Choroby psov

Bohužiaľ, choroby psov sú dosť početné. Psy majú také prakticky ľudské ochorenia, ako zápal stredného ucha, kašeľ, srdcová arytmia, gastritída, alergie, kaz. Pes môže byť agresívny kvôli ochoreniu nervového systému, letargickému - v dôsledku metabolických porúch. Psy choroby okrem toho zahŕňajú veľký zoznam parazitických patológií (opisthorchiáza, dioktofimoz, demodekoz atď.).

Je užitočné, aby majitelia štyroch ozbrojených ľudí vedeli, ako rozlíšiť príznaky psochových ochorení a kedy požiadať o pomoc veterinárnych lekárov.  

Zápal paranálnych žliaz u psov

Psy sú anatomicky usporiadané tak, že na oboch stranách konečníka sú symetricky usporiadané dve vaky, v ktorých sa syntetizuje sekrécia. Sú nazývané paranálne žľazy.

Demodekóza u psov

Ako určiť čas choroby? Aké moderné metódy pomáhajú rýchlejšie zvládnuť patológiu?

Venózny sarkóm u psov

Prenosné pohlavné sarkóm, ktorý obiehal len v špicáka (Canis Familiaris) a globálnemu rozšírenie na všetkých kontinentoch, iný neobvyklý patogenézy, ktorá vážne študoval v posledných 130 rokov.

Giardiáza u psov

Na rozdiel od ľudí sú psy s giardiózou náchylnejšie na akútne a chronické formy ochorenia. Rôzne vnútorné orgány zvieraťa môžu spadať pod porážku.

Zuby u psov

Minerálne usadeniny na zuboch sú veľkým problémom pre domáce zvieratá. Okrem toho môže prítomnosť zubného kameňa spôsobiť iné závažné komplikácie.

Epilepsia u psov

Epilepsia u psov je výsledkom neurologické poruchy funkcie mozgu - orgán bioelektrická zlyhanie systému, čím sa znižuje elektrickú stabilitu a je útok, ktorá sa môže prejaviť vo forme malých záchvatov, a ako účinný konvulzívne kŕče.

Alergie u psov

Príčiny alergie u zvierat, ako aj etiológia alergií u ľudí, stále nemajú spoločnú vedeckú základňu.

Celulitída a kožný absces u psov

Celulitída je infekčný proces zahŕňajúci kožu a subkutánne mastné tkanivo ...

Syndróm kognitívnej dysfunkcie u psov

Takýto stav, niekedy nazývaný syndróm starého psa, je novo rozpoznaná choroba, ktorá je niečo podobné ako u ľudí s Alzheimerovou chorobou ...

Chronická bronchitída u psov

Toto ochorenie postihuje psy stredného veku oboch pohlaví. Je charakterizovaná akútnou zápalovou reakciou ...

Portál iLive neposkytuje lekársku pomoc, diagnostiku alebo liečbu.
Informácie uverejnené na portáli sú len orientačné a nemali by sa používať bez konzultácie s odborníkom.
Pozorne si prečítajte pravidlá a pravidlá stránky. Môžete tiež kontaktovať nás!

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všetky práva vyhradené.