráviaceho systému využíva viac energie, než je produkt dodávaný do ľudského tela. Preto nič nie je odložené do rezervy. Okrem kapusty sú v skupine s negatívnou energetickou hodnotou zahrnuté aj jablká a reďkovka.

Vzhľadom na nízky obsah kalórií a vysoký obsah vlákniny, niektorí ľudia dokážu stratiť 10 kg na 10 dní s tuhou stravou. Prispieva k výsledku súčasného odmietnutia škodlivých produktov.

 • Používanie vlákniny je dvojité: nielenže poskytuje pocit sýtosti, ale aj výborne čistí "Augean stajne", to znamená črevá. Pomáha to znížiť množstvo konzumovaných potravín a zlepšiť celkový gastrointestinálny trakt.

Existujú mäkšie diéty, ktoré nefungujú veľmi rýchlo, ale efektívne. Rôzne možnosti vám umožnia vybrať stravu, zohľadňujúc klady a zápory, ako aj osobný vkus.

Desaťdňová diéta zakazuje konzumáciu alkoholu, slaného a sladkého jedla. Môže sa to opakovať, ale nie skôr ako za 2 mesiace. Výhodou je, že osoba, ktorá chcú schudnúť, nestane hladom, ale očistí a prechodne vitaminizuje telo - bez zvláštnych finančných a časových nákladov.

Zelná strava po dobu 3 dní

Zelná strava je premýšľaná tak, ako keby tí, ktorí snívajú o rýchlom výsledku a nie hladomorí v tomto procese. Pre netrpezliví sa ponúka super krátka kapustová strava na tri dni. Takáto strava sa môže vykonávať mesačne.

 • Deň začína pohárom vody - teplej a bez plynu. Raňajky - za hodinu: čaj alebo káva. Sladenie je povolené na sladenie.
 • V obedovom menu - šalát s prevahou kapusty a nerafinovaného oleja v minimálnom množstve. Šalát môže jesť toľko, koľko je potrebné. Nasledujúci deň je dovolené pridať vaječné vajce.
 • Večera je ponúkaná "luxusné", v porovnaní s obedom, bielkovinové jedlo: časť nízkotučných rýb alebo mäsa, potom - rovnaký kefír.

Počas stravovania sa odporúča piť veľa - väčšinou minerálna voda a čaj. Pre rôzne diéty použite nasledujúce recepty na šaláty:

 1. V nakrájanú kapustu dajte ovocie alebo bobule: ríbezle, jablká; sezóna s omáčkou z citrónovej šťavy s chudým olejom. Ukazuje sa osviežená vitamínová miska.
 2. Nakrájajte kapustu so slamkami, pridajte strúhanú mrkvu a nakrájanú uhorku. Obohate chuť s bylinkami, sezamujte s olejom a jablčným jablčným octom.
 3. Na polievku si vezmite obyčajnú alebo sójovú kapustu, 2 cibuľa, 5 paradajok, 1 korenie celery a sladkú papriku. Plátky zeleniny nalejte 2,5 litra vody, na konci pridajte svoje obľúbené korenie, meniť ich pre rôzne chuť, variť do mäkkej.

trusted-source[1], [2]

Zelná strava po dobu 5 dní

Ak chcete sledovať stravu z kapusty, je dôležité, aby ste jedlo súčasne konzumovali. Kapustová strava na 5 dní zahŕňa nielen šaláty, ale aj varené jedlá: varené ryby, zeleninové poháre, dusená zelenina. Príkladové menu pre 5-dňové obdobie:

 • Raňajky: hlávkový šalát (kapusta plus mrkva), ochutené štíhlym olejom, 2 vyprážané vajcia, káva alebo čaj.
 • Druhá raňajky: 150 g domáceho syra, čaj.
 • Obed: polievka s kyslou kapustou alebo kuracím filé.
 • Popoludňajšie občerstvenie: dávka mlieka.
 • Večera: ryba 200 g, zeleninová guláš, čaj.
 • V noci: časť nápoja s kyselinou mliečnou nie je viac ako 1% tuku.

Možnosť päťdňovej stravy má niekoľko výhod: účinnosť, stručnosť, zachovanie výsledku s následnou správnou výživou. Môže sa odporučiť ľuďom s patologickými stavmi tráviaceho traktu. Čistenie čreva a celého tela zlepšuje stav kože a blaho osoby.

Medzi nevýhody patria: nerovnováha, hlad, slabosť, znížená pozornosť a výkonnosť. Zosúlaďte situáciu s vitamínmi a vôľou. V každom prípade, predtým, než sa chcete riadiť stravou, obráťte sa na špecialistu.

Zelná strava po dobu 7 dní

Jednou z možností nízkokalorickej stravy je diéta na báze kapustovej polievky. V ponuke nájdete kapustovú polievku (každý deň) a rôzne jedlá z iných produktov.

Zelená kapusta na 7 dní je navrhnutá tak, aby každý deň začínalo polievkou. Neohrievané teplé a studené nápoje, brusnicový džús nie sú obmedzené.

 • Počas prvého dňa môžete jesť ovocie (všetko je dobré, okrem banánov).
 • Druhý deň - rastlinné jedlá bez masla, surové alebo dužinové).
 • Nasledujúci deň na stole by mali byť prítomné iba čerstvé zeleninové pokrmy.
 • Štvrtý deň sú povolené banány (4 ks), 6 pohárov nízkotučného mlieka.
 • Nasledujúci deň - mäso: hovädzie alebo kuracie mäso je povolené do 300g, 6 ks. čerstvé paradajky.
 • Rovnaká potravina, zelenina bez obmedzení sa uvádza šiesty deň.
 • Posledný deň kapustovej diéty ponúka hnedú ryžu a zeleninu v neobmedzenom množstve.

S takou výživou sú prakticky splnené potreby živín a kalórií. Napriek tomu, že je úplne vyvážený, nemôže byť nazývaný. Preto je lepšie podávať stravu počas prázdnin alebo v prípade, že nejde o naliehavé a dôležité prípady.

Zelná strava po dobu 10 dní

Klasická kapustová diéta na 10 dní vám umožní zbaviť sa sedem alebo dokonca desiatich kilogramov počas tohto obdobia. Čerstvá kapusta sa môže jesť v ľubovoľnom množstve, opláchnutá pitnou vodou alebo zeleným čajom, celkový objem - až 2 litre. Podľa kategorického zákazu - cukor, med, soľ. V káve môžete pridať náhradu cukru. Pre kapustové diéty sa neodporúča používať žiadne korenie a koreniny.

Diétna ponuka pozostáva zo zeleninového šalátu naplneného nespútaným chudým olejom, na obed, kúsky kávy na raňajky a 200 gramov rýb, na gule alebo kefír na večeru. Vhodný a nesladený jogurt. V deň obeda môžete použiť prudké vajcia.

Takáto strava by nemala trvať dlhšie ako 10 dní. Pre tých, ktorí ju podporili, je dôležité, aby nezvládli, a po dobrovoľnej a zmysluplnej abstinencii, aby "nestrácali stratu", to nie je nič, čo by bolo možné jesť: sladkosti, pečivo, zmrzlina. Nekompetentnosť je plná návratu hmotnosti a morálneho trápenia nad plytvaním. A v najhoršom prípade to vedie k zvýšeniu hmotnosti viac ako pred stravou.

Zelná strava mínus 10 kg, 24 kg mesačne

Existuje mnoho odrôd kapusty stravy. Najefektívnejšie sú prísne kapusta a v kombinácii s kefírmi. Zelenina môže byť pripravená rôznymi spôsobmi, v kombinácii s užitočnými prísadami. Niektorí odborníci na výživu sú iba proti opekaniu kapusty, ale je nepravdepodobné, že by bolo veľa fanúšikov tohto jedla. Nezávislé jedlo je kyslá kapusta, odporúčaná v malých porciách.

Zelná strava mínus 10 kg, 24 kg mesačne - variant chudnutia, ktorý sa nedá dosiahnuť bez prestávky. Po dvoch týždňoch diétnej výživy nezabudnite pozastaviť niekoľko dní (až týždeň), počas ktorých sa budete držať čo najlepšej stravy. Jedzte nielen kapustu, ale nie všetko, čo telo túžilo po predchádzajúcich dvoch týždňoch. Sladkosti, solené a múka, alkoholické a sýtené nápoje sú naďalej zakázané.

Vzorová ponuka:

 • Ráno - časť nesladenej horúcej kvapaliny.
 • Popoludní - 200 gramov nízkotučných mäsových alebo rybích pokrmov, s kapustovými listami na ozdobu bez obmedzenia.
 • Vo večerných hodinách - šalát, jablko, vajce na výber.
 • V noci - časť kefír minimálny obsah tuku.

S takou výživou musíte užívať multivitamín, piť až 2 litre tekutiny, vrátane zeleného čaju, nesladenej kávy, čistej vody. Urýchlite účinok športových cvičení z kapusty alebo mierne cvičenie.

Je potrebné opatrne opustiť stravu a pridať prvé bielkovinové jedlá a až potom postupne aj iné obľúbené jedlá. Organizmus potrebuje prispôsobenie a na udržanie dosiahnutého úbytku hmotnosti je potrebné pokračovať v racionálnom a vyrovnanom jedení.

trusted-source[3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Zeleninová diéta z kapusty

Jednou z odrôd kapustovej stravy je trojdňová kŕmna zelenina. Odporúča sa pre ľudí, ktorí nemajú tráviace problémy. Vykonáva sa raz za mesiac; Ak je to žiaduce, môže sa takéto jedlo opakovať, ale nie skôr ako mesiac.

Rovnako ako v iných prípadoch, na prázdny žalúdok si určite vypijte pohár teplej vody. Po pol hodine by ste mali mať šalát z riedkeho kapusta, strúhaného mrkvy, uhorky, cesnaku a kôpru. Nenolejte! Doplňte nástrekom octovým olejom. Môžete jesť šalát toľko, koľko chcete.

Na večeru variť ovocnú zeleninu najrôznejšiu, s prevahou kapusty. Do rastlinného oleja pridajte cuketu, cibuľu, paradajky, jablká, zeleninu, koreň petržlenu a tak ďalej. Medzi jedlami by ste mali piť veľa zdravých nekalorických tekutín.

Jedným z najlepších jedál na večer je šalát z hlavnej zeleniny a ovocia. Pripravte si to takto: tenká kapustová slama je miesená, pridajte nastrúhané jablko a nakrájajte na citrónovú šťavu. Ragged bobule malín, ríbezle, jahody alebo iné sezónne plody dávajú paradajkovej pikantnej chuti a zvyšujú jej účinnosť.

Zemiaková kapusta

Zdá sa, že zemiak bohatý na škrob nezodpovedá stravovaciemu diétu. V skutočnosti to nie je. Jeden z variantov kapustovej stravy naznačuje, že v dennej ponuke nájdete niekoľko varených zemiakov. Vďaka tomuto produktu je diéta zo zemiakovej kapusty trochu výživnejšia ako napríklad kapustová mrkva.

Za jeden deň musíte jesť nie viac ako jeden kilogram kapusty a až 5 zemiakov. Kŕmna dávka sa rozdelí na 4-5 recepcií, trvanie tejto výživy sa vypočíta na 4 alebo 5 dní. Možnosť ponuky:

 • Raňajky - kotletka z kapusty, kávy, zemiakov (1 ks).
 • Obed: kapustový šalát.
 • Obed: polievka.
 • Odpoledne: občerstvenie z kapusty.
 • Večera: zvyšok zemiakov.

Nevýhody akejkoľvek diéty sú jej kontraindikácie. Strata hmotnosti pomocou takejto stravy sa neodporúča pre ľudí trpiacich vredmi, gastritídou, kolitídou, infekčnými alebo ťažkými formami iných ochorení. Predbežná konzultácia s lekárom zachráni pacienta pred zlým konaním a neodôvodnenými rizikami.

Mäso z kapusty diéty

Názov "diéta mrkva-kapusta" úplne zodpovedá menu. Je to dosť prísna verzia zelínovej diéty, pretože denná dávka pozostáva iba z dvoch kilogramov zeleniny - rovnako z kapusty a mrkvy. Jedzajú ich vo forme surového a vareného jedla - šaláty, polievka, pečivo, zemiaková kaša.

Vzorová ponuka:

 • Ráno: šalát.
 • Počas obeda: mrkva.
 • Na obed: polievka z oboch zeleniny.
 • Občerstvenie: zeleninové kotlety.
 • Ranná večera: zeleninová kastról.
 • Neskoré večere: mrkvové pyré.

Rovnako ako iné možnosti, dieta mrkva-kapusta úplne vylučuje cukor a všetky sladkosti, soľ a alkohol. Rovnováha kvapaliny sa dosahuje prostredníctvom užitočných nápojov - jednoduchá alebo ne-uhličitá minerálna voda, zelený čaj. Oni sú opití medzi jedlami, asi 2 litre za deň.

Pomocou kapusty a mrkvy sa hmotnosť výrazne stráca, činnosť a stav tráviaceho traktu sa normalizuje: obsah, jedy a odpady sa evakuujú. Pri ďalšom dodržiavaní zdravej výživy nie je ohrozená nadváha.

Zelná jablková diéta

Môžete sa zbaviť nadbytočnej hmotnosti rôznymi spôsobmi, kapusta-jablková diéta - jedným z nich. Z týchto lacných surovín je ľahké variť rôzne lahodné jedlá. Sú tiež kombinované s ďalšími produktmi povolenými s diétou z kapusty.

Často sa diéta nazýva vykladanie a používa sa po sviatkoch a zimnom období, takže na jar môžete získať harmóniu postavy a zlepšiť stav celého organizmu. Je to spôsobené vláknami, ktorých množstvo sa počas skladovania neznižuje (na rozdiel od vitamínov). Plus strava je, že je krátkodobá - 3 dni, mínus - v miernom súbore zložiek.

Je dovolené jesť kapustu v neobmedzenom objeme a 1 kg zelených jabĺk. Príklad ponuky:

 • Ráno - šalát s povolenými prísadami.
 • Druhá raňajky je servírovanie kávy.
 • Obed - 1 jablko.
 • Obed - kapusta.
 • Snack - smoothies z jabĺk.
 • Večera - šalát a pečené jablko.

Koľko váhy je možné vynulovať za 3 dni, závisí vo veľkej miere od jednotlivých charakteristík. Zvyčajné maximum je 3 kg.

trusted-source[10]

Zelná pohánka diéta

Možnosť stravovania z kapusty, kde je povolená zelenina, ovocie a pohánka, bude obzvlášť oslovovať milovníkov pohánkovej kaše. Strava sa nazýva: kapusta-pohánková strava. Denná sadzba - pohár pohánky, pol kilogramu kapusty, zeleniny, zeleniny, ovocia. Trvanie - jeden týždeň.

Diéta ponúka päťnásobný príjem ovocia, obilnín, zeleninových pokrmov. Približná verzia denného menu:

 • Raňajky: kaša so zelím.
 • Obed: mandarinka alebo broskyňa.
 • Obed: obilná polievka, guláš.
 • Svačina: zemiaková kaša.
 • Večera: zelenina s ovocím, jablko.

Z viac ako 100 kapustových druhov je najpopulárnejší biely brušný. Pre výživovú výživu je nielen vhodná z dôvodu jej výskytu; nízka kalorická hodnota a nízke náklady na zelenú zeleninu sú dôležité. Rastlinné bielkoviny, vláknina, vitamíny robia kapustu užitočným a relatívne uspokojujúcim produktom. A možnosť konzumácie v čerstvej, kyslej, dusenej, varenej forme pomáha diverzifikovať diétne menu.

Účinok stravy je strata hmotnosti, zlepšenie pokožky a chĺpkov. Počas týždňa skutočne schudnúť o niekoľko libier.

trusted-source[11], [12]

Diéta z vaječnej kapusty

Rôzne varianty kapustovej stravy sú k dispozícii každému, kto chce opraviť nedokonalosti figúrky. Existujú príklady straty hmotnosti o 24 kg počas mesiaca takejto výživy. Ale to, čo nie je dostatočné na to, aby podporovatelia rozpočtovej masy klesli, takže je to vôľa. Bude to vyžadovať tí, ktorí "sedia" na sedemdňovej stravovacej kapusty, ktorá sa nazýva magickou účinnosťou, ale má veľmi prísny charakter. Preto sa v prípade zdravotných problémov neodporúča zvoliť podobný program normalizácie hmotnosti.

 • K dispozícii sú dve jedlá: obed a večera. Raňajky - len káva alebo zelený čaj, v občerstvení, - čerstvá kapusta a bohatý nápoj. To pomôže znížiť chuť do jedla. Zníženie hmotnosti sa prejaví tretí deň.

Na obed sa odporúča jesť nasledujúce jedlá (v dňoch v týždni): 2 vajcia a plátok syra; vajcia a jablko; 150 g kapusty, vajíčka a 6-8 sliviek (čerstvé alebo sušené); červený kapustový šalát a nesladené jablko; vaječné prepelice, syr a zelené jablko; chudá polievka a 50 gramov domáceho syra.

Na večeru sú potrebné nasledujúce jedlá: šalát s olivovým olejom; kefír 1%; vajec; šalát s olivovým olejom; vajec; šalát; vajcia a 2 jablká.

Zelná kefírová diéta

Zelná-kefírová diéta patrí medzi relatívne ľahké a najproduktívnejšie. Pomáha strácať 10 kg hmotnosti, očisťuje telo a zároveň takmer netrpí hladom. Trpíte touto verzi stravy z kapusty 7 až 10 dní.

Počas stravovania sa vylučuje cukor, nálevy, údené potraviny, mlieko, mäso. Okrem rôznych kapusty, zeleniny, obilnín sú povolené. Tieto produkty sú dostatočné na doplnenie zásob telo užitočnými zložkami a energiou. Preto nie je človek unavený a necíti bolesť hlavy.

Denná dávka kefíru je 1,5 litra. Nápoj sa používa v prestávkach. V obmedzenom množstve piť zelený čaj, ale jablká alebo mrkva - 1 ks.

Odporúčané jedlá:

 • krémová polievka z kalerábie a karfiolu;
 • ryža s brokolicou, kapustou a mrkvou;
 • Pekingová kapusta s zelerom a mrkvou;
 • pyré z špenátu, brokolice a ryže;
 • Ružičkový kel s ryžou a zeleninou;
 • ovocné parochne;
 • sušienky z rôznych kombinácií zeleniny a fermentovaných mliečnych výrobkov;
 • pohánka s vareným vajíčkom.

Na podporu výsledku možno pravidelne organizovať podobné týždne. Alebo praktizujte dni vykládky na kefír so zelím každých desať dní. A inokedy, tuk a sladké jesť mierne.

Zelná bielkovina Diéta

Varianta programu rastúceho tenkého, pri ktorom je možné jesť dosť veľa produktov, je diéta z kapusty a bielkovín. Každá osoba môže kombinovať kapustu s inou zeleninou a nízkotučným bielkovinovým jedlom podľa osobného vkusu. Rovnako ako iné metódy, zelná strava pomáha vyčistiť telo jedov a nadváhu a so správnou organizáciou prináša pozoruhodné výsledky.

Zelná strava však nevyhovuje všetkým a táto skutočnosť by sa mala brať do úvahy pri príprave na jej dodržiavanie. Kontraindikácie - diabetes a choroby tráviaceho traktu, obličiek, pečene.

Priemerná doba výživy kapusty je 10 dní. Kto má rád občerstvenie, môže organizovať denný režim s 5-6-násobnou silou. Už v prvých dňoch sa hmotnosť znižuje o tri kilogramy a za týždeň o 5 kg.

Odporúčaný objem kvapaliny - od jedného a pol litra.

 • Na raňajky reza kapusta, zalieva ju citrónovou šťavou, varíme 2 smažené vajcia a čaj s nízkotučným mliekom.
 • Druhá raňajky pozostáva z jačmenného čaju a 150 g tvarohu.
 • Najlepšou večerou bude polievka z kyslá kapusta, šalát s olivovým olejom a 100 g kurča.
 • V popoludňajších hodinách môžete piť čaj (z psíka) alebo pohár odstredeného mlieka.
 • Večera tiež kombinuje kapustu a bielkovinu: kapusta-squash plus 100 gramov rýb.

Zelná je hlavnou zložkou bielkovinovej stravy, ktorá odporúča alternatívne dni pre bielkoviny a sacharidy. Tento systém často používajú športovci a obyčajní ľudia, ktorí chcú schudnúť.

Zelná cukrová repa

Zavedenie cukrovej repy do kapustovej stravy je plne opodstatnené. Koniec koncov, červená zelenina je prirodzený sorbent, ktorý účinne odstraňuje všetky škodlivé látky z tela. Prívrženci kapusty a cukrovej repy sú presvedčení, že takáto strava má priaznivý účinok na pečeň, žalúdok a iné vnútorné orgány. Šesťdňová metóda stravovania:

 • hlavným chodom je zmes kapusty a červenej repy;
 • čiastkové jedlo - 5 recepcií;
 • nápoj - čerstvý, voda, zelený čaj;
 • káva je zakázaná.

Zeleninová zmes sa pripravuje z libier nasekanej kapusty, 2 ks. Repa, 1 cibuľu, rovnako ako 3 lyžice. Voda, 3 lyžice. L. čistý olej. Zložky sa umiestnia do hrnca a varia sa 15 minút, potom trvajú půl hodiny bez ohňa.

Existujú aj iné spôsoby, ako schudnúť s repy: 3- a 7-dňová strava - v kombinácii s kefír, na kvety kvety. Sú účinné, ale nie bezpečné. Napríklad, červený červený nápoj je kontraindikovaný u diabetikov, ľudí s hypotenziou, akútnych patologických stavov tráviacich orgánov a obličiek.

trusted-source[13], [14]

Menu z kapustovej kapusty pre týždeň

Zubné diéta techniky sú určené pre rôzne kategórie ľudí, takže každý môže vybrať ten správny, podľa svojich preferencií a potrieb.

Zelená ponuka z kapusty, ktorú ponúkame ako príklad, sa dá zlepšiť na týždeň a mierne "upravená" podľa osobného vkusu. Zďaleka hlavným jedlom stravy je polievka, prídavná zelenina a ovocie (banány sú povolené iba raz), nízkotučné mäso, ryby, mlieko, ryža. Tieto produkty dodávajú minerály a vitamíny a hnedá ryža adsorbuje a odstraňuje škodlivé látky.

 • Na polievku budete potrebovať: 600 g kapusty, 6 zelených cibúľ, 5 ks. Celeru a bielej cibule, 2 paradajky a sladké papriky. Paradajky sú predbežne pokryté vriacou vodou, aby sa ľahko mohli odlupovať a rozdrviť.

Zelenina nastavte na 10 minút. V hrnci bez veka, potom zakryte a postavte sa na oheň, až kým nebude mäkký. Samostatne, varíme hnedú ryžu, po dobu 20 minút, potom trváme 5 sekúnd pod pokrievkou. Ryža s nasekanou cibuľkou sa pridáva do hotovej zeleniny a trochu soli. Miska sa ukáže voňavým a chutným, môže sa jesť bez obmedzenia.

Menu podľa dní:

 1. Polievka, ovocie.
 2. Polievka, zelenina.
 3. Polievka, ovocie alebo zelenina.
 4. Polievka, banány, mlieko.
 5. Polievka, 450 g mäsa alebo rýb, paradajky.
 6. Polievka, zelenina, mäso.
 7. Polievka, džús, zelenina.

Zelné stravy Recepty

Mnohí z nich považujú dodržiavanie zelínovej stravy za jednoduchú záležitosť, pretože je ľahké variť rôzne jedlá zo zeleniny - varené, studené, pečené s inými zložkami a omáčkami. Existuje veľa receptov na kapustové diéty. Tu sú niektoré z nich:

 1. Varte 2 vajcia, kapustu a huby (250 a 200 g). Vystrihnúť, miešať, pridať kôpru.
 2. Varené v mierne nasolenej vode, kapusta 500 g je rozložená vo forme, posypaná ošúchaným syrom. Pečieme 20 minút.
 3. Kletky môžu byť pripravené z rôznych druhov a zmesi kapusty. Biele hlavy, brokolica a farba sú perfektne kombinované. Červená zelenina sa najskôr zmieša v mixéri, zmieša sa s ovsenými vločkami alebo mangou, pridá sa surové vajce a opäť mixér. Formované kotlety, zabalené v zemiakových vločkách, varené vo vode alebo v rúre.
 4. Dezert z banánov a jogurtu: nakrájané ovocie plnené jogurtom, posypané ovsenými vločkami.
 5. 150 g lososa a 200 g kysnutého kapusta posypeme citrónovou šťavou alebo nalejeme do jogurtu.
 6. Jemne nakrájané kapusta a strmé vajcia s olivovým olejom.
 7. Varené kvetinové kvety, nakrájané varené repy a sladké papriky zmiešané. Sezóna sa šľaha omáčkou z olív a octu.
 8. Zmes niekoľkých druhov kapusty a mrkvy pečieme v rúre. Do formy nalejte malú vodu. Krátko pred dokončením procesu nalejte dve surové vajcia a premiešajte.

Diéta na kapustovú polievku

Táto verzia diéty z kapusty trvá týždeň, aj keď je to žiaduce, môžete ju pozorovať až 10 dní. Je postavený na použití výlučne polievky počas tohto obdobia. Diéta na kapustovú polievku je účinnou metódou straty hmotnosti, aj keď má mínus - monotónnosť. Táto polievka je čoskoro zjedená. Ak však preukážete vytrvalosť, úsilie sa vyplatí.

Jedlo sa dá ľahko pripraviť. Recepty polievky z bieleho kapusta:

 • Nakrájajte zelovú hlavu, 6 mrkvy a cibuľu, 5 paradajok alebo pohár šťavy, zelené fazuľky 500 g, zeler - všetci variť spolu. Pre chuť môžete pridať trochu vývaru.
 • Hlava strednej kapusty sa nakrája na pásy a vloží sa do vriacej vody. Pridajte tri rajčiaky a cibuľu, dve sladké papriky, stonku alebo korenie celery. Cook do mäkký, nakoniec hodiť banda petržlenu a kôpru. Táto polievka sa konzumuje trikrát denne.

V prestávkach medzi tradičnými metódami jedenia, ktoré majú mať ovocie, okrem banánov a hrozna. Z nápojov sa odporúča pravidelná voda a zelený čaj.

Diéta na kapustový šalát

Trojdňová strava na kapustový šalát je jedným z najefektívnejších, ale skôr tvrdej možnosti zelínovej diéty. Počas celého obdobia predpisuje, aby jedli výhradne šalát z Pekingu, Bruselu, bielej farby, farby alebo inej dostupnej kapusty.

Šalát je pripravený zo surového alebo pre rôzne druhy varenej zeleniny s prídavkom zeleniny a obväzu z rastlinného oleja. Z inej zeleniny môžete pridať trochu strúhaného mrkvy alebo jabĺk.

 • Navrhovaná strava má minimálne množstvo kalórií, ale nie je ľahké ju udržať. Preto sa niekedy obohacuje jednoznačná kapusta - napríklad s chudým jogurtom. V opačnom prípade je telo ohrozené nerovnováhou životne dôležitých látok.

Kefír je predstavený ako kompromis; potlačí pocit hladu a podporuje sily tých, ktorí chcú schudnúť - predčasne nenarušovať režim stravovania. Môžu sa použiť až tri dávky nápoja z kyslého mlieka. Obidva produkty by sa mali konzumovať oddelene - pri jedle medzi šalátom sa pije kefír. Táto metóda výživy vedie k dobrému výsledku: telesná hmotnosť je výrazne znížená.

Strava s odvarom kapusty

Variant diéty s odvarom z kapusty má dôležitú výhodu oproti iným spôsobom straty hmotnosti: vďaka tepelnému spracovaniu stráca zelenina polysacharidy a bez nich sa v čreve netvoria plyny. Takže kapustová strava tohto druhu môže potešiť aj ľudí so slabým žalúdkom.

Navyše, vývar je schopný uspokojiť hlad, čo je dôležité pri riedkej diéte akejkoľvek diéty. Existuje však nevýhoda: žiadny zelný nápoj nestačí. Z psychologického hľadiska preto treba užívať liek, ktorý nemá príjemnú chuť.

 • Bujón je rýchlo pripravený podľa tohto receptu: pre 3 šálky vody - asi 200 g zeleniny, variť 20 minút. Umyte kvapalinu a odstráňte mäso. Napiť nápoj pred spaním, bez pridania soli alebo korenia.

Účinok rastlinného "vývaru" je, že horúci nápoj v žalúdku vytvára pocit sýtosti, zmierňuje hlad a zlepšuje zdravie. Po niekoľkých dňoch sa strata hmotnosti stane viditeľnou zvonka, a do týždňa je celkom reálne, že chýba 5 až 7 kilogramov.

Prírodný nápoj z kapusty výborne ovplyvňuje pokožku a vlasy, obohacuje telo železom, zlepšuje krvný obeh, upokojuje nervy. A napriek tomu - chráni financie, pretože kapusta nie je nikdy neprístupná za cenu.


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.