^

Diéta pre 4. Krvnú skupinu: ako správne schudnúť

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 20.10.2021
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Strava pre štvrtú krvnú skupinu je úplne iná ako pre ľudí s inými skupinami. To je jeho osobitosť. Ako schudnúť na diétu pre 4. Skupinu krvi?

trusted-source[1], [2]

Vlastnosti stravy

Číslo funkcie 1. Keďže štvrtá kmeňová skupina je najmladšia, osoba s ňou je jednoduchšia a rýchlejšie sa prispôsobuje zmenám v strave ako zástupcovia iných skupín. Malo by sa zobrať do úvahy, že zástupcovia 4. Krvnej skupiny sú náchylnejší na infekcie, pretože imunitný systém veľmi rýchlo "zachytí" rôzne zmeny klímy, stravy a telesnej aktivity.

Strava pre štvrtú krvnú skupinu

Preto v ponuke pre 4. Krvnú skupinu musíte zahrnúť ďalšie produkty, ktoré pomáhajú posilniť imunitný systém, najmä citrusové plody (známy vitamín C v zložení)

Funkcia číslo 2. Z dôvodu ich precitlivenosti na zmeny nemôžu ľudia so štvrtou krvnou skupinou vždy jesť jedlo, čo sa odporúča pre tých, ktorí majú prvú krvnú skupinu. Napríklad mäso alebo chlieb s otrubami. Výrobky, ktorých základ je tuhý, môžu mať nepriaznivý vplyv na stav gastrointestinálneho traktu a dokonca aj dráždi jeho krehké steny.

Preto je lepšie, aby sa takí ľudia držali šetriacej diéty bez akútnej, slaných, údených a tvrdých.

Číslo funkcie 3. Predstavitelia štvrtej kate- górie majú väčšiu pravdepodobnosť než kardiovaskulárne ochorenia. Preto by mala strava obsahovať produkty, ktoré podporujú prácu srdcového svalu. Rozinky a sušené marhule, napríklad.

Aby sa nestali obeťou rakoviny, ktoré tiež majú tendenciu zástupcovia tejto kasty, by mala byť strava zahrnuté zelené squash, ktorý prispeje k uzavretiu rádionuklidov z tela, a paradajky - skvelý pomocník pri prevencii rakoviny.

Číslo funkcie 4. Predstavitelia 4. Krvnej skupiny sú väčšinou ľudia s nízkou kyslosťou žalúdočnej šťavy. Preto je ich telo ťažké stráviť mäsom, najmä červenými alebo mastnými odrodami.

Ako viete, výrobok, ktorý je zle strávený, je neskôr odložený vo forme tukových ložísk. A prečo potrebujete extra libier? Je lepšie dodržiavať odporúčania lekárov a vylúčiť z potravy mäso okrem hovädzieho dobytka, králika a morčacieho mäsa, ktoré sú pomerne ľahko stráviteľné.

Číslo funkcie 5. Nedostatok surového mäsa ľudí so 4. Skupinou krvi môže úplne kompenzovať ryby a morské plody - sú povolené toľko, koľko chcete. Táto potravina, ktorú odborníci na výživu veľmi odporúčajú zahrnúť do stravy, posilňujú metabolizmus a obohacujú krvný obeh.

ľudia so 4. Krvnou skupinou

V tejto šľachetnej príčine tiež pomôže zelených šalátov, morských rias, mliečnych a kyslých mliečnych výrobkov, rovnako ako ovocie. Pomôžu s chutnou a dostatočnou výživou, aby sa stali štíhlejšími a vyzerali mladšie.

Číslo funkcie 6. Pre zástupcov 4. Krvnej skupiny sú potraviny, ktoré spomaľujú produkciu inzulínu v krvi a inhibujú metabolizmus. Takto prispievajú k nárastu tukových ložísk.

Táto pohánka, kukurica, fazuľa, pšenica a jej produkty a fazuľa. Ak ľudia s druhou krvnou skupinou môžu tieto potraviny jesť a schudnúť, potom sa zástupcovia 4. Krvnej skupiny na pohánkovej alebo fazuľovej strave môžu naopak začať zotavovať. Tieto výrobky sú lepšie nahradené inými, ľahšie sa prispôsobujú.

trusted-source[3]

Odporúčané menu pre ľudí s krvným typom 4

Vylúčte z výživy salámy (najmä údené), slaninu, šunku, semená, kukuricu a výrobky z neho, pohánku a korenie, ak sa nechcete dostať lepšie.

Veľmi dobré pre telové doplnky výživy vo forme koreňa ženšenu, valeriána, plodu hlohu, vitamínu C v oboch citrusoch a vo forme jednotlivých vitamínov. Tiež môžete podporiť telo zinkom a selínom, ktoré sú obsiahnuté v pivovarských kvasniciach (tablety sa predávajú v lekárni a sú lacné).

Na telo dostali potrebné látky, ktoré nie sú z mäsových výrobkov, nezabudnite zahrnúť do menu tofu (obsahuje dostatok sójových bielkovín) a čerstvú zeleninu podľa vašich predstáv.

Ľahko uvoľnite svoju váhu! Zvážte svoj typ krvi, ale počúvajte svoje telo. Vaše želania a odporúčania od skúseného odborníka na výživu vám pomôžu urobiť optimálnu stravu pre chudnutie a zotavenie.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.