^

12-dňová strava

, Lekársky editor
Posledná kontrola: 19.10.2021
Fact-checked
х

Všetok obsah iLive je lekársky kontrolovaný alebo kontrolovaný, aby sa zabezpečila čo najväčšia presnosť faktov.

Máme prísne smernice týkajúce sa získavania zdrojov a len odkaz na seriózne mediálne stránky, akademické výskumné inštitúcie a vždy, keď je to možné, na lekársky partnerské štúdie. Všimnite si, že čísla v zátvorkách ([1], [2] atď.) Sú odkazmi na kliknutia na tieto štúdie.

Ak máte pocit, že niektorý z našich obsahov je nepresný, neaktuálny alebo inak sporný, vyberte ho a stlačte kláves Ctrl + Enter.

Existuje veľa, veľmi veľa spôsobov strávenia hmotnosti pre každú chuť a farbu. Niektorí ľudia strácajú váhu, počúvajú radu diétrov a pomaly strácajú telesnú hmotnosť niekoľko mesiacov. A iní sa musia zbaviť nudných kilogramov rýchlo - napríklad strácajú váhu na dovolenku alebo prvé dni dovolenky. 12-dňová strava je užitočnejšou alternatívou k strate hmotnosti po 2-3 dňoch.

Podstatou 12-dňovej stravy sú dvanásť mono-diét, každý jeden deň. Táto metóda výživy sa nazýva aj po sebe idúce dni vykládky. Je prenesený taký spôsob, ako jesť, povedzme naraz, nie je ľahké: posúdiť podľa recenzií, nie je veľa, ktoré vydržia všetky 12 dní novej diéty.

Aký je navrhovaný spôsob straty hmotnosti?

 • Podľa súmerných názorov vám 12-dňový čas stráca asi 10 kg nadváhy. Výsledky budú viditeľné na tretí deň výživovej stravy.
 • Predtým, než začnete dodržiavať stravu, je dôležité uistiť sa, že neexistujú žiadne kontraindikácie: ide o choroby gastrointestinálneho traktu, ochorenia pečene a močových ciest a infekčné choroby.
 • Predpokladá sa, že 12-dňové obdobie je ľahšie tolerovať na jeseň alebo v zime.
 • Strava zabezpečuje prísne dodržiavanie menu a niektoré pravidlá: nejedzte tri hodiny pred očakávaným spánkom, pijte najmenej 2 litre tekutiny, neupojujte soľou a nečistite riad.

trusted-source[1]

Menu 12-dňová strava

 1. Kefírske menu prvého dňa: počas prvého dňa v troch jedlách je 1 liter kefír opitý. Okrem toho je povolená pitná voda, čaj na báze bylín a tiež jedna lyžica rastlinného oleja.
 2. Ovocie menu druhého dňa: päť mandarínky alebo pomaranče, plus povolené vody alebo čaju, rovnako ako rastlinný olej (1 lyžica).
 3. Tvarohové menu tretieho dňa: 750 g nízkotučného tvarohu (doma alebo v obchode), rozdelený na tri jedlá.
 4. Štvordňové menu: 1 liter kaviáru (doma alebo v obchode).
 5. Čokoládové menu piateho dňa: stogram čokolády (tmavé, zo 76% kakaa).
 6. Apple menu šiesteho dňa: celý deň - pol kilogram čerstvých jabĺk, nie príliš sladké.
 7. Sýtené menu siedmeho dňa: celý deň - 300 g syra ("Adyghe" alebo "Amatér"), ako vždy, rastlinný olej a čaj na bylinkách.
 8. Rastlinné menu ôsmeho dňa: balenie z paradajkovej šťavy, ako aj platňu na plátky zeleniny.
 9. Rybacia ponuka deviateho dňa: 0,4 kg nízkotučného rybieho filé vareného v dvojitom kotle alebo v rúre.
 1. Rastlinné menu číslo 2: tri plátky nakrájanej zeleniny, ako sú uhorky, kapusta, paradajky, zeler a zelenina.
 2. Opakujeme menu tretieho dňa.
 3. Ovocné menu dvanásteho dňa: 1 kg surových sliviek plus 500 g opláchnutých sliviek.

12-dňová strava sa neodporúča opakovať viac ako 4 krát za rok. Pre účinnejšiu úbytok hmotnosti je vhodné sa venovať ľahkej gymnastike, chodiť vonku denne (najmenej dvakrát za pol hodinu).

Čo môžete jesť počas stravovania?

 • je nutné prísne dodržiavať denné menu, pričom okrem toho sú povolené iba voda, bylinné čaje, a jednu lyžicu akéhokoľvek rastlinného oleja za deň (výhodne ľanové semeno, sezam, hrozna, ale fit a slnečnice).

Čo nemôžete jesť?

 • Nejedzte žiadne potraviny, ktoré nie sú uvedené v ponuke stravy.

Ukončite postupnú diétu

 • nemôžete ihneď napadnúť jedlo;
 • Postupne, každé 3 hodiny;
 • počas prvého týždňa po ukončení stravovania sa neodporúča konzumovať tučné mäso, tuk, smotanu, ako aj vyprážané potraviny a sladkosti;
 • Namiesto posledného jedla sa povoľuje 200 ml čerstvého kefíru s krakovaním.

trusted-source[2], [3], [4]

Aké sú výhody 12-dňovej stravy?

Nie je potrebné hľadať nízkokalorické recepty a pripravovať jedlo.

 • Ponuka je jednoduchá, bez akýchkoľvek ozdôb.
 • Striedanie rastlín, uhľohydrátov a bielkovín umožňuje udržiavať metabolické procesy v tele.
 • Výsledky sa dajú pozorovať takmer okamžite a počas celej periódy obmedzenej výživy je povolená strata 7 až 8 kg nadbytočnej hmotnosti.

Recenzie o strave dvanástich dní

Strava nie je tak jednoduchá, ako sa zdá na prvý pohľad. Preto ak sa pevne rozhodnete ostať pevný po všetky dni, ktoré potrebujete, musíte poznať niekoľko pravidiel založených na spätnej väzbe:

 • Odoberte cukor a soľ, aby nedošlo k žiadnemu pokušeniu pridať ich do jedla;
 • nájsť priateľa alebo priateľku za stratu hmotnosti: spoločne bude ľahšie vydržať ťažkosti s obmedzenou výživou;
 • ak zistíte, že je ťažké jesť trikrát denne, odhadnutá suma schváleného produktu sa dá rozdeliť na päť alebo viac recepcií;
 • Nezabudnite piť vodu, pretože to pomôže vyhnúť sa konštantnému pocitu hladu a tiež vyčistí telo;
 • jasne určite pre seba stimul pre chudnutie - pomáha udržať stravu až do konca;
 • Je psychologicky jednoduchšie, ak sa nevážime denne, ale napríklad raz za 3 až 4 dni;
 • počas stravovania je dôležité dobre spať a nie prepracovať, pretože diétne obmedzenia sú pre telo silným stresom a nie je potrebné ho zhoršovať.

12-dňová strava pre niektorých sa môže zdať príliš prísna. Preto skôr, ako začnete s ňou implementovať, zvážte možnosti svojho tela a svojho zdravia a tiež uistite sa, že nedošlo k žiadnemu fyzickému a mentálnemu preťaženiu v predpokladaných dňoch stravovania. No, ak vás podporí jeden z vašich priateľov alebo blízkych - pomôže vám rýchlejšie a lepšie dosiahnuť požadovaný cieľ.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.