Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Diéta pre chudnutie 40 kg po dobu 1 mesiaca

Lekársky expert článku

Gastroenterológ
, Lekársky editor
Posledná kontrola: 11.04.2020

Stratiť 40 kg mesačne - to je skutočný hazard, za ktorý musíte platiť zdravím, ak nie životom. Výhody takejto stravy nemajú čo povedať. Bezpečná strata je 5% celkovej hmotnosti v krátkom čase. Ak chcete sa zbaviť 40 kg bude trvať viac ako jeden mesiac, aj keď je to celkom dosiahnuteľné. Príkladom by bola strava Polina Gagarina, ktorá sa z bbw vytvorenej po pôrode zmenila na štíhlu a krásnu "labuť".

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Podstata stravy Polina Gagarina

Speváčke sa podarilo stratiť 40 kg a triumfálne sa vrátiť na scénu. Ako základ pre chudnutie, vzala prísnu diétu striedavo mono-diéta. Jeho podstatou je, že každý deň sa používa len jeden typ povolených výrobkov.

Čo môžete jesť? Na prvý deň sa jedlo skladá iba z varenej ryže, druhého - nutrične vareného kuracieho mäsa bez kôry, tretej - surovej a parnej neškrobnej zeleniny alebo zeleninových polievok. Potom sa cyklus opakuje. Posledné jedlo skončí o 18:00. Potravinové obmedzenia sa musia kombinovať s fyzickou aktivitou.

Čo nemôže jesť? Pod úplným zákazom rýchleho občerstvenia, sladkej sódy, pečiva, údeniny, údeného mäsa, majonézy, kávy, čaju s prísadami.

Po pol roka to trvalo, ako sa zbaviť 30kg, a potom jednoducho, pri dodržaní zdravej výživy a intenzívny tréning, 10 viac zmizol.

Detailné menu pre každý deň

V mono diétach dominuje jeden produkt, ale aj iné. Hlavnou výhodou ryže je, že táto obilná plodina je vynikajúcim enterosorbentom. Absorbuje obsah žalúdka a čriev, čím ich čistí.

Na policiach vidíme mnoho rôznych druhov, ktoré sa líšia tvarom, farbou a cenou. Čo si vybrať pre diétu? Biely leštený je na tento účel najmenej užitočný, pretože je zbavený šupinatých, v ktorých sa koncentrujú najcennejšie látky, v ňom je veľa škrobu.

Najlepšie je použiť nerafinované zrná. Môžete pridať deň ryže so zeleninou alebo rybami, odlíšiť ich v čase: ryža na raňajky, ryby na večeru, alebo naopak.

Niekedy si môžete dohodnúť tvrdé vykladanie ryže dní, skladajúci sa z šálky vareného obilia, distribuované v 5 recepciách.

Druhý deň stravy je viac "zábava" - mäso. Proteín uspokojí hlad. To bude trvať až 300 g varené diétne mäso distribuované po celý deň. Prítomnosť príloh zo zeleniny, ako je biela kapusta, varený hrášok, je povolená.

Zeleninový deň sa môže začať zo pohára čerstvo vylisovanej mrkvovej šťavy a polovice jablka zriedenej vodou. Pri druhom raňajkách pripravte šalát zo sladkej papriky, paradajok a uhorky, jemne posypte olivovým olejom. Obed bude polievka zo zeleniny, popoludňajší čaj - varený karfiol, večera - zeleninový guláš bez pridania rastlinného tuku.

A tak chodiť v kruhu, až kým nebude mať dostatok sily, alebo nebude mať negatívny vplyv na zdravie.

Počas celej diéty je potrebný dostatočný pitný režim 2 - 2,5 litra vody, vrátane dogrózového vývaru, bylinných čajov.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

Recepty jedál

S ohľadom na navrhovanú diétu si môžete pripraviť jedlá podľa nasledujúcich receptov:

  • v predvečer "ryžového" dňa sa pohár zŕn nasiakne cez noc vodou. Ráno sa spojí a ryža sa naleje vriacou vodou v množstve 1,5 šálky, varené na ohni za štvrť hodiny. Táto suma sa rozdeľuje po celý deň. Akonáhle môžete dať do misky lyžicu medu;
  • Môžete pestovať zeleninové pokrmy s kaviárom z cukrovej repy: cibuľa sa jemne spracuje na malom množstve slnečnicového oleja, repa sa nastrúha na veľkom strúhadle, dusí sa pod vekom na nízkom ohni, paradajková šťava alebo mleté paradajky sa pridávajú 10 minút pred pripravenosťou;
  • huby varené, plnené masom nízkotučného tvarohu, nasekaných zelení a oškvareného tvrdého syra, pečené v rúre;
  • uvarená špargľa, nakrájaná na 2 - 3 kúsky, posypaná tvrdým syrom, vložená do mikrovlnnej rúry až do zmäknutia;
  • karfiolové kvetenstvo varíme, nakrájame na kocky, pridáme rovnaké nakrájané varené vajce, jemne nakrájanú cibuľu, naplníme chudým krémom lyžičkou horčice;
  • aby sme neboli unavení z vareného alebo pečeného mäsa, niekedy odporúčame nahradiť ho nakrájanými kotletkami. Na tento účel sa kuracie filety nakrájajú na kocky, cibuľu, trochu soli, surové vajce, pridajú sa lyžice kyslej smotany a sú hnetené. Z výslednej hmoty sa vytvoria kotlety, ktoré sa položia na papier na pečenie a pečú;
  • Je dobré variť ryby so zeleninou: nakrájané plátky filé sa vložia do panvice s cibuľovými krúžkami, baklažánom, paradajkami a repou. Je naplnená malým množstvom vody a chradne až do času pripravenosti;
  • Môžete si dovoliť tento druh dezertu: varíme koncentrovaný kompot z rôznych sušených plodov, kmeň, kombinujeme s Ogarom rozpusteným vo vode, nalejeme do foriem a necháme stáť v chladničke.

trusted-source[10]

Kontraindikácie

Akákoľvek strava - stres pre telo, najmä tak ťažké. Preto každý, kto nie je mladý, má rôzne chronické ochorenia, cukrovku, novotvary, tehotné, kŕmi dieťa, ktorého telo stále rastie, je kontraindikované.

Ignorovanie týchto kontraindikácií je spojené so závažnými rizikami

So stavom obličiek, pečene, kardiovaskulárneho systému. Možno zhoršenie zažívacieho traktu, komplikácie skrytých a neodhalených až doteraz patológií.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15]

Recenzia

Nie každý môže vydržať takéto diéty. Podľa recenzií je hlad po celú dobu, nie je dosť sily na cvičenie. Príliš ostré chudnutie často spôsobuje zhoršenie zdravia. Po opustení je ťažké udržať sa v dosiahnutej váhe.

trusted-source[16]

Výsledok

Strava dáva hmatateľné výsledky, ale to nie je 40 kg za mesiac, môžete sa spoľahnúť na 10. Po nejakom čase dýchania na zdravej výžive s "správnymi" produktmi sa k nej môžete vrátiť.

trusted-source[17], [18]


Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.